Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-02-13, 17:02
Το avatar του χρήστη DMech
DMech Ο χρήστης DMech δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Μηνύματα: 63
DMech is on a distinguished road
Αγορά BMW E46 318ci

Είπα να δημιουργήσω νέο θέμα μιας και ταιριάζει περισσότερο ο τίτλος.Αν παρόλαυτά οι mods κρίνουν οτι είναι περιττό,ας πράξουν ανάλογα.Λοιπόν παιδιά,όπως ανέφερα και στο προηγούμενο thread,θέλω να αγοράσω μια Ε46.Μετά απο σκέψη και με τη βοήθεια της γνώμης κάποιων παιδιών απο εδώ μέσα,αποφάσισα οτι αξίζει περισσότερο μια 318ci(1895cc,118hp) από μια 316ci(1600cc).Έχω τσεκάρει αρκετές αγγελίες,αλλά λίγες είναι αυτές που μου κάνουν κλίκ κι ακόμα λιγότερες αυτές που είναι όντως αξιόπιστες.
Παραθέτω κάποια λίνκς με αγγελίες που με ενδιαφέρουν και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.
http://www.autotriti.gr/data/usedcar...seis=1&carid1=
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3159759/

Να πω οτι η πρώτη φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση απ'οτι βλέπω,αλλά είναι αρκετά ακριβή.Βέβαια τα χ/μ λέει οτι είναι λίγα,τώρα το κατά πόσο ανταποκρίνοται στην πραγματικότητα...Τι λέτε?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-02-13, 17:09
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
To πρώτο είναι απαγορευτικά ακριβό.Επίσης τόσο λίγα χιλιόμετρα???Που το είχαν το αυτοκίνητο 12 χρόνια???Στη φορμόλη???
Το δεύτερο το έχεις δει από κοντά?Αν σε ενδιαφέρει ένας γενικός έλεγχος από κάποιον έμπειρο και μια επίσκεψη σε ένα συνεργείο να μπει σε διαγνωστικό και να το δουν γενικότερα συνίσταται ανεπιφύλακτα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-02-13, 17:13
Το avatar του χρήστη DMech
DMech Ο χρήστης DMech δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Μηνύματα: 63
DMech is on a distinguished road
Όχι φίλε,απο κοντά δεν έχω δει κανένα απο τα δύο.Δε ξέρω,το δεύτερο μου φαίνεται λίγο ταλαιπωρημένο.Σαλόνι,λεβιές...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-02-13, 17:41
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Συμφωνώ με το Μαρίνο... το πρώτο είναι σε απαγορευτική τιμή... Αν θέλει τα μισά και λίγο λιγότερο αξίζει να ασχοληθείς.... είναι εκτός τόπου και χρόνου η τιμή... για τα km δεν σχολιάζω..
Το δεύτερο να σου πω την αλήθεια δεν μου γεμίζει το μάτι... το χρώμα του φαίνεται αρκετά ταλαιπωρημένο...
Ψάξε όσο περισσότερο μπορείς και θα βρεις καλό 318ci σε καλή τιμή & extra --> value for money...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-02-13, 17:48
Το avatar του χρήστη DMech
DMech Ο χρήστης DMech δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Μηνύματα: 63
DMech is on a distinguished road
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,συμφωνώ.Υπάρχει βέβαια και μια άλλη εναλλακτική.Το χρώμα του αυτοκίνητου το θέλω μαύρο.Αν λοιπόν πάρω ένα ασημί σε πολύ καλή κατάσταση και το βάψω μαύρο αργότερα?Τι λέτε,αξίζει ή είναι μπελάς?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-02-13, 22:25
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Καταρχην το 1ο που εβαλες ειναι εντελως ακυρο και ο τυπος βρισκεται σε αλλο πλανητη οταν ζηταει 12.300 (χαχαχα) για 318 Ε46 του 2001. Για ενα τετοιο αμαξι μην δωσεις πανω απο 5-5500 μετρητα σε καμμια των περιπτωσεων. Max στα 6 αν θα ειναι υπεραριστο και τα εχει ΟΛΑ. (προσωπικα δεν θα επερνα αμαξι 12+ ετων αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης).
Επισης δεν εχει ιδιαιτερο νοημα να κοιτας για 318 (1900 cc) και να μην κοιτας και τα 316. Τα μοτερ ειναι σχεδον ιδια με το πολυ 10 ιππους διαφορα και ουσιαστικα πανομοιοτυπες επιδοσεις. Να μου ελεγες πως κοιταγες το 2lt ή τον 2.2 να σου πω ΟΚ εκει ναι εχεις διαφορα.

