Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-09-13, 00:24
Charalampos Ο χρήστης Charalampos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Μηνύματα: 43
Charalampos is on a distinguished road
Χειμερινα ελαστικα

Ειμαι σε ανζητηση χειμερινου ελαστικου για το 116 μου.Τα προηγουμενα χειμερινα Goodyear ειναι πλεον για πεταμα kai etsi eipa να δω τι υπαρχει σε μετ/σμενο.Το μονο αξιολογο που βρηκα ειναι μια 4αδα Kleber 205/55/16 DOT 4010 μετρημενο πελμα στη μεση 7χιλιοστα στα 180 ευρω.
Ειμαι σε διλημμα να παω σε καινουργιο και να χωσω 400 ευρω ή να παρω αυτα που απο οτι τα ειδα ειναι σαν καινουργια?Τα Kleber τα ξερει κανεις?Θα προτειμουσα 195/55/16 αν επερνα καινουργιο χειμερινο.
Ερωτηση τα καλοκαιρινα Michelin HP που φοραω τωρα εχουν πελμα απο 5-5,5 αξιζει να τα κρατησω και για το αλλο καλοκαιρι?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-09-13, 01:26
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Εγώ θα πρότεινα καινούριο.. Τα kleber επίσης τα ακούω πρώτη φορά.. Δεν παίζει μόνο το πέλμα ρόλο, αλλά και πόσο παλιά είναι, και πως ήταν αποθηκευμένα κτλ.. Για αυτό καινούρια που θα τα προσέχεις εσύ ο ίδιος.. Αυτά που λες ήδη είναι 3ετίας.. Πόσους χειμώνες να σε βγάλουν ακόμα?

Όσο για τα καλοκαιρινά αν νιώθεις ότι δεν κρατάνε τότε τα αλλάζεις.. Θεωρητικά στα χιλιοστά που λες αλλάζονται..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-09-13, 12:26
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Έχω μια 4δα 205-55-16 goodyear ultragrip performance με κατασκευή τέλος του 12.
Έχουν πολύ λίγα χιλιόμετρα, είναι runflat(έχει σημασία), είναι από τα καλύτερα χειμερινά για επιβατικό αυτοκίνητο, χωρίς μεγάλες υποχωρήσεις σε δείκτη ταχύτητας κτλπ και σκέφτομαι να τα δώσω.
Νομίζω καινούργια κάνουν 460 ευρώ.

Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm να το συζητήσουμε.

Μιλάω για αυτά http://www.goodyear.eu/uk_en/tires/p...p-performance/
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-09-13, 10:54
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Για λάστιχα γενικά ,
Αλλα και ειδικότερα χειμερινά, όσο πιο καινούργια τόσο πιο καλα...
Και βεβαίως τα ολοκαίνουργια ακόμα καλύτερα
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.