Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-05-09, 12:26
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Θα περασει αργα και βασανιστικα!!!

χαχαχα!!! Με το καλο φιλος!
__________________
Δυνατες αγαπες...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-05-09, 17:20
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parmer21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ παιδια!!! εχω ηδη παρει τηλεφωνο την αντιπροσωπεια και τις αλλαξα σε 17αρες!!!!!
Φίλε μου, νομίζω πως έκανες την σοφότερη επιλογή! Σίγουρα πάντως την πιο ισσοροπημένη, αφού εξασφαλίζεις βέλτιστη οδική συμπεριφορά σε σχέση με τον κινητήρα και το αμάξωμά σου, αλλά και εξοικονόμηση χρημάτων που μπορείς να τα διαθέσεις κάπου που θα πιάσουν περισσότερο τόπο - και πάλι στην μπέμπα σου, αν θέλεις.

Τώρα, όσον αφορά το αισθητικό μέρος, πείτε με συντηρητικό, όμως βρίσκω πιο όμορφη και αρμονική την συνολική εμφάνιση της 316 με τις 17άρες ζάντες styling 157 (αυτές είναι ο βασικός εξοπλισμός; ) παρά με τις 19άρες - όπως την είδα με τις μεν και τις δε στις φωτό του Χρήστου.

Φίλε parmer21, για την ιστορία, το σχέδιο 194 που αναφέρεις βγαίνει μόνο σε 8 Χ 17'' και 8.5 Χ 17'' και όχι σε 18''...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 11-05-09, 22:17
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parmer21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια σας χαιρετω !!!!! ειμαι καινουριος στο forum και δεν ξερω πολλα πραγματα. θα ηθελα τα φωτα οσων γνωριζουν σχετικα με το θεμα !!! Παραγειλα μια bmw 316 122 αλογα και ο πωλητης μου προτεινε να βαλω 18αρες ζαντες.Μου ειπε οτι απλα θα μου κοψει λιγο απο την τελικη ταχυτητα.Ποια ειναι η γνωμη σας? Θα εχω αλλα προβληματα? θα σερνεται στο δρομο? τι προτεινετε? ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας !!!
φιλε εγω εχω βαλει 18αρες στην 320 και νομιζω οτι τελικη εχει κοψει γιατι πανω απο 220χλμ σε ευθεια με 4 ατομα βεβαια δεν εχω δει.Τωρα οσο αφορα το κοπανημα ειναι μετριο αρκει να προσεχεις τις πιεσεις των ελαστικων
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 11-05-09, 22:41
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
εχω 18αρες σε 330.τελικη ιδια δεν εχει κοψει καθολου.εμφανιση σιγουρα καλυτερη και καμια σχεση με τις 17αρες.κοπανημα στο δρομο ναι περισσοτερο.καταναλωση καυσιμου ιδια.αυτα ειναι τα υπερ και τα κατα μιας μεγαλυτερης ζαντας.η αποφαση φιλε μου δικη σου.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 11-05-09, 22:48
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Mε το καλο να την παραλαβεις λοιπον με τα νεα σου παπουτσακια . . .
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-05-09, 00:24
parmer21 Ο χρήστης parmer21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-05-2009
Μηνύματα: 13
parmer21 is on a distinguished road
Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις ευχες και τις συμβουλες σας. Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε καποιο φορουμ και ειλικρινα δεν περιμενα τοση ανταποκριση. Νιωθω πραγματικα υποχρεωμενος. Απο εδω και περα θα ειμαι φανατικος και μακαρι να μπορεσω να βοηθησω κι εγω καποιους αλλους οπως βοηθησατε εμενα. Με το καλο λοιπον να ερθει και να χαιρομαστε ολοι τις αμαξαρες μας. Μπορει να μην το εχω ακομα στα χερια μου αλλα νιωθω οτι ειμαι απο τωρα στην οικογενεια της BMW.


ΦΙΛΙΚΑ ΚΩΣΤΑΣ !!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-05-09, 13:33
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
o μονος τροπος να μην κοψει με τις 18αρες κ να μην καις παραπανω ειναι να τοποθετησεις συμβατικο λαστιχο που ειναι ποιο ελαφρυ κ σφυριλατες ζαντες.η μειωση της μη αναρτωμενης μαζας του συνδιασμου των παραπανω θα βοηθησει το αμαξι σου να διατηρησει τις υπαρχον επιδοσεις.it 's up to you
__________________
πηγαινω αργα κ αριστερα. σιγουρα ειμαι καλος οδηγος
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 06-06-09, 11:32
Το avatar του χρήστη tolis_k
tolis_k Ο χρήστης tolis_k δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 25
tolis_k is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parmer21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια σας χαιρετω !!!!! ειμαι καινουριος στο forum και δεν ξερω πολλα πραγματα. θα ηθελα τα φωτα οσων γνωριζουν σχετικα με το θεμα !!! Παραγειλα μια bmw 316 122 αλογα και ο πωλητης μου προτεινε να βαλω 18αρες ζαντες.Μου ειπε οτι απλα θα μου κοψει λιγο απο την τελικη ταχυτητα.Ποια ειναι η γνωμη σας? Θα εχω αλλα προβληματα? θα σερνεται στο δρομο? τι προτεινετε? ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας !!!
οχι μονο θα κώψει...αλλα και η καταναλωση θα ανεβει στα υψη..
εγω εβαλα 18αρες στην δικια μου που ειναι 2.2 170 αλογα και καταλαβα διαφορα
οχι μεγαλη, αλλα εχει.
φαντασου στα 120 αλογα..δεν θα εχει διαφορα?
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 07-06-09, 11:04
Pouleles Ο χρήστης Pouleles δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-06-2009
Μηνύματα: 5
Pouleles is on a distinguished road
Καλησπερα παιδια.Εγω παντως σε 316 που έχω Ε90 17αρες ζαντες αλουμηνιου πιστευω πως ειναι η καλυτερη επιλογη και το αμαξι πηγαινει αξιοπρεπος.Γνωμη μου, οι ζαντες απο 18 και πανω θα σου κοψουν αρκετα την ταχυτητα,και αυτο ειναι το χειροτερο πραγμα για μια 316 καθως επιβαρυνεις και αλλο τον κινητηρα που ηδη σερνει αρκετα κιλα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.