Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #9  
Παλιά 26-04-05, 22:31
Το avatar του χρήστη TheCondor
TheCondor Ο χρήστης TheCondor δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2005
Μηνύματα: 404
TheCondor is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moutraklas
Γεια χαρά και από μένα...
Ωραίο το σχεδιάκι σου αλλά δυστυχώς δεν γίνεται... Τα αφεντικά αυτού του έθνους έχουν προβλέψει όποιο αυτοκίνητο μπαίνει μέσα -έστω και αν δεν το προορίζεις χια χρήση κανονική αλλά μόνο ως λαμαρίνες- να εκτελωνίζεται κανονικά...Εκτός κι αν το κόψεις πριν και έρθει σε 2 κομμάτια. Άκουσα πάντως ότι θα απαγορέψουν να κατεβαίνουν έστω και κομμένα με την αιτιολογία να μην μαζεύονται κουφάρια (τα σκουπίδια της Γερμανίας δηλαδή) στην Ελλάδα. (η επιχειρηματική θεώρηση των πραγμάτων στη χώρα αυτή δεν παύει να με εκπλήσσει...) Αν πάντως ισχύσει κάτι τέτοιο θα πρέπει να το λύσεις, να κάνεις όλα τα ανταλλακτικά 2-3 παλλέτες και να κατέβουν έτσι κάτω.

Καλησπερα φιλε

Αυτο το εθνος οσο παει με οτιδηποτε γινεται με αηδιαζει ολο και περισσοτερο... on topic τωρα...

Λοιπον εγω απο οτι ξερω και απο τον πατερα μου ( αγορασαμε μια E36 320 full extra κτλ κτλ απο ιταλια, επειδη μεναμε εκει για 3 χρονια, περιπου 7 χιλιαδες ευρω και το τελωνειο πηγε γυρω στα 5-6 αν θυμαμαι καλα ) εχω την εντυπωση οτι το αμαξι μπορει να ερθει και ολοκληρο εστω και αν προοριζεται για ανταλλακτικα. ( θα το συζητησω περαιτερω αυριο μαζι του για να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες και θα ενημερωσω ). Δηλαδη μπορεις να βγαλεις τα χαρτια του αυτοκινητου κανονικα ( ασφαλεια κτλ ) και να παρεις πινακιδες ( ξενες ) και μετα να το εχεις εδω και να κυκλοφορεις με πρασινη καρτα ( για το αμαξι, ετσι το καναμε εμεις οποτε ερχομασταν ελλαδα ) - συγγνωμη αν καποιος γνωριζει τα παραπανω καλυτερα και αν καπου εχω λαθος, αυτη τη στιγμη ειμαι υπερβολικα κουρασμενος

Τωρα εμενα δεν με πολυνοιαζει πως θα ερθει το αμαξι που σκοπευω να αγορασω, μονο να μην εκτελωνιστει για να μην πληρωνω τσαμπα. Εχω βρει ενα ολοιδιο με το δικο μου, τετραπορτο ε30 320 με ζαντα ωραιο, καλοδιατηρημενο, 150χιλιαδες χιλιομετρα γυρω στα 700 ευρω παρακαλω και δεν θελω να αφησω την ευκαιρια να παει χαμενη, τωρα που εχω μερικα λεφτα στην ακρη. Κατι αλλο που με απασχολει ειναι οτι δινω 700 ευρω για το αμαξι και μετα μπορει να δωσω και αλλα 1000 για την μεταφορα του απτην γερμανια στην ελλαδα, κατι το οποιο δεν θα αρεσε σε κανεναν πιστευω.

Εγω θα ψαξω λιγο το θεμα αυτο απο αυριο να δω τι γινεται με τα λεφτα και αν βρω ακρη θα ενημερωσω! Θελω να πιστευω οτι δεν θα πληρωσω τα μαλιοκεφαλα μου για μεταφορες κτλ κτλ γιατι θα ξενερωσω. Ηθελα να κανω και μια αλλη ερωτηση που με ενδιαφερει, για την μετατροπη ( αν και εφοσον εχει καποιος το δευτερο αμαξι ) ποσα πρεπει να σκασουμε? Ειναι προτιμοτερο να γινει σε κανα power center της BMW? ( δεν μιλαω για μπακαλικα συνεργεια απλα επειδη ενας φιλος του αδερφου μου ειναι χροοοοονια μηχανικος και εχει κανει παμπολες μετατροπες τον εμπιστευομαστε ) Τα λεφτα περιπου ποσο πανε αν η μετατροπη γινει στην BMW???
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.