Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-11-07, 18:38
Το avatar του χρήστη kenz
kenz Ο χρήστης kenz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 118
kenz is on a distinguished road
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτός ο οδηγός θα σώσει πολλούς αρχάριους χρήστες του ebay!! Πολύ καλό!
+1111111111111
__________________
KenZ Tasos E30 Salonika City , Kalamaria.
===========================
...Επισκεφθείτε το κανάλι μου. ===> kenztasos channel.
.........Fun . . . is not a straight line !
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-11-07, 19:09
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Για το τελωνείο δεν ξέρω τελικά τι παίζει...έχω φέρει μέχρι στιγμής:
cpu για το pc μου
βάση οργάνων carbon για gsxr k6
Ολόκληρο set fairings για το ίδιο k6
Μανέτες για το ίδιο

Και πουθενά μα πουθενά δεν πλήρωσα τελωνείο.Και τα fairings είχανε 600+ ευρώπουλα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-11-07, 11:16
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MrZ Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το τελωνείο δεν ξέρω τελικά τι παίζει...έχω φέρει μέχρι στιγμής:
cpu για το pc μου
βάση οργάνων carbon για gsxr k6
Ολόκληρο set fairings για το ίδιο k6
Μανέτες για το ίδιο

Και πουθενά μα πουθενά δεν πλήρωσα τελωνείο.Και τα fairings είχανε 600+ ευρώπουλα...
Απο ποια χωρα τα αγορασες ολα αυτα?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-11-07, 12:15
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ποια χωρα τα αγορασες ολα αυτα?
cpu/βάση οργάνων/μανέτες -> Αμερική
Fairings -> Hong Kong
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-11-07, 21:59
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MrZ Εμφάνιση μηνυμάτων
cpu/βάση οργάνων/μανέτες -> Αμερική
Fairings -> Hong Kong
Εγω δεν εχει τυχει ακομη να αγορασω κατι απο ebay αλλα, απο οτι λενε, αν αγορασεις απο Αμερικη και το κοστος ειναι πανω απο 150 ευρω τοτε πληρωνεις και τελωνειο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-11-07, 23:10
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Smile

Μπράβο στον Demis,μας άνοιξες τα μάτιαπολύ καιρό σκεφτόμουν να εγγραφώ στο e-bay,αλλά όλο το μετάνιωνα,για λόγους,ότι δεν ξέραμε και πολλά πράγματα π.χ ότι εγγράφεσαι μια φορά και μπαίνεις σε όποιο e-bay θέλεις,πάντος όποιος ξέρει και άλλες λεπτομέρειες ας τι πεί.............
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-11-07, 23:17
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΦΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο στον Demis,μας άνοιξες τα μάτιαπολύ καιρό σκεφτόμουν να εγγραφώ στο e-bay,αλλά όλο το μετάνιωνα,για λόγους,ότι δεν ξέραμε και πολλά πράγματα π.χ ότι εγγράφεσαι μια φορά και μπαίνεις σε όποιο e-bay θέλεις,πάντος όποιος ξέρει και άλλες λεπτομέρειες ας τι πεί.............
Σε ευχαριστώ Φάνη, προσπάθησα να σας δώσω να καταλάβετε το τι παιζεται.

Τώρα, αν κάποιος φίλος ζορίζεται και βρίσκεται σε αδιέξοδο και θέλει να χώσει χρήμα για αγορά μέσω Ebay, είμαι πρόθυμος να βοηθήσω.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-11-07, 23:28
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Exclamation

Το σιγουρο ειναι οτι αξιζουν οι αγορες απο ebay λογω περισσοτερων ευκαιριων και καλυτερων τιμων.
οταν αγοραζετε η οταν χτυπατε μια δημοπρασια , κοιταξτε να δεχονται πληρωμες μεσω paypal γιατι μονο αυτο το συστημα σας εξασφαλιζει επιστροφη μερους η ολοκληρου του ποσου που πληρωνετε για το καθε ειδος.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-11-07, 23:34
Το avatar του χρήστη komis
komis Ο χρήστης komis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-05-2005
Μηνύματα: 56
komis is on a distinguished road
Παιδιά καλό κ το ebay αλλά αν ψάχνετε γνήσιο ανταλλακτικό ή αξεσουάρ, από εμπειρία, καλύτερα ρωτήστε πρώτα και στην αντιπροσωπεία. Πολλές φορές θα τα βρείτε πιο φτηνά εκεί (χώρια που γλυτώνετε και το άγχος του ebay με τον κάθε τυχοδιώκτη).

Οι τιμές της BMW είναι όλες στο www.realoem.com και δεν απέχουν πολύ από τις τιμές στην Ελλάδα μετά τη μετατροπή από δολάρια σε ευρώ (η BMW καθορίζει τις τιμές και είναι οι ίδιες σε όλες τις χώρες, με μόνη διαφορά τους τοπικούς φόρους).

