Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > Χειμερινή Οδήγηση

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-10-09, 11:30
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
πριν 10 μέρες μου τα φέρανε περίπου. 205/55/16 Continental WinterContact TS 810 Sport

με DOT 3409!!!!


κόστος 540 Ευρώ

πολύ αξιόπιστο site και μάλιστα με ρωτήσανε αν τα παρέλαβα να είχα προβλημα και αν έμεινα ικανοποιημένος. τα ελαστικά ήρθαν στην πόρτα του σπιτιού μου μέσα σε ζελατίνες!
Απο το camskill τα πήρες?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-10-09, 16:27
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
οχι,

www.elastika-online.gr
__________________
Don't drive fast, just fly low!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 12-08-11 στις 10:18
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-08-11, 17:37
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
και τα πούλησε σε έμενα ο peter79 μαζί με τις 16άρες ζάντες!
¶ψογα πραγματικά, έκανα πολλά χιλιόμετρα Ευρώπη το χειμώνα με το Ε92 με πάρα πολύ χιόνι χωρίς κανένα πρόβλημα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-08-11, 13:13
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα,

πέρισυ που χρειάστηκα επειγόντως χειμερινά, έβαλα τα Yokohama W-Drive σε 225/45/17 αλλά όχι RFT.

Ταξίδεψα σε χιονισμένο δρόμο περίπου 100ΚΜ, με 4 άτομα και τρέϊλερ, χωρίς κανένα πρόβλημα......τα συστήνω ανεπιφύλακτα (γιατί να πάρεις RFT??)

Τιμή: Περίπου 500 ευρώ
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-08-11, 14:14
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
(γιατί να πάρεις RFT??)
δεν ξέρω για ποιόν είναι η ερώτηση, αν λες εμένα τα χειμερινά τα έχω για Ευρώπη και εκεί δεν υπάρχει για εμένα θέμα runflat ή συμβατικα...
Απο την στιγμή που οι δρόμοι είναι άψογοι και η τιμή ίδια (υπολογιζω συμβατικό με κιτ επισκευής) τότε runflat και μόνο.

Πραγματικά μόλις βγω απο το μπουρδελοστάν με πιάνει ένα χαμόγελο και λέω: και εμείς λέμε runflat ή συμβατικά στην Ελλάδα...

Υπόψη ότι αυτό ισχύει και για Ανατολική Ευρώπη με μόνη εξαίρεση την Ρουμανία
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-08-11, 06:04
Το avatar του χρήστη Bimmer56
Bimmer56 Ο χρήστης Bimmer56 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 33
Bimmer56 is on a distinguished road
Χειμερινα ελαστικα

Με εννδιαφερον διαβασα το ποστ σου για χειμερινα ελαστικα.
Ισως η πειρα μου με χειμερινα ελαστικα αλλα και το γεγονος οτι οδηγω για σαραντα χρονια σε ασχημες καιρικες συνθηκες κατα την διαρκεια του χειμωνα στο New Jersey USA σε βοηθησουν στην σωστη επιλογη ελαστικου.

Φοραω DunlopSP wintersports 225 45 17 Vrated συμβατικα στο 330ci ZHP τον χειμωνα, τα λαστιχα ειναι φανταστικα με πολυ καλη συμπεριφορα στον παγο αλλα και στον στεγνο αλλα παγωμενο δρομο ( -20C εως -40C )
Στο 535ΧΙ εχω Michelin Pilot Alpin 225 45 17 Vrated συμβατικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αποδοση.

Απο αλλες μαρκες ελαστικων που στο παρελθον ειχα τα συγκεκριμενα ειναι μακραν τα καλλιτερα. Τα Blizzak LM ειναι πολυ καλα στο χιονι και στον παγο αλλα στο στεγνο και πανω απο 80χλμ κανουν πολυ θορυβο

Ολα ερχονται και σε RFT.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-08-11, 08:35
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
τα dunlop sp sintersport τα έχω οδηγήσει και εγώ σε Μini στη Σλοβακία και είναι πολυ καλά στο χιόνι παρόλο που το αμάξι φορούσε λάθος διαστάσεις!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.