Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 21-08-11, 21:02
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
εαν το αμαξι εχει σωστη αποδοση και σωστη καταναλωση τοτε μαλλον ειναι ο καταλυτης.

σε καταναλωση δε μας ειπες, καει πολυ η λιγο? εχει αλλαξει κατι τον τελευταιο καιρο?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-08-11, 21:21
Το avatar του χρήστη Bimmer56
Bimmer56 Ο χρήστης Bimmer56 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 33
Bimmer56 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
MAF, αισθητηρες λ, οξυγονου, NOx, φιλτρο βενζινης ειδικα στα πιο καινουρια αυτοκινητα που ειναι μαζι με ρυθμιστη πιεσης, δε νομιζω να ειναι φτηνα. Και σιγουρα δεν ειναι στα πλαισια περιοδικης συντηρησης! Συμφωνω οτι καποια απο αυτα, ειδικα το φιλτρο βενζινης χρειαζεται να αλλαζεται κι ας μην το λεει η BMW, αλλα απλα και μονο προληπτικα να αλλαχτουν ολοι οι αισθητηρες ειναι καπως τραβηγμενο ειδικα εαν δεν εχει καποιο check engine και το διαγνωστικο δεν εμφανιζει προβλημα σε αυτους. Και 126.000 ειναι λιγα!
Δεν λεω αλλαξε τα ολα, ο ΜΑΦ πχ πρεπει να καθαριζεται περιοδικα, αισθητηρες οξυγονου πρεπει να αλλαζονται πανω απο 100000χλμ (τι να πω εγω που εχω 4 στην μπεμπα)
Φιλτρο αερα, βενζινης, ΝΟχ, μπουζια κα ειναι φτηνα σε σχεση με τον κατ.
Σωστη συντηρηση και ενας καλος μηχανικος σου γλυτωνουν πολλα μελλοντικα προβληματα και μεγαλα εξοδα
Οσο για διαγνωστικα, μονο η μαμα εχει το απολυτο εργαλειο κανενας αλλος (το εχω στην Αμερικη $7000 κοστισε και δεν πρεπει να το λεω αλλα με τρεις Μπεμπες στην κατοχη μου ειναι παμφτηνο) Μη ρωτας πως και γιατι αλλα το εχω
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-08-11, 22:20
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bimmer56 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν λεω αλλαξε τα ολα, ο ΜΑΦ πχ πρεπει να καθαριζεται περιοδικα, αισθητηρες οξυγονου πρεπει να αλλαζονται πανω απο 100000χλμ (τι να πω εγω που εχω 4 στην μπεμπα)
Φιλτρο αερα, βενζινης, ΝΟχ, μπουζια κα ειναι φτηνα σε σχεση με τον κατ.
Σωστη συντηρηση και ενας καλος μηχανικος σου γλυτωνουν πολλα μελλοντικα προβληματα και μεγαλα εξοδα
Οσο για διαγνωστικα, μονο η μαμα εχει το απολυτο εργαλειο κανενας αλλος (το εχω στην Αμερικη $7000 κοστισε και δεν πρεπει να το λεω αλλα με τρεις Μπεμπες στην κατοχη μου ειναι παμφτηνο) Μη ρωτας πως και γιατι αλλα το εχω
Αν και ειμαι κι εγω ψειρας με τη συντηρηση θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω στην αλλαγη αισθητηρων εκτος και αν χαλασουν.
Εαν υπολογισεις το κοστος ολων αυτων μαζι ισως να κανουν οσο ενας καταλυτης. Κι ενας καταλυτης συνηθως παραδιδει πνευμα μετα τις 200.000χμ. Εαν καθε 100.000χμ αλλαζουμε ολους αυτους τους αισθητηρες τοτε θα εχουμε πληρωσει παραπανω ισως απο εναν καταλυτη! Κι εγω εχω σκεφτει να αλλαξω ολους τους αισθητηρες γιατι νιωθω τ αμαξι οτι εχει πεσει σαν αποδοση ενω εχει ανεβει σαν καταναλωση. Γενικα δε το νιωθω ζωντανο οπως πριν λιγα χρονια που ηταν σε πιο...'νιοτη'. Αλλα δεν το κανω γιατι ξερω οτι μπορει και να γινει κατι και να δουλεψει πιο σωστα, μπορει και οχι ομως και μετα να κλαιω τα λεφτα μου!

