Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-06-11, 22:12
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
αγορα e36 318 cabrio

καλησπερα σε ολους τους φιλους,

εδω και λιγο καιρο ψαχνω για αγορα 318 e36 cabrio, και η αληθεια ειναι οτι απο τις αγγελιες που βλεπω οι τιμες ειναι πολυ σχετικες και με πολυ μεγαλες διαφορες μεταξυ τους...

τα πιο φθηνα ξεκινουν στα 4500 και καποια μοντελα φτανουν και κατα περιπτωσεις ξεπερνουν και τις 10.000 ευρω.....

θα ηθελα μερικες γνωμες για το ποσο περιπου πιστευετε οτι αξιζει καποιος να δωσει για αυτο το αυτοκινητο...
καταλαβαινω οτι αυτο που ρωταω ειναι σχετικο, αλλα θα ηθελα μερικες γνωμες παραπανω !


ευχαριστω πολυ!!!!
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-06-11, 22:17
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
που χάθηκες εσύ;το ε21 υπάρχει ακόμα;
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-06-11, 22:47
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
ασε......

μετα απο 2 χρονια που ετοιμαζα το Ε21 ...το τελειωσα... και μετα απο 2 εβδομαδες με τρακαραν......... μετα απο αυτο δεν ειχα αλλο κουραγιο να το ξαναφιαξω.....
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-06-11, 01:06
porfyrios Ο χρήστης porfyrios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-08-2009
Μηνύματα: 157
porfyrios has a spectacular aura aboutporfyrios has a spectacular aura about
Σήμερα αποφάσησα να πουλήσω το δικό μου,9450 e.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-06-11, 02:06
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis-pefki Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολους τους φιλους,

εδω και λιγο καιρο ψαχνω για αγορα 318 e36 cabrio, και η αληθεια ειναι οτι απο τις αγγελιες που βλεπω οι τιμες ειναι πολυ σχετικες και με πολυ μεγαλες διαφορες μεταξυ τους...

τα πιο φθηνα ξεκινουν στα 4500 και καποια μοντελα φτανουν και κατα περιπτωσεις ξεπερνουν και τις 10.000 ευρω.....

θα ηθελα μερικες γνωμες για το ποσο περιπου πιστευετε οτι αξιζει καποιος να δωσει για αυτο το αυτοκινητο...
καταλαβαινω οτι αυτο που ρωταω ειναι σχετικο, αλλα θα ηθελα μερικες γνωμες παραπανω !


ευχαριστω πολυ!!!!
η γνώμη μου ειναι να μην πας σε καμπριο έχουν αρκετά θέματα με τ κούκουλα κοίτα καλύτερα για cupe με οροφή κ κλήμα
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-06-11, 02:36
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis-pefki Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα μερικες γνωμες για το ποσο περιπου πιστευετε οτι αξιζει καποιος να δωσει για αυτο το αυτοκινητο...
καταλαβαινω οτι αυτο που ρωταω ειναι σχετικο, αλλα θα ηθελα μερικες γνωμες παραπανω !


ευχαριστω πολυ!!!!
καλησπερα φιλε μου.γνωμη μου ειναι πανω απο 5500 ευρο μην δωσεις για 36ρι..ιδικα για αυτην την εποχη οπου τα 10000 που αναφερεις περνεις πολυ καλυτερα αμαξια και ποιο νεα μοντελα.τα ε36 εχουν αρκετα θεματα,και τα καμπριο εχουν θεμα και με την κουκουλα οπως ειπε ο φιλος απο πανω!τωρα ειναι αναλογα τι θες και εσυ,αν το γουσταρεις τοσο παρτο,αλλα προσεχε στην τιμη γιατι μην ξεχνας ειναι ενα αμαξι 11αιτιας και πανω,και ας ειναι bmw.αν θελεις στειλε καποιο link απο το car.gr να δουμε καποιο μαζι και σου λεμε την γνωμη μας,γιατι το θεμα τωρα ειναι λιγο αοριστο.φιλικα παντα.
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-06-11, 02:43
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
γιατι δεν κοιτας κατι τετοιο?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1449575/
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-06-11, 09:35
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
δεν κοιταζω τα coupe καθολου..
εχω αποφασισει οτι θα παρω cabrio, και το 36αρι ειναι αυτο που μου αρεσει περισσοτερο, σε συναρτηση παντα με τα χρηματα που διαθετω αυτη τη στιγμη...
γενικοτερα δεν κανω πολλα χιλιομετρα με το αυτοκινητο, το θελω για λιγες βολτες, ουτε επιδοσεις με ενδιαφερουν..
θα ηθελα να μου πειτε με την κουκουλα τι θεματα εχουν αυτα???
ειναι κακη επιλογη ???????????
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-06-11, 09:56
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
τα καμπριο δεν εχουν θεματα με τις κουκουλες. Αν ειναι καλοσυντηρημενη η κουκουλα θα δουλεψει αψογα για παρα πολλα χρονια....υπαρχουν 36αρια 15ετιας που δεν τους εχει γινει ποτε συντηρηση στην κουκουλα και δουλεουν ακομα μια χαρα....ψαξε για ενα αμαξι προσεγμενο σε καιρια σημεια και οχι σε φαντεζι....κοιτα ας πουμε να δουλευει σωστα η κουκουλα ή να εχει σωστες ραφες και καλους ιμαντες παρα angel eyes και βλακειες....ο,τι θες για καμπριο 36αρι ρωτα με....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 11-06-11 στις 10:00
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-06-11, 10:17
Το avatar του χρήστη spirosbmw3
spirosbmw3 Ο χρήστης spirosbmw3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 76
spirosbmw3 is on a distinguished road
Καλημερα φιλε μου,

Σαν πρωην κατοχος Ε36 cabrio σου λεω να το σκεφτεις καλα πριν προχωρησεις σε αγορα που ισως θα το μετανιωσεις αργοτερα.

Να ξερεις οτι οι κουκουλες λογο παλαιοτητας και ισως και μη καλης συντηρησης τριζουν πολυ-αμα πεσεις σε λακουβα νομιζεις οτι θα πεσει η οροφη να σε πλακωσει-μετα τα 120 ο αερας σου παιρνει τα αυτια, και σε καποιες περιπτωσεις βαζουν και νερακι......

Προσωπικα επειδη δεν τα παω καλα με τους θορυβους, ειχα αλλαξει την δικια μου και τακτικα περνουσα τα πλαινα λαστιχα της με σπρευ συλικονης και διαφορα αλλα...

Οι θορυβοι μειωθηκαν αρκετα βεβαια αλλα και παλι ακουγες τριξιματακια.....

Επισης αν ειναι το μονελο που η κουκουλα δεν ειναι full ηλεκτρικη και πρεπει να την ανοιγεις στην αρχη με το χερι και στην συνεχεια να πατας το κουμπι για να ολοκληρωθει η ολη διαδικασια,να ξερεις οτι ο μηχανισμος κολλαει μερικες φορες και αργει να κλεισει-ανοιξει.

Αλλο ενα θεμα τωρα πλεων ειναι αυτο της μεταπωλησης.... Δυσκολα θα το δωσεις αγοτερα και επισης λογο παλαιωτητας αυτα τα αυτοκινητα οσο πενα και να ειναι θα εχουν τα ψηλοπροβληματακια τους, πληρωνουν μεγαλο σημα, κλπ κλπ.....

Η αποφαση ειναι δικη σου...
__________________
BMW FOR EVER......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.