Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 11-08-09, 19:27
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
...το ότι είναι καλύτερα τα ξενον από τα απλά φώτα πρακτικά δεν ισχύει πάντα...μια χαρά ταξιδεύω 3 χρόνια τώρα με τον άσσο...ο αδερφός μου με το οκτάβια που έχει μόνο στη μεσαία σκάλα ξένον (...δε σχολιάζω τη τσιπιά...) μπορεί νά'χει "δυνατότερο" φώς κατά τα λεγόμενά του αλλά ουσιαστικά οι διαφορές μας είναι αμελητέες...μάλιστα με ρώταγε αν έχω βάλει πιο καλές λάμπες από τις μαμίσιες,και του είπα πως δεν έχω πειράξει τίποτα...Εκείνο που με εξοργίζει (και το κάνουν πολλοί "πικραμένοι") είναι πως σήκωσε τη μεσαία σκάλα να τυφλώνει τους απέναντι αντι να χρησιμοποιεί τη μεγάλη... ο καθένας με το πόνο του...δεν καταλαβαίνουν πως αν τυφλώνεις τον απέναντι κινδυνεύεις και συ...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 11-08-09, 19:31
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
μια ερωτηση !!!πως σηκωσε την μεσαια σκαλα ?απο τα φαναρια?δλδ πειραξε τους ρεγουλατορους????το οκταβια εχει μαμα ξενον γαιτι δεν καταλαβα αυτο που ειπες για την ''τσιπια''
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 11-08-09, 19:33
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Τώρα συγκρίνεις το Skoda με το BMW....
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 11-08-09, 20:47
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
...το ότι είναι καλύτερα τα ξενον από τα απλά φώτα πρακτικά δεν ισχύει πάντα...μια χαρά ταξιδεύω 3 χρόνια τώρα με τον άσσο...ο αδερφός μου με το οκτάβια που έχει μόνο στη μεσαία σκάλα ξένον (...δε σχολιάζω τη τσιπιά...) μπορεί νά'χει "δυνατότερο" φώς κατά τα λεγόμενά του αλλά ουσιαστικά οι διαφορές μας είναι αμελητέες...μάλιστα με ρώταγε αν έχω βάλει πιο καλές λάμπες από τις μαμίσιες,και του είπα πως δεν έχω πειράξει τίποτα...Εκείνο που με εξοργίζει (και το κάνουν πολλοί "πικραμένοι") είναι πως σήκωσε τη μεσαία σκάλα να τυφλώνει τους απέναντι αντι να χρησιμοποιεί τη μεγάλη... ο καθένας με το πόνο του...δεν καταλαβαίνουν πως αν τυφλώνεις τον απέναντι κινδυνεύεις και συ...
στη μεγαλη σκαλα δεν βαζουν xenon γιατι δεν μπορεις να κανεις σινιαλο με τα φωτα καθως τα xenon θελουν καποια ωρα μεχρι να δωσουν το μεγιστο της αποδοσης τους...
Αν δεν κανω σιορθωστε με...
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 11-08-09, 21:50
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Στις H4 είναι μια λάμπα και για τις δύο σκάλες και το μόνο που γινεται είναι ένας μηχανισμός που αλλάζει την δέσμη φωτός άρα η ένταση είναι η ίδια.
Στις H1-H7 δεν γινεται αυτό και αν κάνεις σινιάλο είναι σαν να μην έκανες τίποτα
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 11-08-09, 22:18
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
στη μεγαλη σκαλα δεν βαζουν xenon γιατι δεν μπορεις να κανεις σινιαλο με τα φωτα καθως τα xenon θελουν καποια ωρα μεχρι να δωσουν το μεγιστο της αποδοσης τους...
Αν δεν κανω σιορθωστε με...
δεν ισχυει...τα bi-xenon αυτη τη δουλεια κανουν και δουλεουν περιφημα και στο σινιαλο οπως οι κλασσικες λαμπες....βαριεμαι ομως να εξηγησω πως γινεται...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 11-08-09, 22:27
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
στη μεγαλη σκαλα δεν βαζουν xenon γιατι δεν μπορεις να κανεις σινιαλο με τα φωτα καθως τα xenon θελουν καποια ωρα μεχρι να δωσουν το μεγιστο της αποδοσης τους...
Αν δεν κανω σιορθωστε με...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ισχυει...τα bi-xenon αυτη τη δουλεια κανουν και δουλεουν περιφημα και στο σινιαλο οπως οι κλασσικες λαμπες....βαριεμαι ομως να εξηγησω πως γινεται...
Καλό θα ήταν όμως Στέλιο να το κάνεις γιατί πολλοί
(συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου) έχουν την εντύπωση
ότι δεν γίνεται να δουλέψουν σωστά στο σινιάλο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 11-08-09, 22:53
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
επειδη νυσταζω, λιγο στα γρηγορα...οι αποριες σας αυριο....
σε φωτα μπαι-ξενον τη στιγμη που κανουμε σινιαλο ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΑΜΠΑ αλλα μετακινειται η ηδη αναμμενη της μεσαιας σκαλας προβαλλοντας απο αλλο κατοπτρο....

συνεχιζεται....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 11-08-09, 23:02
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
μια ερωτηση !!!πως σηκωσε την μεσαια σκαλα ?απο τα φαναρια?δλδ πειραξε τους ρεγουλατορους????το οκταβια εχει μαμα ξενον γαιτι δεν καταλαβα αυτο που ειπες για την ''τσιπια''
yeap...π'ηγε στον ηλεκτρολόγο και πείραξε τους ρεγουλατόρους...η τσιπιά πάει στο όλο πακέτο: ξένον μόνο στη μεσαία,όλα τα άλλα φώτα (θέσεως μεγάλη σκάλα κλπ)συμβατικά....το αποτέλεσμα είναι σα να τα έχεις βάλει μόνος σου... καλύτερα να είχε κανονικά φώτα..θα ήταν πιο ομοιογενές το αποτέλεσμα...και σίγουρα αν θέλαν θα μπορύσαν να κάνουν ξένον και τη μεγάλη σκάλα ((bi-xenon) αλλα και τα γύρω φώτα...και να ήταν ένα πακέτο πολύ δυνατό και όμορφο...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 11-08-09 στις 23:08
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 11-08-09, 23:35
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
δεν το ηξερα οτι γινεται αυτο με τη μεγαλη σκαλα...ο ηλεκτρολογος που μου εβαλε τα δικα μου μου ειπε οτι δεν γινεται στα μεγαλα και γιαυτο εβαλα πιο ασπρες λαμπες στα μεγαλα φωτα...αλλα εγω εβαλα κιτ...σε 2-3 μερες θα παω να βαλω hella...ξερετε εαν εχει αυτο το συστημα η εαν παλι στη μεγαλη σκαλα θα εχω κανονικες λαμπες? ευχαριστω...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.