Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 19-05-09, 10:59
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
προσωπικη μου αποψη παντα αν εχεισ σκοπο να δαπανισεις αν ποσο 12-15000ε ουτε να το σκεφτεσαι να κανεις μετατροπη ακομα και το δικο σου αυτοκινητο να σκοτωσεις 15000 + 15000 που εισαι διατεθημενος να ξοδεψεις παιρνεις Μ3 γνησιοτατο που δεν εχει καμια σχεση με 330 ασε που αν πεις να το πουλησεις το αμαξι δεν παιζει να παρεις ουτε το 1/3 απο αυτα που ξοδεψες!!!!!!!καλα τ φουντωματα και η τρελα της μετατροπης που το φτιαχνεις εσυ ο ιδιος αλλα πιστευω οτι ειδικα αυτη την εποχη με τοσες ευκαιριες δεν αξιζει τον κοπο!!!!!!!σκεψου το πριν κανεις την κινηση σου !!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 19-05-09, 11:03
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NekridE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Christo εχω διαβασει ουκ ολιγες φορες τα αρθρα σου , κ πραγματικα κ εγω αυτο πιστευω για το 330 οτι ειναι ενα μοτερ διαμαντι ... τωρα γνησιο η μετατροπη ειναι αλλο θεμα παιζει μεγαλο ρολο ο μαστορας κ δοξα το θεο εχω καλους μηχανικους. παντως πιστευω οτι το 330 επιδεχεται πολυ πιο ευκολα μετατροπη (χωρις φοβο) απο Μ3 παρα την διαφορα αλογων , αυτο που με νοιαζει ειναι να εχω ενα αξιοπιστο μοτερ κ να μην μπαινω συνεχεια συνεργειο .... οσο πατε κ με παροτρυνεται παιδια για την μετατροπη !!! ... Α! Χρηστο το πουλησες το δικο σου ???
Να σαι καλα . . .

Ετσι και αλλιως το 330 φτιαχνεται . . .

Το Μ3 απλως γεννιεται . . .

Ναι εδω και κοντα εναν χρονο το εχω πουλημενο . . .


Υ.Γ Παντως προτου την μετατροπη κανε μια γυρα να δεις κανενα μαμα 330 face lift

τωρα δεν ειναι σε πολυ ακριβα επιπεδα ισως να σε συμφερει . . .
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-05-09, 13:18
franky330 Ο χρήστης franky330 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 66
franky330 is on a distinguished road
Smile 330 smg

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NekridE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω ρωτησει για τιμες κ εχω δυο φιλους μου π ο ενας δουλευει στον Σιττας - Φλασκης κ ο αλλος σε γειτονικο μου εξιδικευμενο της bmw για καινουργιο μου ζητουν 9000 ενω για ελαφρως μεταχειρισμενο 6500. εμπιστευομαι κ τους δυο μαστορες κ ξερω για τα καυσιμα κ ολα τα υπολοιπα .ασφαλειες κ λοιπα μπορω να πληρωνω αρκει να ειμαι ικανοποιημενος.
εχω οτι ακριβωσ χρειαζεσε 693 7005196 φρανκυ
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-05-09, 14:43
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Σίγουρα μια μετατροπή σε 330 θα σε ανεβάσει, αλλα είσαι σίγουρος? Είσαι έτοιμος να παντρευτείς το Ε46 σου?

Εγώ έκανα το βήμα (325 σε Ε36) και πραγματικά μου έχει βγεί εδω και καιρό απροβλημάτιστο και το ευχαριστιέμαι ακόμα και όταν το ακούω στο ρελαντί αλλά πολλές φορές σκέφτομαι τι θα γινόταν αν κρατούσα τα λεφτά μου και έπαιρνα κάτι πιο καινούργιο μεν αλλά εμφανώς πιο ξενέρωτο δε....

