Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-09-12, 20:33
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ rapid, είναι δύσκολο σε μερικούς να καταλάβουν, όχι το ότι στο έβαλαν δώρο εν αγνοία σου, αλλά ότι δέχτηκες (εκ των υστέρων) να βάλουν στο μοτέρ σου κάτι το οποίο σε γενικές γραμμές ήσουν αντίθετος...

Το ότι έχεις τόσες πολλές γνώσεις πάνω στα μηχανολογικά για τα μοτέρ, σημαίνει ότι λογικά και οι απόψεις σου σε κάποια πράγματα, είναι λίγο δύσκολο να αλλάξουν και τις υποστηρίζεις πολύ, γιατί ακριβώς ξέρεις πολλά...

Δηλαδή δεν σου πέρασε από το μυαλό να το βγάλεις...έστω κ αν είναι δώρο; Αν υπάρχει έστω κ μία πιθανότητα από Valvetronic, να γίνει το μοτόρι σου Βλαβηtronic...;

Περεπιμπτόντως, πες μας κ τη μάρκα του LPG αν θες.
Ορθά ομιλείς, αν και καθήμενος...
Δε βγαίνει, θέλει ένα κάρο χρήματα για να βγεί..
Το βαλβτρόνικ έχει φτάσει αισίως κοντά στις 300.000, δε νομίζω να γίνει βλαβητρόνικ πάντως..
Δεν αλλάζουν οι απόψεις μου, 105 είχα θερμοκρασία στα νερά, 107 έχω τώρα..
Πατούσα το γκάζι και το αμάξι έφευγε, και τώρα δεν μπορώ να κάνω προσπέραση..
Ως και η γυναίκα καταλαβαίνει την πτώση ροπής και ιπποδύναμης με αέριο..
Αυτά θα ακολουθήσουν όμως..
Μάρκα δε θέλω να πω, δε θέλω να κάνω διαφήμιση / δυσφήμηση σε κανέναν..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-09-12, 21:28
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
πενια τεχνας κατεργαζεται..... ειδικα οταν η βενζινη εχει ξεπερασει τα 1,71 γιουρια στη Καλαμαρια και στη λεωφορο γεωργικης σχολης
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-09-12, 22:28
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορθά ομιλείς, αν και καθήμενος...
Δε βγαίνει, θέλει ένα κάρο χρήματα για να βγεί..
Το βαλβτρόνικ έχει φτάσει αισίως κοντά στις 300.000, δε νομίζω να γίνει βλαβητρόνικ πάντως..
Δεν αλλάζουν οι απόψεις μου, 105 είχα θερμοκρασία στα νερά, 107 έχω τώρα..
Πατούσα το γκάζι και το αμάξι έφευγε, και τώρα δεν μπορώ να κάνω προσπέραση..
Ως και η γυναίκα καταλαβαίνει την πτώση ροπής και ιπποδύναμης με αέριο..
Αυτά θα ακολουθήσουν όμως..
Μάρκα δε θέλω να πω, δε θέλω να κάνω διαφήμιση / δυσφήμηση σε κανέναν..
Διαφωνώ....
Πάρε το διαγνωστικό της εταιρείας lpg που έβαλες, ρύθμισε τα additives & multiplicative lamba adaptations όπως πρέπει και αμφιβάλλω αν θα είναι πλέον αισθητή η διαφορά....
Ξέρεις εσύ, δεν χρειάζεται να σου πούμε εμείς...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-09-12, 22:36
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αλλάζουν οι απόψεις μου, 105 είχα θερμοκρασία στα νερά, 107 έχω τώρα..
Πατούσα το γκάζι και το αμάξι έφευγε, και τώρα δεν μπορώ να κάνω προσπέραση..
Θέλεις ρύθμιση. Αφενός έπρεπε να έχεις ίδια ή χαμηλότερη θερμοκρασία, αφετέρου δεν μπορεί να μην έχει διαφορά στην ισχύ το δικό μου που είναι 30 ετών και τεχνολογικά απέχει ένα χάος ενώ το δικό σου να κόβει σε σημείο που να μην τραβάει ενώ διορθώνει από 20 αισθητήρες. Για να έφτανε να "μην τραβάει" αισθητά ένα Valvetronic, μιλάμε για τουλάχιστον ένα 15% απώλεια ισχύος - και ξύλο να του έριχνες να κάψει, πιο καλά θα πήγαινε.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-09-12, 22:47
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
δεν υπηρχε κανενας λογος να σβηστει το ποστ του μπεμβεδακια. ο ανθρωπος εξεφρασε τη γνωμη του-αρεστη, αφελης, παιδικη ή ο,τι αλλο φαινεται να ειναι και αυτος που το εσβησε παραδεχεται αυτοματως οτι ο μπεμβεδακιας ισως και να χει και δικιο....Μην αγωνιατε να γινεται αντιπαθεις και μαλιστα χωρις κανεναν προφανη λογο. Η εξουσια οταν επιβαλεται αδικως γινεται ασυδοσια.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-09-12, 23:02
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπηρχε κανενας λογος να σβηστει το ποστ του μπεμβεδακια. ο ανθρωπος εξεφρασε τη γνωμη του-αρεστη, αφελης, παιδικη ή ο,τι αλλο φαινεται να ειναι και αυτος που το εσβησε παραδεχεται αυτοματως οτι ο μπεμβεδακιας ισως και να χει και δικιο....Μην αγωνιατε να γινεται αντιπαθεις και μαλιστα χωρις κανεναν προφανη λογο. Η εξουσια οταν επιβαλεται αδικως γινεται ασυδοσια.
Aν και δεν το έσβησα εγώ, αυτό γιατί δεν πρόλαβα, δεν σβήστηκε καθόλου αδίκως. Περιείχε σωρεία προσβλητικών εκφράσεων, μερικές εκ των οποίων ήταν κατευθυνόμενες προς συγκεκριμένα πρόσωπα. Αν κι αυτή "γνώμη" είναι, κατά την δική μου γνώμη καλό είναι να μάθει τρόπους αντί να εκφράζεται έτσι. Όμως, κι αυτό δεν είναι γνώμη, υπάρχουν κανόνες στο φόρουμ και όποιος τους παραβαίνει έχει τις αντίστοιχες κυρώσεις. Όση ανοχή και να δείχνουμε, κάπου υπάρχουν όρια. Κάποιοι έχουν ξεχάσει ότι δεν είναι στο σαλόνι του σπιτιού τους μάλλον αλλά φιλοξενούνται σε ξένο χώρο.

