Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 02-01-08, 04:22
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Kαιρός ήταν να ηρεμίσει λίγο ο Μήτσος γιατι πολύ ταλαιπωρία είχε πέσει με τις "ασθένιες" του καρχαρινιού.
Τώρα νομίζω είναι καιρός για μια νέα δυναμομέτρηση να δούμε τα νέα "κατορθώματα" του καρχαρινιού να χαρούμε (και να στεναχωρηθούν μερικοί-μερικοί :P )
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 03-01-08, 15:15
Το avatar του χρήστη MICZ
MICZ Ο χρήστης MICZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Μηνύματα: 254
MICZ is on a distinguished road
Δημήτρη πραγματικά πολύ χαίρομαι που το καρχαρίνι χαίρει άκρας υγείας, αλλά περισσότερο χαίρομαι για την αποκατάσταση της ψυχικής σου ισορροπίας, η οποία πιστεύω ότι θα μας (ξανα)δώσει το δικαίωμα να χαρούμε τον γραπτό σου λόγο που με τόση γλαφυρότητα μας κάνει να αφουγκραζόμαστε την κάθε (τέλεια) διαδρομή που κάνεις μαζί Της. Συνέχισε τις τόσο όμορφες περιγραφές σου όποτε εσύ νοιώθεις ότι πρέπει να το κάνεις.

Εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε όλους, ανθρώπους και μηχανές...
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 17-10-08, 21:01
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Το σημαντικό πράγμα στη ζωή είναι να μη λέει κανείς τίποτα όταν δεν έχει να πει κάι σημαντικό. Η ζωή μας είναι γεμάτη συναισθήματα και εικόνες. Όταν ξεκίνησα το συγκεκριμένο thread είχα στο νου μου να γράφω συναισθηματικά έντονες εμπειρίες που βιώνω με την Μ3 Ε46 .

Έγραψα δυο τρία posts πάνω σε αυτό το σκεπτικό, μάζεψα μερικά καλά έως κολακευτικά σχόλια και πολύ το χάρηκα. Μετά όμως η έμπνευση καταλάγιασε τελείως. Μικρή ανάπαυλα οι αρχές του 07 , Όμως ένοιθα ότι πλέον δεν είχα να πω τίποτα και δεν είπα και τίποτα άλλο στο thread.

Το σκεπτόμυν το θέμα και έλεγα ....... ρε Μήτσο, κάτι άλαξε ......... ίσως η τοτεινή παρέα όπως είχε μονταριστεί ......... ίσως ο ενθουσιασμός με το αυτοκίνητο που καταλάγιασε ....... ίσως τα καθημερινά προβλήματα της δουλειάς και της ζωής γενικότερα ........ίσως και να ρουτινιάστηκες με το εργαλείο και να έχεις βαρεθεί.

Στις 29/12/2003 απέκτησα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και ήξερα ότι πρόκειται να μείνουμε παρέα για 1850 μέρες. Ευτυχώς ήταν πολλές μέρες. Δεν ήταν λίγες.Τις έβλεπα να κυλάνε μια μια αλλά συνεχώς έλεγα ....... έλα ρε Μήτσο έχεις πολλές ακόμα μπροστά σου με την Μ3σου. Μη τρελαίνεσαι και προπάντων μη βιάζεσε διότι 5 χρονάκια είναι αυτά. Αστα να περάσουν όσο πιο αγά μπορείς μια και τότε θα εισαι και 5 χρόνια μεγαλύτερος.

Στις 29/12/2008 όμως οι μέρες αυτές τελεώνουν. Όχι πως θα μου το πάρει κανείς .... δικιά μου θα είναι και τότε. Όμως δε θα είναι το καθημερινό μου αυτοκίνητο. Το καθημερινό μου αυτοκίνητο από την ερχόμενη Παρασκευή και γα 1850 μέρες θα είναι άλλο . Αλά αυτό θα αποτελέσει ίσως άλλο thread. Αλλού είναι το θέμα. Το θέμα είναι πως μόλις πέρασε ΚΤΕΟ για πρώτη φορά στη ζωή του χωρίς απολύτως καμμία παρατήρηση. Το θέμα είναι επίσης πως μόλις έκανα στον Κορφιάτη το inspection 2 των 1.60.000 χιλιομέτρων και το αυτοκίνητο λειτουργεί και φαίνεται λες και δεν πέρασαν όλα αυτα τα χρόνια απο πάνω του.

