Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 04-01-11, 10:27
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS320 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει ,μην πας μακριά.Το 320 si αποδίδει 180 άλογα.Σε διάφορα περιοδικά αυτοκίνησης τύπου EVO,Power Techniques ,κ.τ.λ. το 320i Efficient Dynamics αποδίδει σύμφωνα με την δυναμομέτρηση απο 181 έως και 184 ίππους και περιπου 22,5 kg ροπή.Απλά οι Γερμανίδες μας είναι λίγο χοντροκώλες και δεν μπορούν να κοιτάξουν στα ίσια αυτοκίνητα ίδιας ή και παραπλήσιας ιπποδύναμης και όταν λέω παραπλήσιας εννοώ μικρ'οτερης μέχρι και 25 με 30 ίππους.Είναι σαν να προσπαθώ με το Ε90 320 να ανοιγω απο φανάρι με ενα 207 rallye.Απλ'α δεν υπάρχει σύγκριση.Αν τα πάμε όμως σε μια θεωριτική αποσταση 100 χιλιόμετρα,δηλαδή απο τις Σέρρες που είμαι εγώ έως την Θεσσαλονίκη ,το 207 θα σταματήσει τουλάχιστον απο 2 πεντάλεπτα για να κρυώσει λάδια και τουρμπίνα και να γλυτώσει τα χειρότερα.Θα μου πείτε αυτό δεν γίνεται πρακτικά αλλ'α εγω το παραθέτω σαν ένα παραδειγμα που με κάνει να προτιμώ την Γερμανίδα χοντροκώλα μου που και σκισμένη να την πηγαίνω με την ταυτότητα στα δόντια δεν θα μου κάνει κίχ.Sorry για το μεγάλο post.



τι θα κανει το 207...???χαχαχα..οποτε θες την κανουμε δοκιμη....εγω κλειδωνω το cruise στα 230.....και παμε οση ωρα θες...αν περασει η θερμοκρασια λαδιου πανω απο τους 100 σφυρα μου...

το θεμα με την θερμοκρασια ειναι μονο στα συχνα πατα ασε(που αν εχεις δυναμη...δεν υπαρχει λογος να δινεις τερμα)....αλλα αν ειναι στοκ το μοτερ δεν παιζει να νιωσει τπτ...!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 04-01-11, 11:04
Το avatar του χρήστη PANOS320
PANOS320 Ο χρήστης PANOS320 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-11-2007
Μηνύματα: 62
PANOS320 is on a distinguished road
Το 207 στα 230;;;;Μόνο αν είναι RC και αυτό μα επιφύλαξη.Γιατί το Rally να μείνει κλειδωμένο στα 230 μόνο σε κατήφορα και με ευνοικό τυφώνα.Και για ποια δύναμη μου μιλάς;150 άλογα είναι.Όχι 300.Τώρα θα μου πείς απο τα 150 του ε39 στα 150 του ραλύ έχει διαφορά.Σου τα λέω γιατί και η γυναίκα μου έχει ραλύ 207 και απο το 106 ραλύ που είχαμε πιο πρίν αυτό δεν λέει τίποτα παρα μόνο στο οτι δεν τρίζει στις λακούβες.Άκου 230 κλειδωμένα το ραλύ.Δηλαδή που να οδηγούσες και κανένα Punto GT με καμιά 28άρα τουρμπίνα και 300άλογα.Ούτε λαμποργκίνι θα σε έπιανε.Διαβάζουν και άτομα που ξέρουν, και εχουν αλλάξει 5-10 αμάξια στην ζωή τους και ας μην ήταν αξίας.Εντελώς φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 04-01-11, 11:21
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS320 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 207 στα 230;;;;Μόνο αν είναι RC και αυτό μα επιφύλαξη.Γιατί το Rally να μείνει κλειδωμένο στα 230 μόνο σε κατήφορα και με ευνοικό τυφώνα.Και για ποια δύναμη μου μιλάς;150 άλογα είναι.Όχι 300.Τώρα θα μου πείς απο τα 150 του ε39 στα 150 του ραλύ έχει διαφορά.Σου τα λέω γιατί και η γυναίκα μου έχει ραλύ 207 και απο το 106 ραλύ που είχαμε πιο πρίν αυτό δεν λέει τίποτα παρα μόνο στο οτι δεν τρίζει στις λακούβες.Άκου 230 κλειδωμένα το ραλύ.Δηλαδή που να οδηγούσες και κανένα Punto GT με καμιά 28άρα τουρμπίνα και 300άλογα.Ούτε λαμποργκίνι θα σε έπιανε.Διαβάζουν και άτομα που ξέρουν, και εχουν αλλάξει 5-10 αμάξια στην ζωή τους και ας μην ήταν αξίας.Εντελώς φιλικά.
Ενταξει, το παιδι ειναι λιγο ασχετο, κομμωτικη σπουδαζει, τι περιμενες; Αλλα του εχω φτιαξει ενα δυνατο ραλλακι... Η τελικη του πλησιαζει τα 240
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 04-01-11, 11:36
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
αυτο που παρατηρω ειναι οτι υπαρχει μια παραφιλολογια και ενας φοβος γενικα με τα turbo μοτερ....θα το ξαναπω λοιπον...τα σημερινα turbo και ορισμενα του παρελθοντος δεν παθαινουν τιποτα....το ξερετε οτι πχ...το παλιο 1.8Τ της αλφα που εβγαινε στην 75 με μαμα σωθικα ανετα αντεχε 400 αλογα (το χει φιλος μου)???τα evo με προγραμματα παθαινουν τιποτα??(το σασμαν τους ειναι ευπαθες μονο!!)...τα S3 τα παλια με τερμα πιεσεις αντεχαν ανετα 250000χιλ..και παλι ρηγματα στον κορμο δεν κανανε οπως τα παλια punto που μεχρι και αυτα επρεπε να δουλευεις πανω απο 1.4 bar σταθερο για να αρχισουν να βγαζουν ζημιες...οσο για θερμοκρασιες που λενε καποιοι αν το αμαξι εχει ενα σωστο intercooler για τα αλογα του..δεν ανεβαζει ποτε και το καλοκαιρι δεν παθαινει τιποτα..εδω το δικο μου με το μαμα intercooler δεν αναψε ποτε σε ταξιδι..

