Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #221  
Παλιά 11-06-14, 05:02
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Γνώμη μου όσον αφορά την όλη πράξη του rapid σχετικά με το περιστατικό και μόνο, είναι πως πολύ καλά έκανε σε όλα. Προστάτεψε το κοινωνικό σύνολο στην τελική, από έναν άνθρωπο που δεν ήταν υπεύθυνος σε τίποτα και δε σεβάστηκε και κανέναν στην προσπάθεια του να υπεκφύγει από τις ίδιες τις βλακείες του..

Από έναν τέτοιου τύπου καραγκιόζη, με μπέμπα, που είχε αδήλωτο αμάξι και χωρίς καν ο ίδιος να έχει δίπλωμα έχασα μια φίλη μου πριν 3 χρόνια που απλά προχωρούσε αμέριμνη στο αντίθετο ρεύμα.
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
  #222  
Παλιά 11-06-14, 09:24
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλικάρια,δε νομίζω πως το φόρουμ είναι κοινωνικοπολιτικό.Ας μη χαλάμε άλλο το thread του ανθρώπου.Ετσι και αλλιώς άκρη δε θα βγει ΠΟΤΕ...
Δεν είναι δικό μου το θρέντ..
Τίποτα δεν χαλάτε..
Άλλωστε η ανταλλαγή απόψεων είναι πάντα θεμιτή και σεβαστή..
Άσχετα αν υπάρχει εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη η οποία μας φορτίζει συναισθηματικά..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #223  
Παλιά 11-06-14, 09:53
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Η μονη μου ενσταση ειναι οτι εκανε οτι εκανε με την οικογενεια μεσα στο αυτοκινητο. Ουσιαστικα ρισκαρε, δρν ηξερε σε τι τυπο θα επεφτε. Κατα τα αλλα αφου εγινε το μπαμ πολυ σωστα τον ετρεξε ως εκει που δεν παει. Δεν ηταν μονο η μετατροπη, το πιο σημαντικο ηταν η ασφαλεια και τα τελη. Πες οτι τη μετατροπη δεν μπορουσε να τη δηλωσει αλλα βλεποντας ολο το προφιλ του ανθρωπου και να μπορουσε δεν θα το εκανε.
Απάντηση με παράθεση
  #224  
Παλιά 11-06-14, 10:49
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
αν ειχαν στουκαρει απο απροσεξια ή ο,τι αλλο θα ελεγα ο ραπιντ ειναι υπερβολικος, δικαστης ντρεντ και τα λοιπα γνωστα..

απο τη στιγμη που ο αλλος ομως εχει παει πισω κανονικα, ο ραπιντ τον βλεπει, στουκαρουν, αρχιζει την αρχαια ελληνικη τραγωδια - κλαψα αλα νεοελληνας και παει και να τον σπρωξει για να την κοπανησει, ε τοτε και εσεις φανταστειτε τι νευρα θα ειχατε ...συν χωρις ασφαλεια, μετατροπα αδηλωτη, ανηθικος μλκς και ολα....

πιες του το αιμα με τη μπουρου της σομπας...

βεβαια και απο απροσεξια να ειχαν τρακαρει και ο αλλος να ηταν σωστος απεναντι του παλι

κανεις δε θα μπορουσε να πει τιποτα στον ραπιντ αν ενεργουσε το ιδιο...

απλα για παραδειγμα εγω ισως να μη τον τραβουσα τοσο...αλλα αυτος τα ηθελε και δεν

καταλαβαινω γιατι σε καποιους φαινεται υπερβολικος ο ραπιντ.
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 11-06-14 στις 11:16
Απάντηση με παράθεση
  #225  
Παλιά 11-06-14, 11:40
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Ας βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους και ας μπούμε στη θέση του rapid. Οδηγείς αμέριμνος στην εθνική, την ώρα που περνάς το e-pass, βρίσκεται ένας λεβεντομ@λ@κας που προσπαθεί με κίνδυνο και των δύο να γλυτώσει το εντελώς άδικο αντίτιμο των διοδίων. Τα δύο αυτοκίνητα τρακάρουν (δεν έχει σημασία ο λόγος) και ο εν λόγω λεβέντης αντί να κάνει την πάπια προσπαθεί να φύγει...

