Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 10-07-12, 12:11
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητοί φίλοι, διαβάζω και προσπαθώ να γράψω από το κινητό γιατί είμαι σε νοσοκομείο που εδώ τον πατέρα μου.

Διαβάζω για αστεία πράγματα κλπ. Όποιος θέλει καλύτερη και σίγουρη ανάλυση ας περάσει από τον Μάκη Ζευγώλη, να του εξηγήσει τέλεια ότι θέλει.

Λυπάμαι μόνο που μοιράστηκα τη δική μου εμπειρία...

Προφανώς η εμπειρία κάποιων ανθρώπων και ειδικά μέσα από τον απαιτητικό χώρο των αγώνων δε πιάνει μία εμπρός σε αυτήν των ανθρώπων που έχουν συζητήσει σε διάφορα fora.

OEM γιατί είναι το σωστό για το αμάξι σας. Τουλάχιστον μη βάζετε απροσδιορίστου ποιότητας aftermarket.

Περαστικά Δημήτρη για τον πατέρα σου. Αυτά είναι τα σημαντικά, όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.

Πολλούς χαιρετισμούς φίλε μου.



Υ.Γ αν χρειαστεί κάτι και μπορούμε να βοηθήσουμε στείλε ένα πμ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 10-07-12 στις 12:13
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 10-07-12, 14:46
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητοί φίλοι, διαβάζω και προσπαθώ να γράψω από το κινητό
Περαστικά, περαστικά.....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 10-07-12, 14:56
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
ευχομαι περαστικά δημήτρη...!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-07-12, 16:11
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παιδιά, δεν θέλω να πάρει αυτή την τροπή το thread...

Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά εδώ μιλάμε για αναρτησάρες, μη γίνει το thread Mexican soap
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-07-12, 17:29
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
το καταλαβαμε μιστερ μοντ. Αλλα σαν γνησιος τεντυ που λεει τα νεφρα καρδιες δε μπορουσα να μη παρεκραπω του θεματος...

συνεπως...τα αμορτισερ επισκευαζονται... Και αξιζει η επισκευη τους....Τιελος...


Leo???? Θα κανεις τον ταριφα εεεε????
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 10-07-12, 19:25
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
με το αζημιωτο.....εχω ασχημα γουστα....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 11-07-12, 01:46
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
με το αζημιωτο.....εχω ασχημα γουστα....
καλως...κανονισε να ερθεις γρηγορα κατω ,γιατι το πουλαω μουλαρι....αχαχαχα...κατσε να δουμε και το οικονομι θεμα ποσο θα στοιχιχουν...

Εδω σε αυτο το σημειο να ευχαριστησω ολα τα παιδια που βοηθησαν , κ βρεθηκε λυση...!!!! Να στε καλα φιλαρακια....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 11-07-12, 14:00
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Για να μην κάνετε άδικα χλμ και καίτε βενζίνη πάρτε ένα τηλ τον Μαρακάκη γιατί το πιθανό σενάριο είναι να μην ασχοληθεί με bilstein.
Αν δεν ασχοληθεί τότε βλέπετε εναλλακτική λύση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 11-07-12, 15:27
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους και μην ξεχνάμε ότι πάνω από όλα η υγειά και ύστερα όλα τα υπόλοιπα .
Διαβάζοντας όλα τα post's ξεκίνησα να σκέφτομαι και εγώ περί ανάρτησης(95.000 km) και τελικά (αν και μένω κοντά στον Ζευγώλη) προτίμησα να κάνω ένα τηλεφώνημα στον Μαρακάκη. Μίλησα με τον ίδιο και φτάσαμε στο τέλος στο ποσό :550 ΕΥΡΩ (επισκευή σε ΟΕΜ αμορτισέρ e-46 318ci Cabrio) Από την άλλη σε κοντινό μου μεγάλο service BMW η αλλαγή με τα ίδια γνήσια θα μου κοστίσει 700 με όλα πληρωμένα (τοποθέτηση, ευθυγραμιση )και 2 χρόνια εγγύηση.Με αυτά τα δεδομένα και μέσα στην κρίση δεν είναι πολλά τα 550 για επισκευή διερωτώμαι ;
Περιμένω τις απόψεις σας .
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 11-07-12, 17:17
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexanderk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους και μην ξεχνάμε ότι πάνω από όλα η υγειά και ύστερα όλα τα υπόλοιπα .
Διαβάζοντας όλα τα post's ξεκίνησα να σκέφτομαι και εγώ περί ανάρτησης(95.000 km) και τελικά (αν και μένω κοντά στον Ζευγώλη) προτίμησα να κάνω ένα τηλεφώνημα στον Μαρακάκη. Μίλησα με τον ίδιο και φτάσαμε στο τέλος στο ποσό :550 ΕΥΡΩ (επισκευή σε ΟΕΜ αμορτισέρ e-46 318ci Cabrio) Από την άλλη σε κοντινό μου μεγάλο service BMW η αλλαγή με τα ίδια γνήσια θα μου κοστίσει 700 με όλα πληρωμένα (τοποθέτηση, ευθυγραμιση )και 2 χρόνια εγγύηση.Με αυτά τα δεδομένα και μέσα στην κρίση δεν είναι πολλά τα 550 για επισκευή διερωτώμαι ;
Περιμένω τις απόψεις σας .



E ρε Jumbo που χρειάζεται σε μερικούς.......


(γιατί δεν πας σε ένα καλό μαγαζί και να βάλεις τα koni κίτρινα ρυθμιζόμενα τα οποία δεν θα κοστίσουν με τοποθέτηση+ευθυγράμμιση+εγγύηση πάνω από 550ευρώ (δεν ξέρω μήπως λέω και πολλά) - αν θες να σου προτείνω και μαγαζί που κάνει πολύ καλή ευθυγράμμιση, στείλε μου πμ)



-> επίσης πολύ καλή και οικονομική λύση είναι τα sachs είτε σε κανονική σκληρότητα, είτε λίγο πιο ενισχυμένα από τα ΟΕΜ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 11-07-12 στις 17:28
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.