Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 02-12-15, 13:39
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος στο θέμα που έθιξα, και δεν ήταν το ύψος των τελών αλλά η φορολογική δικαιοσύνη μεταξύ ίδιας φορολογητέας ύλης.

στο δικό σου θέμα τώρα, όταν αντιμετωπίζεις ηλίθια δημόσια διοίκηση η γκρίνια και η αντίδραση επιβάλλεται. επειδή λοιπόν όλοι αναμένουν τα κακώς κείμενα και έχουν συμφιλιωθεί/έχουν γίνει μέρος με αυτό το κράτος, αυτό το κράτος δεν θα αλλάξει ποτέ.

και φυσικά πιστεύω ότι όλοι όσοι λένε 'δε βαριέσαι έτσι είναι τα πράγματα, μη μιλάτε' υποτιμούν τη νοημοσύνη τους.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 02-12-15, 14:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M535 E28 Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος στο θέμα που έθιξα, και δεν ήταν το ύψος των τελών αλλά η φορολογική δικαιοσύνη μεταξύ ίδιας φορολογητέας ύλης.

στο δικό σου θέμα τώρα, όταν αντιμετωπίζεις ηλίθια δημόσια διοίκηση η γκρίνια και η αντίδραση επιβάλλεται. επειδή λοιπόν όλοι αναμένουν τα κακώς κείμενα και έχουν συμφιλιωθεί/έχουν γίνει μέρος με αυτό το κράτος, αυτό το κράτος δεν θα αλλάξει ποτέ.

και φυσικά πιστεύω ότι όλοι όσοι λένε 'δε βαριέσαι έτσι είναι τα πράγματα, μη μιλάτε' υποτιμούν τη νοημοσύνη τους.
Ποιά αντίδραση επιβάλλεται?
Παρατάς το αυτοκίνητο στην άκρη με τις πινακίδες στην εφορία, και δεν πληρώνεις..
Αγοράζεις και ένα μικρό να κάνεις τη δουλειά σου, και απόλαυση τέλος..
Είναι η μόνη αντίδραση που σου επιβάλλουν..
Τι θέλεις να κάνουμε? να μην πληρώνει κανένας τέλη, αλλά να κυκλοφορεί με BMW?
BMW μωρέ, που παλιά δούλευες 30 χρόνια για να το αποκτήσεις, και πάλι δεν είχες
μαζέψει αρκετά λεφτά για να το αποκτήσεις.. Ηταν όνειρο ζωής για το 99,99% των Ελλήνων..
Και επειδή με ψεύτικα χρήματα αγόρασε το 70% της Ελλάδος BMW και μερσεντές είναι τώρα άδικα τα τέλη και η φορολογία?
ΑΔΙΚΟ ήταν που κάθε ένας είχε την δυνατότητα να έχει μπεμβέ και μερσεντέ στην Ελλάδα τόσα χρόνια..
Αυτή είναι η αλήθεια..
Γυρίστε, όσοι ζούσατε, στην δεκαετία του 1980. Εκεί είναι η Ελλάδα, δεν μπορεί περισσότερο.
Εκεί είναι ο Ελληνας, δεν μπορεί τίποτα περισσότερο..
Μπεμβέ και μερσεντές μόνο βιομήχανοι και έμποροι ναρκωτικών και λαθρέμποροι και γιατροί που αρπάζουν φακελάκια..
Ολοι μα ΟΛΟΙ οι άλλοι με ζασταβα, με σεατ, με πολσκι με σκοντα με σκαραβαίους με ντεσεβό με ντατσια με λάντα και με πόνυ..
Και μία έγχρωμη τηλεόραση σε κάθε πολυκατοικία όπως παλια.. Που η τηλεόραση κόστιζε 2 μισθούς..
Αυτή είναι η αλήθεια..
Κάντε επανάσταση στα φόρα εσείς, να κερδίσουμε τον πόλεμο...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 02-12-15, 16:58
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Επειδή γράφτηκαν πολλά "τι δεν καταλαβαίνετε", "τι περιμένατε" κλπ, να σας πω εμένα τι δεν μου κολλάει, ακόμα και αν συμφωνώ με τη μία ή την άλλη άποψη?

Το ότι σε μερικά αυτοκίνητα τα τέλη κυκλοφορίας είναι ίσα με την αξία τους. Και σε μισθούς να το πάρετε, δε γίνεται τα τέλη να είναι περίπου όσοι μισθοί είναι η αξία του οχήματος.

