Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!!

Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!! Εδώ ασχολούμαστε με ότι έχει να κάνει με εμπειρίες, απορίες, συμβουλές για οδήγηση στην πίστα ή στον δρόμο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-02-09, 11:25
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
περι οδοστρωματος εννοεις οτι γλυστραει??γιατι αν ειναι ετσι εμας τους αδυναμους καθε αλλο παρα μας χαλαει πιστευω.......!!!
0000!!!!!!!!!!1
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-02-09, 17:23
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια φορα το εβαλα το compact εκει,εκανα 5-6 γυρους και δεν προκειται να ξαναπατησω.
Η πιστα για μενα ειναι απλα αθλια.Το οδοστρωμα ειναι σαν του Auto Festival,οσοι παλιοι ειχανε παει εκει σε μια συναντηση ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ηθελαν να ξαναπατησουν
Νταξει ρε Γιωργη.. δεν εχουμε ολοι 2XX αλογα κατω απ' το καπο..
Παντως τωρα χωρις πλακα.. σε χαλαει που γλιστραει παραπανω η πιστα? γιατι ετσι ουτε πολυ λαστιχο θα καις, ουτε χρειαζεσαι και τα τρελα αλογα.. Βεβαια αν μπηκες για χρονους παω πασω.. Εμεις λεμε για driftακι κι ετσι..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-02-09, 19:21
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
εγω ειμαι μεσα!!! και αν γλυστραει ακομα καλυτερα!!! αν τωρα θελει καποιος χρονους να παει στα υπεροχα Μεγαρα που η ασφαλτος ειναι για σεμιναρια!!! ας σοβαρευτουμε λεω γω.
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-02-09, 19:29
Το avatar του χρήστη naoume
naoume Ο χρήστης naoume δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-02-2008
Μηνύματα: 115
naoume is on a distinguished road
συγνωμη ρε παιδια εαν μου ξεφυγε η απαντηση στην ερωτηση που θα παραθεσω αλλα η ασφαλτος γλυστραει τελικα η' οχι??? μπερδευτικα λιγο....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-02-09, 19:34
Το avatar του χρήστη manos_e30
manos_e30 Ο χρήστης manos_e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-09-2008
Μηνύματα: 134
manos_e30 is on a distinguished road
Κι εγω θα μπερδευομουν..
Η απαντηση ειναι πως ναι μεν γλιστραει αλλα τρωει και το λαστιχακι της γιατι δεν ειναι σε τοσο καλη κατασταση.. Επισης να αναφερω οτι σαν πιστα δεν χρειαζεται δυναμη (πιστα για καρτ ειναι, με αμαξι κανεις παπαδες)..

Μητσοοοοοο! Θα χαρω πολυ να σε δω!
Και μιας που ειναι ζεστο το θεμα τωρα τί θα λέγατε για μια εξορμησούλα την Κυριακή το πρωί;
__________________
Όλα εδώ παίζονται
Απαράδεκτος, κολλημένος, αμετανόητος σχιστομάτης..
miata lover Ήρθε η ώρα για ένα απο δαύτα..
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-02-09, 20:13
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Σε κάθε περίπτωση τα Μέγαρα (που πολλοί βρίζουν) είναι κλασσεις καλύτερα και ασφαλέστερα από κάθε πίστα καρτ (που πολλοί σκέφτονται να μπουν..)
Αλήθεια τι διαφυγές έχει η πίστα κάρτ σε περίπτωση που γίνει έξοδος?
Ή νομίζετε ότι επειδή θα είστε μόνο με 2α στο κιβώτιο δεν υπάρχει πιθανότητα εξόδου?

Παρ'όλα αυτά μπορεί να γίνει διασκεδαστική υπο συνθήκες...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-02-09, 20:56
Το avatar του χρήστη black_beauty
black_beauty Ο χρήστης black_beauty δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-10-2004
Μηνύματα: 184
black_beauty is on a distinguished road
Παιδες