Ακομη ο MAF, δεν ειναι φιλτρο να το καθαριζουμε να το φυσαμε και να του ριχνουμε χημικα. Ειναι πολυ ευαισθητος αισθητηρας που με το καθαρισμα μπορει να του κανουμε και κακο. Αν στο μοτερ πανω υπαρχει καλο φιλτρο αερα τοτε ο MAF δε προκειτε να παθει τιποτα. Αν εχουμε πανω πολυ ελευθερο ή με λαδια τοτε ειναι σιγουρο οτι ο MAF θα βρωμισει, θα το καθαρισουμε μια φορα και την επομενη θα παραδωσει πνευμα. Αυτα δεν τα κατεβαζω απ το κεφαλι μου, μου εχουν συμβει στο αυτοκινητο μου. Επαθα και εμαθα.

Τελος ισως στην Αμερικη τα ανταλλακτικα να κοστιζουν φτηνα οποτε να μην ειναι και τιποτα να αλλαχτουν ολοι αυτοι οι αισθητηρες συν μπουζι φιλτρα κλπ. Στην Ελλαδα ομως κοστιζουν πανακριβα και δεν αγοραζουν ολοι απ το ιντερνετ οποτε αναγκαστικα θα τους κλεψουν στα συνεργεια ή στα μαγαζια με ανταλλακτικα. Αλλος ενας σημαντικος λογος που δεν τα εχω αλλαξει ολα αυτα αν και το σκεφτομουν πολυ σοβαρα. Ενας NOx πχ κανει ισα με 500€, σχεδον το μισο μου μηνιατικο, ε, δεν θα τα δωσω για προληπτικη συντηρηση της 116! Αν χαλασει θα τον αλλαξω, προς το παρων δεν κανω τιποτα.

Εαν καποιος θελει να τα αλλαξει ολα αυτα δεν θα προσπαθουσα να τον αποτρεψω λεγοντας του οτι θα κανει κακο στ αμαξι του, στην τσεπη του θα κανει κακο!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-08-11, 23:30
Το avatar του χρήστη Bimmer56
Bimmer56 Ο χρήστης Bimmer56 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 33
Bimmer56 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και ειμαι κι εγω ψειρας με τη συντηρηση θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω στην αλλαγη αισθητηρων εκτος και αν χαλασουν.
Εαν υπολογισεις το κοστος ολων αυτων μαζι ισως να κανουν οσο ενας καταλυτης. Κι ενας καταλυτης συνηθως παραδιδει πνευμα μετα τις 200.000χμ. Εαν καθε 100.000χμ αλλαζουμε ολους αυτους τους αισθητηρες τοτε θα εχουμε πληρωσει παραπανω ισως απο εναν καταλυτη! Κι εγω εχω σκεφτει να αλλαξω ολους τους αισθητηρες γιατι νιωθω τ αμαξι οτι εχει πεσει σαν αποδοση ενω εχει ανεβει σαν καταναλωση. Γενικα δε το νιωθω ζωντανο οπως πριν λιγα χρονια που ηταν σε πιο...'νιοτη'. Αλλα δεν το κανω γιατι ξερω οτι μπορει και να γινει κατι και να δουλεψει πιο σωστα, μπορει και οχι ομως και μετα να κλαιω τα λεφτα μου!

Ακομη ο MAF, δεν ειναι φιλτρο να το καθαριζουμε να το φυσαμε και να του ριχνουμε χημικα. Ειναι πολυ ευαισθητος αισθητηρας που με το καθαρισμα μπορει να του κανουμε και κακο. Αν στο μοτερ πανω υπαρχει καλο φιλτρο αερα τοτε ο MAF δε προκειτε να παθει τιποτα. Αν εχουμε πανω πολυ ελευθερο ή με λαδια τοτε ειναι σιγουρο οτι ο MAF θα βρωμισει, θα το καθαρισουμε μια φορα και την επομενη θα παραδωσει πνευμα. Αυτα δεν τα κατεβαζω απ το κεφαλι μου, μου εχουν συμβει στο αυτοκινητο μου. Επαθα και εμαθα.

