Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-06-09, 14:30
vni Ο χρήστης vni δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 18
vni is on a distinguished road
θορυβος απο την πεταλουδα??

Νέος στο forum, κατοχος εδώ και ένα μήνα ενός άσσου 1600.
Εκτός απο τον γνωστό?? (κατά την αντιπροσωπεία) ήχο "πετρελαιοκινητήρα" που άκουσα απο την πρώτη στιγμή (εχω πεισθεί πλέον, καλώς ή κακώς - διορθώστε με- οτι δεν είναι πρόβλημα), επιπλέον τις τελευταίες ημέρες παρατηρησα εναν ηχο, σαν στριγγλισμα, στην δεξια περιοχη του χωρου της μηχανής οταν βρισκομουν στο ρελαντι. Στην αντιπροσωπεια μου είπαν οτι δεν τους εχουν ξαναρωτησει για κάτι τέτοιο αλλά παραδεχθηκαν οτι το ακούνε. Μετα απο δύο μέρες μου απαντησανε οτι διαπιστώσανε οτι το κανουν ολοι οι άσσοι, ειναι φυσιολογικό και προέρχεται απο την πεταλουδα.
Εχει κανεις άποψη για το θέμα?
Εχει ακουσει κανεις ιδιαιτερο ηχο που ξεκινα στο ρελαντι απο την πεταλουδα??
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-06-09, 22:26
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
εισαι μεσα στο αμαξι και ακουγεται τετοιο πραγμα ? ή εισαι εξω με ανοιχτα καπο και εχεις στησει αυτι απο πανω???
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-06-09, 06:30
vni Ο χρήστης vni δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 18
vni is on a distinguished road
Μ-power 01 σε ευχαριστω για την επικοινωνία σου.
Ο ήχος ακούγεται και οταν είμαι μεσα στο αυτοκινητο με ανοιχτά παραθυρα (στο ρελαντι).Το ακουσανε ηδη σε αλλες τρεις εξουσιοδοτημενες (μεγαλες) αντιπροσωπειες και μου ειπαν οτι ο ήχος δεν ειναι φυσιολογικός (σε αντιθεση με την απάντηση της αντιπροσωπειας αγοράς). Σε δύο απο αυτες, με τα ακουστικα, δεν μπορέσανε να εντοπίσουν τον ηχο. Το βάλαμε στον εγκέφαλο και δεν εδειξε τίποτα. Αυτό που είδαμε είναι οτι το δυναμο δίνει περιπου 1 Volt παραπάνω τάση και θα αλλάξουμε δυναμο. Η γνωμη τους ειναι οτι ο ήχος δεν προέρχεται απο την πεταλουδα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-06-09, 08:49
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Και εγω που το εχω το αμαξι, αυτον τον ηχο που λες δε τον εχω ακουσει, εκτος απο το κροταλισμα που το κανουν ολα τα μοτερ της bmw με αμμεσο ψεκασμο (τετρακυλινδρα)
Θα ελεγα να ξαναπας και να επιμεινεις να το φτιαξουν....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-06-09, 23:36
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μηπως ειναι απο τον συμπιεστη κλιματισμου;... Υπαρχει προιστορια σε ασσους, θορυβοι, σφυριγματα κλπ εκει γι αυτο και το λεω. Να τους πεις να το δουν κι αυτο.
Το αμαξι ποσα χιλιομετρα εχει. Αν εχει αρκετα παιζει να ναι και κανα ρουλεμαν απο καποιο ραουλο του λουριου.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-06-09, 08:48
vni Ο χρήστης vni δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 18
vni is on a distinguished road
ο θορυβος ακουγεται ανεξαρτητα απο την λειτουργία ή οχι του κλιματισμού. Συγκεκριμένα τον ακούω με το A/C εκτος, στο ρελαντι, και δεν εχω προσέξει τι γίνεται με τo Α/C εντός. Εχει 1500 km μόνο (1 μηνός αυτοκινητο).
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-06-09, 15:04
Το avatar του χρήστη veliopou
veliopou Ο χρήστης veliopou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-04-2005
Μηνύματα: 243
veliopou is an unknown quantity at this point
φίλε κατευθείαν αντιπροσωπεία και μην φύγεις από εκεί αν δεν σου πουν τι είναι και δεν στο φτιάξουν. Με τόσο καινούργιο αυτοκίνητο δεν αποκλείεται να είναι το οτιδήποτε (αστοχία υλικού)
μην το αφήσεις
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-06-09, 15:07
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Πολλες φορες κανει θορυβο ο συμπιεστης κλιματισμου και χωρις να ειναι εντος το κλιμα,αφου αυτος στρεφει οπως και να χει, αεργα ομως. Ειχε τυχει σε γνωστο μου με ασσο προ f/l και του τ αλλαξαν στα πρωτα χμ εντος εγγυησης κι επισης και στο δικο μου κανει ενα αμυδρο σφυριγμα ο συμπιεστης κλιματισμου, δουλευει δε δουλευει το κλιμα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-06-09, 13:41
116sport Ο χρήστης 116sport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-11-2007
Μηνύματα: 28
116sport is on a distinguished road
θορυβο πετρελαικονιτηρα εκανε και εμενα για τα ππρωτα χιλιαδες χιλιομετρα.
αυτο σταματησε μετα την πρωτη αλλαγη λαδιων
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-06-09, 14:13
vni Ο χρήστης vni δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 18
vni is on a distinguished road
Για το θορυβο πετρελαιοκινητηρα μου εχουν πει οτι προερχεται απο τα μπεκ λογω του αμεσου ψεκασμου. Κανεις δεν μου ειπε οτι σταματαει με την αλλαγη λαδιων. Μακαρι να ειναι ετσι. Η πρωτη αλλαγη λαδιων μετα το ρονταρισμα πότε προτείνετε να γίνεται; Εχω ακουσει για 3000km.
Για το θεμα του αλλου θορυβου στον κινητηρα (οπως αναφέρω στην πρωτη μου επικοινωνια) εχει άλλος ανάλογη εμπειρία???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.