Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-06, 05:52
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Unhappy F430 - toyota - εγκεφαλικά

Όλα ξεκίνησαν ένα ωραίο απόγευμα στο Dubai. Ο alexk με 4 ώρες ύπνο, σηκώνεται και πάει Σαββατιάτικα στη δουλειά. Κατά τις 2 φεύγει και πάει με santo για φαγητό/βόλτα. Έλα που το ραντεβού με την ξανθιά θεά του alexk ακυρώνεται και σκάει επειγόντως μύτη στη δουλειά στις 5:30 το απόγευμα μαζί με κολλητό santo και παιδεύεται με ινδό που καταστρέφει ένα HP-UX cluster.
Το λοιπόν, κατά τις 22:30 φεύγουμε (ξανθό μωρό alexk έφαγε πόρτα λόγω δουλειάς...) και πάμε για φαγητό. Αφού φίλη είναι εκεί και έχουμε φάει τον άμπακο και έχουμε πιει 1 πότο και 2 σφηνάκια, πάμε ξενοδοχείο όπου έχει φθάσει από αεροδρόμειο συνάδελφος. Επειδή είναι νηστικός πάμε παρακάτω να φάμε, σε ένα λιβανέζικο 24ωρο.

Και πάνω που καθόμαστε, πάνω που είμαστε λίγο κάπως (ειδικά εγώ) σκάνε τα εγκεφαλικά. Σκάει πιτσιρικάς με κόκκινο F430. Μας έχουνε πέσει τα σαγόνια... Έχουμε μείνει εντελώς μαλάκες. Έχουμε λιώσει να το χαζεύουμε και όλο κουνάμε το κεφάλι μας. Οι πιτσιρικάδες παίρνουν το φαγητό τους και έρχονται μέσα. Τυχαίως, κάθονται κοντά μας. Βλέποντας ότι έχουμε κάψει, μας ρωτάει άν μας αρέσει το αμάξι. Και του λέμε ναι, βγάζοντας κάτι κραυγές. Τέσπα, περνάνε 15 λεπτά με το 430 σε απόσταση αναπνοής και εμείς να είμαστε ένα βήμα από την εντατική.

Τελειώνουμε... το φαγητό και πάνω που είναι να φύγουμε, είναι να φύγουν και τα παιδιά. Τους ρωτάει ο santo άν μπορούμε να τραβήξουμε video το αμάξι. Λέει το παλικάρι, ναι βεβαίως. Τρέχουμε σαν τρελοί και βγαίνοντας έξω το παλικάρι έχει βάλει μπροστά το αμάξι ενώ εγώ φτάνω με την κάμερα εκεί και επιμένει να μπω μέσα να κάτσω για να το ακούσω. Εγώ ντρέπομαι να κάτσω στο έργο τέχνης αλλά επιμένει. Και μπαίνω, πολλά τα εγκεφαλικά. Μπαίνει και ο santo συνοδηγός. Κάνω το κάθισμα πίσω και κάθομαι κανονικά. Έχω πάθει σοκ. Βλέπω κόκκινα τιμονάκια κόκκινα όλα και κάτι ασημί αλουμίνια και carbon. Δίνω την κάμερα στο santo για ναβλέπω καντράν. Έχω θολώσει, δεν βλέπω τίποτα μόνο ένα στροφόμετρο, και το κουμπάκι με τα settings του μοτέρ στο τιμόνι. Ρωτάω το παλικάρι άν μπορώ να πατήσω το γκάζι και λέει ναι. Και δίνω γκαζιές. Κάτι εγκεφαλικά κύτταρα με αποχαιρετούν για πάντα... Είμαι πλέον καμμένος. Είμαι όριο να κουμπώσω όπισθεν και να φύγω. Ο κολλητός μου είναι μέσα, το 430 είναι μουνάρα και σιγά που θα μας πιάσουν. Ας φάμε και φυλακή ρε αδερφέ, το αξίζει.

Ακόμη μια φορά η λογική με συνεφέρνει (πατέρα εσύ φταις για όλα) και βγαίνω έξω και πιάνουμε συζήτηση. Ρωτάει άν έχει πολλά 430 στην Ελλάδα. Λέω όχι, δεν έχει τόσα. Και μας λέει το θεϊκό "εδώ έχει πολλά, είναι το ίδιο με το toyota". Σοκ....

