Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-01-12, 20:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά πιστεύω ότι δεν φεύγουν ούτε με ξύδι ούτε με βιακάλ …… μόνο με θραύση κρυστάλλων!


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Αυτἀ νομίζω είναι απο βούρτσα χαρακιές, και νομίζω οτι σε ιμιτασιονάρες γίνονται μονο.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-01-12, 20:20
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτἀ νομίζω είναι απο βούρτσα χαρακιές, και νομίζω οτι σε ιμιτασιονάρες γίνονται μονο.
Δεν έχει μπει ποτέ σε βούρτσες για πλύσιμο το αμάξι , πάντα στο χέρι! Ακόμη κι όταν δεν μπορούσα να το πλύνω εγώ το πήγαινα στο πλυντήριο και περίμενα να το πάρω , άρα έβλεπα τι κάνανε . Ιμιτασιόν εννοείς το μπαρ μπριζ ; Αν ναι δεν έχει αλλαχτεί ποτέ είναι το εργοστασιακό! Γιαυτό λέω ότι μήπως είναι από τα πετραδάκια των μπροστινών αυτά τα στίγματα …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-01-12, 00:07
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Του Kaza ειναι διαφορετικη περιπτωση.τουλαχιστον οπως φανεται απο τις φωτο ειναι απο πετραδακια...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-01-12, 09:29
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτἀ νομίζω είναι απο βούρτσα χαρακιές, και νομίζω οτι σε ιμιτασιονάρες γίνονται μονο.
δυστυχώς οχι, αυτά ακριβώς εχω στο δικό μου
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-01-12, 09:30
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
ΚΑΖΑ άντε να πιάσουμε το σφυράκι γιατί αλλιώς δε θα δούμε άσπρη μέρα, ειδικά με φάτσα τον ήλιο!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-01-12, 13:31
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Ρίξτε μια δοκιμή και στο Carpro Ceriglass.
Έχω ακούσει πως κάνει καλή δουλειά, αν και οι ζημιές στο παραπάνω παρμπρίζ είναι μεγάλες, οπότε 100% βελτίωση είναι σχεδόν αδύνατο να επέλθει.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-01-12, 18:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχώς οχι, αυτά ακριβώς εχω στο δικό μου
Πολύ περίεργο... δεν το έχω δεί ποτέ σε γνήσιο υαλοπίνακα αυτό..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-01-12, 20:43
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
αυτα ειναι αραχνιασματα που γιναν οπως ειπε και ο ραπιντ απο καποια τετοια χρηση.μηπως πλενεις το αυτοκινητο με λαθος σφουγγαρια?μηπως ειναι σκληρα και κολλησαν κατα την διαρκεια μεσα πετραδακια που κανανε ολη την ζημια καθως σφουγγαριζες ? η' μηπως κατα το στεγνωμα των τζαμιων χρησιμοποιησες λαθος πανια που μαζεψαν πετραδακια?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-01-12, 21:56
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΖΑ άντε να πιάσουμε το σφυράκι γιατί αλλιώς δε θα δούμε άσπρη μέρα, ειδικά με φάτσα τον ήλιο!
Όχι συνονόματε δεν μπορώ να το κάνω αυτό πονάει …… Να δοκιμάσουμε αυτό που λέει και ο Driver M και βλέπουμε .....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρίξτε μια δοκιμή και στο Carpro Ceriglass.
Έχω ακούσει πως κάνει καλή δουλειά, αν και οι ζημιές στο παραπάνω παρμπρίζ είναι μεγάλες, οπότε 100% βελτίωση είναι σχεδόν αδύνατο να επέλθει.
Είναι …… αλλά έχεις αυτή την εικόνα μόνο όταν έχεις κόντρα ήλιο , αλλιώς δεν φαίνετε τίποτα ούτε αν κολλήσεις πάνω στο τζάμι! 100% βελτίωση θα κάνει μόνο το σφυράκι αλλά δεν μου πάει η καρδιά να το κατεβάσω , αν αυτό που λες κάνει και ένα 50% θα είμαι ευχαριστημένος!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ περίεργο... δεν το έχω δεί ποτέ σε γνήσιο υαλοπίνακα αυτό..
Τι περιμένεις … φυσιολογική φθορά 27 χρονών αμάξι είναι και κυρίως εκτεθειμένο στις καιρικές συνθήκες!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα ειναι αραχνιασματα που γιναν οπως ειπε και ο ραπιντ απο καποια τετοια χρηση.μηπως πλενεις το αυτοκινητο με λαθος σφουγγαρια?μηπως ειναι σκληρα και κολλησαν κατα την διαρκεια μεσα πετραδακια που κανανε ολη την ζημια καθως σφουγγαριζες ? η' μηπως κατα το στεγνωμα των τζαμιων χρησιμοποιησες λαθος πανια που μαζεψαν πετραδακια?
Ένα δίκιο το δίνω στον rapid που έγραψε παραπάνω για τις βούρτσες του πλυντηρίου γιατί αν είναι σε άθλια κατάσταση έχουν να τις αλλάξουν δεν ξέρω κι εγώ από πότε λογικό είναι να σου κάνουν ζημιά όχι μόνο στα τζάμια αλλά και στο χρώμα! Για τα σφουγγάρια που λες δεν πιστεύω να μπορεί να προκαλέσει τέτοια ζημιά. Όπως επίσης και για τα πανιά στο στέγνωμα , ότι χώματα και πετραδάκια έχει πάνω το αμάξι θα έχουν φύγει με το πλύσιμο άσε που το πανί στραγγίζεται τακτικά και πλένεται έτσι ώστε να απορροφά τα στάσιμα νερά. Τώρα όρκο δεν παίρνω για το τι χρησιμοποιούν οι βενζινάδες – πλυντήρια όταν δεν έχω χρόνο και το πάω εκεί ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.