Ότι και να μου πείτε για αδικίες ή "δικαιοσύνες", για zastava ή αντιδράσεις, το να έχεις στην κατοχή σου ένα παλιό αμάξι αξίας 2 μισθών και να πληρώνεις σε τέλη όλη την αξία του αυτοκινήτου σου του κάθε χρόνο τη στιγμή που ο κάτοχος ενός αυτοκινήτου 40 ίδιων μισθών πληρώνει λιγότερα, ε δεν είναι λογικό ρε φίλε. Λες και είμαι μαζόχας (άλλο ήθελα να γράψω) και δε βγάζω και εγώ 40 μισθούς από την τσέπη να πάρω ένα τέτοιο, μ' αρέσει να με βιάζουν. Αλλά συγνώμη, δεν το είπα σωστά, δεν είναι απλά παράλογο.

Είναι παράνοια, τέλος. Να συζητήσω ότι θέλετε για πιθανές εναλλακτικές, αν έχουμε δυνατότητα για οποιαδήποτε αλλαγή (που συμφωνώ, δεν έχουμε) κλπ, αλλά το γεγονός πως για μερικά αμάξια τα τέλη είναι παρανοϊκά δεν σηκώνει καν κουβέντα ρε παιδιά. Είναι σα να θέλει κάποιος να συζητήσει αν η θάλασσα είναι μπλε ή ροζ με βούλες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konc : 02-12-15 στις 17:04
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 02-12-15, 17:34
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αυτό συμβαίνει σε παλιά αμάξια που έχουν χάσει εντελώς την εμπορική τους αξία, αλλά έχουν κυβισμό υψηλό.

Π.χ. Ένα Sorento 2.4 10 ετών. Με τέλη χιλιάρικο, και αξία 2 χιλιάρικα.
Είναι απλά καταδικασμένα μερικά οχήματα.

Το ίδιο και κάποια άλλα παλιά 2λιτρα+ άνευ εμπορικής αξίας.
Κάτι Sonata 2.4, Mondeo 2.5, Kuga κλπ...


Δυστυχώς Κώστα, αυτό είναι θέλημα των εμπόρων για να πουλήσουν καινούρια οχήματα που δόθηκε ''πριμ''. Ναι το sunny 1.5 με αξία 600 ευρώ που έχει κάποιος για να κάνει τη δουλειά του πληρώνει 250 ευρώ ενώ το cooper S με λίγες εκπομπές CO2 και αξία 30 χιλιάρικα πληρώνει 200 ή λιγότερα.

Αυτό συμβαίνει σε πολλές δυτικές ''ευαισθητοποιημένες'' χώρες στη ρύπανση όπου δαιμονοποιείται το ΙΧ που εκπέμπει 100 kg CO2 το χρόνο, ενώ το πρόβλημα είναι ότι μια χώρα που αδιαφορεί πλήρως (Κίνα), εκπέμπει όσο ΟΛΗ η ΕΕ και οι ΗΠΑ μαζί....κατά τα άλλα ΕΣΥ ρυπαίνεις και πρέπει να πλερώσεις τέλη (και ο Γερμανός και ο Ολλανδός κλπ).

Και στην Αγγλία (Λευτέρη εσύ έμενες εκεί), το ίδιο δε συμβαίνει βρε παιδιά?

Σε όλα αυτά προσθέστε και ότι εδώ πρέπει να δηλώσουν παραπάνω έσοδα για να μη βάλουν παραπάνω ΦΠΑ στο μοσχάρι οπότε καταλαβαίνετε....

Αυτό στο οποίο πολλοί επένδυσαν (ένα καλό μεγάλου κυβισμού αμάξι, αλλά παλαιάς χρονολογίας) επειδή τους φάνηκε ότι αξίζει, τιμωρείται και αποδυκνείεται άλλη μια φούσκα πολύ μικρότερη από άλλες στις οποίες οδηγήθηκε ο κόσμος τα τελευταία 15 χρόνια.

Τα τέλη έπρεπε να συμβαδίζουν με την αξία του οχήματος ή ακόμα καλύτερα να εξαφανιστούν αφού το 2010 η μεγάλη αύξηση του φόρου καυσίμου που πήγε τη βενζίνη από 1.05 στο 1.45 ευρώ το λίτρο, υποτίθετε ότι περιείχε (και πολύ σωστά) το τέλος κυκλοφορίας....κινείς? Πληρώνεις. Αλλά εδώ τα κράτησαν όλα... Και είναι άδικα και για το yaris 1.0 του 2000 που πληρώνει 120, είναι άδικα για το prius του 2015 που πληρώνει 20, είναι άδικα για την Corvette Ζ06 που πληρώνει 2000....(και κάτι χιλιάρικα εισφορά).

Τα έχουν κάνει σκ@τ@. Αλλά τι περιμένατε δεν καταλαβαίνω και πάλι?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 02-12-15, 17:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή γράφτηκαν πολλά "τι δεν καταλαβαίνετε", "τι περιμένατε" κλπ, να σας πω εμένα τι δεν μου κολλάει, ακόμα και αν συμφωνώ με τη μία ή την άλλη άποψη?

