Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-08-09, 16:06
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Σκεψεις

Πρωτα απο ολα θελω να πω πως εχω ανοιξει ξανα ο ιδιος σχεδον παρομοιο θεμα αλλα αρκετο καιρο πριν..Τωρα πλεον ομως πλησιαζει ο καιρος(2 μηνες περιπου ακομα) που θα εχω μαζεψει τα τελευταια λεφτα και ειμαι ετοιμος να προχωρησω,με την βοηθεια σας ομως παντα...Ξεκιναω λεγοντας πως εχω στην ακρη 1500 ευρω και ουτε ευρω παραπανω οποτε να ξερετε (σιγουρα καλυτερα απο μενα)τα ορια της βελτιωσης...Μιλαμε για ε36 325ι (ναι εγω ειναι που με εσκισε ο αδερφος μου με το audi:P) και πως το αμαξι ειναι μετατροπη πληρης απο 316..Λοιπον
1ον:Σιγουρα θα μπει μπλοκε και εχει ηδη αργησει...Απορια ειναι, να βαλω καποιον τυπο συγκεκριμενο,μαρκα κτλ?ποσο %?Επισης το διαφορικο μου ο μηχανικος ειπε οτι ειναι πολυ μακρυ(οχι μακρυ,πολυυ μακρυ) δεν ξερω ποσο..Προτεινεται να χασω τελικη να βαλω πιο κοντο και αν ναι ποσο?
2ον:Αλλαγη εξατμισης και εισαγωγης...Εχω μεσαιο τελικο Μ3..Αλλαζω χταποδια τα παντα και καταλυτη?Αλλαγη καταλυτη σημαινει δεν παιρναω κτεο καυσαεριων κτλ?Διαφορα με ολα τα υπολοιπα μαζι θα υπαρξει?
3ον:Εκκεντροφοροι.....τι,πως,ποσο?Εχω διαβασει πολλα εδω μεσα κυριως του vanvic πριν βαλει τον ess οτι πεθαινει στα χαμηλα και κατι τετοια.....Το μοτερ δεν το εχω πειραξει καθολου εχω ενα προγραμμα μονο (επρομ2) το οποιο θα χρειαστει επαναπρογραμματισμο με ολα αυτα η με καποια απο αυτα?Επισης δαιφωτιστε με αν χρειαστει να αλλαξω και κατι αλλο περιφερειακα με αυτα και το ποσο θα αλλαξει η καταναλωση!!!Ξερω οτι με τα 1500 δεν θα μου φτασουν για ολα οποτε θελω τα φωτα σας για το τι αξιζει να βαλω και μαρκες κτλ...Επισης σε πμ αν εχετε καποιο γνωστο σας συνεργειο για καλες τιμες λογω φορουμ θα το εκτιμουσα..Συγνωμη για το μεγαλο και κουραστικο ποστ απλα τα λεφτα τα μαζευα καιρο και δεν θελω να πανε χαραμι..Ξερω πως διαφορες τρομακτικες δεν θα δω αλλα μια αρχη ειναι και αυτο...Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-08-09, 16:32
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
εγω σου εχω εναλλακτικη....πως θα κανεις το αμαξι σου πολυ γρηγοροτερο χωρις να πειραξεις μοτερ και κυριως χωρις να ξοδεψεις ιδιαιτερα χρηματα...μαλιστα ειναι τοσο καλη βελτιωση που θα εκπλαγεις απ'το αποτελεσμα...

μιλαω σοβαρα...μονο ο Τζεο ισως καταλαβε για τι πραγμα μιλαω....!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-08-09, 16:35
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω σου εχω εναλλακτικη....πως θα κανεις το αμαξι σου πολυ γρηγοροτερο χωρις να πειραξεις μοτερ και κυριως χωρις να ξοδεψεις ιδιαιτερα χρηματα...μαλιστα ειναι τοσο καλη βελτιωση που θα εκπλαγεις απ'το αποτελεσμα...