Καταρχάς είναι προφανές ότι το αντίτιμο είναι δευτερεύων στην όλη φάση. Επίσης είναι προφανές ότι η μαγκιά του εγώ περνάω τσάμπα πίσω από εσένα που έχεις πληρώσει, είναι άλλο από το "σηκώνω την μπάρα χαμογελώντας στην κάμερα" ή διαμαρτύομαι για τα άδικα διόδια με κίνδυνο και στις δύο περιπτώσεις να περάσω το βράδυ στην ψειρού. Για να δανειστώ το παράδειμα των ΜΜΜ είναι άλλο να σου δώσω εγώ το εισητήριο μου γιατί μένουν 30' πριν λήξει, και άλλο να μου το κλέψεις από την τσέπη.

Μην προσπαθούμε να ιδεολογικοποιήσουμε την βλακεία και την νοοτροπία ο θάνατος μου η ζωή σου...

Επίσης, δευτερεύων είναι ότι ο τύπος είναι της αδήλωτης μετατροπής. Άλλωστε ένας τέτοιος τύπος που οδηγεί και κυρίως σκέφτεται έτσι δεν θα δήλωνε την μετατροπή του ακόμα και αν δεν στοίχιζε τίποτα (Έλα μωωωωωρέ τώρα... σιγά μη πάω στα υπουργεία... τι ξέρουν αυτοί...).

Τέλος, όταν έχεις ανασφάλιστο όχημα, κάτι που προφανώς είναι αντικοινωνική συμπεριφορά, δεν κάνεις μαγκιές, ούτε πας φυρί φυρί να τρακάρεις. Κάνεις και οδηγείς όπως οι πάπιες. Αν κάνεις κάτι διαφορετικά είσαι απλώς ηλίθιος... Και αν τύχει κάτι, τότε αναλαμβάνεις τις συνέπειες των πράξεων σου που συνειδητά επέλεξες. Δεν κλαίγεσαι, και κυρίως δεν την κάνεις από το ατύχημα που προκάλεσες...

ΥΓ: Εγώ δεν θα έκανα αυτό που έκανες φίλε rapid, όχι γιατί θα φοβόμουν, αλλά γιατί η ηλιθιότητα είναι ανίκητη και δυστυχώς στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν επικίνδυνη για τη ζωή μου και των συνεπιβατών μου.

Τώρα για τα δικαστήρια, τους εισαγγελείς και τις αστυνομίες, γνώμη μου είναι ότι δεν λύνουν τίποτα... Το μόνο που θα μπορούσε να λύσει τέτοιες συμπεριφορές είναι η παιδεία, μόνο που αυτή είναι δυστυχώς πολύ ακριβή και πολυτέλεια στις μέρες μας...
Απάντηση με παράθεση
  #226  
Παλιά 11-06-14, 13:02
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
αν και εχω γραψει την γνωμη μου θα πω αλλη μια.
Μπορει ο rapid να ηταν υπερβολικος ομος η αληθεια ειναι οτι πετυχε λαχειο στην συνεχεια
και σιγουρα του αξιζε να παθει οτι επαθε (ο αλλος ντε)

και σιγουρα πολύ απο εμας του οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαρηστω μιας και με αυτη την πραξη
ο αλλος οδηγος σηνηδιτοποιησε τη εστη να κυκλοφορας ανασφαλιστος και χωρις πινακηδες
που σημενει οτι τωρα εχουμε εναν λιγοτερο επικυνδινο οδηγο στον δρομο μας και που δεν μας
χτυπησε βραδιατικο καπου εξοχηκα και να μας παρατηση συξηλόυς και να σηκωθει να φυγει
αφηνοντας εμας και την οικογενια μας ακαλυπτους απο εναν μαλακα που εφυγε απο τον τοπο ατυχηματος και δεν προλαβαμε να του παρουμε και τον αριθμο!
οποιος πυστευει οτι θα σταματουσε σε αναλογη περιπτοση ας το γραψει να τον υπερασπιστει
κανενα προβλημα