μη το κουραζουμε το θεμα αν ειναι καλη η πιστα η' οχι.Προσωπικα ειμαι τακτικος ''επισκεπτης'' της και πιστευω πως ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ για προπονηση η' ξεκα@υλομα.Ξαναλεω οτι ειναι προσωπικη μου γνωμη για την πιστα για μενα που παω μονο και μονο για το κεφι μου και να μαθαινω το αμαξι μου.Για καποιους αλλους που θελουν να ''κατεβαινουν'' στους αγωνες ας πανε για προπονηση στα Μεγαρα η' ακομα καλυτερα Σερρες.........Μακαρι να υπηρχαν κανα δυο ακομα πιστες σαν την Αγια Μαρινα στο λαικανοπεδιο της Αττικης .........
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-02-09, 22:38
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε κάθε περίπτωση τα Μέγαρα (που πολλοί βρίζουν) είναι κλασσεις καλύτερα και ασφαλέστερα από κάθε πίστα καρτ (που πολλοί σκέφτονται να μπουν..)
Αλήθεια τι διαφυγές έχει η πίστα κάρτ σε περίπτωση που γίνει έξοδος?
Ή νομίζετε ότι επειδή θα είστε μόνο με 2α στο κιβώτιο δεν υπάρχει πιθανότητα εξόδου?

Παρ'όλα αυτά μπορεί να γίνει διασκεδαστική υπο συνθήκες...
Φιλε δεν νομιζω οτι εβρισε κανεις την πιστα των Μεγαρων.. απλα επεσε μια μπιχτη για την ασφαλτο που δεν ειναι και η καταληλοτερη για την χρηση που τη θελουμε. Επισης το να εχεις 2α δεν σημαινει απαραιτητα οτι πας κι αργα.. ισα ισα που με την 2α σε ψιλες στροφες ειναι πολυ ευκολο να σου φυγει αμα δεν ξερεις..

ΜΑΝΟOO! Οχι αυτη την Κυριακη ρε συ.. οι μισοι θα λειπουμε! Παμε την επομενη.. κανε και poll αμα θες να ψηφισουν μερα αυτοι που θα 'ρθουν..
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-02-09, 22:57
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε δεν νομιζω οτι εβρισε κανεις την πιστα των Μεγαρων.. απλα επεσε μια μπιχτη για την ασφαλτο που δεν ειναι και η καταληλοτερη για την χρηση που τη θελουμε. Επισης το να εχεις 2α δεν σημαινει απαραιτητα οτι πας κι αργα.. ισα ισα που με την 2α σε ψιλες στροφες ειναι πολυ ευκολο να σου φυγει αμα δεν ξερεις..

ΜΑΝΟOO! Οχι αυτη την Κυριακη ρε συ.. οι μισοι θα λειπουμε! Παμε την επομενη.. κανε και poll αμα θες να ψηφισουν μερα αυτοι που θα 'ρθουν..

Kαι να την βρίσεις φίλε μου, χίλια δίκια θα έχεις...
Όμως αυτό που λέω είναι ότι ακόμη και στα χάλια της είναι καλύτερη από πίστα καρτ!

Για τα υπόλοιπα, ακριβώς τα ίδια λέω και εγώ.....2α δεν σημαίνει απαραίτητα αργά, και εκει πρέπει να σκεφθείς και τα περιθώρια ασφαλείας που παρέχει μια πίστα καρτ!

Τέλος πάντων...το κουράζω δίχως νόημα, μιας και το τοπίο στα Μέγαρα είναι θολό, και από την άλλη λέγω ότι πάλι καλά που υπάρχουν και μερικές διαθέσιμες πίστες καρτ
Από το ολότελα...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-02-09, 23:06
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Για να σας λυθουν οι αποριες ως προς την προσωπικη μου αποψη
1)Η ασφαλτος δεν γλυστραει.Το αντιθετο μαλιστα.Που σημαινει υπερβολικη φθορα στα λαστιχα και μεγαλο ζορισμα του αυτοκινητου γενικοτερα.
2)Τα αυτοκινητα με λιγα αλογα,απλα ξεχνατε παντες με 2α.Με 1η και κοφτες συνεχεια.Και λογω ασφαλτου και λογω πολυ κλειστων στροφων
3)Τυπικη ασφαλεια...μηδεν!!!Και σαν εισοδο αυτοκινητων (ολοι γιουρια δηλαδη) και σαν ανοιγμα ασφαλειας σε περιπτωση που χασει καποιος τον ελεγχο

Και επειδη τυγχανει να εχω μπει και στο Καρτοδρομο και στα Μεγαρα και στις Σερρες και προσφατα και στην Αγ. Μαρινα....το Καρτοδρομο ειναι κλασεις ανωτερο απτην Αγ. Μαρινα σε ολα,το οποιο με την σειρα του ειναι κλασεις κατωτερο απο Μεγαρα και παει λεγοντας.....
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 24-02-09 στις 23:09
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
bmw, πιστα, drift, track


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.