ας μην μπερδευομαστε με τους ελληνες σκιτζιδες που φτιαχναν turbakia και μετα ανοιγαν σα γαρυφαλλα τα μπλοκ...ξερετε ποσο εκανε η μετατροπη s3 (προηγουμενο) απο 225 σε 310hp στην γερμανια απο την b n b??????12000xil ευρω...αλλα το αμαξι δουλευε "εργοστασιο" και δεν παθαινε τιποτα....στα 7 χρονια μετατροπης που ηξερα το αμαξι δεν αναψε ουτε λαμπακι!!!και ο οδηγος το παταγε.....πολυ!

ειναι και κατι αλλο..πρεπει να ξερεις τι παιρνεις...οταν η θεια μου παιρνει golf tsi και παει μεχρι τις σερρες και το σβηνει κατευθειαν δεν ειναι λογικο να αρχισει να καιει λαδια απο την τουρμπινα...???

οχι οτι το golf gt μολις βαλανε τα πρωτα προγραμματα μετα απο καμια βδομαδα μεσα στο παζαροπουλο αλλαζαν στροφαλους....που ακομα και αυτο μπορει να οφειλεται σε μ@λ@κα προγραμματιστη..καθως υπαρχουν και ορισμενα (ελαχιστα) που βγαζουν 230-240 αλογα και δεν εχουν παθει τιποτα!!βεβαια οτι και να ισχυει θεωρω οτι το μοτερ δεν ειναι για πολλα πολλα...αλλα τα επομενα (160hp) δεν βγαλαν τιποτα...στην μαμα μορφη..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 04-01-11, 14:32
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Κι εγώ συμφωνώ, ότι για καθαρά σπορ χρήση, είναι καλύτερη η ατμόσφαιρα. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν καλά, δυνατά ατμοσφαιρικά μέχρι τα 2 λίτρα, εκτός αυτού, σε βαριά αμάξια εκ των πραγμάτων δεν γίνεται τίποτα με ατμοσφαιρικό μοτέρ μέχρι 2 λίτρα. Ένας Ν52 2.5 με 218 ίππους καλός είναι, αλλά και πάλι δεν είναι κανένας πύραυλος, σε όποιο σασί και να είναι τοποθετημένος, χώρια που όταν το βαρεθείς, η μόνη επιλογή που έχεις είναι να το πουλήσεις και να πάρεις άλλο. Ενώ με ένα αντίστοιχο δίλιτρο turbo, βάζεις ένα καλό πρόγραμμα και γίνεται άλλο αμάξι από την μια στιγμή στην άλλη. Ξανά η κουβέντα πηγαίνει στα δίλιτρα αστέρια του vag, που όμως κανένα δεν είναι κάτι φοβερό στον τομέα της συμπεριφοράς (χωρίς να λέω ότι είναι άσχημα). Ποιός θα χάλαγε όμως ένα Sciroco R;;
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 04-01-11, 14:51
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS320 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 207 στα 230;;;;Μόνο αν είναι RC και αυτό μα επιφύλαξη.Γιατί το Rally να μείνει κλειδωμένο στα 230 μόνο σε κατήφορα και με ευνοικό τυφώνα.Και για ποια δύναμη μου μιλάς;150 άλογα είναι.Όχι 300.Τώρα θα μου πείς απο τα 150 του ε39 στα 150 του ραλύ έχει διαφορά.Σου τα λέω γιατί και η γυναίκα μου έχει ραλύ 207 και απο το 106 ραλύ που είχαμε πιο πρίν αυτό δεν λέει τίποτα παρα μόνο στο οτι δεν τρίζει στις λακούβες.Άκου 230 κλειδωμένα το ραλύ.Δηλαδή που να οδηγούσες και κανένα Punto GT με καμιά 28άρα τουρμπίνα και 300άλογα.Ούτε λαμποργκίνι θα σε έπιανε.Διαβάζουν και άτομα που ξέρουν, και εχουν αλλάξει 5-10 αμάξια στην ζωή τους και ας μην ήταν αξίας.Εντελώς φιλικά.
Βασικα...δεν εχω παει απο το Ε39 σε 207.....αλλα δεν εχει σημασια αυτο....και εκτος αυτου με το Ε39 κανω πλακα σε νορμαλ 207 rallye και σε Ε90 320...

