Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Διάφορα (Αγωνιστικά) Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-10-06, 17:46
Το avatar του χρήστη Nikos M5
Nikos M5 Ο χρήστης Nikos M5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2006
Μηνύματα: 986
Nikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the rough
ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 - ALPHA TV - ΠΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ

Με τη ληξη της φετινης σεζον της Φ1 θα ηθελα τη γνωμη σας στο θεμα της καλυψης των αγωνων Φ1 απο τον Alpha και το μαρτυριο που ζουμε τα τελευταια 7-8 χρονια .
Ειναι λυπηρο εν ετη 2006, τη στιγμη που ολα τα ευρωπαικα καναλια που καλυπτουν την Φ1 να εχουν στο πανελ τους πρωην πιλοτους της Φ1 και αλλους ειδικους του σπορ, εμεις στην ψωροκωσταινα να εχουμε το διδυμο πουρναρακη - παλομπαρινι με οτι αυτο συνεπαγεται......δηλαδη απιστευτες και ασχετες ατακες, τρομερη και ενοχλητικοτατη φλυαρια κατα τη διαρκεια του αγωνα και αναφορα σε λεπτομερειες εκνευριστικες , οπως "για να δουμε , θα παει καλυτερα ο κιμι με το νεο ελαφρυτερο καρμπον σωβρακακι που του ετοιμασε η ομαδα του ?" , κακιστη μεταφραση αγγλικων, αρκει να ακουσετε τα team radio για να καταλαβετε οτι οι ανθρωποι εχουν σχεση με τα αγγλικα οσο εμεις με τη ΝΑΣΑ κλπ κλπ κλπ.
Πηγε λοιπον ο μεγας πουρναρακης στο Μοντε Καρλο και ανακαλυψε στα 40 του οτι εκει εχει πολυ ωραιες γυναικες και σουπερ αυτοκινητα και μας το ελεγε για τουλαχιστον 10 Κυριακες σερι.
Ο δε παλομπαρινι μεταδιδει το πρωι φιλικο ΔΕΗ - Ανορθωση Φυλλοσιας και μετα μιλαει για τον Σουμι, Κιμι, κλπ κλπ....τετοιο ευρος γνωσεων ο "ανθρωπας "......
ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........
Μια παρακληση προς τους αγαπητους αυτους κυριους.....εν οψη της νεας σεζον .....PLS GET THE F... OUT OF MY T.V
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-06, 19:43
Το avatar του χρήστη paspas
paspas Ο χρήστης paspas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-01-2006
Μηνύματα: 194
paspas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MUNICH M Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγε λοιπον ο μεγας πουρναρακης στο Μοντε Καρλο και ανακαλυψε στα 40 του οτι εκει εχει πολυ ωραιες γυναικες και σουπερ αυτοκινητα και μας το ελεγε για τουλαχιστον 10 Κυριακες σερι.
Εγω παλι θα ειχα να λεω για 10 χρονια
Ναι ,το πανελ της εκπομπης ειναι λιγο φτωχο.Θα μπορουσαν να φερουν και κανεναν .... ποιον ομως;Ειναι κανενας ειδικος η θα αυτοχαρακτηριστει ειδικος και θα μας κουφανει με τις π@π@ριες του;Πουρναρακης-Παλομπαρινι ειναι ενα διδυμο που με τα δεδομενα της τηλεορασης στη χωρα μας ειναι οι καταλληλοτεροι για F1.(ετσι οπως παει ο ALPHA θα δουμε να παρουσιαζει την εκπομπη το διδυμο Τραγκας-Κακαουνακης)
__________________
Loading ....