απο εμενα
ενα μεγαλο Ευχαρηστω!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #227  
Παλιά 11-06-14, 20:58
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Θέλω να εκφράσω μια απορία μου σε όλους εσάς που λάβατε μέρος σε αυτό το thread ….
Σεβαστή η άποψη του καθενός ….αλλά δεν διάβασα σε όλα αυτά τα ατελείωτα posts κάποιο σχόλιο για την μετέπειτα πράξη του rapid ….
Σεβαστή η οργή σας που ….πείραξε έναν μπεμβεδάκια αδήλωτο …..το μετά βλέπω δεν σας άγγιξε καν …..οκ!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #228  
Παλιά 11-06-14, 21:18
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να εκφράσω μια απορία μου σε όλους εσάς που λάβατε μέρος σε αυτό το thread ….
Σεβαστή η άποψη του καθενός ….αλλά δεν διάβασα σε όλα αυτά τα ατελείωτα posts κάποιο σχόλιο για την μετέπειτα πράξη του rapid ….
Σεβαστή η οργή σας που ….πείραξε έναν μπεμβεδάκια αδήλωτο …..το μετά βλέπω δεν σας άγγιξε καν …..οκ!
Μας αγγιξε...εδωσε 12.500 στο χαμογελο του παιδιου...διαφωνει κανεις οτι τα εχουν πιο πολυ αναγκη απο εναν με ενα ανασφαλιστο, αδηλωτο Μ3??
Απάντηση με παράθεση
  #229  
Παλιά 12-06-14, 17:06
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να εκφράσω μια απορία μου σε όλους εσάς που λάβατε μέρος σε αυτό το thread ….
Σεβαστή η άποψη του καθενός ….αλλά δεν διάβασα σε όλα αυτά τα ατελείωτα posts κάποιο σχόλιο για την μετέπειτα πράξη του rapid ….
Σεβαστή η οργή σας που ….πείραξε έναν μπεμβεδάκια αδήλωτο …..το μετά βλέπω δεν σας άγγιξε καν …..οκ!
αγαπητε φιλε, που δν θυμαμαι το ονομα σου, ποιος ειπε οτι οργιασαμε που "πειραξε ενα μπεβεδακια αδηλωτο" ? ειμαστε καλα? αν τυχον εγινε-ειπωθηκε αυτο απο καποιον εδω μεσα τοτε θα ειναι για κλωτσιες αυτος ο καποιος...
οτι η πραξη του παναγιωτη (που δεν γνωριζε τα επακολουθα) ηταν τραβηγμενη ε ναι ηταν κ δν νομιζω οτι αμφιβαλλει καποιος, αν ηταν σωστη ή λαθος κανεις μας μα κανεις μας δεν ειναι σε θεση να κρινει και να το παιζει δικαστης.
ο παναγιωτης σκεφτηκε εκρινε επραξε και τελος.
οτι θελει μεγαλα @ρχιδι@ για να κανεις κατι τετοιο που εκανε ο παναγιωτης, ε ναι θελει!!!
οτι θελει επισης μεγαλα @ρχιδι@ αλλα κυριως και ανθρωπιά-καρδιά να χαριζεις τετοιες εποχες λεφτα που λαμβανεις απο το πουθενα, οπως εκανε ο παναγιωτης απο το περιστατικο αυτο ειναι παλι γεγονος και 10000000000000000000000000000 μπραβο του!!!
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #230  
Παλιά 12-06-14, 17:19
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Δεν έχω καταλάβει ...
Ο εμπρός ( αυτός που έφαγε το χτύπημα ) δεν αποζημιώθηκε για το τρακάρισμα από την ασφαλιστική του πίσω ?
Τι παραπάνω χρήματα και Γιατί εκδικάστηκαν ( ΜΕ ΑΥΤΟΦΟΡΟ ????) να πληρώσει ο πίσω στον μπροστά ???

Απλά δεν έχω καταλάβει η δικαιοσύνη ΤΙ απόφαση έβγαλε ( αν μπορούσαμε να έχουμε τον αριθμό απόφασης να διαβάσω το σκεπτικό ) Ποιός έκανε την μύνηση , ποιός πλήρωσε τί και σε ποιόν !
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimpas : 12-06-14 στις 17:34
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.