Η επιλογή είναι δική σου, όμως μη ξεχάσεις οτι τα λεφτά σου πρέπει να τα σεβαστείς και να είσαι σίγουρος για τυχον συμβιβασμούς που θα πρέπει να κάνεις σε περίπτωση που κάτι πάει στραβα..
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-05-09, 15:11
Το avatar του χρήστη graf-art-7
graf-art-7 Ο χρήστης graf-art-7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-01-2009
Μηνύματα: 87
graf-art-7 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redlover Εμφάνιση μηνυμάτων
Αξιζει αν:
Βρεις εμπειρο μαστορα με αντιστοιχη δουλεια για να δεις
Βρεις καλα πραγματα (εδω ρισκαρεις)
Μπορεις να πληρωνεις ασφαλειες,τελη (υποχρεωτικα θα το δηλωσεις)
Μπορεις να πληρωνεις πολυ παραπανω καυσιμα
Το κρατησεις (δυσκολα πουλιεται)

Μια αριστη μετατροπη ειναι παρα πολυ κοντα στο εργοστασιακο. (οποτε μετα ειναι θεμα ψυχολογιας)

Κατα τα αλλα με ενα Μ σιγουρα θα κατουριεσαι πιο ευκολα!!!!
Ετσι οπως τα λεει ο redlover ειναι..., αν βρεις ολα τα παραπανω τοτε προχωρα στην μετατροπη αφοβα,,, γτ θα πρεπει να ξερεις οτι θα γινει πολυ καλη μετατροπη.!!

Εγω παντως ειμουνα ετοιμος για μετατροπη στο δικο μου e39 και το ακυρωσα τελευταια στιγμη,, γτ δεν ειμουνα σιγουρος 100%. Και μολις μεθαυριο περιμενω να ερθει ενα m5 e39 απο γερμανια.! Πιστευω ηταν η καλυτερη επιλογη σκεψου και συ κατι παρομοιο, τα λεφτα πανω κατω ιδια ειναι...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-05-09, 15:16
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool !!!!!!!!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graf-art-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι οπως τα λεει ο redlover ειναι..., αν βρεις ολα τα παραπανω τοτε προχωρα στην μετατροπη αφοβα,,, γτ θα πρεπει να ξερεις οτι θα γινει πολυ καλη μετατροπη.!!

Εγω παντως ειμουνα ετοιμος για μετατροπη στο δικο μου e39 και το ακυρωσα τελευταια στιγμη,, γτ δεν ειμουνα σιγουρος 100%. Και μολις μεθαυριο περιμενω να ερθει ενα m5 e39 απο γερμανια.! Πιστευω ηταν η καλυτερη επιλογη σκεψου και συ κατι παρομοιο, τα λεφτα πανω κατω ιδια ειναι...
Να σε ρωτησω κατι.....το Μ5 Ε39 που λες οτι φερνεις ειναι για κυκλοφορια η να το κανεις μετατροπη και να το βαλεις στο δικο σου???Θα το εκτελωνισεις η για ανταλλακτικα αυτο ρωταω.Το λεω γιατι οπως ξερεις το Μ5 Ε39 δεν εκτελωνιζεται επειδη ανηκει σε παλαιοτερο EURO εκπομπης καυσαεριων....βασικα για να ειμαι πιο σωστος εκτελωνιζεται αλλα τα παιδια στο τελωνειο θα σου πιασουν το κωλ....νι με τα δυο τα χερια!SORRY για το οφ-τοπικ!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-05-09, 15:21
Το avatar του χρήστη graf-art-7
graf-art-7 Ο χρήστης graf-art-7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-01-2009
Μηνύματα: 87
graf-art-7 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σε ρωτησω κατι.....το Μ5 Ε39 που λες οτι φερνεις ειναι για κυκλοφορια η να το κανεις μετατροπη και να το βαλεις στο δικο σου???Θα το εκτελωνισεις η για ανταλλακτικα αυτο ρωταω.Το λεω γιατι οπως ξερεις το Μ5 Ε39 δεν εκτελωνιζεται επειδη ανηκει σε παλαιοτερο EURO εκπομπης καυσαεριων....βασικα για να ειμαι πιο σωστος εκτελωνιζεται αλλα τα παιδια στο τελωνειο θα σου πιασουν το κωλ....νι με τα δυο τα χερια!SORRY για το οφ-τοπικ!
Κανονικα για κυκλοφορια ,, αλλα το κ...ο δεν θα μ τον πιασουν....!(*)!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-05-09, 16:00
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ..............