Το ότι σε μερικά αυτοκίνητα τα τέλη κυκλοφορίας είναι ίσα με την αξία τους. Και σε μισθούς να το πάρετε, δε γίνεται τα τέλη να είναι περίπου όσοι μισθοί είναι η αξία του οχήματος.

Ότι και να μου πείτε για αδικίες ή "δικαιοσύνες", για zastava ή αντιδράσεις, το να έχεις στην κατοχή σου ένα παλιό αμάξι αξίας 2 μισθών και να πληρώνεις σε τέλη όλη την αξία του αυτοκινήτου σου του κάθε χρόνο τη στιγμή που ο κάτοχος ενός αυτοκινήτου 40 ίδιων μισθών πληρώνει λιγότερα, ε δεν είναι λογικό ρε φίλε. Λες και είμαι μαζόχας (άλλο ήθελα να γράψω) και δε βγάζω και εγώ 40 μισθούς από την τσέπη να πάρω ένα τέτοιο, μ' αρέσει να με βιάζουν. Αλλά συγνώμη, δεν το είπα σωστά, δεν είναι απλά παράλογο.

Είναι παράνοια, τέλος. Να συζητήσω ότι θέλετε για πιθανές εναλλακτικές, αν έχουμε δυνατότητα για οποιαδήποτε αλλαγή (που συμφωνώ, δεν έχουμε) κλπ, αλλά το γεγονός πως για μερικά αμάξια τα τέλη είναι παρανοϊκά δεν σηκώνει καν κουβέντα ρε παιδιά. Είναι σα να θέλει κάποιος να συζητήσει αν η θάλασσα είναι μπλε ή ροζ με βούλες.
Καμία παράνοια..
Απολύτως καμία..
Ρωτήστε την προηγούμενη γενιά ελλήνων..
Για να κυκλοφορήσεις ένα αυτοκίνητο 1800 κυβικών το 1985-1986 έπρεπε να έχεις εισόδημα 4.400.000 δραχμές.. Να πληρώνεις δηλαδή σε φόρους 25% (κάπου στο εκατομύριο έβγαινε αυτό..)
Ο μισθός στην Ελλάδα ήταν 110.000 το μήνα..
Όποιος κυκλοφορούσε τέτοια οχήματα, πλήρωνε κάθε χρόνο μόνο για το αυτοκίνητο ενα
ετήσιο μισθό μόνο για την εφορία...
Τα τέλη ήταν περίπου 45.000 αν δεν με γελάει η μνήμη μου..
Ολοι κυκλοφορούσαν με 1050 / 1300 κυβικά, και με παράνομες μετατροπές 1600...
Έβλεπες λάντα 1500 και προσκυνούσες...
Καταλαβαίνετε τα μεγέθη?
Καταλαβαίνετε τι σας λέω?
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 02-12-15, 18:14
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Sorry Rapid, αλλά όχι. Αν θεωρείς πως δεν υπάρχει καμία παράνοια, δεν μπορώ παρά να σεβαστώ τη γνώμη σου αλλά τίποτα περισσότερο.

Η δική μου είναι πως σε μια "χώρα" στο ευρώ δεν μπορούμε να πληρώνουμε σε ευρώ και να ζούμε σε συνθήκες δραχμής. Το τι συνέβαινε στο παρελθόν ας μην το θεωρούμε και ως τον τέλειο μπούσουλα για το μέλλον, νομίζω πως σε αυτό συμφωνούμε πολλοί...

Υποτίθεται λοιπόν πως είμαστε πια μια Ευρωπαϊκή χώρα, οι συγκρίσεις με τα δεδομένα του 80 που οι λιγοστοί που έχουμε απομείνει εδώ ζήσαμε δεν θα έπρεπε να αποτελούν τον κανόνα. Ναι ΟΚ, και εγώ datsun πρωτο-οδήγησα.

Τι σημαίνει αυτό λοιπόν? Πληρώνομαι/ξοδεύω ή όχι σε ευρώ? Είμαι μέλος αυτού του πράγματος τελικά ή όχι? Αν είμαι, ->παράνοια. Αν δεν είμαι, μαζί σου. Autobianchi 72hp και την ταυτότητα στο στόμα. 16-18 χρονών ξανά, ίσως να μας κάνει και καλό. Αρκεί να ξέρουμε τι είμαστε επιτέλους...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 02-12-15, 19:15
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων

Προφανώς δεν έχετε καταλάβει κάτι πολύ σημαντικό που το έχουμε γράψει κάποιοι χίλιες φορές...