το ραλλυε εχει μεγαλυτερη τελικη απο το Rc λογο σασμαν..
οσο για το δικο μου ειναι ειδικη εκδοση....και οχι δεν εχω 240 χλμ τουνερα μανο...255 χλμ εχω...τωρα το γιατι...ειναι αλλο θεμα...και δεν θελω ουτε ανεμους ουτε τπτ....τα καταβαζει πολυ ευκολα...

αληθεια το Punto gt με 1.4 κορμο και 28αρα εβγαζε 300 αλογα...????ακου τι μπορει να μαθει κανεις....

και εντελως φιλικα...πως αντεχεις η γυναικα σου με οχημα μισης αξιας κατω και βαλε, να εχει πιο δυνατο οχημα απο εσενα...???
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 04-01-11, 14:57
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ συμφωνώ, ότι για καθαρά σπορ χρήση, είναι καλύτερη η ατμόσφαιρα. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν καλά, δυνατά ατμοσφαιρικά μέχρι τα 2 λίτρα, εκτός αυτού, σε βαριά αμάξια εκ των πραγμάτων δεν γίνεται τίποτα με ατμοσφαιρικό μοτέρ μέχρι 2 λίτρα. Ένας Ν52 2.5 με 218 ίππους καλός είναι, αλλά και πάλι δεν είναι κανένας πύραυλος, σε όποιο σασί και να είναι τοποθετημένος, χώρια που όταν το βαρεθείς, η μόνη επιλογή που έχεις είναι να το πουλήσεις και να πάρεις άλλο. Ενώ με ένα αντίστοιχο δίλιτρο turbo, βάζεις ένα καλό πρόγραμμα και γίνεται άλλο αμάξι από την μια στιγμή στην άλλη. Ξανά η κουβέντα πηγαίνει στα δίλιτρα αστέρια του vag, που όμως κανένα δεν είναι κάτι φοβερό στον τομέα της συμπεριφοράς (χωρίς να λέω ότι είναι άσχημα). Ποιός θα χάλαγε όμως ένα Sciroco R;;

εγω το χαλαγα ανετα....ενα big turbo set up....3 χαρτες ετοιμους....και thats all...
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 04-01-11, 15:57
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Cool flame on

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αρέσει πιο πολύ το scirocco R από το (θεϊκό) Megane coupe RS cup (με το ''αγωνιάρικο'' σασί όπως λένε και κάποιοι που ''κάτι ξέρουν'', οχι εγώ είμαι άσχετος).

Χμ...ίσως γιατί γίνεται revo2stageμαμά 310πσ και πάει καλύτερα στην ...ευθεία... αλλά αυτό είναι κυρίως το κοινό του GVMD (εντάξει είναι ρυθμισμένο και να πάει γρήγορα, χωρίς να γλυστράει στρίβοντας απλά το τιμόνι).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 04-01-11, 16:14
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αρέσει πιο πολύ το scirocco R από το (θεϊκό) Megane coupe RS cup (με το ''αγωνιάρικο'' σασί όπως λένε και κάποιοι που ''κάτι ξέρουν'', οχι εγώ είμαι άσχετος).

