Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-02-13, 07:57
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Τελικά άλλαξα το παρμπρίζ. Δεν είναι το γνήσιο, πλην όμως το δοκίμασα σε βαρβάτη βροχή. Ο αισθητήρας δουλεύει μια χαρά κι από διαρροές ευτυχώς τίποτα. Το μόνο που μένει είναι να το γκαζώσω λίγο απόψε για να τσεκάρω για βουητό...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-02-13, 10:37
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Καλά έκανες και το άλλαξες..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-02-13, 11:22
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Σαφώς καλά έκανε και το άλλαξε από το να επισκευάσει , απλά σε περίπτωση που θα θέλει να πουλήσει το αυτοκίνητο κάποιος που κοιτάει και την λεπτομέρεια θα δει ότι δεν είναι το δικό του κρύσταλλο (σφραγίδα της BMW) και θα τσινήσει …. Λέω εγώ τώρα …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-02-13, 14:56
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Αυτό που έβαλα είναι μάρκα Pilkington.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-02-13, 16:13
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wolfman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που έβαλα είναι μάρκα Pilkington.
Tότε είναι ίδιο με αυτό που είχες απλά χωρίς το σήμα της bmw.
Δεν πρόκειται να δεις καμια διαφορά λοιπόν, τουλάχιστον από άποψη ποιότητας του κρυστάλλου. Αν έγινε και σωστή εφαρμογή, τότε δεν θα δεις καμια διαφορά γενικότερα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-02-13, 10:02
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς καλά έκανε και το άλλαξε από το να επισκευάσει , απλά σε περίπτωση που θα θέλει να πουλήσει το αυτοκίνητο κάποιος που κοιτάει και την λεπτομέρεια θα δει ότι δεν είναι το δικό του κρύσταλλο (σφραγίδα της BMW) και θα τσινήσει …. Λέω εγώ τώρα …..
Αυτός που θα δει το αμαξη εκεί,παει να πει οτι δεν ξέρει απο αυτοκίνητα!η αλλαγει παρμπρίζ ειναι συχνό φαινόμενο με τους δρόμους φτιάχνονται αλλα ποτε δεν θα τελειώσουν!!γιαυτο λοιπον αυτός που θα τσινησει για να βρει ενα αμαξη κουτας θα το πληρώσει αδρά,κ δεν νομίζω να υπαρχει κανεις τέτοιος σημερα όλοι τα κοιτάνε αυτο για ενα κ μόνο λόγο,για να σου κόψουμε κατα πολυ την τιμη ακομα κ οταν το αμαξη ειναι αριστο
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-02-13, 12:35
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτός που θα δει το αμαξη εκεί,παει να πει οτι δεν ξέρει απο αυτοκίνητα!η αλλαγει παρμπρίζ ειναι συχνό φαινόμενο με τους δρόμους φτιάχνονται αλλα ποτε δεν θα τελειώσουν!!γιαυτο λοιπον αυτός που θα τσινησει για να βρει ενα αμαξη κουτας θα το πληρώσει αδρά,κ δεν νομίζω να υπαρχει κανεις τέτοιος σημερα όλοι τα κοιτάνε αυτο για ενα κ μόνο λόγο,για να σου κόψουμε κατα πολυ την τιμη ακομα κ οταν το αμαξη ειναι αριστο
Σαφώς υπάρχουν και κάτι τέτοιοι τύποι που ψάχνουν διάφορα για να σε κόψουν το κάτι παραπάνω ….. Βλέπε ….. ‘’ …. Η ζώνη μου τσαλακώνει το πουκάμισο ….. ‘’
Αυτό το συμπέρασμα ότι πάει να πει ότι δεν ξέρει από αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω ….
Όπως και ότι είναι συχνό φαινόμενο η αλλαγή παρμπρίζ ….. και τα δύο αμάξια μου έχουν τα μαμά κρύσταλλα …..