Επισης για το χρωμα που λες αυτα ειναι σχετικα και μενα δεν μου αρεσει το ασημι στο 46αρι (σε αλλους αρεσει πολυ) αλλα αυτο ειναι το τελευταιο που θα κοιταξεις εαν βρεις ενα καλο αυτοκινητο. Αν θες τοσο πολυ μαυρο, μπορεις να το ντυσεις και με μεμβρανη με χαμηλοτερο κοστος και πληρως αναστρεψιμο σε περιπτωση που θες να το πουλησεις ή να το ξανακανεις οπως ητανε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-02-13, 23:48
Το avatar του χρήστη DMech
DMech Ο χρήστης DMech δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Μηνύματα: 63
DMech is on a distinguished road
Δηλαδή φίλε πιστεύεις οτι η 318 θα είναι το ίδιο "υποτονική" με την 316?Εννοείται πάντως πως δε θα δώσω τόσα λεφτά,αλλά νομίζω οτι οι BMW είναι αξιόπιστες,δεν είναι ένα οποιοδήποτε αμάξι 12ετίας,έτσι δεν είναι?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-02-13, 23:57
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Και όμως, τα 300cc, κάνουν το αυτοκίνητο πολύ πιο σβέλτο.
Από την άλλη, για φυσιολογική κίνηση και το 316 μια χαρά κινείται αν βρείς ένα καλό, καθαρό αυτοκίνητο με καλό εξοπλισμό κιόλας.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-02-13, 23:58
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DMech Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή φίλε πιστεύεις οτι η 318 θα είναι το ίδιο "υποτονική" με την 316?Εννοείται πάντως πως δε θα δώσω τόσα λεφτά,αλλά νομίζω οτι οι BMW είναι αξιόπιστες,δεν είναι ένα οποιοδήποτε αμάξι 12ετίας,έτσι δεν είναι?
Θα είναι αρκετά καλύτερη. Ο Μ43 1.9 που φορούσε έβγαζε αρκετά παραπάνω ροπή, η διαφορά είναι εμφανέστατη. Και το 316 τραβάει αξιοπρεπώς αλλά έχει κοντύτερα βήματα.

Η αξιοπιστία είναι σχετικό πράγμα. Μπορώ να σου βγάλω το πιο αξιόπιστο όχημα "off" σε 10.000χλμ. Μπορώ και να μου δώσεις Alfa Romeo (pun intended) και να βγάλω μισό εκατομμύριο. Μόνο του το αυτοκίνητο δεν λέει τίποτα απολύτως.

Πέρα τούτου, τα 316-318 με Μ43 κινητήρες είναι "σκυλιά" και στην αγορά αξίζουν από 5 ως 8 χιλ €, αναλόγως κατάστασης φυσικά.

Όσον για το βάψιμο, σωστό βάψιμο θα σου πάει πάνω από 2.000€. Οπότε καθέτως το ξεχνάς. Μπορείς όμως να το ντύσεις με car wrap αν σώνει και καλά το θες μαύρο και δεν το πάρεις εξαρχής σ'αυτό το χρώμα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-02-13, 00:00
Το avatar του χρήστη DMech
DMech Ο χρήστης DMech δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Μηνύματα: 63
DMech is on a distinguished road
Τόσο ακριβό είναι το βάψιμο πια?Πωωω...κι έλεγα γι'αυτήν εδώ:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2836499/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.