μιλαω σοβαρα...μονο ο Τζεο ισως καταλαβε για τι πραγμα μιλαω....!!
Απο περιεργεια και μονο για πες μου και μενα να γελασουμε μαζι:P
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-08-09, 16:46
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Ελαφρωσε το...


ακουγεται αστειο αλλα ειναι σοβαρο...βγαλε οτι μπορεις: απο κιλα μεχρι καθισματα και θα δεις...
πολυ καλος αλλα τρελος φιλος ακομα ισχυριζεται πως απο τοτε που πεταξε το καθισμα του συνοδηγου(περι τα 27 κιλα) το Ε30 320 γραφει παντου....το καθισμα βεβαια ειναι ακομα στην αποθηκη...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-08-09, 17:26
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελαφρωσε το...


ακουγεται αστειο αλλα ειναι σοβαρο...βγαλε οτι μπορεις: απο κιλα μεχρι καθισματα και θα δεις...
πολυ καλος αλλα τρελος φιλος ακομα ισχυριζεται πως απο τοτε που πεταξε το καθισμα του συνοδηγου(περι τα 27 κιλα) το Ε30 320 γραφει παντου....το καθισμα βεβαια ειναι ακομα στην αποθηκη...
Δεν εχω σκοπο να τρεξω σε αγωνες το θελω και για καθημερινη χρηση να βαζω κανα φιλο και καμια γκομενα...Κανενας αλλος παιδια τοσο πολυ βαριεστε?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-08-09, 21:39
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
φιλε μου ενα ημουνα στην θεση με τα 1500ευρω θα εβαζα ph.grip,reprofile τους εκκεντροφορους,σκληροτερα ωστηρια βαλβιδων,ρυμιστης καυσιμου 1bar παραπανω απο τον εργοστασιακο,και ενα καλο custom προγραμα και μετατοπιση του κοφτη 500 στροφες επανω,επισης κανα καλο φιλτρο.αυτα καπου στα 1500 ευρω πρεπει να βγαινουν..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-08-09, 21:55
Το avatar του χρήστη panose30
panose30 Ο χρήστης panose30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 437
panose30 is on a distinguished road
γεια σου φιλε !!εγω σου προτεινω να βαλεις μπλοκε διαφορικο απο Ε36 Μ3 ..ενα μπλοκε αλλαζει ολο το αμαξι,,ειδικα επιταχυνσεις απο σταση!!μετα βαζεις ενα chipaki ..εχει αρκετα στο ebay se χαμηλες τιμες και δινουν 6 με 7 αλογα στην καλυτερη τους!!!μετα θα εβαζα ενα καλο και επωνυμο χταποδι και ενα καλο φιλτρο στο εργοστασιακο φιλτροκουτι,,κατι σε τυπου K&N!!!με αυτα και τα αυτα θα εχεις τελειωσεις το πρωτο σταδιο βελτιωσης και θα σαι γυρω στα 200-210 στη καλυτερη!!!με 1500 μπορεις να βαλεις μπλοκε,χταποδι,τσιπακι,φιλτρο χαλαρα!!προτιμησε να τα παρεις απο ebay αυτα που σου ειπα γιατι οι μαστορες στη Ελλαδα θελουν τον κουκο αηδονι
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-08-09, 01:27
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
ευχαριστω πολυ [αιδια..Οποιαδηποτε προταση δεκτη μεχρι να καταληξω...Τωρα ειμαι πολυ μεθυσμενος για να ρωτησω η να αλαλυσω κατι οποτε απο αυριο:P
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-08-09, 02:06
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tomiss Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ [αιδια..Οποιαδηποτε προταση δεκτη μεχρι να καταληξω...Τωρα ειμαι πολυ μεθυσμενος για να ρωτησω η να αλαλυσω κατι οποτε απο αυριο:P
Σίγουρα όμως...! Σε περιμένουμε από αύριο φιλαράκι!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-08-09, 08:35
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα όμως...! Σε περιμένουμε από αύριο φιλαράκι!
Χμμμ χιλια συγνωμη ουτε θυμαμαι να το εγραψα..Παρεπιπτοντως τι ειναι το ph.grip?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.