Τελος ισως στην Αμερικη τα ανταλλακτικα να κοστιζουν φτηνα οποτε να μην ειναι και τιποτα να αλλαχτουν ολοι αυτοι οι αισθητηρες συν μπουζι φιλτρα κλπ. Στην Ελλαδα ομως κοστιζουν πανακριβα και δεν αγοραζουν ολοι απ το ιντερνετ οποτε αναγκαστικα θα τους κλεψουν στα συνεργεια ή στα μαγαζια με ανταλλακτικα. Αλλος ενας σημαντικος λογος που δεν τα εχω αλλαξει ολα αυτα αν και το σκεφτομουν πολυ σοβαρα. Ενας NOx πχ κανει ισα με 500€, σχεδον το μισο μου μηνιατικο, ε, δεν θα τα δωσω για προληπτικη συντηρηση της 116! Αν χαλασει θα τον αλλαξω, προς το παρων δεν κανω τιποτα.

Εαν καποιος θελει να τα αλλαξει ολα αυτα δεν θα προσπαθουσα να τον αποτρεψω λεγοντας του οτι θα κανει κακο στ αμαξι του, στην τσεπη του θα κανει κακο!
Ο καταλυτης ισως και παραπανω πλην ομως οταν ολα τα αλλα λειτουργουν σωστα. Ουτε χαλαει ξαφνικα αλλα οταν τα αλλα δεν λειτουργουν σωστα μειωνεται η αποδοση και η ζωη του παραδειγμα ο φιλος και οι καρτες καυσαεριων που ποσταρισε.
Στο Ε46 2001 325ΧΙ εχω 117000 μιλια και μεχρι σημερα δεν εχω αλλαξει τιποτα εκτος απο μπουζια φιλτρο αερα τα φτηνα δηλαδη και τακτικο ελεγχο στα υπολοιπα. Εαν λειτουργουν σωστα δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα εκτος απο αυτα που λεει ο κατασκευαστης και παντα με ιδια προιντα.
Το Μαφ εχει εκτος του αισθητηρα και διαφραγμα που χρειαζεται περιοδικο ελεγχο και καθαρισμα με ειδικο σπραυ Mass Air Flow Cleaner και οχι Carb or Brake or Alcohol base cleaners.
Οι αισθητηρες οξυγονου ειναι απο πορωδες υλικο και απο καποια χλμ και μετα δεν αναπνεουν σωστα με αυξηση καταναλωσης και μειωση αποδοσης και καποια αλλα προβληματα λειτουργιας που αργα η γρηγορα εμφανιζονται . Εαν υπαρξει συναντηση απο το φορουμ πολυ ευχαριστως να σου δειξω το βιβλιο του αυτοκινητου μου με της οδηγιες της μαμας. Δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-08-11, 00:03
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Γιατί να καθαρίσει ή να πειράξει το μάφ του το παιδί??
Για να κάνει ζημιά??
Εμείς δηλαδή που έχουμε 260.000 χλμ χωρίς να κάνουμε παρέμβαση είμαστε "τυχεροί"???
Του ανεβοκατεβάζει στροφές στο ρελαντί?? το είδατε να το λέει πουθενά??
Αφήστε τις θεωρίες και της ματσακωνιές κατά μέρους.
Να τις κάνετε στα δικά σας οχήματα να τα χαλάσετε και να τα πληρώστε εσείς..
Υποθετικά, με το φτωχό μου μυαλό, το μόνο που σίγουρα δεν πειράζει τον μαφ,
είναι η υγρασία του περιβάλλοντος..
Η2Ο δηλαδή, απιονισμένο νεράκι του θεου..
Ολα τα άλλα, εξάνια ή παράγωγα αλκοόλης, ακετόνης υδρογονάνθρακες και
μπιχλιμπίδια αφήνουν κατάλοιπα..
Δεν υπάρχει χημικός παράγοντας που να ξέρω, που δεν αφήνει μετά την εξάτμιση κατάλοιπα..
Με λ=0.995 υπάρχει περίπτωση να μη μετράει σωστά ο μαφ???
Ο αισθητήρας οξυγόνου είναι απο πορώδες υλικό???
Ποιό είναι αυτό?? το ζιργκόν?? για αυτό τους ίδιους ακριβώς βάζουν και στους ντίζελ
πρίν τους καταλύτες??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-08-11, 00:25
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bimmer56 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καταλυτης ισως και παραπανω πλην ομως οταν ολα τα αλλα λειτουργουν σωστα. Ουτε χαλαει ξαφνικα αλλα οταν τα αλλα δεν λειτουργουν σωστα μειωνεται η αποδοση και η ζωη του παραδειγμα ο φιλος και οι καρτες καυσαεριων που ποσταρισε.
Στο Ε46 2001 325ΧΙ εχω 117000 μιλια και μεχρι σημερα δεν εχω αλλαξει τιποτα εκτος απο μπουζια φιλτρο αερα τα φτηνα δηλαδη και τακτικο ελεγχο στα υπολοιπα. Εαν λειτουργουν σωστα δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα εκτος απο αυτα που λεει ο κατασκευαστης και παντα με ιδια προιντα.
Το Μαφ εχει εκτος του αισθητηρα και διαφραγμα που χρειαζεται περιοδικο ελεγχο και καθαρισμα με ειδικο σπραυ Mass Air Flow Cleaner και οχι Carb or Brake or Alcohol base cleaners.
Οι αισθητηρες οξυγονου ειναι απο πορωδες υλικο και απο καποια χλμ και μετα δεν αναπνεουν σωστα με αυξηση καταναλωσης και μειωση αποδοσης και καποια αλλα προβληματα λειτουργιας που αργα η γρηγορα εμφανιζονται . Εαν υπαρξει συναντηση απο το φορουμ πολυ ευχαριστως να σου δειξω το βιβλιο του αυτοκινητου μου με της οδηγιες της μαμας. Δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.