18 χρονών το παλικάρι και μου λέει να πώ στον provider να φτιάξει το δίκτυο γιατί δεν μπορεί να παίξει καλά video games...Του λέω να αφήσει τα video games και να πάρει το 430 να οδηγήσει.

Έχουμε καεί... τελείως. Το πρωί ξύπνησα και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν είχε συμβεί αυτό. Αλλά είχε συμβεί.

santo βάλε το .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη santo : 10-12-06 στις 13:07
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-12-06, 08:46
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
Wink !!!

Φίλε Άλεξ.. έτσι είναι..
Σκέψου τώρα να μήν μας είχε πάρει ο χαμπίμπι και να πήγαινες βολτάδα με την ξανθούλα σου.. λέω εγώ τώρα.. αυτό το τρελλό γεγονός.. μπορεί να μην είχε συμβεί....

Αλλά ας γυρίσουμε στην "πραγματικότητα"... όσο μπορούμε δηλαδή γιατί είναι δύσκολα ακόμα να το ξεπεράσουμε..

Παιδιά όταν δείτε το βιντεάκι, θα καταλάβετε γιατί πάθαμε σόκ.. όταν είδαμε αυτό το παιδάκι να βγαίνει από το 430.. ΓΚΟΟΟΟΛ!!... Εγώ μόνο που δεν έπαθα εγκεφαλικο.. τέσπα.. τελικά αποδείχθηκε πολύ σωστός.. και καλό παιδάκι.. και μας άφησε να μπούμε μέσα.. και να πάθουμε τα πολλαπλά εγκεφαλικά.. τι να πείς.... ο άλεξ πως μπόρεσε και έγραψε τόσα πολλά.. μιλάμε.. εγώ δεν έχω λόγια..!!!
Και είναι μόνο ι 2η μέρα που είμαστε παρέα εδώ στο Ντουμπάι.. Έρχονται και πιο χοντρά!!!!
Εάν και δεν έχω κάποια επίσημη ενημέρωση, νομίζω πως καλά θα περάσουμε και την ερχόμενη εβδομάδα!!!
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-12-06, 11:37
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από santo Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν και δεν έχω κάποια επίσημη ενημέρωση, νομίζω πως καλά θα περάσουμε και την ερχόμενη εβδομάδα!!!
Ααααααχχχχχχ τι τραβάμε……. Άντε βρε Santo μπορεί να σε κάνει βόλτα και καμιά πιτσιρίκα με Entzo …..που ξέρεις καμιά φορά.
Ααααα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο…..θα γυρίσεις ή θα μείνεις εκεί;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-12-06, 12:11
Το avatar του χρήστη NICK_M3
NICK_M3 Ο χρήστης NICK_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-09-2005
Μηνύματα: 1.221
NICK_M3 will become famous soon enoughNICK_M3 will become famous soon enough



αντε γεια!!!!

βιντεο τωραααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
__________________

Natural Aspirated...
12,7 compression ratio,CSL intake,288/280 cams,head work
much much more...
QSDS
...

Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-12-06, 12:18
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Βίντεο τώρα +1000000000000000

Και παιδιά μήπως να φύγετε από αυτό το σατανικό μέρος!!
Θα πάθετε καμμιά ζημιά (ή μήπως είναι αργά?)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-12-06, 13:08
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!!


Δείτε και κλάψτε μαζί μας!!!!
Να γίνει μπάξιμο τουρ στο Ντουμπάι!!!
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-12-06, 13:44
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από santo Εμφάνιση μηνυμάτων

Δείτε και κλάψτε μαζί μας!!!!
Να γίνει μπάξιμο τουρ στο Ντουμπάι!!!
NO COMMENT……

Πάω στην αποθήκη να πάρω το σφυρί για να σπάσω τον υπολογιστή μου.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-12-06, 17:41
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Πώς έκανε έτσι το γ@μηδι....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-12-06, 20:03
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Έχετε ακούσει το φεύγω για Ντουμπάι bye μωρό μου bye??
Ε αυτό αρμόζει!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-12-06, 20:08
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Την ημέρα των γενεθλίων μου είχα συναντήσει έναν μεγάλο σε ηλικία τυπά με μία κίτρινη F430. Του ζήτησα αν μπορεί να το βάλει μπροστά και να πατήσει μία γκαζιά και δέχτηκε. Απλά ακούστε!! Ανεβάζω το βίντεο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.