Τα τέλη είναι απλά ένα εισπρακτικό μέτρο που πριν κλείσει ο προϋπολογισμός του επόμενου χρόνου χρησιμοποιείται σαν ''προϋπολογιστικό'' μέτρο για να κλείσει όποια τρύπα (στον προϋπολογισμό, όχι στο ταμείο μετά, εκεί ας γίνει ότι θέλει).
πολυ σοφο και σωστο.ειναι πλεον για τον προυπολογισμο του νεου ετους και ετσι οπως τα εκαναν τα τ.κ. ειναι καθαρα και μονο για εισπρακτικους λογους....και πιστευω οτι τα αυτοκινητα ειναι η ευκολη λυση για ολους αυτους που βγαζουν αυτους τους νομους.δεν εχουμε χρημα?χτυπαμε μια αυξηση στα τκ και κλεινει η τρυπα μεχρι την επομενη χρονια και βλεπουμε
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 02-12-15, 21:34
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ναι οντως Αγγλια πληρωνεις road tax σε υπερ-λογικοτατα πλαισια αλλα δεν πληρωνεις ουτε εξτρα διόδια ουτε εξτρα ειδικο φορο στο καυσιμο ουτε εξτρα φορολογηση πολυτελειας ουτε εξτρα τεκμηρια κλπ κλπ. και εχεις και αυτοκινητοδρομους της προκοπης. εκει φυσικα υπαρχουν αλλα κακα, πληρωνεις σουπερ-βαρβατη ασφαλιση αλλα εχεις υπηρεσιες, χανεις το αμαξι σου? σε λιγες μερες παιρνεις τα λεφτα σου πισω ακομα και αν βρεθει εχεις το δικαιωμα να ζητησεις λεφτα αντι του οχηματος σου.
οσον αφορα για το αν δικαιουται ο ελληνας hyundai i10 ή λαντα νιβα 1.7 (που στο παρελθον ειχε λιγοτερα τελη και απο ευρωπαικο οχημα 1.3) και οχι bmw σειρα 1 ή 3 επειδη ντε και καλα πρεπει να γυρισει στο 80 ας θυμηθουμε οτι και στην αγγλια κυκλοφορουσαν με κορσα φιεστα και καντετ εκεινα τα χρονια.. Αμερικη ηταν μονο ΜΙΑ.

οταν κατι ειναι λαθος και ηλιθιο ΠΡΕΠΕΙ να βρεθει καποιος καποια στιγμη να το διορθωσει. ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ της πολιτειας για την κοινωνια της. αλλιως θα βρισκεται παντα ο βενζινοπωλης της γειτονιας να μου λεει οτι ηταν απο τους πλεον πρωτους που πηραν 640ι στην ελλαδα το 2004 και τελικα το 2014 αναγκαστηκε να πουλησει καγιεν και 640ι και εσκασε 70κ πηρε την Ε250 και πληρωνει μπιζελια τελη και τους γραφει στα @ρχιδι@ του οπως λεει. εκτος κι αν αυτο ειναι το ορθο.

αν και εκτος τοπικ, με λιγα λογια ευτυχως που ακριβηναν κι αλλο τα διοδια...

ενταξει, παμε κατα διαολου, ειχα κρυφη ελπιδα οτι θα φερω την γυναικα μου ελλαδα καποια στιγμη τους επομενους μηνες αλλα οπως φαινεται μαλλον με βλεπω να ξανανεβαινω πανω εγω, εκει που απο την 1η μερα εργασιας μου ειχα ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, ενω εδω εκλεισα 6μηνο πρωτα για να δικαιουμαι αυτα που πληρωνα τοσα χρονια στο παρελθον και επιπλεον τους 6μηνες κρατησεις απο την εργασια μου τωρα.

και προφανως καταλαβαινουμε το εισπρακτικο νοημα των τελων κυκλοφοριας...εκτιμω ομως οτι δεν δικαιολογειται η ηλιθιοτητα με αυτον τον τροπο, σωστα;
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 02-12-15 στις 21:38
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 02-12-15, 22:06
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι σημαίνει αυτό λοιπόν? Πληρώνομαι/ξοδεύω ή όχι σε ευρώ? Είμαι μέλος αυτού του πράγματος τελικά ή όχι? Αν είμαι, ->παράνοια. Αν δεν είμαι, μαζί σου. Autobianchi 72hp και την ταυτότητα στο στόμα. 16-18 χρονών ξανά, ίσως να μας κάνει και καλό. Αρκεί να ξέρουμε τι είμαστε επιτέλους...
πως λεμε βαφτιζουμε το ψαρι κρεας? ε κατι τετοιο ειμαστε και εμεις
καπιοι μας βαφτισαν Ευρωπαίους και εμεις νομιζουμε οτι ειμαστε
δεν υπαρχη αλλη εξήγηση σε αυτο που ζουμε
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 03-12-15, 01:36
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Μια και αναφερθηκε... Εχω σπιτι στο Λονδινο και θελω να φερω αμαξι με γιουγκει πλεητς, καθε ποτε πρεπει να το βγαζω απο το γιουνανισταν, ως κατοικος εξωτερικου;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.