Δεν αμφισβητω οτι αυτα τα βγαζεις απ το μυαλο σου. Αλλα δε νομιζω σε κανενα εγχειριδιο αυτοκινητου να λεει οτι πρεπει να αλλαζονται ή να καθαριζονται τετοιου ειδους αισθητηρες. Εννοω το εγχειριδιο του οδηγου οχι το service/technical manual του συνεργειου. Και το δευτερο λογικα θα αναφερει καποια συμπτωματα και καποια συγκεκριμενα μυνηματα του διαγνωστικου που θα προηγηθουν για να προχωρησει καποιος σε ενεργειες στους αισθητηρες. Σιγουρα οχι χωρις καποιον προφανη λογο και οχι σε πλαισια περιοδικης συντηρησης οπως πχ αλλαζουμε λαδια.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-08-11, 00:27
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί να καθαρίσει ή να πειράξει το μάφ του το παιδί??
Για να κάνει ζημιά??
Εμείς δηλαδή που έχουμε 260.000 χλμ χωρίς να κάνουμε παρέμβαση είμαστε "τυχεροί"???
Του ανεβοκατεβάζει στροφές στο ρελαντί?? το είδατε να το λέει πουθενά??
[I]Αφήστε τις θεωρίες και της ματσακωνιές κατά μέρους.
Να τις κάνετε στα δικά σας οχήματα να τα χαλάσετε και να τα πληρώστε εσείς..[/
I]
Υποθετικά, με το φτωχό μου μυαλό, το μόνο που σίγουρα δεν πειράζει τον μαφ,
είναι η υγρασία του περιβάλλοντος..
Η2Ο δηλαδή, απιονισμένο νεράκι του θεου..
Ολα τα άλλα, εξάνια ή παράγωγα αλκοόλης, ακετόνης υδρογονάνθρακες και
μπιχλιμπίδια αφήνουν κατάλοιπα..
Δεν υπάρχει χημικός παράγοντας που να ξέρω, που δεν αφήνει μετά την εξάτμιση κατάλοιπα..
Με λ=0.995 υπάρχει περίπτωση να μη μετράει σωστά ο μαφ???
Ο αισθητήρας οξυγόνου είναι απο πορώδες υλικό???
Ποιό είναι αυτό?? το ζιργκόν?? για αυτό τους ίδιους ακριβώς βάζουν και στους ντίζελ
πρίν τους καταλύτες??
Ακριβως το ιδιο λεμε. Εγω δεν προτεινω να αλλαχτουν/καθαριστουν αισθητηρες χωρις να υπαρχει λογος. Τωρα ο καθενας στο αυτοκινητο του, κανει οτι θελει.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 22-08-11, 02:07
M3 GT ATHENS Ο χρήστης M3 GT ATHENS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-12-2010
Μηνύματα: 25
M3 GT ATHENS will become famous soon enough
Ώς γνώμη με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.....το τελευταίο ποστάρισμα του rapid -fast. Όμως παίδες όταν δεν διαθέτεις τα απαραίτητα όργανα μετρήσεων ή δεν γνωρίζεις αρκετά ή δέν είχε κέφι ο μάστορας κλπ. και όταν μήν βλέποντας καποιο λαμπάκι νοιώθεις πτώση απόδοσης - μικρή/μεγαλύτερη αύξηση στην κατανάλωση ή περίεργη συμπεριφορά στον δρόμο τότε μπορείς να ρίξεις και μία ματιά στην καύση σου μέσω των μπουζί .........ή τα δείχνεις σε κάποιον που να γνωρίζει ...πολλοί οδηγοί π.χ. κάπως έτσι βρήκαν πρόβλημα σέ μπέκ..... σέ πρατήριο.......σε μπουζί.......σε λειτουργία Λ ...κλπ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη M3 GT ATHENS : 22-08-11 στις 02:15