Χμ...ίσως γιατί γίνεται revo2stageμαμά 310πσ και πάει καλύτερα στην ...ευθεία... αλλά αυτό είναι κυρίως το κοινό του GVMD (εντάξει είναι ρυθμισμένο και να πάει γρήγορα, χωρίς να γλυστράει στρίβοντας απλά το τιμόνι).
Και το Megane σηκώνει βελτίωση σίγουρα (υπάρχει ένα γνωστό κεραμιδί που είχε ράψει πολύ κόσμο), άρα δεν είναι εκεί το θέμα.
Μέρος της απάντησης θα πάρεις όταν βάλεις το ένα δίπλα στο άλλο και κάνεις ένα κύκλο
Άλλο μέρος της απάντησης θα πάρεις όταν μπεις μέσα στο σαλόνι του καθενός.
Σαφώς το μοτέρ του VAG είναι πολύ καλύτερο από όλες τις απόψεις.
Το VAG δεν έχει ημιάκαμπτο πίσω.
Και τέλος, τρόποι για να βγει το ESP και να οδηγήσεις όπως πρέπει υπάρχουν πολλοί

Πάντως, και αυτό είναι ΠΟΛΥ καλό, απλά το μόνο σημείο στο οποίο θεωρητικά υπερτερεί (δεν έχω σχετική εμπειρία από κανενα από τα 2), είναι η συμπεριφορά. Σε όλα τα άλλα χάνει.
Και είναι και ΜΟΛΙΣ 7000 ευρώ ακριβότερο στην καλή έκδοση Cup από το R.
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 04-01-11, 16:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το Megane σηκώνει βελτίωση σίγουρα (υπάρχει ένα γνωστό κεραμιδί που είχε ράψει πολύ κόσμο), άρα δεν είναι εκεί το θέμα.
Μέρος της απάντησης θα πάρεις όταν βάλεις το ένα δίπλα στο άλλο και κάνεις ένα κύκλο
Άλλο μέρος της απάντησης θα πάρεις όταν μπεις μέσα στο σαλόνι του καθενός.
Σαφώς το μοτέρ του VAG είναι πολύ καλύτερο από όλες τις απόψεις.
Το VAG δεν έχει ημιάκαμπτο πίσω.
Και τέλος, τρόποι για να βγει το ESP και να οδηγήσεις όπως πρέπει υπάρχουν πολλοί

Πάντως, και αυτό είναι ΠΟΛΥ καλό, απλά το μόνο σημείο στο οποίο θεωρητικά υπερτερεί (δεν έχω σχετική εμπειρία από κανενα από τα 2), είναι η συμπεριφορά. Σε όλα τα άλλα χάνει.
Και είναι και ΜΟΛΙΣ 7000 ευρώ ακριβότερο στην καλή έκδοση Cup από το R.
Αν είναι να πάρεις τουρμπο, πάρε κάτι καλό τουλάχιστον και ακριβό

Βασικά όταν μπήκα μέσα το Megane μου φάνηκε πιό ωραίο από το Golf5 εε...σιροκο εννοώ (και έχουν αρχίσει να εξαπλώνωνται αγρίως στο κοντινό μου οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον, εχω αναγκαστεί να πω μεγειά σε 3 σιρόκο τώρα τελευταία).
Επίσης βάζει κανένας αυτοκίνητα και κάνει...κύκλους? Τι είναι matchbox?

Μέρος της απάντησης είναι και όταν σε δοκιμές συγκριτικές (από μάλλον όχι άσχετους βλ. ''Λευτέρης Σωτήρχος'') με Scirroco R, Focus RS, βγαίνει ανώτερο οδηγικά (και πιο ''αγωνιστικό'' από το σιρόκο τουλάχιστον) ασχέτως επιδόσεων, κλπ. (υπάρχει και πιο νέο συγκριτικό, αλλά δεν έχει ανεβει στο διαδίκτυο με μίνι ς)

Αλλά λέμε, αφού θα πάρω τουρμπο...VAG δεν παίρνω χαχαχαχα

Πάντως το θέμα είναι ποιός ράβει ποιόν βλέπω στις ευθείες. Μεγάλο πρόβλημα

(το μέρος της συζήτησης όπου ασχολούμασταν (?) με το ποσο οικονομικά-οικολογικα είναι πήγε για βρούβες μπρος στις...κόντρες)

Για αυτό κατέκτησαν όλο τον κόσμο οι VAG
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.