Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-12-08, 16:21
Το avatar του χρήστη Sokrates E46
Sokrates E46 Ο χρήστης Sokrates E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Μηνύματα: 61
Sokrates E46 is on a distinguished road
Πάντως στην δικιά μου E46, μετά από τόσα χλμ (320000), το μόνο που άλλαξα, ήταν οι διακόπτες δίπλα στον λεβιέ γιατί ράγισαν στην μέση από την εξαντλητική τους χρήση.
Σίγουρα δεν κάνουν κάτι σωστά... Ξεκατίνιασε τους, εκτός και αν εργάζεσαι σε διόδια, και έχεις συνηθίσει να ανοιγοκλείνεις όλη την ώρα το παράθυρο...χεχε.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-12-08, 14:26
Hartge Ο χρήστης Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-03-2008
Μηνύματα: 18
Hartge is on a distinguished road
δεν ξερω φιλε σοκρατη. εχω 300.000
και με την BMW εδω δεν βγαζω ακρη ρε παιδια.το αφεντικο ολο λειπει και μιλαω με τον αρχιμαστορα τον αρχι@@.που θα παει θα το πετυχω το αφεντικο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-12-08, 15:15
Το avatar του χρήστη giannis_E-46
giannis_E-46 Ο χρήστης giannis_E-46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Μηνύματα: 594
giannis_E-46 will become famous soon enough
περυση πατωντας κατα λαθος τον διακοπτη τον πισω παραθυρων θελοντας να ανοιξω τα μπροστινα εσκασε ο μηχανισμος με συνεπεια να κατεβει το τζαμι χαμηλα. εκνευριστηκα παρα πολυ με το γεγονος επειδη τα πισω παραθυρα εχουν χρησιμοποιηθει ελαχιστα εως καθολου μπορω να πω και αν περιμενα να χαλασει καποιο ηταν ενα απο τα μπροστινα που τα ανοιγωκλεινω εκαντονταδες φορες την ημερα. πηγενοντας στην αντιπρωσοπεια για αλλαγη μηχανισμου με εκπληξη ακουσα τους ανθρωπους εκει να μου λενε πως ο μηχανισμος χαλασε λογω ακινησιας και μαλιστα του ειπα δηλαδη να τα ανοιγοκλεινω χωρις λογο ωστε να μην ξαναχαλασουν? ισχυει κατι τετοιο? εχετε ακουσει κατι?
__________________
το τσιγαρο ειναι θανατος αργος αλλα ποιος βιαζεται να πεθανει........................................... ....[
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-12-08, 13:43
Το avatar του χρήστη 83cm
83cm Ο χρήστης 83cm δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 49
83cm is on a distinguished road
γεια σας παιδια..
εχω το compact(Ε46) 4 χρονια κ εχω αλλαξει 3 φορες τους μηχανιμους στα παραθυρα!
βαρεθηκα..ελεος!
καλα που υπαρχει η εγγυηση..!!
__________________
compact m
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-12-08, 13:49
Το avatar του χρήστη Libanner
Libanner Ο χρήστης Libanner δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 949
Libanner will become famous soon enough
Με αυτά που διαβάζω εδώ, λέω ευτυχώς που πίσω έχω την απλή καλή μανιβέλα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-12-08, 14:24
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Hartge Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω φιλε σοκρατη. εχω 300.000
και με την BMW εδω δεν βγαζω ακρη ρε παιδια.το αφεντικο ολο λειπει και μιλαω με τον αρχιμαστορα τον αρχι@@.που θα παει θα το πετυχω το αφεντικο
Αν δεν εμφανίζεται, απείλησέ τον πως θα αναφέρεις τα γεγονότα στην BMW Hellas. Και μάλιστα, να υλοποιήσεις αμέσως την απειλή σου...

Εναλλακτική λύση να επισκευθείς άλλον αντιπρόσωπο (η εγγύηση καλύπτεται σε οποιονδήποτε επισκευαστή του δικτύου) , αλλά γνωρίζουμε όλοι πως δεν είναι πάντα εύκολο, λόγω γεωγραφικής κατανομής και αποστάσεων...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-05-09, 16:47
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
παιδια να ρωτησο ποσο παει ο μηχανισμος αμα χαλασει στη bmw να το βαλεις
καινουργιο?? σε ε46 compact και σε περιπτοση που ξανα χαλασει στο 1 χρ..
στο φτιαχνουν τσαμπα?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-05-09, 17:11
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Καλησπέρα φίλε μου,
Κατανοώ απόλυτα την αγανάκτησή σου. Εγώ έχω αλλάξει 2 φορές του οδηγού και από 1 φορά συνοδηγού και 1 πισινό. Τα 2 ήταν στην αρχή και είχα ακόμα την 3ετή εγγύηση. Τα άλλα τα είχα πληρώσει αλλά δεν θυμάμαι πόσο. Δυστυχώς από ό,τι μου είχαν πει τότε στην αντιπροσωπεία τα Ε46 είχαν βγάλει πρόβλημα σε αυτούς τους μηχανισμούς. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε μετά το facelift. Τόσο η ακινησία όσο και η βρωμιά αυξάνουν τον κίνδυνο να σου συμβεί κάτι τέτοιο. Εγώ την μια φορά ήμουν σε ταξίδι και αναγκαζόμουν να κατέβω από το αυτοκίνητο για να πληρώνω τα διόδια. Καταλαβαίνετε τι σύφιλη είχα τραβήξει….
Όσο για την εγγύηση ισχύουν όντως τα 2 χρόνια αρκεί να μην ισχύει ακόμα η εγγύηση του αυτοκινήτου. Ξέρω ότι αυτό δεν παίζει στην περίπτωση μας, αλλά το αναφέρω για να το έχουν υπόψη τους όλοι. Εγώ είχα αλλάξει τον μηχανισμό του οδηγού εντός της εργοστασιακής εγγύησης και όταν ξαναχάλασε παρόλο που δεν είχαν περάσει 2 χρόνια δεν ίσχυε η εγγύηση του ανταλλακτικού αλλά του αυτοκινήτου που είχε λήξει. Παρόλο που είχα μαλώσει, δυστυχώς αυτό το κουλό ισχύει αφού το είχα διασταυρώσει τότε και από αλλού…..
Συνεπώς ό,τι αλλάζει μέσα στην εγγύηση του αυτοκινήτου δεν έχει 2 χρόνια , αλλά μέχρι να λήξει η εγγύηση του αυτοκινήτου…..
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-05-09, 17:19
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
στο δικό μου που ειναι του 2001 με εμπρος ηλεκτρικά και πίσω manual ποτέ δεν είχα πρόβλημα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-05-09, 18:27
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Πηγαινε και καντους και φασαρια που σε βαλανε να πληρωσεις τα υπολοιπα και απετησε κατι για να μην τοθς κανεις βουκινο!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.