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graf-art-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανονικα για κυκλοφορια ,, αλλα το κ...ο δεν θα μ τον πιασουν....!(*)!
Με ξενα νουμερα αν το κυκλοφορεις-εφοσον το δικαιουσαι- δεν θα σου τον πιασουν συμφωνω,να το περασεις τελωνειο και να μην σου πιασουν τον πισινο δεν παιζει ποτε ομως!!!!Φερνω αυτοκινητα μονος μου για αυτο στο λεω οχι για να στο παιξω εξυπνος.Το Μ5 Ε39 εχει πλεον παλαβο φορο το εχω ψαξει γιατι ηθελα να φερω ενα για εμενα μια περιοδο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 11-07-09, 03:19
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NekridE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολο το Forum κ κυριοτερα σε ολους τους φιλους bmwδακηδες , ειμαι 21 χρονων κ ειμαι κατοχος μιας 316 ci Facelift του 2004, εδω κ λιγο καιρο το εχω ψαξει εχω διαβασε κ σχετικες συζητησεις σας σχετικα με την συγκεκριμενη μετατροπη εχω διαβασει κ το παρα πολυ ωραιο κ κατατοπιστικοτατο thread του Βασιλη αλλα θελω τα φωτα σας . θελω η μετατροπη που θα κανω να ειναι αξιοπιστη κ να σβησει την διψα μου, το αυτοκινητο μ το λατρευω κ δεν σκεφτομαι ουτε καν να το δωσω .. θελω να βαλω ενα 330 μοτερ γιατι απ οτι ξερω κ εχω διαβασει ειναι φοβερα αξιοπιστο κ επιδεχεται κ πολυ βελτιωση σε αντιθεση το Μ3 ειναι πιο δυνατο αλλα εχω ακουσει να κυκλοφορει κ ο ορος του "Γερμανου Ασθενη". θελω να μου πειτε τις γνωμες σας κ που θα ηταν καλυτερα να απευθηνθω για την μετατροπη .τα λεφτα τα εχω εκατσα κ μαζεψα τα λεφτα της μετατροπης αλλα εχω αρκετα στο μυαλο ακομα κ θελω να τα χωσω ολα μαζι . οπως λευκο καντραν οργανων ,M pack κ την πανεμορφη ζαντουλα της Csl σε μεγεθος π να χωραει κ να φαινεται κουκλα με χαμηλο προφιλ κ λοιπα ... οπως θα καταλαβατε ειμαι μικρος κ περιμενω τα φωτα απο τους Ειδημονες του site ... Α.. μην ξεχασω οποιος μπορει να με διαφωτισει με τις σχετικες πληροφοριες σχετικα με τις ζαντες Mpack (απο Bmw η Schnitzer?) και αν μπορω να τοποθετησω τα Μ καθισματα στη μπεμπαρα μου .... Ευχαριστω πολυ κ συγνωμη αν σας κουρασα...http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ies/GrowUp.gif http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ilies/clap.gif
Για καλή Μ3 αγορα θελει απο 30 και πανω ενω μετατροπη με 6 χιλιαρικα πανω κατω καθαρισες.... πηγαινα για Μ3 γνησια αλλα μαλλον θα κανω μετατροπη τη δικια μου 318 σε 330 και σκεφτομαι Σαλονικα τον Παπαδοπουλο ΓΙΩΡΓΟ που πηγε ο φιλος βασιλης
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 11-07-09, 04:04
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Κάτι άλλο... γιατί να το.. δηλώσει υποχρεωτικά;
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.