Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-07-08, 12:07
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
και γιατί θέλω να αλλάξω αυτοκίνητο;;Γιατί έχει γεμίσει η Ελλάδα, ακόμα και η Μυτιλήνη που ζω 46αρια.
Άσε φίλε...Και εγώ τα έχω πάρει με το συγκεκριμένο θέμα!Εκεί που πριν 3 χρόνια που είχα το αμάξι το έβλεπες αραιά και που και αισθανόσουν,κακά τα ψέματα ότι μπορεί να είναι 1600 αλλά είναι κάτι το "ξεχωριστό", τώρα σε κάθε γωνία πετυχαίνεις και απο 2-3...Ξέβρασε η Γερμανία ότι 46 είχε και δεν είχε στην Ελλάδα...Το ίδιο και με τα 36άρια έγινε πριν κάμποσα χρόνια...Για το μόνο λόγο που χαίρομαι ότι το τελωνείο χαρατσώνει*** είναι ότι με την αλλαγή του Euro που έγινε πρόσφατα τους έκοψε τον αέρα...Αλλά το κακό έγινε δυστηχώς...Αργήσανε να το θεσπίσουν το καινούργιο και ιδού τα αποτελέσματα...Μια απο τα ίδια με τα Ε36...

Y.Γ ***Μην με θεωρήσεται μνησίκακο ή ότι άλλο χαρακτηρισμό μπορείτε να σκεφτείτε...Απλά εκφράζω την προσωπική μου γνώμη και το σκεπτικό πολλών άλλων που έχουν αρχίσει να σκέφτονται έτσι ακριβώς το θέμα της αλλαγής

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 15-07-08 στις 12:11
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-07-08, 13:48
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nomtal Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι από τη στιγμή που δεν τίθεται θέμα σύγκρισης στην ποιότητα (επί όλων των σημείων κατασκευής και συναρμολόγησης) μεταξύ BMW και Νissan το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό ήτοι αισθητικής.
Περί αυτού ουδέν σχόλιο...


ουδέν σχόλιο....γενικώς!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-07-08, 17:33
Το avatar του χρήστη thmangr
thmangr Ο χρήστης thmangr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 182
thmangr is on a distinguished road
Βρε παιδιά αφού ξέρετε ότι τέτοια ερωτήματα δεν πρόκειται να βγάλουν πουθενά τί τα κάνετε? Πάρτο αυτό που θέλεις και μη ρωτάς κανένα. Το αμάξι είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Δεν θα έπερνα ποτέ ένα αμάξι όσο καλό και να είναι εάν δεν μου αρέσει η φάτσα του. Τι να κάνω να το πάρω επειδή αρέσει στον τάδε. ΠΟΤΕ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-12-08, 16:49
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
το πήρες? δεν μας έχεις ενημερώσει...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-12-08, 17:25
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Δεν το τόλμησα.... Συγκεκριμένα όταν έμαθα πως οι πετρελαιοκινητήρες του είναι της renault και πως τον ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ φοράει και ένα παλιοτζιποειδές που δεν θυμάμαι πως το λένε (μισώ τα γαλλικά αυτοκίνητα) διέγραψα κάθε σκέψη από το μυαλό μου.
Αυτή τη στιγμή ψάχνω να δώσω το 46 αρι για τα μάτια ενός passat cc πάντα diesel... ελπίζω να το δώσω γρήγορα γιατί με βλέπω να ξαναλλάζω άποψη!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-12-08, 13:00
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
Προχτές συνόδεψα έναν φίλο στην NISSAN ο οποίος ήθελε να αγοράσει το QASHQAI...
Από την πρώτη επαφή που είχα με το αυτοκίνητο με κέρδισε, τόσο που σκέφτομαι να πουλήσω το 46αρι μου για να το αποκτήσω. Ειδικά οι εκδόσεις DIESEL είναι και οι δύο ελκιστικότατες, η 1,5 για την οικονομία καυσίμου και η 2λιτρη για το 4Χ4. Με περίπου 25000 γιούρο αποκτώ το 1.5d στην έκδοση που τα έχει σχεδόν όλα + παναραμική ηλιοροφή.
Τι λέτε, αξίζει;

Rp./

Bavarische hydrochloride 0,5
No. IV in tabl.
S. 3 ταμπλετες τη μερα
#
Καρπαζιν
Σ. 4 καρπαζιες τη μερα

ελπιζω μετα απο αυτη τη θεραπεια συν ομαδικο ΝΤΟΥ! απο την κοινοτητα εδω μεσα να ερθεις στον ισιο δρομο...οπως λεει και ο καθηγητης Τερλεγκας "τον ισιο δρομο τον περπατησα εγω απο την αλλη..."
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-12-08, 13:52
sas. Ο χρήστης sas. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-07-2008
Μηνύματα: 64
sas. is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thmangr Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε παιδιά αφού ξέρετε ότι τέτοια ερωτήματα δεν πρόκειται να βγάλουν πουθενά τί τα κάνετε? Πάρτο αυτό που θέλεις και μη ρωτάς κανένα. Το αμάξι είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Δεν θα έπερνα ποτέ ένα αμάξι όσο καλό και να είναι εάν δεν μου αρέσει η φάτσα του. Τι να κάνω να το πάρω επειδή αρέσει στον τάδε. ΠΟΤΕ!!!

00000000000
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-12-08, 14:15
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή τη στιγμή ψάχνω να δώσω το 46 αρι για τα μάτια ενός passat cc πάντα diesel... ελπίζω να το δώσω γρήγορα γιατί με βλέπω να ξαναλλάζω άποψη!
Έχει έρθει στην Ελλάδα το CC diesel?

To Qashqai είναι μια χαρά αυτοκινητάκι αν και όλα είναι σχετικά. Πάντως για Ελλάδα το ύψος του και η τιμή του είναι μια χαρά. Υστερεί σε ποιότητα κατασκευής αλλά και οι premium μάρκες σε μικρότερες κατηγορίες υστερούν σε σχέση με αυτά που πληρώνεις. Γενικά δε βγάζεις άκρη. Οπότε όλα εξαρτούνται από την τσέπη σου και το τι σου αρέσει + τις πραγματικές σου ανάγκες. keep
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-12-08, 15:15
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Έχει έρθει σε diesel το cc στην Ελλάδα, είναι δίλιτρος με απόδοση 140 ps στις 4.200 σ.α.λ. και ροπή 320 Nm από 1.750 έως 2.500 σ.α.λ. Τιμή 36.500 με αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο εξοπλισμού.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-12-08, 16:17
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Ε, πάρε τότε μια 320d στην έκδοση COMFORT με 177 άλογα και 41.400 ευρώ να σου μείνει τουλάχιστον η πίσω κίνηση
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.