Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-05-09, 18:16
Το avatar του χρήστη KATSAMPOXAKIS
KATSAMPOXAKIS Ο χρήστης KATSAMPOXAKIS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2007
Μηνύματα: 514
KATSAMPOXAKIS is on a distinguished road
[QUOTE=Dark_Niaou;282127]ρε Βασίλη... Γιατι δεν κοιτάς για τα Harman Kardon? Ειναι κρίμα να χαλάσεις το αμαξι σου.... Μην ξεχνας ότι στα δικά μας τα αυτοκίνητα δεν μπαίνει ότι - ότι... Κοιτα να φέρεις κανενα retrofit και αστα τα αλλα!!!

παιδια ο ηχος του HARMAN CARDON ειναι απιστευτος ! βλεπεις κατευθιαν τη διαφορα σε πιοτητα του απλου format απο mp3 που σε αλλα ηχοσυστηματα περναει απαρατηριτο!

ψαξου απο ebay θα βρεις και σε καλη τιμη
__________________
το υπογράφω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-05-09, 18:50
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Μπορεί κάποιος που να γνωρίζει, ή να έχει δική του εμπειρία, να μας πει τι επιλογές έχουμε όσοι δεν θέλουμε να αλλάξουμε την εργοστασιακή πηγή;
Για παράδειγμα εγώ δεν θέλω να βγάλω το CD (το απλό BMW CD που παίζει όμως mp3) από το ταμπλό, ούτε θέλω να προσθέσω ηχεία, εκτός των τεσσάρων που υπάρχουν...
Μόνο αν μπορώ να τα αλλάξω με καλύτερα που να μπουν στις ίδιες θέσεις. Βέβαια δεν ξέρω το CD τι "σηκώνει" από ισχύ και αν μπορεί να συνδεθεί με ενισχυτή, στην περίπτωση που ίσως θελήσω να βάλω ένα μικρό μπασάκι στο μπαγκάζ.
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-05-09, 18:52
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
παιδια....δεν θελω να χαλασω το αυτοκινητο μου.....επισημαινω οτι το κουτι με τα subs θα ειναι προσθαφαιρουμενο....οσον αφορα τρυπες δεν θα ανοιχτει καμμια για ηχεια περα απο τις υπαρχουσες...προς αντικατασταση των εργοστασιακων μιλαω και μονο....οσον αφορα τον τελικο...θα μπει στην πλατη του πορτ μπαγκαζ και ουτε γατα ουτε ζημια......σωστος???
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-05-09, 21:20
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια....δεν θελω να χαλασω το αυτοκινητο μου.....επισημαινω οτι το κουτι με τα subs θα ειναι προσθαφαιρουμενο....οσον αφορα τρυπες δεν θα ανοιχτει καμμια για ηχεια περα απο τις υπαρχουσες...προς αντικατασταση των εργοστασιακων μιλαω και μονο....οσον αφορα τον τελικο...θα μπει στην πλατη του πορτ μπαγκαζ και ουτε γατα ουτε ζημια......σωστος???
Εκεί είχα και εγω τον ενισχυτή, στα sedan Ε36 πίσω απο την πλάτη των καθισμάτων υπάρχει λαμαρίνα του πλαισίου (για κάμπριο δεν ξέρω). Χρησιμοποίησα ένα κόντρα πλακέ που ντύθηκε με δερματίνη και βιδώθηκε πάνω στην λαμαρίνα. Πάνω στο ξύλο βιδώθηκε ο ενισχυτής για καλύτερο πάτημα και να μην αρχήσουν να λασκάρουν οι βίδες του απο το μπάσο...

