Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-04-13, 19:17
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑΙ, αλλά έχει ΚΑΙ η lummar
H llumar πράγματι έχει μεμβράνες διαφορετικής ποιότητας και τιμής.
Οι φτηνές έχουν 170 ευρώ με 10ετή εγγύηση.
Οι ακριβές κοστίζουν 230 όπως είπαν τα παιδιά με εφ'όρου ζωής εγγύηση.
Οι τιμές που αναφέρω είναι για σεντάν αυτοκίνητο.Στο κουπέ θα είναι φτηνότερες 20 ευρώ υποθέτω.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-04-13, 19:38
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Δεν ξέρω αν είναι πιο φτηνές οι μεμβράνες για τα κουπέ, γιατί χρειάζονται πιο πολύ δουλειά για να μπουν σε σχέση με τα 5θυρα που ανοίγουν οι πίσω πόρτες και τοποθετούνται αρκετά ευκολότερα.

Πάντως βλέπω ότι οι τιμές των μεμβρανών δεν πέφτουν με τίποτα παρα τη γενικότερη πτώση τιμών στα πάντα.
Απ'το 2007-8 που θυμάμαι 200-220 ευρώ είχαν οι ακριβές μάρκες (3Μ, LLumar).
Γενικά είναι πολλά τα λεφτά, ιδίως όταν τόσο είχαν και προ κρίσης.

Υπάρχουν κι άλλες κανα 2 μάρκες που έχουν εξίσου καλή ποιότητα (όπως η global), αξίζει κάποιος να κοιτάξει κι εκεί γιατί νομίζω είναι οικονομικότερες.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-04-13, 19:55
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν είναι πιο φτηνές οι μεμβράνες για τα κουπέ, γιατί χρειάζονται πιο πολύ δουλειά για να μπουν σε σχέση με τα 5θυρα που ανοίγουν οι πίσω πόρτες και τοποθετούνται αρκετά ευκολότερα.

Πάντως βλέπω ότι οι τιμές των μεμβρανών δεν πέφτουν με τίποτα παρα τη γενικότερη πτώση τιμών στα πάντα.
Απ'το 2007-8 που θυμάμαι 200-220 ευρώ είχαν οι ακριβές μάρκες (3Μ, LLumar).
Γενικά είναι πολλά τα λεφτά, ιδίως όταν τόσο είχαν και προ κρίσης.

Υπάρχουν κι άλλες κανα 2 μάρκες που έχουν εξίσου καλή ποιότητα (όπως η global), αξίζει κάποιος να κοιτάξει κι εκεί γιατί νομίζω είναι οικονομικότερες.
Δεν πέφτει η τιμή γιατί δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης.Αξεσουάρ είναι.Σου λέει ''θες φιμέ κύριε?Θα πληρώσεις.''Και εμείς πληρώνουμε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-04-13, 22:45
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Για ψάξε και λίγο εδώ:

http://www.groupon.gr/deals/athens/p..._0_0_66&a=1329
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-04-13, 00:04
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν πέφτει η τιμή γιατί δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης.Αξεσουάρ είναι.Σου λέει ''θες φιμέ κύριε?Θα πληρώσεις.''Και εμείς πληρώνουμε!!!
Ίσα ίσα επειδή δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης και θα έπρεπε λογικά να έχουν πέσει πολύ οι πωλήσεις, θα έπρεπε να ρίξουν κι αυτοί τις τιμές μπας και προσελκύσουν κανέναν πελάτη ακόμα.
Γι'αυτό και πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να τις ρίξουν κι αυτοί.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-05-13, 10:35
OILMAN Ο χρήστης OILMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-01-2013
Μηνύματα: 11
OILMAN is on a distinguished road
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας. Κατόπιν επικοινωνίας με τη L.....R μου απάντησαν :
Στο δίκτυο των εταιρικών μας καταστημάτων, για BMW 316 Sedan υπάρχουν οι ακόλουθες τιμές:
Σειρά Esprit : 169 €
Σειρά Comfort : 229 €
Σειρά Ο.Ε.Μ. : 339 €
Με τις προσφορές του Απριλίου, για κάθε τύπο αντηλιακής μεμβράνης υπάρχει και η αντίστοιχη έκπτωση, οπότε οι τιμές διαμορφώνονται ως εξής :
Σειρά Esprit : 149 €
Σειρά Comfort : 199 €
Σειρά Ο.Ε.Μ. : 289 €
Εδώ στη Χίο πάντως η τιμή είναι ακατέβατη 230 Ευρώ και αδιαπραγμάτευτη και δεν ξέρω και ποια σειρά μεμβράνης θα μου βάλει. Καλό ε? Παρόλα αυτά μάλλον θα βάλω αυτη την εταιρεία γιατί κατόπιν έρευνας μου φαίνεται η πιο αξιόπιστη και θα προτιμήσω τον τόπο μου ας είναι και ακριβότερος γιατί ο αντιπρόσωπος είναι χρόνια στο επάγγελμα και θεωρείται κορυφη. Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλους σας. Να έχετε υγεία και ευημερία.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-05-13, 12:25
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Να βεβαιωθείς ότι η σειρά που σου βάζει είναι η Comfort των 230 ευρώ.

Για τα 30 ευρώ της προσφοράς, δεν ξέρω αν αξίζει να μεταφέρεις το αυτοκίνητο αλλού (και να ξοδέψεις τα διπλά).

Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά της εταιρείας και πες τον προβληματισμό σου στο κάτω κάτω.
Ρώτα που να πάω στη Χίο, να βάλω μεμβράνες της εταιρείας σας, σωστά, όπως προκύπτουν από τις προδιαγραφές της εταιρείας.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.