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-08-11, 02:11
M3 GT ATHENS Ο χρήστης M3 GT ATHENS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-12-2010
Μηνύματα: 25
M3 GT ATHENS will become famous soon enough
Σέ καμμία περίπτωση δεν αντικαθιστώνται οι ηλεκρονικές μετρήσεις αλλά και η εμπειρία είναι πολύ σοβαρό θέμα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη M3 GT ATHENS : 22-08-11 στις 02:13
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-08-11, 18:17
Το avatar του χρήστη volkano
volkano Ο χρήστης volkano δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-02-2010
Μηνύματα: 47
volkano is on a distinguished road
στο θεμα καταναλωσης λεω στην πρωτη σελιδα οτι καιει 8,5 με 9 λιτρα εντως πολης ισσος και 9,5 καμια φορα...
( ενα διαστημα ειχα παει σε ενα "αχαρακτηριστο" λαστιχά να μου μετρισει τον αερα στα λαστιχα, και μου ειχε βαλει 20 μπροστα και 25 πισω χωρις να το δω εγω... με αποτελεσμα να κανω πολλα χιλιομετρα με ξεφουσκωτα λαστιχα και να τα χαλασω λιγο, και τοτε η καταναλωση μου ηταν στο 12-13 λιτρα εντως πολης ) και εκατσα και τα μετρισα και συμπληρωσα αερα στα λαστιχα μου και οταν ειδα ποσο αερα ειχαν μου επεσαν τα μαλια!!! αλλα απο τοτε καθος εβαλα σωστο αερα στα λαστιχα μου η καταναλωση μου επανηλθε εκει 8,5 με 9.....

το θεμα ειναι οτι το ρελαντι μου δεν παιζει καθολου και ειναι σταθερο...

στις 3 καρτες καυσαεριων που εβαλα ειναι απο 3 διαδοχικα χρονια με την μεσαια να ειναι σε ΚΤΕΟ....

απο θεμα αποδοσης ειναι μια χαρα το αυτοκινητο και "αρπαζει" γρηγορα και 200αριζει ευκολα....

καποιος ειπε για τρυπια εξατμηση.... δεν θα επρεπε να βγαζει θορυβο αν εστο και εχει καμια τρυπουλα???? αλλα εγω δεν ακουω παντως κατι

αν παλι οντως ειναι τρυπια η εξατμηση πως μπορω να το καταλαω περαν του ειχου??? και μπορει να παιζει ρολο αυτο στα πολα καυσαερια????? :/

εντελη τι πρεπει να κοιταξω ετσι ωστε και να μην με γδαρουν???? και να με πει ο καθε μηχανικος αλλαζουμε αυτο και εκεινο και το αλλο και να γεμιζει η δικη του τσεπη και να αδειαζει η δικη μου??? οπως και να εχει ΟΛΟΙ μας βιωνουμε την κριση....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.