Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #3671  
Παλιά 03-06-16, 16:59
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Σε άλλα θέματα υπάρχουν, κυρίως σε συναντήσεις ή κοπή πίτας. Θα προσπαθήσω να βάλω και στο γκαράζ.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #3672  
Παλιά 03-06-16, 17:15
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιο πολύ μου άρεσαν τα 3 LED πάνω δεξιά από το ραδιοκασσετόφωνο. Καλή προσθήκη και για το δικό μου, αν και όταν πάρει μπροστά ο ανεμιστήρας, ακούγεται. Είχα σκεφτεί για το δικό μου να βάλω μια συστοιχία από LED και κατάλληλο κύκλωμα που να δείχνει τη θέση του TPS (Throttle position Sensor, που δεν είναι 3 τιμών αλλά συνεχής). Θα είχε πλάκα, σα τη μπάρα που γεμίζει στο gran turismo όταν πατάω γκάζι. Επίσης θα ήθελα ένα όργανο υποπίεσης, αλλά τελικά δε θα είχε και πολύ νόημα. Αν είχα turbo θα είχε πιο πολύ πλάκα.
Γιατί συνεχές TPS; Έχεις aftermarket σύστημα ελέγχου ή άλλον κινητήρα;

Όσον αφορά το vacuum gauge, το έβαλα για να εντοπίζω τυχόν διαρροές αλλά και για να επαληθεύσω την σωστή λειτουργία του κινητήρα (σε συνδυασμό και με μέτρηση συμπίεσης) με βάση τιμές υποπίεσης που βρήκα στο διαδίκτυο και συζήτησα με άλλους ιδιοκτήτες Μ3 στο SIG στην Αμερική. Σαφώς και είναι πολύ πιο χρήσιμο ή μάλλον απαραίτητο σε εφαρμογές υπερπλήρωσης όπως έγραψες.

Γ. Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #3673  
Παλιά 04-06-16, 08:11
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις υπέροχες φωτογραφίες που μοιράστηκες μαζί μας.
Το αυτοκίνητό σου αποτελεί παιδικό μου όνειρο από τα περιοδικά της εποχής που διάβαζα και όνειρο για το ιδανικό BMW garage που θα θελα να έχω!
Η λέξη συγχαρητήρια είναι πραγματικά το λιγότερο που μπορώ να πω
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3674  
Παλιά 07-06-16, 12:01
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3675  
Παλιά 08-06-16, 09:10
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Άλλη μία αγοραπωλησία Μ3 Ε30 έλαβε μέρος πριν καιρό,μετατροπη πραγματική πλήρως ακατασκευασμενη με καινούργια BMW ανταλλακτικά αξίας 11.500 ευρώ και παρά πολύ προσεγμένο αυτοκίνητο από μηχανικό της Β.Ελλαδας πασίγνωστο του χώρου με μηχανικά όμως 286,αλλαξε χέρια για 15.000 ευρώ.

Κάπου έχω και φωτο του,αν την βρω πρόχειρη θα την ποσταρω,ειχε εμφανιστεί και στο stanceworks θυμάμαι.

Χθες είχαμε συνάντηση με φίλο από Β.Ελλαδα κάτοχο εκπληκτικής 02 και Μ3 Ε30 γνήσιας και κουβέντα μέχρι τις 1.30 το πρωί ��

Καιρό είχα να βγω μετά από το πρόβλημα υγείας μου,επεσε ενημέρωση φουλ γύρω από Μ3 Ε30 κτλ.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 08-06-16 στις 09:13
Απάντηση με παράθεση
  #3676  
Παλιά 08-06-16, 17:20
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Έχεις βρει τίποτα WBS φίλε;
Περαστικά εύχομαι. Η υγεία πάνω απ όλα
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3677  
Παλιά 08-06-16, 20:29
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Ευχαριστώ Στεφάνε,WBS ξέρω πολλά απλά πρέπει να πουλήσει κάποιος για να γίνει το deal!

Έχω μαζέψει αρκετά ανταλλακτικά από την ώρα που πούλησα την αλλη,σχεδόν ένα αμάξι σε ανταλλακτικά μαζί με ένα τρακαρισμένο που έκοψε ένας φίλος πριν 2 μήνες (έπεσε σε αρδευτικό κανάλι τσιμεντένιο και στραβωσε όλη ή μούρη και το πάτωμα).

Καλό καλοκαίρι με υγεία στην οικογένεια σου!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3678  
Παλιά 09-06-16, 13:20
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
http://www.motorsport24.de/en/bmw-m3...arts-for-sale/
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #3679  
Παλιά 13-06-16, 10:59
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3680  
Παλιά 13-06-16, 11:50
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Καλα.........και μου λες οτι το εχεις ''ξεπερασει,τελειωσα εγω με αυτο κτλ''.....βρε κατσε να την βρεις την ευκαιρια και θα σου πω εγω τί τελειωσες και τί οχι χαχαχαχαχαχα!!!!!

Καψιμο οσο δεν παιρνει,οχι αλλο καρβουνο!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.