Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-04-05, 13:21
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Annual check

Γεια σας.Ηθελα να ρωτησω τι περιλαμβανει το annual check,τι εργασιες γινονταιΤο αυτοκινητο ειναι του 90 χωρις obc,αναψε το ρολοι και το inspection και συμφωνα με το βιβλιο του αυτοκινητου ειναι το ετησιο service..Ευχαριστω πολυ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konstantinos : 03-04-05 στις 10:30
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-04-05, 20:20
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
To ρολοι απ'οτι έχω διαβάσεισ το δικό μου manual ανάβει κάθε δυο χρόνια και είναι για την αλλαγή υγρών φρένων.Ίσως στο δικό σου να είναι ετήσιος ελεγχος,έτσι μου είχαν πει στο συνεργείο.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-04-05, 10:20
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το inspection είναι ένα τυπικό σέρβις αλλά όπως λέει και το όνομά του, περιλαμβάνει πολλά inspections!!! Εξονυχιστικός έλεγχος του αυτοκινήτου σε όλους τους τομείς, που μπορεί να διαφέρουν λίγο σε κάθε σειρά και μοντέλο.

Για παράδειγμα εγώ έκανα inspection ΙΙ και εκτός από τα τυπικά (λάδια και φίλτρο), άλλαξα φίλτρο βενζίνης και κλιματισμού, μπουζί, τακάκια εμπρός και πίσω, υγρά φρένων και καθαριστήρες. Οπότε το θέμα είναι το τι χρειάζεται το αυτοκίνητό σου.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-04-05, 10:28
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Το inspection είναι ένα τυπικό σέρβις αλλά όπως λέει και το όνομά του, περιλαμβάνει πολλά inspections!!! Εξονυχιστικός έλεγχος του αυτοκινήτου σε όλους τους τομείς, που μπορεί να διαφέρουν λίγο σε κάθε σειρά και μοντέλο.

Για παράδειγμα εγώ έκανα inspection ΙΙ και εκτός από τα τυπικά (λάδια και φίλτρο), άλλαξα φίλτρο βενζίνης και κλιματισμού, μπουζί, τακάκια εμπρός και πίσω, υγρά φρένων και καθαριστήρες. Οπότε το θέμα είναι το τι χρειάζεται το αυτοκίνητό σου.
Σ ευχαριστω παρα πολυ....
Δεν εννοω το inspection I και ΙΙ που γινεται μολις σβησουν τα πρασινα λαμπακια αλλα το σερβις που κανουν οταν αναψει το ρολοι(μια ενδειξη διπλα στο κοκκινο led σε σχημα ρολογιου) με το inspection.Το βιβλιο του αυτοκινητου γραφει οτι ειναι το annual inspection και μου αναβει μια φορα το χρονο τον ιδιο μηνα!Πληρωσα για υτο το inspection 50ευρω και ειμαι περιεργος τι καναν στο αυτοκινητο και κοστισε μονο τοσο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-04-05, 10:38
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Οκ τώρα μπήκα στο νόημα!!! Νόμιζα ότι σου άναβε μαζί με το inspection!!! Εγώ στην θέση σου απλά θα πήγαινα να το σβήσω.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-04-05, 10:49
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Οκ τώρα μπήκα στο νόημα!!! Νόμιζα ότι σου άναβε μαζί με το inspection!!! Εγώ στην θέση σου απλά θα πήγαινα να το σβήσω.
Το εκανα ,οταν το site ειχε παραπεμφει στις καλενδες για να ρωτουσα εδω .Δεν ηξερα οτι δεν κανουν τιποτα σε αυτο.Ευχαριστω παρα πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-04-05, 12:29
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinos
Σ ευχαριστω παρα πολυ....
Δεν εννοω το inspection I και ΙΙ που γινεται μολις σβησουν τα πρασινα λαμπακια αλλα το σερβις που κανουν οταν αναψει το ρολοι(μια ενδειξη διπλα στο κοκκινο led σε σχημα ρολογιου) με το inspection.Το βιβλιο του αυτοκινητου γραφει οτι ειναι το annual inspection και μου αναβει μια φορα το χρονο τον ιδιο μηνα!Πληρωσα για υτο το inspection 50ευρω και ειμαι περιεργος τι καναν στο αυτοκινητο και κοστισε μονο τοσο.
Μιλατε για το inspection που δειχνει ποτε πρεπει να αλλαχτουν τα λαδια;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-04-05, 15:25
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3
Μιλατε για το inspection που δειχνει ποτε πρεπει να αλλαχτουν τα λαδια;
Για τα λαδια στο δικο μου τουλαχιστον δε νομιζω οτι εχει καποια ενδειξη-ειδοποιηση.Μου εχουν κολλησει στο χωρο του κινητηρα ενα αυτοκολλητο με τα χιλιομετρα που αλλαχθηκαν τα λαδια και σε ποσα θα ξαναλλαχθουν.Και για τη φθορα των δισκοφρενων υπαρχει μια ενδειξη -λαμπακι που αναβει μολις γυρισω το κλειδι (ποτε δεν εχει αναψει αν και σε σερβις αλλαξαν τακακια)και δεν ξερω καν αν λειτουργει αν δηλαδη οντως υπαρχει αισθητηρας φθορας στα τακακια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.