Όσο για τις εργοστασιακές θέσεις καλήτερα να πάει κανείς σε κατάστημα που κάνει εγκαταστάσεις ηχοσυστημάτων γιατί αυτοί σίγουρα έχουν εμπειρία και ξέρουν καλήτερα. Πληροφορίες για Αθήνα που έβαλα εγώ το δικό μου ηχοσύστημα στέλνω με πμ...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-05-09, 21:30
Το avatar του χρήστη nikos///M
nikos///M Ο χρήστης nikos///M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-04-2009
Μηνύματα: 133
nikos///M is on a distinguished road
Συμφωνω με το KATSAMPOXAKI για HARMAN CARDON!εχει πολυ καλο ηχο και ειναι και εργοστασιακο
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-05-09, 14:20
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Αφου τελειωσε το 1ο σταδιο ηχου (τελικος ενισχυτης και 2 subs 10'' σε φτιαχτη κουτα).....οι εντυπωσεις μου με αριστα το 10 να πω οτι ειναι περιπου στο 7.....οσαν αφορα δυναμη....θα τα χασετε για το πως παιζουν τα εργοστασιακα ηχεια με εναν καλο ενισχυτη...ωστοσο με τα sub κερδιζεις πολυ μα πολυ μπασο.....Το 7αρακι λοιπον παει στην ποιοτητα.......Θα χρειαστει λοιπον να αλλαχθουν τα εργοστασιακα μιας και παιζουν πολυ ξερα και να μπουν πιο ποιοτικα ηχεια εμπρος πισω (εγω εχω επιλεξει τα focal προς το παρον) αλλα δεν ειναι και η καταλληλη στιγμη για αλλαγη μιας και η τσεπη αδειασε για ακομα μια φορα!!
Η δυναμη πλεον ειναι αρκετη (σημειωτεον οτι μπορει να με αποκαλεσει καγκουρα καποιος....οπως ηδη το κανε η γυναικα μου σε μια επιδειξη ικανοτητων που της εκανα) ωστοσο δεν ηταν και δεν ειναι αυτο που ζητουσα.....Βεβαια να τονισω οτι κατεβαινοντας Συγγρου με 140 και ανοιχτος φχαριστιομουν την μουσικη μια και αυτο ηταν ενα αλλο ζητουμενο μου!!Ωστοσο η ποιοτητα μου λειπει ακομα και θα την αποζητω μεχρι να τα καταφερω!
Anyway.....οταν γινει και το επομενο μπαξιμο θα ενημερωσω τυχον ενδιαφερομενους!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-05-09, 15:30
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
απλα βασιλη αν θες πες και τιμες.εμενα δεν με ενδιαφερει το μπασο.με ενδιαφερει να ανεβασω την ποιοτητα του ηχου και πιστευω πως με ενα ενισχυτη και αλλαγη στα ηχεια θα ειναι οκ
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-05-09, 17:29
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
φιλε μητσε....ο ενισχυτης μου ειχε 500+ ευρω εδω και τον πηρα 225 με εξοδα αποστολης απο Γερμανια http://www.hifiversand24.de/xanario_...4e8ef947b....η κουτα φτιαχτη 150 ευρα απο Ελλαδα....τα subs απο εδω αναφερεται και η τιμη http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct2.aspx?Id=257492 και 200 ευρω τοποθετηση και καλωδια!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 28-06-09, 15:13
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δυναμη πλεον ειναι αρκετη (σημειωτεον οτι μπορει να με αποκαλεσει καγκουρα καποιος....οπως ηδη το κανε η γυναικα μου σε μια επιδειξη ικανοτητων που της εκανα)

Ολοι κρύβουμε έναν κάγκουρα μέσα μας...Είναι ώρες ώρες που θες να το τσιτώσεις και να ακουστείς 10 τετράγωνα Βασίλη...χααχχαχαχαχααχχααχαχχαχα!!!!!!


Καλορίζικα!!!

Άσχετο-σχετικό πόσα Watt είναι η πηγή σου?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-06-09, 00:40
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παίδες ερώτηση. Οι ενισχυτές οι Hertz είναι καλοί; Και γνωρίζει κανείς που φτιάχνονται;

Επίσης, υπάρχει κάτι που να μην είναι Made in China σε φτηνό ενισχυτή;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.