Καλές ευκαιρίες θα βρείτε μόνο σε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και αξεσουάρ (μιλάμε πάντα για γνήσια κ όχι καγκουρο-αξεσουάρ), ή σε είδη όπως στερεοφωνικά, ηχεία, κτλ. Οι περισσότεροι χρήστες δε στέλνουν στο εξωτερικό (μήπως βγείτε εσείς τυχοδιώκτες) ή και να στέλνουν, το κόστος μεταφοράς μπορεί να είναι δυσανάλογο του κέρδους που μπορεί να έχετε (πχ ζάντες).

Σκεφτείτε τι θα κάνετε αν αυτό που αγοράσετε σας βγεί μάπα - 1ον επιστροφές σε ιδιώτες δεν γίνονται, 2ον αν πάρετε από εταιρία στην καλύτερη θα επωμισθείτε τουλάχιστον τα έξοδα επιστροφής, 3ον άμα νομίζετε ότι θα το ξαναβάλετε πίσω στο ebay καλά χριστούγεννα, όλοι θα νομίσουν ότι επειδή στέλνετε από Ελλάδα είστε απατεώνας και σιγά μη σας στείλουν λεφτά και περιμένουν...

Επίσης στο ebay.de σχεδόν κανείς δε δουλεύει με paypal και θα πρέπει να συμφωνήσετε σε μεταφορά μέσω τραπέζης (που θα σας κοστίσει κι άλλα λεφτά).

Αυτά τα ολίγα σας μεταφέρω από τις δικές μου εμπειρίες (χρόοοοονια στο κουρμπέτι), με συντομία, καλό το ebay αλλά πολύ προσοχή, μη βιαστείτε να αγοράσετε κάτι και κάντε καλή έρευνα αγοράς ώστε να μην μετανιώσετε τα λεφτά που θα δώσετε.
__________________
wwwwOOOff!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-11-07, 23:44
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από komis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά καλό κ το ebay αλλά αν ψάχνετε γνήσιο ανταλλακτικό ή αξεσουάρ, από εμπειρία, καλύτερα ρωτήστε πρώτα και στην αντιπροσωπεία. Πολλές φορές θα τα βρείτε πιο φτηνά εκεί (χώρια που γλυτώνετε και το άγχος του ebay με τον κάθε τυχοδιώκτη).

Οι τιμές της BMW είναι όλες στο www.realoem.com και δεν απέχουν πολύ από τις τιμές στην Ελλάδα μετά τη μετατροπή από δολάρια σε ευρώ (η BMW καθορίζει τις τιμές και είναι οι ίδιες σε όλες τις χώρες, με μόνη διαφορά τους τοπικούς φόρους).

Καλές ευκαιρίες θα βρείτε μόνο σε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και αξεσουάρ (μιλάμε πάντα για γνήσια κ όχι καγκουρο-αξεσουάρ), ή σε είδη όπως στερεοφωνικά, ηχεία, κτλ. Οι περισσότεροι χρήστες δε στέλνουν στο εξωτερικό (μήπως βγείτε εσείς τυχοδιώκτες) ή και να στέλνουν, το κόστος μεταφοράς μπορεί να είναι δυσανάλογο του κέρδους που μπορεί να έχετε (πχ ζάντες).

Σκεφτείτε τι θα κάνετε αν αυτό που αγοράσετε σας βγεί μάπα - 1ον επιστροφές σε ιδιώτες δεν γίνονται, 2ον αν πάρετε από εταιρία στην καλύτερη θα επωμισθείτε τουλάχιστον τα έξοδα επιστροφής, 3ον άμα νομίζετε ότι θα το ξαναβάλετε πίσω στο ebay καλά χριστούγεννα, όλοι θα νομίσουν ότι επειδή στέλνετε από Ελλάδα είστε απατεώνας και σιγά μη σας στείλουν λεφτά και περιμένουν...

Επίσης στο ebay.de σχεδόν κανείς δε δουλεύει με paypal και θα πρέπει να συμφωνήσετε σε μεταφορά μέσω τραπέζης (που θα σας κοστίσει κι άλλα λεφτά).

Αυτά τα ολίγα σας μεταφέρω από τις δικές μου εμπειρίες (χρόοοοονια στο κουρμπέτι), με συντομία, καλό το ebay αλλά πολύ προσοχή, μη βιαστείτε να αγοράσετε κάτι και κάντε καλή έρευνα αγοράς ώστε να μην μετανιώσετε τα λεφτά που θα δώσετε.
φιλε τουλαχιστον για το γερμανικο δεν συμφωνω οτι δεν δουλευουν με paypal,και οσον αφορα τις αγορες μεσω τραπεζης μπορεις να στειλης με e-banking με ελαχιστη χρεωση και πολυ ασφαλεια.
οσο για τις αντιπροσωπειες και τις τιμες τους αστο καλυτερα,σχεδον ολα τα εχουν ακριβοτερα.και πολλες φορες δεν ξερουν οι ιδιοι αν κατι που ζητας κανι για την μπεμπα σου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.