Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-12-11, 17:24
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
προιόντα w5....

Σήμερα πήγα για αγορές σε ένα απο τα καταστήματα lidl.Καθώς προχωρούσα το μάτι μου έπεσε σε σειρά προιόντων αυτοκινήτου....συγκεκριμένα w5...οπότε πήρα μια κρέμα περιποίησης χρώματος αυτοκινήτου.....και έναν αφρό συντήρησης ελαστικών.Εχει δοκιμάσει κανεις αυτά τα προιόντα?Ειδικά για την κρέμα ενδιαφέρομαι....λέω επειδή ήταν πολύ φτηνά(κρέμα περιποίησης αυτοκινήτου 2,99Ε.....και αφρός ελαστικών 2,5 Ε)...πάθει τπτ το χρώμα......
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC05096.jpg (157,0 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC05097.jpg (130,6 KB, 22 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC05099.jpg (97,7 KB, 23 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-12-11, 17:35
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Όπως τα πήρες, πέταξέ τα στο καλάθι των αχρήστων
Μόνο κακό θα σου κάνουν αυτά τα προιόντα αγαπητέ
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-12-11, 18:09
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
χωρις να θελω να σε αποθαρυνω συμφωνω...

Παντος για την τιμη του το tyre dressing μια χαρα θα ου κανει για τα πλαστικα των θολων....!
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-12-11, 18:14
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e60///M Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρις να θελω να σε αποθαρυνω συμφωνω...

Παντος για την τιμη του το tyre dressing μια χαρα θα ου κανει για τα πλαστικα των θολων....!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-12-11, 19:53
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
εγώ μήτσο περασα μια φορά τη μηχανή με την κρέμα αυτή. κακό δέν έπαθε. αλλα και καλό δέν είδα....οπότε...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-12-11, 20:00
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Kάποια από αυτά είναι μια χαρά προϊόντα, κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους. Έχω χρησιμοποιήσει κάποια με καλά αποτελέσματα, αλλά για το χρώμα δεν θα τα χρησιμοποιούσα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-12-11, 20:20
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Τον αφρό για τα ελαστικά τον έχω.
Τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά όχι και για πέταμα. Απλά πρέπει να είναι εντελώς στεγνά τα ελαστικά αλλιώς κάνουν πολλές στάμπες.

Την αλοιφή δύσκολα θα τη χρησιμοποιούσα, εκτός κι αν είχα κανα παλιό αυτοκίνητο σε κακή κατάσταση.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-12-11, 20:50
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Είναι απο τις περιπτώσεις του ότι πληρώνεις παίρνεις.
Αυτό για τα λάστιχα ο.κ αλλα όσο αναφορά το χρώμα δεν θα το δοκίμαζα να πω την αλήθεια.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-12-11, 08:16
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Ευχαριστώ παιδιά για τις γνώμες-συμβουλές σας....οπότε θα δοκιμάσω μόνο τον αφρό να δώ αποτελέσματα.Την κρέμα πιθανώς να την χρησιμοποιήσω στη στρογγυλομάτα corollia του μπαμπά μου..να δω ..αν τελικά δώ κάποιο αποτέλεσμα...

Υ.Γ 1)Εδώ και καιρό για γυάλισμα στο ταμπλό(όχι συχνά κάνα 2 φορές το χρόνο μιας και δεν θέλω να πολυγυαλίζει) και στα ελαστικά χρησιμοποιώ την turtle wax "χελωνίτσα" με άρωμα φράουλα η οποία κάνει εξαιρετική δουλειά κ έχει και απίστευτη διάρκεια...για το ταμπλό λοιπόν την ψεκάζω σε ένα πανακι με μικροινες...και για τα λάστιχα με μικρή πίεση....ώστε να μην παέι στις ζάντες(γιαυτό δεν πολυγουστάρω αφρό...γιατί όταν "λιώσει" τρέχει πάνω στις ζάντες!).Αλήθεια μήπως δεν είναι καλό κ αυτό το προιόν...κ θέλει μόνο γαλάκτωμα π.χ της wurth?
2)Όταν πλένω το αυτοκίνητο δεν βάζω ειδικό σαμπουάν για αυτοκίνητο αλλα....υγρό πιάτων σε μικρη δόση με άρωμα κεράσι!Δεν έχω παρατηρησει τπτ που λένε πως χαλάει ή θαμπώνει το χρώμα παρόλο που όλα μας τα αυτοκίνητα τα πλένω έτσι εδώ και πολλά χρόνια!Μάλιστα καθαρίζουν οι βρωμιές με υγρό πιατων πολύ καλά σε σχεση με τα σαμπουάν αυτοκινητου(κανα 2 φορες χρησιμοποιησα απο ενος φιλου σαμπουαν αυτοκινητου!)...φαινεται επειδη το πρωτο ειναι ειδικο για τα λίπη....αλλα μήπως πολύ μακροπρόθεσμα παθαίνει τπτ το χρώμα?Ο φίλος μου ο μπογιατζής αυτοκινητων...μου λεει δεν υπαρχει θέμα...κ προς το παρων το πιστεύω μιας κ εχει βάψει πολλά αυτοκινητα κ εχει 15ετη εμπειρία....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-12-11, 09:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Πήγαινε σε κανένα praktiker να πάρεις τέτοια φτηνά προϊόντα (έχει και γνωστές μάρκες π.χ. Wurth-Sonax).

Από τα lidl ακόμα και τα καθαριστικά για το σπίτι (w5 ή τέτοια) είναι χάλια.

Υπάρχει και λάδι για μοτέρ...λυπάμαι πραγματικά όποιον (το κακόμοιρο μοτέρ) το πάρει για οικονομία...

Για το σαμπουάν...Υπάρχει Sonax στο Praktiker με 5 ευρώ το λίτρο νομίζω...Εμένα ένα μπουκάλι μου κρατάει 3-4 χρόνια
Αλλά και τα απορρυπαντικά πιάτων δεν είναι σκληρά απορρυπαντικά (να χαλάσουν χρώμα), ίσα ίσα υποτίθεται ότι είναι ιδιαίτερα λιπόφιλα (για τη βρώμα), έχουν απαλυντικά (για το δέρμα)...αλλά όταν μπορείς να πάρεις ένα Sonax (που και η BMW τέτοιο χρησιμοποιεί) είναι καλύτερα και δεν είναι φρικτό έξοδο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 09-12-11 στις 09:08
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.