Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-07-06, 01:01
Το avatar του χρήστη mikevchq
mikevchq Ο χρήστης mikevchq δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-06-2005
Μηνύματα: 75
mikevchq is an unknown quantity at this point
E36 316i vs. Hyundai Coupe

Λοιπον η κοντριτσα που θελω να μοιραστω μαζι σας δεν εγινε με κανενα αξιολογο αυτοκινητο (Hyundai Coupe 2005) αλλα με εκανε να χαμογελαω σαν ηλιθιος επι ωρες και μου απεδειξε οτι η boubou μου παροτι ψοφιμακι και 12 χρονων εχει ακομα τα @@ να κοντραρει κατι στα μετρα της!

Γυριζα λοιπον απο βραδυνη εξοδο στα Χανια, με την κοπελα μου, και εκει που ρολλαρει η boubou χαλαρα στην ανηφορα με 4η, βγαινει απο μια διασταυρωση που μολις ειχα περασει, ενα ασημι αυτοκινητο με κοκκινα καγκουρικα LED στους υαλοκαθαριστηρες . Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια και συνεχιζω χαλαρος... Σε καποια φαση πλησιαζει αρκετα και καθεται κολλημενος απο πισω μου... Λεω εδω ειμαστε Κατεβαζω 3η για να ροπιασει ο Βαυαρος και ετοιμαζομαι να δωσω τον καλυτερο μου εαυτο! Αφου κοντραριστηκαμε σε κατι στροφιδια και ειδα πως ακολουθουσε, σταματαμε σε διασταυρωση, μπροστα μας ισιος δρομος, ευθεια γυρω στα 600m. Ξεκιναω με τα οσα, 1η επαιξε λιγο ο ποπος αλλα βρηκε προσφυση γρηγορα και ισιωσε, 2α ειμαι μπροστα μισο αυτοκινητο , 3η κραταω για ακομα λιγο την αποσταση αλλα μαλλον την κουμπωσε μετα απο λιγο και αυτος οποτε αρχιζει να μαζευει και ερχεται απο διπλα μου. Κουμπωνω 4η και τα αυτοκινητα πηγαινουν μαζι! Ημασταν διπλα διπλα γυρω στα 10 δευτερολεπτα, γυρισα τον κοιταξα με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια αλλα ο τυπος (κουστουματος κιολας) κοιταγε καρφι μπροστα πεισμωμενος να με περασει!!! Πρεπει να ειχε τσαντιστει απιστευτα, αφου τα 10 αυτα δευτερολεπτα τα αυτοκινητα μας πηγαιναν μουρη με μουρη και το Hyundai δεν μπορουσε με τιποτα να κερδισει αποσταση! Λιγο πριν κουμπωσω την 5η (ειμασταν γυρω στα 160+ kmh) τον αφησα να περασει γιατι ηταν ηδη αρκετη ωρα στο αντιθετο και δεν ειχε καλη ορατητα αφου ο δρομος αλλαζε κλιση + ακουλουθουσε στροφη που αν την παρεις με 120+ εχεις φυγει σιγουρα στην μαντρα διπλα . Ας ειχα λιγο ακομη χωρο... Ηθελα να δω που θα φταναμε!
Αποτελεσμα; Απεριγραπτη χαρα που ο Μ43 μπορεσε να ζορισει ενα ιαπωνικο 16v κινητηρα τεχνολογικα υποτιθεται ανωτερο! Με το που γυρισα στο σπιτι μπηκα internet να δω specs του Hyundai ---> 1.6lt, 105hp @ 5800 RPM.