Αυτά για το θέμα "εξουσίας", παρακαλώ τώρα παραμείνετε στο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 26-09-12, 23:11
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
ε τοτε επρεπε να γινει μπαν ο αληταρας....8 ατομα μειναμε στο φορουμ οι 5 μοντερειτορ αντε να ησυχασουμε....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 26-09-12, 23:21
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Δλδ ρε τρελέ άφησες να σου κανιβαλίσουν το αμάξι και δεν είδες κάν τι πρόγραμμα τρέχει το αέριο;
ή μήπως στο έκαναν δώρο γιατί ήξεραν ότι θα φάνε τρελό πρήξιμο ερωτήσεων από εσένα;

Τα μείγματα πως ρυθμίστηκαν;Το αβάνς; (αν και ποντάρω ότι δεν ποστάρεις το πως τα είδες / ρύθμισες γιατί δε θες να πεις την μάρκα όπως λες και παραπάνω)

Ένα log θερμοκρασιών λαδιού / ψυκτικού (ή και καυσαερίων) με βενζίνη αέριο ανά σταθερή ταχύτητα και φορτίο δεν έχεις;

Μα καλά από την στιγμή που τα μπεκ είναι off πως δείχνει κατανάλωση το b.c.;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 26-09-12, 23:33
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ε τοτε επρεπε να γινει μπαν ο αληταρας....8 ατομα μειναμε στο φορουμ οι 5 μοντερειτορ αντε να ησυχασουμε....
Δεν είναι λογική αυτή. Αν γεμίσουμε δηλαδή παιδεραστές, φονιάδες και λαθρεμπόρους θα κάνουμε χαρά που έχουμε πολύ κόσμο; Αλίμονο αν αφήναμε τον καθένα να αραδιάζει κατεβατά με προσβολές και σε γλώσσα παντελώς ανάρμοστη για δημόσιο χώρο μην τυχόν και δεν μας κάνει παρέα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
ή μήπως στο έκαναν δώρο γιατί ήξεραν ότι θα φάνε τρελό πρήξιμο ερωτήσεων από εσένα;
Μάλλον κάποιος που δεν τον χωνεύει ήταν.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 26-09-12, 23:43
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι λογική αυτή. Αν γεμίσουμε δηλαδή παιδεραστές, φονιάδες και λαθρεμπόρους θα κάνουμε χαρά που έχουμε πολύ κόσμο;:
Οχι βεβαια. Κι αφου ουδεποτε η ποιοτητα συμβαδιζε με την ποσοτητα, ειμαστε οι 10 καλυτεροι της ελλαδας εδω μεσα...εκτος απ'τον μπεμβεδακια που ειναι ή παιδερας ή φονιας ή λαθρεμπορος....Τελος παντων, καντε ο,τι θελετε...εξαντληστε την αυστηροτητα σας στον μπεμβεδακια που τα μισα που γραφει δεν τα καταλαβαινει ουτε αυτος....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.