Εγώ θα το κοιτούσα πάντως αυτό φίλε για να βγάλω έστω ένα ΜΙΚΡΟ συμπέρασμα …. Κατά πόσο γίνεται και σε πιο βαθμό καλή συντήρηση και αντικατάσταση αναλώσιμων και μη υλικών που χρειάστηκε κατά καιρούς το αυτοκίνητο …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-02-13, 15:10
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς υπάρχουν και κάτι τέτοιοι τύποι που ψάχνουν διάφορα για να σε κόψουν το κάτι παραπάνω ….. Βλέπε ….. ‘’ …. Η ζώνη μου τσαλακώνει το πουκάμισο ….. ‘’
Αυτό το συμπέρασμα ότι πάει να πει ότι δεν ξέρει από αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνω ….
Όπως και ότι είναι συχνό φαινόμενο η αλλαγή παρμπρίζ ….. και τα δύο αμάξια μου έχουν τα μαμά κρύσταλλα …..
Εγώ θα το κοιτούσα πάντως αυτό φίλε για να βγάλω έστω ένα ΜΙΚΡΟ συμπέρασμα …. Κατά πόσο γίνεται και σε πιο βαθμό καλή συντήρηση και αντικατάσταση αναλώσιμων και μη υλικών που χρειάστηκε κατά καιρούς το αυτοκίνητο …..
Φίλε μου να είσαι σίγουρος ότι όλοι ψάχνουν την ποιότητα!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-02-13, 19:32
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
δλδ αυτη τη στιγμη εχεις το ιδιο υαλοπινακα με τον εργοστασιακο που ειχες πριν, φτιαγμενο απο το ιδιο εργοστασιο κατω απο τις ιδιες προδιαγραφες και απο τους ιδιους ανθρωπους-μηχανηματα...
δεν καταλαβαινω το προβλημα που υπαρχει, ειναι 100% γνησιος υαλοπινακας χωρις το λογκο της bmw...
δλδ οταν αγοραζουμε λ.χ. sachs χωρις το κουτι και το λογκο bmw πανω τους τι προβλημα υπαρχει;
ή οταν αλλαζουμε τακακια λαδια κλπ...αποφασιζουμε και διαλεγουμε τον ιδιο προμηθευτη που διαλεγει κ το εργοστασιο σαν πρωτη τοποθετηση (γιατι θελουμε να διατηρησουμε τη μανισια κατασταση και οχι π.χ. να κανουμε καποιο upgrade) αλλά δεν θελουμε να πληρωσουμε το λογκο bmw γλυτωνοντας παραλληλα αρκετα λεφτακια για το ιδιο ακριβως εξοπλισμο-ανταλλακτικο...που το κακο σε αυτην την αποφαση;

εαν το αμαξι σου ειχε pilgikton ή saint-gobain και εσυ αποφασιζες να βαλεις milkikton ή kurt cobain τοτε οκ να καταλαβω οτι πιθανο θα εχεις προβλημα αξιοπιστιας και σιγοyρα θα εχεις θεμα μεταπωλησης απο εναν υποψιασμενο αγοραστη που θα δει οτι το παρμπριζ σου αντι να τηρει προδιαγραφες ασφαλειας και μονωσης θορυβου θα τραγουδαει ροκ εν ρολ...
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-02-13, 22:36
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων

εαν το αμαξι σου ειχε pilgikton ή saint-gobain και εσυ αποφασιζες να βαλεις milkikton ή kurt cobain τοτε οκ να καταλαβω οτι πιθανο θα εχεις προβλημα αξιοπιστιας και σιγοyρα θα εχεις θεμα μεταπωλησης απο εναν υποψιασμενο αγοραστη που θα δει οτι το παρμπριζ σου αντι να τηρει προδιαγραφες ασφαλειας και μονωσης θορυβου θα τραγουδαει ροκ εν ρολ...
Έχω λιωσει λέμε
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.