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-06, 19:48
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ναι αλλά στη μετάδοση του φιλικού ο Κ@λομπαρίνι ήταν άπαιχτος... Πάντως στα ιταλικά είναι τρομεροζζζζ ειδικά στα Λουίτζζζζι και ΖΖΖΖΖΖΖαμπρότα δεν παίζζζζζζζζζεται
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-10-06, 21:23
yandot Ο χρήστης yandot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2006
Μηνύματα: 136
yandot is on a distinguished road
Τουλάχιστο παρακολουθούμε την F1 ...
Θυμάται άραγε κανένας, ποιοι παρουσίαζαν F1 προ Alpha εποχής?
Στην ιστορική ΕΡΤ??? Θυμάται κανείς?
__________________
2 fast 4 u
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-10-06, 22:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ θυμάμαι τον Αρη Σταθάκη φίλε μου να κάνει τις μεταδόσεις παλιά στην ΕΡΤ και ήταν ΠΟΛΥ ωραίος σε σχέση με αυτό που βλέπουμε στον Alpha..Μάλλον εγώ...δε βλέπω εδώ και χρόνια...από 2003...περίπου όταν σταμάτησε ο Χάκινεν. Δεν άντεξα τους σχολιαστές...Συνέχεια γελοίες υποθέσεις (γιατί έχασε 0.0001 sec o ταδε σ'αυτο το γύρο,έγινε ετούτο εκείνο ή το άλλο που ούτε οι μηχανικοί των ομάδων τους δε τα ξέρανε)π.χ.και απαράδεκτα σχόλια....Και φυσικά οι ανελέητες διαφημίσεις και κυρίως σε κρίσιμες στιγμές 1 κοντριτσα για 2 γύρους και αυτό κάθε 4 αγώνες και το χάναμε....στην ΕΡΤ τότε 0 διαφημίσεις....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-10-06, 23:47
Το avatar του χρήστη eddy_e46
eddy_e46 Ο χρήστης eddy_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Μηνύματα: 267
eddy_e46 is an unknown quantity at this point
Επιτέλους ένα μέρος για να πω τον πόνο μου....
Ακόμα κι εγώ καλύτερα θα μετέδιδα αγώνες αυτοκινήτου σε σχέση με αυτούς τους άσχετους.
Και το θέμα είναι ότι τους πληρώνουν και αδρά !!!
Επείδη λοιπόν όπως λέει και ο φίλος μου ο Λαζόπουλος στην Ελλάδα η βλακεία είναι ανίκητη, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι και εδώ για το ευχαριστηθώ πρέπει να πληρώσω...
Οπότε με ένα δορυφορικό πιάτο (μεγάλο δε λέω) μπορώ να βλέπω τον αγώνα αλλά και τα δοκιμαστικά, σε όποια γλώσσα θέλω, χωρίς διαφημίσεις, στην ώρα τους (και όχι 2-3 ώρες μετά, θαρρείς και νοιάζεται πολύς κόσμος για το ποιος θα βγει δήμαρχος) και φυσικά χωρίς τους απαράδεκτους. Το καλύτερο βέβαια είναι ότι υπάρχουν ρεπορτάζ ακόμα και μέσα από τα pits, με εμπεριστατομένες περιγραφές και αναλύσεις. Να μη συζητήσω για το πριν και μετά τον αγώνα...
Προτείνω δε να το κάνουμε όλοι σε ένδειξη διαμαρτυρίας.
Αν τα νούμερα τηλεθέασης πέσουν, τότε ίσως τα πράγματα αλλάξουν.

Όποιος ανέχεται, ενέχεται...


