Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-04-09, 09:40
Το avatar του χρήστη tmilatos
tmilatos Ο χρήστης tmilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 351
tmilatos will become famous soon enoughtmilatos will become famous soon enough
Στην ιδια φαση ειμαι και ψαχνω για το ιδιο αυτοκινητο ακριβως... Ομολογω οτι ψιλο-χοντρο-μπερδευτικα και ειμαι και φοβισμενος θα ελεγα...Τι ειναι τουτο το Μ3 τελικα ρε παιδια? Μπορει τελοσπαντων καποιος να ΣΥΝΟΨΙΣΕΙ, σε ενα πινακακι ΟΛΑ τα σημεια που πρεπει να δωσει βαση καποιος που θελει να κανει μια τετοια αγορα, και ολα τα σημεια που ΔΕΝ εχουν και τοσο σημασια??? Πιστευω οτι ιδιως αυτη την εποχη αρκετοι απο εμας θα σκεφτομαστε την αγορα Μ3 Ε46, καμπριο ή μη... Ευχαριστω....

-Θεοφιλος-
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-04-09, 10:05
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ..................

Να το γραψω παλι γιατι μερικοι δεν μπορουν να το καταλαβουνε μαλλον......εαν παρεις μοντελο ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ας πουμε μετα τον 10-11/μηνα του 2003 δεν σου υπογραφει κανανας οτι δεν θα σπασει μιας και ο κινητηρας μπορει να ειναι παλαιοτερος και να βρισκεται μεσα στην ανακληση,ετσι δικαιοκλογειται και το γεγονος οτι βλεπουμε και 2004 μοντελο σπασμενα.Για να εισαι καπως καλυμενος πρεπει να παρεις ας πουμε καπως προχωρημενης ημερομηνιας μεσα-τελη 2004 και μετα το οποιο στελνει την τιμη ψηλα.Αυτα για να μην μπλεκεις με ανακληση κτλ.Αν παρεις μεχρι 10-11/μηνα του 2003 που ειναι η πλειοψηφια των Μ3 Ε46 στην χωρα μας μπορει να εχει ανακληση μπορει και οχι!!!!!Εμενα ας πουμε ειναι του 2002 και δεν εχει-εχω ρωτησει απειρες φορες εδω και Γερμανια οταν το πηρα!Ειναι καλυτερο ομως να την εχει κανει για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο-εμενα εκανε ο Γερμανος για να ειναι καλλυμενος και τα πληρωσε απο την τσεπη του αρα και εγω.Δεν κρινουμε το αμαξι απο βιβλια σερβις ΜΟΝΟ!!!!Καλο ειναι να υπαρχει και αυτο αλλα η γενικοτερη εικονα μεσα-εξω-ΑΠΟ ΚΑΤΩ μας δινει να καταλαβουμε με τι εχουμε να κανουμε.Τα χλμ οτι και να κανουνε σε εγκεφαλο-καντραν-κλειδια-φωτα κτλ δεν κρυβονται απο κατω αν εχει κανει χλμ το αυτοκινητο ακομα και με πλυσιμο ο καλος μηχανικος δεν θα ξεγελαστει ακομα και ο εμπειρος ιδιωτης.Κοιταμε πρωτα-πρωτα ΦΑΝΟΠΟΙΙΑ.....το αυτοκινητο εχει ευπαθεια πισω στο διαφορικο και σκιζεται......τσεκαρουμε σασμαν σε σβελτη αλλαγη γιατι απο τις κοντρες και τα σκισιματα κουρευονται τα γραναζια κτλ,ακουμε το διαφορικο.Αν εχει φαει σφαλιαρα φευγουμε μακρυα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες,υπαρχουν και αυτοι που σου λεει ''εγω θελω Μ3 Ε46 να λεει πισω και δεν μπα να εχει και καμια σφαλιαρα....''αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και η τιμη θα ειναι αναλογη.Μην κολλατε στα χλμ εχω δει 100.000χλμ Μ3 Ε46 και εδειχνε σαν 50.000χλμ χωρις υπερβολη,η γενικοτερη εικονα θα μας δωσει το οκ να προχωρησουμε.Κοιταμε την αδεια του αυτοκινητου,τα περισσοτερα ειναι εισαγωγης οποτε αν λεει μεταβιβαση εχουν μεσολαβησει και αλλα χερια στην Ελλαδα οποτε τρεχα-γυρευε.Kοιταμε τα φτερα και το καπο του αυτοκινητου μπροστα,απο τα πολλα χλμ στην εθνικη με υψηλες τελικες τα πετραδακια δημιουργουνε πολλα σημαδακια ειναι και αυτο ενα δειγμα χρησης.Θα εγραφα και αλλα με P.M οσοι θελουνε κατι αλλο.

P.S Προσεχουμε τα πλαστικα στο εσωτερικο,δεν αλλαζονται ευκολα,τα τιμονια και οι λεβιεδες αλλαζονται,τα καθισματα επισκευαζονται αλλα τα πλαστικα ταμπλω κτλ θελουν πολυ δουλεια....κατα τα αλλα ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ευχομαι στους ενδιαφερομενους θα τη χρειαστειτε!

P.S OΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ-ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος και εαν βρεις κανεναν χρεωκοπημενο που καιγεται για ζεστο κασ-ερι!

P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

P.S Μην παρασυρεστε μονο απο τους τριγμους αν εχει η ΔΕΝ ΕΧΕΙ.....μπηκα σε Μ3 Ε46 φετος με 200.000χλμ και δεν ετριζε....ελαχιστα!!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 15-04-09 στις 10:20
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-04-09, 10:46
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Χρησιμο

Απαντησεις στα θεματα του S54
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf ServiceAction.pdf (17,9 KB, 98 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-04-09, 10:55
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-04-09, 13:31
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ......................

