Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-02-11, 18:51
Το avatar του χρήστη am20279
am20279 Ο χρήστης am20279 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2008
Μηνύματα: 168
am20279 is on a distinguished road
μεμβράνες sws?

Καλησπέρα. Επειδή ψήνομαι να βάλω μεμβράνες και βρήκα μια σχετικά καλή προσφορά γνωρίζει κανείς ή έχει βάλει sws μεμβράνες? Με τον άνθρωπο που μίλησα μου είπε οτι δίνει εγγύηση εφ'όρου ζωής και όλα τα σχετικά χαρτιά για ΚΤΕΟ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Αλέξανδρος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-02-11, 19:59
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
εγω προτινω μονο τησ 3μ οσο για τησ αλλεσ εχω ακουσει πολλα προβληματα με τησ τσιμουχεσ γεμιζουν γρατζουνιεσ εγω τησ εχω τοσο καιρο κ ολα μια χαρα
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-02-11, 01:01
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
3M - llumar....και οι δυο ειναι πολυ καλες...ποιοτικα οι καλυτερες πιστευω...ειναι ομως και θεμα του μαστορακου που θα στις τοποθετησει...να δεις δουλεια του πριν τις βαλεις...κ να εισαι απσιτητικος κ κατηγορηματικος με τις φουσκαλες.....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-02-11, 18:08
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
ασε φιλε τον εβαλα να μου το ξιλωσει μια φορα το πισω τζαμι κ ασε πρεπει να μου εκανε ζημια στησ γραμμεσ του καλοριφερ...εκει τι κανεισ τον πλακωνεισ????
αν το ψαξεισ καλα θα βρεισ κατι φουσκαλιτσεσ οι οποιεσ μου ειπε οτι θα φυγουν με τον καιρο...σιγα εγω λεω οτι ειναι μπαρουφεσ
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-02-11, 20:32
Το avatar του χρήστη am20279
am20279 Ο χρήστης am20279 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2008
Μηνύματα: 168
am20279 is on a distinguished road
Τελικά δεν κατέληξα σ'αυτές που ρώταγα πιο πάνω και σήμερα έβαλα τις solar gard με 15ετη εγγύηση και χαρτί για ΚΤΕΟ (τα γνωστά δλδ).Απο τοποθέτηση όλα κομπλέ αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα και ο καιρός θα δείξει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-02-11, 20:33
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από am20279 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Επειδή ψήνομαι να βάλω μεμβράνες και βρήκα μια σχετικά καλή προσφορά γνωρίζει κανείς ή έχει βάλει sws μεμβράνες? Με τον άνθρωπο που μίλησα μου είπε οτι δίνει εγγύηση εφ'όρου ζωής και όλα τα σχετικά χαρτιά για ΚΤΕΟ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Αλέξανδρος
Αν σου βαλει τις μη επιτρεπόμενες οτι χαρτιά και να σου δώσει θα έχεις πρόβλημαμε αστυνομίες και παπαριές.

είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω βάλει μεμβράνες στο δικό μου αν και τις θεωρώ απαράιτητες στην Ελλάδα και μάλιστα τις αρκετά σκουρόχρωμες έως πολύ σκουρόχρωμες
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-02-11, 21:21
Το avatar του χρήστη am20279
am20279 Ο χρήστης am20279 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2008
Μηνύματα: 168
am20279 is on a distinguished road
Μην ανησυχείς...θα παίξει χαρτί απο δερματολόγο για να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-02-11, 23:22
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από am20279 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην ανησυχείς...θα παίξει χαρτί απο δερματολόγο για να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο!
Δεν αρκεί απλά χαρτί από ένα γιατρό, πιθανόν φίλο.
Πρέπει να περάσεις από κρατική δευτεροβάθμια επιτροπή που θα αποφανθεί αν έχεις πράγματι πρόβλημα και αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να περνάς από αυτή κάθε 2 χρόνια.

Κοινώς, χωρίς να έχεις πρόβλημα είναι σχεδόν αδύνατο να πάρεις έγκυρο χαρτί.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-02-11, 05:18
Το avatar του χρήστη am20279
am20279 Ο χρήστης am20279 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2008
Μηνύματα: 168
am20279 is on a distinguished road
Δεν ξέρω αν είναι έτσι, πάντως φίλος μου που είχε στο αυτοκίνητο του αρκετα σκούρες είχε αυτο το χαρτάκι και όταν τον σταματήσαν ψάρωσαν όταν τους έδειξε το το χαρτί και δεν τον έκαναν τίποτα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-02-11, 07:50
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Η νομοθεσία αναφέρει ότι στα 2 εμπρόσθια κρύσταλλα(οδηγού+συνοδηγού) πρέπει να έχεις 70% διαπερατότητα στις μεμβράνες κ στα 3 πίσω(πόρτες+πίσω παμπρίζ) ότι θέλεις!Επισυνάπτω κ το σχετικό αρχείο!Επίσης άσχετα με το ότι αναφέρουν ΄σχεδόν όλοι εγγύηση εφόρου ζωής η πραγματική διάρκεια είναι 10-15 χρόνια ίσως κ λίγο παραπάνω!Αυτό διότι καίγονται απο τον ήλιο!Καλό θάταν να τοποθετούνταν 35άρα σε όλα τα κρύσταλλα γ ομοιομορφία μεμβράνη(απο μάρκα σε μάρκα ακόμα κ η 35αρα η 30ρα ή 20άρα κτλ υπάρχει διαφορά) κ να δίνει ο παμπριτζάς χαρτί λίγο παραπάνω π.χ ενώ τοποθέτησε 35άρα να δώσει για 40άρα ή 45άρα ή 50άρα!Ετσι ούτε θάναι κάποιος νόμιμος αλλα ούτε κ παράνομος 100%!Ούτως η αλλως οι μεμβράνες είναι παράνομες αν δεν είναι της αρχικής διαπερατότητας που ανέφερα!Για τα χαρτιά περί γιατρών κ γω έχω ακούσει ότι θέλει χαρτί απο κρατικό νοσοκομείο(επιτροπή)!Πάντως σε ενδεχόμενο σταματηματος απο τροχαία δε θέλει τσαμπουκαλίκια!Με όμορφο τρόπο κ αν δεν σε γράψουν καλώς....αλλιώς 35-40 ευρώ πρόστιμο σε 15 εργάσιμες....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.