Υ.Γ.: Πως τον ελέγανε εκείνον τον καραγκιόζη που παρουσίαζε τους αγώνες τη δεκαετία του '80, και είχε στο σκηνικό του στούντιο αντί για τραπέζι, μια μηχανή από mirafiori επάνω στην οποία καθόταν ένα κρύσταλο;;;;;
__________________
Οι απόψεις είναι σαν τις απολήξεις του ορθού. Ο καθένας έχει από μία!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-10-06, 12:46
Το avatar του χρήστη Nikos M5
Nikos M5 Ο χρήστης Nikos M5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2006
Μηνύματα: 986
Nikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the rough
Δυστηχως με την ποινικοποιηση του γιαουρτωματος βρηκαν προσφωρο εδαφος τυποι σαν τον πουρναρακη στην τηλεοραση.
οχι εγω δεν το δεχομαι και γι αυτο καθε φορα που τα παιρνω καλω στο καναλι και τους λεω οτι εχω ενα μυνημα για τον κυριο πουρναρακη.......τους λεω "γραφετε ?" ......"μαλιστα"...."πεστε του πουρναρακη να παει μπλα μπλα μπλα".
ειμαι σιγουρος οτι εαν το καναλι δεχεται δεκαδες τηλεφωνηματα εναντιον αυτου του ανθρωποειδους , αν μη τι αλλο θα του βαλουν χερι.
υπαρχει στο τημ του Αλφα ο Σειτανιδης ο οποιος εχει και πολλη ουσια στο λογο του και ειναι και πιο μετρημενος. οι αλλοι δυο εχουν ξεφυγει τελειως ρε παιδια.
το θρασσος τους εφτασε μεχρι το σημειο να παιξουν και μπαλλα κοντρα στο Σουμι και την παρεα του....
αλλα εκει που κυριολεκτικα σiχαινομαι τον πουρναρακη ειναι οταν ειρωνευεται τις μικρες ομαδες και τους οδηγους τους , οπως εκανε για χρονια με τη Μιναρντι.
Βεβαια δεν βρεθηκε καποιος να του πει οτι στη Μιναρντι δεν θα τον επαιρναν ουτε για να γυαλιζει τους τροχους του motorhome του τριτου οδηγου της....
Παλιοτερα παρακολουθουσα τους αγωνες απο το telepiu ωπου μετεδιδε απο 8 καμερες ταυτοχρονα, αλλα με τη ληξη της συνδρομης γυρισαμε πισω στην ελληνικη μιζερια ωπου 2-3 γυρους πριν το τελος και εκει που γινετε χαμος σου πετανε 5 λεπτα διαφημησεις και δεν ξερεις ποιος κερδισε , ποιος εμεινε απο κινητηρα και δεν τερματισε κλπ κλπ.
η απονομη δε εχει καταντηση αγνωστη λεξη αφου πρεπει παλι να δουμε την cosmote, shell 100, vodafone, dixan, κυβους knorr κλπ.
κατα καιρους παντως εχουν φιλοξενηθει διαφοροι ελληνες σοβαροι και γνωστες του αντικειμενου, δε μιλαω για σουργελα wanabee Σεννα, αλλα για οδηγους με γνωσεις και ιστορια, αλλα οι ανθρωποι εφρηξαν και δεν εμφανιστηκαν ποτε ξανα.
Εχουμε φτασει στο σημειο να αναπολλουμε τον Αρη Σταθακη με τις ατακες του και την ΕΡΤ χωρις διαφημησεις .
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-10-06, 14:22
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Οτι και να πούμε για τους 3 του Αλφα, είναι πραγματικά λίγο.. (μην ξεχνάτε τον σκηνοθέτη)...
Τους έχω περάσει πάνω απο 100 μέηλ τα τελευταια 2 χρόνια, τους έχω πάρει
αμέτρητες φορές τηλέφωνο για να διαμαρτυρηθώ..
Αν σας περάσω ενδεικτικά 2-3 μέηλ που μου απάντησαν, θα σκάσετε στα γέλια..
Ο μπουρδαράκης να το παιζει φανατικός μακλάρεν!!! και ο κ@λομπαρίνι
να λεει οτι είναι λάτσιο!!!
Είναι απίστευτοι οι τύποι...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-10-06, 19:40
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddy_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπότε με ένα δορυφορικό πιάτο (μεγάλο δε λέω) μπορώ να βλέπω τον αγώνα αλλά και τα δοκιμαστικά, σε όποια γλώσσα θέλω, χωρίς διαφημίσεις, στην ώρα τους (και όχι 2-3 ώρες μετά, θαρρείς και νοιάζεται πολύς κόσμος για το ποιος θα βγει δήμαρχος) και φυσικά χωρίς τους απαράδεκτους. Το καλύτερο βέβαια είναι ότι υπάρχουν ρεπορτάζ ακόμα και μέσα από τα pits, με εμπεριστατομένες περιγραφές και αναλύσεις. Να μη συζητήσω για το πριν και μετά τον αγώνα...
Προτείνω δε να το κάνουμε όλοι σε ένδειξη διαμαρτυρίας.
Αν τα νούμερα τηλεθέασης πέσουν, τότε ίσως τα πράγματα αλλάξουν.Όποιος ανέχεται, ενέχεται...
Μα επειδη ακριβως τα νουμερα δεν ηταν τα επιθυμητα καταστραφηκαν τα σχεδια του Bernie για την ψηφιακη μεταδοση της F1.Οι ενδειξεις π.χ του στροφομετρου κ τα ''g'' που αναπτυσσονται ηταν μεχρι προτεινως αποκλειστικα για την ψηφιακη.

Εδω που τα λεμε το προβλημα δεν ειναι οι σχολιαστες αλλα το ιδιο το σπορ, που οπως εχει καταντησει, αδυνατει να προσφερει τον ενθουσιασμο κ στους σχολιαστες αλλα κ στους τηλεθεατες, με τους μεν να αναλωνονται σε παπαρολογιες κ τους δε να απολαμβανουν ενα ωραιοτατο μεσημεριανο υπνο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-10-06, 08:51
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MUNICH M Εμφάνιση μηνυμάτων

"για να δουμε , θα παει καλυτερα ο κιμι με το νεο ελαφρυτερο καρμπον σωβρακακι που του ετοιμασε η ομαδα του ?"

^^^Μακράν από τις πιο αστείες ατάκες που έχω διαβάσει εδώ μέσα^^^^


Κατά τ άλλα συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες για το σουπερ-ντουπερ αποτυχημένο δίδυμο ΠΟυρναράκη - Παλομπαρίνι.

Get a life you losers!!!!
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.