Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 10-06-07, 15:09
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
Fairytale, ευχαριστώ ... Ωστόσο δεν κατάλαβα αυτό για το γυάλισμα....Να ζητήσω γυάλισμα για το υπόλοιπο αμάξι ή για τους προφυλακτήρες??Εννοείς πως αυτός θα μπορεί να πετύχει το χρώμα αλλά αυτό θα απέχει από του αμαξώματος????Πάντως το αμάξι αν εξαιρεθούν τα χιλιόμετρα που έγιναν σε ταξιδάκια τα 13 χρόνια ζωής του ήταν πάντα στο γκαράζ . . .

Παιδιά, ας απαντήσει και κάποιος άλλος , πόσο κοστίζει η βαφή ,ώστε να έχω έναν οδηγό (αν και θα πάω σε 3εις τουλάχιστον να ρωτήσω)και αν κάποιος έχει φωτό με το ίδιο χρώμα , θα ήθελα να μου το πει και να δω τις φωτό (αποτέλεσμα βαφής)στο garage του.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 10-06-07, 15:13
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
Α και κάτι άλλο!!!!!!!!!!!

Αν με το καλό γίνει η βαφή και πετύχει...... Που θα πάω και με τι κόστος θα αλλάξω τα πορτοκαλί φανάρια μπροστά σε λευκά ώστε να μην υπάρχει αντίθεση???

Θέλει μόνο αλλαγή το κάλυμμα μπροστά η και τα λαμπάκια??
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 10-06-07, 15:21
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Εννοώ όλο το αμάξι... λυπάμαι δεν πρόσεξα καλά σε τι κατάσταση είναι το χρώμα του αυτοκινήτου σου στην εκδρομή. Αλλά αν κρίνω από το δικό μου (που σε όλα τα χρόνια του κουρνιάζει σε κλειστό γκαράζ...) θα ενθουσιαστείς. Έγινε σαν να βγήκε εκείνη τη στιγμή από το εργοστάσιο, παρόλο που δεν έδειχνε να είχε ανάγκη τέτοιας φροντίδας πριν και έγινε από την Autoglym.
Ο φανοποιός θα φέρει το χρώμα στα φρεσκοβαμμένα στον ίδιο τόνο με το υπόλοιπο αμάξι, απλά η γυαλάδα σε ότι είναι φρεσκοβαμένο είναι διαφορετική... Το γυάλισμα του υπόλοιπου αυτοκινήτου θα βοηθήσει σε αυτό.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 11-06-07, 09:45
dion999 Ο χρήστης dion999 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2004
Μηνύματα: 302
dion999 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akolov Εμφάνιση μηνυμάτων
Α και κάτι άλλο!!!!!!!!!!!

Αν με το καλό γίνει η βαφή και πετύχει...... Που θα πάω και με τι κόστος θα αλλάξω τα πορτοκαλί φανάρια μπροστά σε λευκά ώστε να μην υπάρχει αντίθεση???

Θέλει μόνο αλλαγή το κάλυμμα μπροστά η και τα λαμπάκια??
Υπαρχουν απειρα καταστηματα που μπορεις να προμιθευτεις λευκας φλας(η λαμπα δε θελει αλλαγη) αλλα καλο ειναι να αλλαξεις και τα πισω φαναρια σε λευκα αν θελεις να διχνει ομορφο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dion999 : 11-06-07 στις 09:52
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 12-06-07, 14:52
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
Παιδιά βοηθήστε!!!!!

Πήγα σήμερα σε φανοποιο και μου είπε να μην βάψω τους προφυλακτήρες επειδή δεν είναι από αυτόυς που βάφονται(υπάρχουν λέει δύο ειδών αυτοί που βάφονται και οι άλλοι που ΓΙΟΚ!) και θα σκάσει η μπογιά μετά από λίγο καιρό και θα φαίνεται χάλια, και ότι κάνει και 200 ο ένας ΜΟΝΟ!!!!

Πειτε μου, γιατί με καίει άσχημα να τους βάψω, γίνεται τρέλα το αμάξι , ΜΠΟΡΩ ή έχουν δίκιο ,το αποτέλεσμα δεν κρατά πολύ και ούτε θα είναι όπως το φαντάζομαι????

Έχει αλλάξει κανείς χρώμα στους μαμά προφυλακτήρες και τα πλαινά , με τι κόστος και πόσο κράτησαν!!!!
Ευχαριστώ για κάθε βοηθεία...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 12-06-07, 14:54
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
http://www.mobile.de/SIDiaWzAS1zgzlQ...1111259068834&

Είναι τόσο ωραίο.....................Αχχχχ
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 12-06-07, 21:21
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Δεν πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο . . .

Ειχα Ε36 που πριν το κανω M pack τους ειχα βαψει και δεν ειχαν προβλημα . . . !
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 14-06-07, 14:47
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akolov Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά βοηθήστε!!!!!

Πήγα σήμερα σε φανοποιο και μου είπε να μην βάψω τους προφυλακτήρες επειδή δεν είναι από αυτόυς που βάφονται(υπάρχουν λέει δύο ειδών αυτοί που βάφονται και οι άλλοι που ΓΙΟΚ!) και θα σκάσει η μπογιά μετά από λίγο καιρό και θα φαίνεται χάλια, και ότι κάνει και 200 ο ένας ΜΟΝΟ!!!!

Πειτε μου, γιατί με καίει άσχημα να τους βάψω, γίνεται τρέλα το αμάξι , ΜΠΟΡΩ ή έχουν δίκιο ,το αποτέλεσμα δεν κρατά πολύ και ούτε θα είναι όπως το φαντάζομαι????

Έχει αλλάξει κανείς χρώμα στους μαμά προφυλακτήρες και τα πλαινά , με τι κόστος και πόσο κράτησαν!!!!
Ευχαριστώ για κάθε βοηθεία...
Eγω τα έχω βάψει όλα εδώ και 7-8 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 14-06-07, 15:06
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
ΓΕΙΑ ΣΟΥ!
Λοιπον...
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ.......ΟΥΤΕ ΜΟΤΕΡ.
Το κοστος ειτε μικρο ειτε μεγαλο δεν αξιζει για ενα bmw του ΄95.
Αρχιζεις απο 1000 ευρω στα 10 αλογα και ανεβαινεις........
Αξιζει ομως για ενα αμαξι των 4000 ευρω????
Μην παρεξηγησαι , το ιδιο αμαξι εχω και εγω....
φιλικα
Χαιρεται!!!!!
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 14-06-07, 17:08
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
Ναι αυτό το είπαμε...το αμάξι δεν το αλλάζω μηχανικά....

Ωστοσο παιδια θλελω λίγο την βοήθεια σας .

1) Θα αλλάξω σε κανά μήν λάστιχα..... Τι έχετε να μου προτείνετε... τα θέλω μαλακά με καλό και σταθερό πάτημα στο δρόμο . Έχει βγει καμιά καλή σειρά να πάρω , μην αγοράσω ότι μου πουν στα τυφλά..... Έχω 15'' άρες στο 3.16 ε36....

2) Μετά από τρεις φανοποιούς , βρήκα έναν που μου είπε πως με 260 τι κάνει την δουλειά . Ωστόσο , δεν παίρνει ευθύνη αν ξεβάψει αλλά με διαβεβαίωσε πως το χρώμα μπορεί να το πετύχει . Ωστόσο οι άλλοι δύο μου είπαν το κόστος περί τα 400 και δεν ξέρω μήπως τρώει από υλικά και εργασία . . . Να προχωρήσω ή να κάτσω όπως είμαι με τους μαύρους από μαμά??

Thank YOU!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.