Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-05-12, 10:36
Giannis K Ο χρήστης Giannis K δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 17-05-2012
Μηνύματα: 2
Giannis K is on a distinguished road
πρόβλημα με συμπλέκτη - σφόνδυλο (βολάν) σε X3

Γεια σας παιδιά, είμαι καινούριος στο φόρουμ και κάτοχος μεταχειρισμένου X3 2.0 facelift 2007 εδώ κι ενάμιση χρόνο. Είμαι ικανοποιημένος αρκετά από το αυτοκίνητο, μόνο που αντιμετώπισα πρόσφατα πρόβλημα στο ξεκίνημα, καθώς έτρεμε το αυτοκίνητο ( σκορτσαρίσματα) την στιγμή που άφηνα τον συμπλέκτη, και απ'οτι μου είπαν στην αντιπροσωπεία θέλω συμπλέκτη και πιθανότατα σφόνδυλο (βολάν). Το κόστος των ανταλλακτικών ειναι πολύ υψηλό, 1080 €. Υπάρχει κάποιο site ή κάποιος άλλος τρόπος να προμηθευτώ τα ανταλλακτικά εκτός αντιπροσωπείας? Μου έχουν πει και για σφόνδυλο, ο οποίος είναι ο ακριβός από τα ανταλλακτικά, άλλης μάρκας που ναι μεν δεν έχει την σφραγίδα της BMW αλλά ειναι η ίδια εταιρεία που τον κατασκευάζει δε. Πάρακαλώ για την βοήθειά σας και τις γνώσεις σας. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-05-12, 13:40
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Καλησπερα, καλωσηρθες. Σου στειλα πμ ελπιζω να βοηθησα λιγο.

Παντως να ξερεις οτι δεν ειναι και 100% σιγουρο οτι ντε και καλα ειναι βολαν. Ισως να θες μονο σετ συμπλεκτη κι ετσ να τη βγαλεις φτηνα. Ποσα χμ εχει τ αμαξι?..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-05-12, 14:46
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
το πλατω εννοεις? συνηθως ειανι στραβωμενο το πλατω οταν τρεμει στην ημισυμπλεξη.

Ποσα χλμ εχεις στο αμαξι? μεταχειρισμενο το πηρες λογικα. εχει αλλαξει ποτε δισκο?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-05-12, 09:53
Giannis K Ο χρήστης Giannis K δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 17-05-2012
Μηνύματα: 2
Giannis K is on a distinguished road
Καλώς σας βρήκα. Ευχαριστώ για την άμεση απόκρισή σας. Το αυτοκινητό μου έχει 95.000 ΚΜ, είναι μεταχειρισμένο και δεν ξέρω την προηγούμενη χρήση του. Βέβαια για να ειμαι δίκαιος, παρότι το προσέχω πολύ το αυτοκίνητο και δεν προσπαθώ να διασχίσω απάτητα εδάφη, νομίζοντας οτι έχω off road αυτοκίνητο, σε μια εξόρμηση μου σε παραλία προσπαθώντας να διασχίσω κάποιο μικρό τμήμα στεγνής άμμου, τελικά κατάφερα να μυρίσει καμμένο και είπα "πάει ο δίσκος" τελικά παρουσιάστηκε το πρόβλημα μετά από ένα χρόνο, τώρα δηλ. μου είπαν οτι θέλω συμπλέκτη σίγουρα, το κατάλαβα κι εγώ άλλωστε γιατι χθες κάποια στιγμή "νέκρωσε" αλλά επανήλθε. για το βολάν όμως μου είπαν οτι η BMW το προτεινει πακέτο αλλά φυσικά θα το διαπιστώσουμε οταν το κατεβάσουμε. Πήρα γνώμη από 2 εξουσιοδοτημένους επισκευαστές και συμφωνούν. Για μεταχειρισμένο βολάν με αποτρέπουν όλοι γύρω μου γιατί προφανώς δεν έχω εμπιστοσύνη τι θα μου πουλήσουν, εγγύηση δεν έχω, και θα φοβάμαι διαρκώς την αξιοπιστία του. Σε καινούριο κατευθύνομαι προφανώς αλλά άλλων εταιρειών Luk ή Sachs ή κάτι άλλο που θα μου προτείνετε. Δεν έχω καθόλου άποψη όμως από ιστοσελίδες αξιόπιστων πωλητών και εκεί θα ήθελα την βοήθειά σας, αν επιτρέπεται να μου δώσετε 2-3 links ή αν απαγορεύεται στείλτε μου σε pm ώστε να μπορέσω να κάνω σύγκριση τιμών. Θα σας παρακαλούσα να μου προτείνετε πωλητές δοκιμασμένους, αξιόπιστους, που να κάνουν αυτό που λένε, άμεση παράδοση κλπ. Γι'αυτό και ζήτησα την βοήθεια σας, πιστεύοντας οτι όλο και κάτι θα έχετε προμηθευτεί από sites. Δεν θέλω να κάνω τυχαία αναζήτηση στο Google. Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.