Αυτα! Ελπιζω να μην κουρασα!
Για παντα BMW
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-07-06, 01:34
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ρε φιλε....δεν ξερω...εμενα παλι στην εθνικη στα πολλα χλμ που υποτιθεται οτι ο Μ43 κανει την διαφορα σε σχεση με αλλα 1600ρια,με ειχε παει π@πα-κ@λο ενα Coupe (εμφανως ψιλοβελτιωμενο ομως,αλλά και δικαβαλος)
Μπραβο σου παντως
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-07-06, 14:28
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Έχω ανοίξει με Hyundau Coupe 1η και 3η (δηλ. τελευαταία) γενιά. Με την πρώτη γενιά του είχα ανοίξει τελικές όπου του έπαιρνα διαφορά πολύ άνετα από τα 180 και μετά, παρότι αυτός ήταν πίσω μου και "έπαιρνε αέρα" σε καποια φάση που μας έκοψαν άλλα αυτοκίνητα. Και με την τελευταία γενιά έχω ανοίξει 3 φορές, δυο από στάση, μια τελικές. Από στάση ήμουν πάντα μπροστά κανα δυο αυτοκίνητα μέχρι τα τελειώματα της τρίτης, και σε τελική πάλι χαλαρά μπροστά ήμουν. Βέβαια έχω πιει και τσαγάκι μπόλικο από κάτι S145.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-07-06, 14:42
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo_2_2003
Ρε φιλε....δεν ξερω...εμενα παλι στην εθνικη στα πολλα χλμ που υποτιθεται οτι ο Μ43 κανει την διαφορα σε σχεση με αλλα 1600ρια,με ειχε παει π@πα-κ@λο ενα Coupe (εμφανως ψιλοβελτιωμενο ομως,αλλά και δικαβαλος)
Μπραβο σου παντως
Μάλλον ήταν χοντρο-βελτιωμένο γιατί και εγώ έχω ανοίξει εθνική (με φίλο κάτοχο του αυτοκινήτου έτσι για να τα δούμε) 4η από τα 90 μέχρι τα 170 περίπου και ήμουν όχι τραγικά αλλά άνετα μπροστά. Όλα αυτά με το αυτοκίνητό μου πιο αδύνατο απ' ότι είναι τώρα. Το coupe ήταν το 2ο που είχε βγει, 1600, μαμά εκτός από ένα τελικό.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-07-06, 17:53
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Χμ, για ποιά μάντρα λες ρε πατριώτη? Εγώ είχα επεισόδιο με παρόμοιο χουντάι στην κισσσάμου πάνω, από κλαδισό και πέρα!
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-07-06, 01:08
Το avatar του χρήστη mikevchq
mikevchq Ο χρήστης mikevchq δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-06-2005
Μηνύματα: 75
mikevchq is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jackdaniels
Χμ, για ποιά μάντρα λες ρε πατριώτη? Εγώ είχα επεισόδιο με παρόμοιο χουντάι στην κισσσάμου πάνω, από κλαδισό και πέρα!
Στα Κουνουπιδιανα, αυτη που ειναι μετα την 2η εισοδο του Πολυτεχνειου!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-07-06, 01:11
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc
Μάλλον ήταν χοντρο-βελτιωμένο γιατί και εγώ έχω ανοίξει εθνική (με φίλο κάτοχο του αυτοκινήτου έτσι για να τα δούμε) 4η από τα 90 μέχρι τα 170 περίπου και ήμουν όχι τραγικά αλλά άνετα μπροστά. Όλα αυτά με το αυτοκίνητό μου πιο αδύνατο απ' ότι είναι τώρα. Το coupe ήταν το 2ο που είχε βγει, 1600, μαμά εκτός από ένα τελικό.
Ακομα σε περιμενω....

On topic
Αν μιλαμε για το Coupe 2005 1.6 επιβεβαιωνω και εγω τα τεχνικα χαρακτηριστικα του που μολις τα κοιταξα.Αλλά αυτο το 185 τελικη που δινει δεν μου καθεται καλα....Στα 205 μου με πηγαινε προφυλακτηρα
Προφανως χοντροβελτιωμενο.Βρε μπας και ηταν το turbo?????
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 16-07-06 στις 01:15
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-07-06, 16:08
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikevchq
Στα Κουνουπιδιανα, αυτη που ειναι μετα την 2η εισοδο του Πολυτεχνειου!
Αχά, όντως 120 είναι πολλα εκεί, πάντως έχει ωραία σειρά από στροφιλίκια στο δρόμο για τον καλαθά!
Εγώ πέρυσι αγόρασα την μάντρα μετά την κακιά στροφή, μετά το Mambo, με μία κόμπακτ! Τέσπα, οι Hyundaiδες έχουν αποθρασυνθή τελευταία
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-07-06, 16:36
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo_2_2003
Ακομα σε περιμενω....
Off-topic 2o και τελευταίο: Όποτε θέλεις, πλάκα θα έχει! Δεν ξέρω που περίπου μένεις, αλλά να πω μια ιδέα? Βγαίνουμε μία Αττική, ανοίγουμε ρολαριστοί από τα διόδια (για να μην έχουμε ιστορίες του στυλ δεν ξεκίνησα καλά, γλίστραγε από τη μερία μου και τέτοια) και αυτός που πχ. στα 170 είναι πίσω πληρώνει τα διόδια Χαιρετιόμαστε και επιστρέφουμε σπίτια μας, εύκολα, γρήγορα πράγματα και θα μας λυθεί και η απορία επιτέλους. Αν ψήνεσαι , το συνεχίζουμε με pm.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-07-06, 16:38
Το avatar του χρήστη mikevchq
mikevchq Ο χρήστης mikevchq δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-06-2005
Μηνύματα: 75
mikevchq is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jackdaniels
Αχά, όντως 120 είναι πολλα εκεί, πάντως έχει ωραία σειρά από στροφιλίκια στο δρόμο για τον καλαθά!
Εγώ πέρυσι αγόρασα την μάντρα μετά την κακιά στροφή, μετά το Mambo, με μία κόμπακτ! Τέσπα, οι Hyundaiδες έχουν αποθρασυνθή τελευταία
Αυτη η στροφη στο mambo θελει προσοχη, λιγα χιλιομετρα και συμπλεκτιες Αντε να τα πουμε κι απο κοντα οταν κατεβω!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.