Στη μάπα μου τα χρόνια που περασαν φαίνονται. Στο καρχαρίνι όχι.

Μόνο η ύπαρξη της σειράς Ε92 το κάνει να φένεται παλιό. Σα να βλέπει κανείς τα παιδιά του και να καταλαβαίνει πως μεγάλωσε δηλαδή.

Το σίγουρο είναι πως το καρχαρίνι πρέπει πουληθεί μια και δε μπορώ να διατηρώ 2 αυτοκίνητα. Σήμερα πήγα και είδα το καινούργιο μου αυτοκίνητο που πιστέψτε με δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το καρχαρίνι. Παρόλα αυτά το βράδυ οδηγούσα το καρχαρίνι με τον GEO στο δεξί κάθισμα και σκεπτόμουν πόσο απίστευτο κατασκεύασμα είναι η Ε46 Μ3.

Τα ξαναλέμε ........
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 17-10-08, 21:07
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Για ποιο καινουργιο αυτοκινητο μιλαμε??
Μηπως εννοεις την e92?

παντως οπως τα περιγραφεις πρεπει να εχεις περσει πολλα με το καρχαρινι σου.......και οταν το αποχωριστεις θα ειναι σιγουρα δυσκολο για εσενα.
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 17-10-08, 23:13
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
O Geo παντως κλαιει που θα φυγει αυτο το αμαξι....ακομα και αν το καινουργιο θα σου χαρησει τις ιδιες και ισως και περισσοτερες συγκινησεις
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 17-10-08, 23:17
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Πάρε μια αποχαιρετιστήρια Μητσάρα...
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 18-10-08, 08:53
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Καί γάμους έκανε το καρχαρίνι λέω ......
Καί άλλα ωραία λέω..... επιπλέον !!!!!!!!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg ooops.jpg (104,7 KB, 80 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00949_low.JPG (22,3 KB, 85 εμφανίσεις)
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 18-10-08, 17:40
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Είναι ΠΟΛΥ δύσκολη η ώρα του αποχωρισμού. Αυτά τα αυτοκίνητα ξέρουν να σε δέσουν μαζί τους για τα καλά!

Η νέα αγάπη θα απαλύνει τον πόνο, δεν θα σβήσει όμως τις ωραίες στιγμές!!

Υ.Γ. Είμαι μεγάλος ποιητής και έχω πολλά μολύβια!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 18-10-08, 19:37
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Αραγε είναι η BMW και τ'αμάξια της που μας κάνουν να "δενόμαστε" έτσι με τα "καμάρια" μας ?

Με τους ίδιους ιδιοκτήτες (με'μας δηλαδή) θα προέκυπτε το ίδιο "δέσιμο" αν είχαμε αυτοκίντα άλλης μάρκας ?

Η εντύπωσή μου είναι οτι αυτά συμβαίνουν μόνο με τα BMW και δεν νομίζω οτι κάνω λάθος...

Δημήτρη οτι και να γίνει, σου ευχομαι να καλοδεχτείς το νέο σου "εργαλείο" αλλά και να καταφέρεις να "ακουμπίσεις" το καρχαρίνι σε χέρια που θα το προσέξουν και κυρίως θα το προσέξουν.
Είμαι σίγουρος οτι μέσα σ'αυτήν την παρέα υπάρχουν αρκετοί που το ονειρευονται, λίγοι αυτοί που το μπορούν και ακόμα λιγότεροι αυτοί που θα το έχουν όπως του πρέπει...

Αν ο χρόνος διακανονισμού και τα χρήματα δεν είναι τόσο πρόβλημα για σένα, θα βρεθεί ο "σωστός" κηδεμόνας αυτός ο ένας που θα στο δανίζει και λίγο γαι να ξαναθυμάσαι...

Μεγάλος νταλκάς αυτά τα BMW, Ααααχχ...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 19-10-08, 18:56
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
...που θα το προσέξουν και κυρίως θα το προσέξουν.
...
θα το προσέξουν και θα το εκτιμήσουν, ήθελα να γράψω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.