Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-02-12, 02:44
alpha1!* Ο χρήστης alpha1!* δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2012
Μηνύματα: 3
alpha1!* is on a distinguished road
Άγνωστος αριθμός πλαισίου νέου κινητήρα

Γεια σας,
βρήκα τη σελίδα σας με έρευνα στο google.
Οδηγώ αμάξι τρίτου που έχει αλλάξει κινητήρα, πρέπει να βρω κάποια ανταλλακτικά και δεν έχω επικοινωνία μαζί του, πώς μπορώ να βρω τον αριθμό πλαισίου του νέου κινητήρα, τον γράφει επάνω πουθενά;
Eυχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-02-12, 04:32
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
για ξαναπες τα λιγο καλυτερα :

οδηγας αμαξι τριτου ??????? δηλαδη?

τι κινητηρα φοραει? μαρκα αυτοκινητου?? οι κινητηρες εχουν τα νουμερα του κινητηρα χτυπημενα πανω τους
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-02-12, 09:21
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
καλημερα θα θελαμε αν γινετε να μας πεις μαρκα αυτοκινητου κ τι μηχανη φοραει πανω!θα μας βοηθουσες πολυ αν το εκανες αυτο
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-02-12, 12:29
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Απο ότι κατάλαβα θές να πάρεις κάποια ανταλλακτικά για τη μηχανή και σου ζητάνε τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου,εσύ δέν τον έχεις αφού είναι μετατροπή,ανέβασε μία φωτό της μηχανής για να σου πούμε τί αμάξι τη φόραγε,να βρείς τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου που τη φόραγε είναι σχεδόν αδύνατο,εκτός άν ξέρει κάτι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-02-12, 02:16
alpha1!* Ο χρήστης alpha1!* δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2012
Μηνύματα: 3
alpha1!* is on a distinguished road
Σημείωσα πρόοδο

Εγώ ήξερα ότι έβαλαν επάνω τον ίδιο σε τύπο και σε κυβισμό κινητήρα που είχε πριν αλλά στο μαγαζί που τηλεφώνησα να ρωτήσω διαθεσιμότητα ανταλλακτικών μου έλεγαν ιστορίες με δράκους, με λίγα λόγια δεν ήθελαν να μου πουν βάσει του αριθμού πλαισίου του παλιού κινητήρα.
Κοίταξα στη άδεια τον αριθμό κινητήρα κι ύστερα πρόσεξα ότι ο καινούριος κινητήρας είχε πάνω γραμμένο με κάτι σαν μωβ μπλάνκο τον ίδιο αριθμό. Τους το είπα κι εντάξει μου είπαν διαθεσιμότητα, γιατί αυτοί έλεγαν ότι μπορεί να έχουν βάλει οτιδήποτε επάνω, κάτι άσχετο με τον κινητήρα που είχε πριν.
Δεν έχω bmw, γι'αυτό και δημοσίεψα στα περί αυτοκίνησης γενικά.
Εάν ξαναχρειαστώ τίποτε ελπίζω, μπορώ να ενοχλώ. Δεν θέλω να το αναφέρω, αλλά είμαι γυναίκα και δεν σκαμπάζω γρι από μηχανολογία αυτοκινήτου, άμα μείνω από λάστιχο περιμένω την οδική να μου το αλλάξει, ακόμα και τον αέρα στα βενζίνάδικα μου τον ελέγχει το παιδί, εγώ δεν τολμώ να αγγίξω τίποτε. Συγγνώμη για το ρατσιστικό επιχείρημα, σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες οδηγοί ράλλι, εγώ δεν το'χω όμως.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-02-12, 03:57
Το avatar του χρήστη hliase30
hliase30 Ο χρήστης hliase30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Μηνύματα: 22
hliase30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alpha1!* Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θέλω να το αναφέρω, αλλά είμαι γυναίκα και δεν σκαμπάζω γρι από μηχανολογία αυτοκινήτου, άμα μείνω από λάστιχο περιμένω την οδική να μου το αλλάξει, ακόμα και τον αέρα στα βενζίνάδικα μου τον ελέγχει το παιδί, εγώ δεν τολμώ να αγγίξω τίποτε. Συγγνώμη για το ρατσιστικό επιχείρημα, σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες οδηγοί ράλλι, εγώ δεν το'χω όμως.
και καλα κανεις και δεν βαζεισ το χερι σου αφου οποσ λεσ δεν το εχεισ αλα δεν φταει ποσ εισαι γυναικα!,, να ξερες ποσι αντρες δεν θα πρεπε να βαζουν χερι αλλα.....!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-02-12, 04:05
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Να ξερες κοπέλα μου πόσοι απο μας δεν είμαστε ούτε για να βάλουμε αέρα στα λάστιχα..... Μην νιώθεις μειονεκτικά, κανείς δεν γεννήθηκε και να τα ξέρει όλα.
Ότι απορία έχεις να ρωτάς, δεν είναι ντροπή.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-02-12, 05:51
alpha1!* Ο χρήστης alpha1!* δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2012
Μηνύματα: 3
alpha1!* is on a distinguished road
Ok

Δεν νοιώθω μειονεκτικά γεγονός είναι όμως ότι βρίζω το αναλυτικό πρόγραμμα γυμνασίου και λυκείου που δεν είχε βάσεις αυτοκίνησης μέσα (μηχανή αυτοκινήτου, και μαθήματα σωστής οδήγησης κλπ) όπως και άλλες πρακτικές γνώσεις που χρειάζομαι τώρα αντί για τριγωνομετρία που δεν χρειάστηκα ποτέ.
Απλώς δεν θα ήθελα να αναφέρω το φύλο μου στη συζήτηση και αναγκαστικά το κάνω για να δώσω εξήγηση που δεν ξέρω αυτά που ρωτώ.
Και δεν θα ήθελα να το αναφέρω γιατί θα μπορούσε να παρεξηγηθώ ότι ζητώ κάποιου είδους προνομιακή μεταχείριση.
Δεν πειράζει, όλα καλά, τα λέμε.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-02-12, 08:39
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Τσακαλι σε βρισκω παντος θα μαθεις γρηγορα τα αυτοκινητα,αν λες οτι δεν το χεις κ απο την αλλη προσπαθεις να μαθεις αρ πλαισιου κτλπ θα μαθεις πολλα!κ αν εχεις την κατσλληλη υπομονη οι ποιο εμπιροι της παρεας μας θα σε μαθουν πολλα πραγματα βεβαια κ μεις οι λιγακι ποιο της πειρας κατι θα εχουμε να πουμε!να σε καλα κ οτι χρειαστης εδω ειμαστε!
Υ.γ να θελω να ξερεις το εξης οτι εγω δεν σε βλεπω σαν γυναικα γιατι ειναι μερικες που το εχουν το τιμονι κατσε καλα,εγω οπως κ τα αλλα παιδια θα σε αντιμετοπιζουμε σανσυνφορουμιτη μας
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-02-12, 12:40
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.γ να θελω να ξερεις το εξης οτι εγω δεν σε βλεπω σαν γυναικα γιατι ειναι μερικες που το εχουν το τιμονι κατσε καλα,εγω οπως κ τα αλλα παιδια θα σε αντιμετοπιζουμε σανσυνφορουμιτη μας
Πω πω.. δε τα λένε αυτά σε μια γυναίκα..
Και δεν υπάρχουν γυναίκες που έχουν το τιμόνι κάτσε καλά..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.