Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-05-11, 15:55
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
εγώ τονίζω οτι όσο πίο χαμηλό είναι το αμάξι τόσο λιγότερη διαδρομή άνει το έμβολο , άρα έχουμε λιγότερες αποσβέσεις, και κατα συνέπεια περισσότερα πηδήματα!!!!
απο κεί και πέρα παίζει ρόλο η σκληρότητα του αμορτισέρ ,και του ελατηρίου!!! όσο πιό σκληρά τόσο περ΄΄οτερα πηδηματάκια...
Λεο είναι σχεδόν αδύνατον να πετύχεις το λούκ την άνεση και τη σκληρότητα σε ένα κίτ, Για να πλησιάσεις όμως μπορείς να βάλεις μιά πλήρως ρυθμιζόμενη ανάρτηση..πχ pss 9 ή kw. και πάλι δέ θα τα έχεις όλα αλλα θα είναι σίγουρα καλύτερη...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 04-05-11 στις 15:59
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-05-11, 16:12
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Απ'οτι βλεπω το δικο σου..θα χαμηλωσει λιγο ακομα μπροστα!!!Μπες στο προφιλ μου και θα δεις
το δικο μου.

αμα ειναι το μαυρο το σενταν το δικο σου απο τη φωτο που εχεις βαλει στο ε36group πιστευω ειναι μπομπα απο πλευρας look.
και αμα δεν σου χοροπηδαει πολυ ειναι οτι πρεπει!


τα eibach ειναι σκληροπυρηνικα..κοινως κουτσουρα...τα πιο μαλακα προοδευτικα χαμηλωματος ειναι τα viden κ τα jamex..για τα σνιτζερ δν γνωριζω,οποτε δν μπορω να εχω αποψη..
με τα apex που φοραω ειμαι υπερ-ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις..το εχω ξαναγραψει κ σε παλαιοτερο ποστ..
το 'χοροπηδημα' υπαρχει σ ολα τα χαμηλωματος..σ αλα πιο εντονο κ σε αλα πιο ηπιο..δν εξαφανιζεται..απλα περιοριζεται..


αυτο ακριβως θελω να κανω να το περιορισω.ενω σε ανωμαλιες δεν κοπαναει πολυ αντιθετως χοροπηδαει πολυ.ενω δεν ακουγεται το μπαμ δηλαδη κουνας φραπε κανονικα.
μαλλον επειδη ειμαι πολυ χαμηλος.6 μπροστα-3πισω.τι να πω,λες και εχω τη μεγαλη τη ζαντα 17αρα εχω και προφιλ 45αρι.νορμαλ ειμαι.ημαρτον!
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-05-11, 16:30
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
λογικο ακουγεται.θεωρητικα βαζοντας ενα πιο μαλακο ελατηριο και ελατωνοντας λιγο το χαμηλωμα θα πρεπει να βελτιωθει λογικα στον τομεα των αναταραξεων.καταρχας τα δικα μου εχουν πολλη χοντρη σπειρα.μηπως και αυτο παιζει καποιο ρολο.
αρα ενα σνιτζερ που ειναι λιγο πιο μαλακο ελατηριο και δεν χαμηλωνει πολυ το αμαξι κυριως μπροστα (3.5-2.5 μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια για τα ασπρα σνιτζερ) δεν θα εχω θεωρητικα παντα και λιγοτερες αναταραξεις?τι λετε?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-05-11, 16:34
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
σιγουρα θανο εγω παω να ξεζουμισω ολες τις τυχον περιπτωσεις σταθερης αναρτησης για καλυτερα αποτελεσματα σε ολους τους τομεις.αργοτερα το εχω σκεφτει για ρυθμιζομενη χαλαρα.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-05-11, 16:52
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
λοιπον οσο το σκεφτομαι μαλον δεν φταινε μονο τα ελατηρια για το ταρακουνημα που εχουμε αλλα και μαλον η αδυναμια του αμορτισερ να σταματησει την ταλαντωση του
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-05-11, 19:41
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
δεν νομιζω ρε φιλε greg και ξερεις γιατι?
τα αμορτισερ μου ειδικα τα πισω ειναι καινουργια.τα μπροστα ουτε 30.000 χλμ δεν εχουν.
τωρα απο πλευρα ποιοτητας δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο για χαμηλωμα στην αγορα.λογικα πρεπει να χοροπηδαει λιγο παραπανω επειδη χαμηλωσε λιγο παραπανω.υποθεσεις κανω εγω τωρα.αμα κανω λαθος ας μου το εξηγησει καποιος.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-05-11, 21:56
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Με γεια το χαμηλωμα Λεωνιδα! Εγω πιστευω οτι ολο το κοπανημα οφειλεται στην κακη αποσβεση των Bilstein,κακο bound-rebound εχουν τα περισσοτερα δρομισια αμορτισερ,ειδικα οταν συνδυαζονται με σκληρο ελατηριο.Γι'αυτο οταν βαζεις coilover το πρωτο πραγμα που διαπιστωνεις ειναι οτι παρα τα μακραν σκληροτερα ελατηρια(εγω προσωπικα εχω 550lbs!!),η αναρτηση ειναι πολυ πιο ανετη στις ανωμαλιες και τ'αμαξι σκαει λιγοτερο ατσαλα στις λακουβες και χωρις το γκουπ των θολων...Οποτε σαν λυση στο προβλημα σου υπαρχει,ειτε το ''βαλβιδωμα'' απο γνωστη των bilstein ωστε να συμφωνουν σε σκληροτητα με τα H&R,ειτε τοποθετηση coilover....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-05-11, 00:26
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ''βαλβιδωμα'' ....
μηχάλη ΔΩΣΕ info....ΤΩΡΑ.....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-05-11, 05:53
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
και ελεγα θα μιλησει δεν θα μιλησει.ειχα αρχισει να ανησυχω.χαχαχαχα!
που σαι ρε μιχαλιο?εξηγησε μας τι θελει να πει ο ποιητης.ειμαι ολος αυτια.(βαλβιδωμα?).
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-05-11, 12:48
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποτε σαν λυση στο προβλημα σου υπαρχει,ειτε το ''βαλβιδωμα'' απο γνωστη των bilstein ωστε να συμφωνουν σε σκληροτητα με τα H&R,ειτε τοποθετηση coilover....
προφανως εννοει κατι αντιστοιχο με τα Koni..με τη ρυθμιζομενη βαλβιδα..αλλα σε περισσοτερο προσαρμοσιμη κατασταση με τα εν λογω ελατηρια..
αν ειμαι καπου λαθος ας με διορθωσει..
το καλυτερο παντως ειναι οντως μια καλη επωνυμη coilover..
ειναι εντελως αλλου πραγματικα..
κ θα το καταλαβεις μονο εαν τν οδηγησεις..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.