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!
θα επιμεινω για κατι που ειμαι σιγουρος φιλε μου.....δειξε μου μια φωτο εαν εχεις με αυτο το τιμονι σε νορμαλ αυτοκινητο ιδιοκτητη Μ3 Ε46.Δεν γινομαι απολυτος ποτε αλλα θα επιμεινω λιγο συγχωρεσε με για αυτο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-04-09, 14:40
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
το τιμονι φιλε μου δεν το ειδα πανω σε αυτοκινητο το ειδα και το επιασα με τα χερια μου σε μαγαζι με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα εδω στη θεσσαλονικη και για να σου κανω μια περιγραφη το τιμονι αυτο ειναι τοσο χοντρο οσο και το κλασικο Μ3 με πιο σκληρο δερμα και οι εσοχες που εχει επανω (τα καρουμπαλακια που εξεχουν στα Μ τιμονια) εχοθν θεση για τα δαχτυλα δλδ εχουν μια κουρμπα που αν βαλεισ τον αντιχειρα σου καθεται ακριβως!!!η διχαλα κατω ειναι ιδιο χρωμα οπως και στο κλασικο Μ τιμονι και εχει ακριβως στο τελειωμα της διχαλας το σηματακι της Μ// δυστυχως οπως σου ειπα το τιμονι δεν το πηρα γιατι το φοβηθηκα αλλα ειχα παρει το παρτ ναμπερ του και το χτυπισα στο ΟΕΜ και υπαρχει και δυστυχως το τιμονι αυτο πουληθηκε και δεν μπορω να το βρω να στο βγαλω μια φωτογραφια να το δεις και συ!!!!! τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να κανω κατι αλλο να πεισω ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλον!!!(και δεν εχω κανενα λογο να πω και ψεματα οτι ταχα υπαρχει)

ΥΓ αα και υπαρχουν και καποια παιδια απο εδω μεσα που τους το ειχα πει και ενας μαλιστα ειχε παει και το ειχε δει οταν εψαχνα να αγορασω τιμονι!!αν θυμαμαι καλα ηταν ο ΓΙΩΤΗΣ 320ci που το ειχε δει !!!αν το θυμαται ας μας βοηθησει και αυτος!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-04-09, 15:10
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Παιδιά το τιμόνι που είδα στο Μ3 χτες ήταν το κλασικό τριάκτινο για Ε46, δηλαδή με λεπτή στεφάνη, χωρίς καρούμπαλα, χωρίς σηματάκι Μ και με την τρίτη ακτίνα με τη διχάλα σε ασημί χρώμα. Οπότε σίγουρα δεν ήταν το τιμόνι με διχάλα που λες εσύ gyiama. Μήπως το τιμόνι που λες εσύ ανήκε σε κανένα Μ pack και δεν το έβαζε ποτέ σε Μ3, γιατί και εγώ έχω δει εκατοντάδες Μ3 στο internet και στην πραγματικότητα και όλες έχουν το κλασικό Μ τιμόνι.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-04-09, 17:15
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
φίλε μου τα πράγματα είναι πιο απλά απο ότι πιστέυεις.
βρίσκεις το αμάξι της αρεσκείας σου.
πας απο μία αντιπροσωπεία και τσεκάρεις αριθμούς πλαισίου και μοτέρ.
βγάζεις ένα report status και έχεις τελειώσει με την αντιπροσωπεία.
σειρά παίρνει το συνεργείου φανοποιού με @@ και όχι @@ φανοποιού για να σου πεί την κατάσταση του αμαξώματος.
ουσιαατικά αυτός είναι ο έλεγχος που πρέπει να κάνεις για ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
τα υπόλοιπα περί φτερών τιμονιών κτλ έιναι θέματα που εσύ θα κρίνεις αν είναι πτέσματα ή πραγματικά προβλήματα για το αυτοκίνητο που σχεδιάζεις να πάρεις.
επίσεις θα συμφωνήσω με κάποιο προηγούμενο σχόλιο πώς ότι πληρώνεις παίρνεις.
καλύτερα 2-3-4 χιλιάρικα παραπάνω απο το αρχικό badget απο την αρχή για κάτι πραγματικά καλό παρά αγανακτησμενος και με το χέρι στη τσέπη στη συνέχεια.
πίστεψέ με με μερικά ανταλακτικά θα πάθεις σόκ απο τις τιμές τους!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-04-09, 19:10
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Παίδες, είδα σήμερα ένα Μ3 coupe 08/2002 115.000χλμ, ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα έξω, και στη βόλτα που πήγαμε ήταν πολύ συμπαγές και χωρίς τριγμούς, επίσης ο κινητήρας ακουγόταν καταπληκτικά (καλά ειδικά στα ανοιγματα..). Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως τα χλμ είναι αρκετά, βέβαια μηχανικοί λένε πως το μοτέρ του Μ3 ανοίγει μετά τα 100.000χλμ. Εσείς τι πιστεύεται????

Υ.Γ. Το αμάξι ήρθε πριν 2 χρόνια από Γερμανία με 90.000χλμ και έχει βιβλίο service. Φυσικά θα το ελέγξω και σε service, αλήθεια ξέρεται κανένα καλό που να κλείνει αργά και όχι στις 5 γιατι δουλεύω και δεν προφταίνω?????
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-04-09, 21:29
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
τι 30 τι 40 τι 100 αν το αμάξι είναι καλοσυντηρημένο μη μασάς τπτ.
αν επιτρέπεται για τι συνδιασμούς χρωμάτων μιλάμε φίλε μου (λαμαρίνα και σαλόνι);
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.