Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-09-06, 13:19
Το avatar του χρήστη psimos
psimos Ο χρήστης psimos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-08-2004
Μηνύματα: 354
psimos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz
Θα το έχω υπ'όψιν!
TNX TNX
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-09-06, 13:42
Το avatar του χρήστη Carlo
Carlo Ο χρήστης Carlo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2006
Μηνύματα: 41
Carlo is on a distinguished road
Επειδή συμβαίνει όλο και συχνότερα το φαινόμενο της νοθείας, θα πρέπει να κρατάμε τις αποδείξεις (είτε είναι μετρητά, είτε κάρτα) από το βενζινάδικο, όταν γεμίζουμε (ειδικά άν δεν το ξέρουμε) και αν τυχόν πάθει τίποτα το αμάξι, τότε στο συνεργείο μπορούμε να ζητήσουμε μια αναφορά, η οποία θα αναγράφει τι αλλάξαμε και ποιός ήταν ο λόγος (π.χ. νοθευμένη βενζίνη). Μόνο τότε μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας.

Υ.Γ. το έκανε ένας φίλος μου και πήρε τα λεφτά της ζημιάς του απο το βενζινάδικο!
__________________
Life is not measured by breaths we take in a moment, but by moments that take our breaths away!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-09-06, 14:16
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carlo
Επειδή συμβαίνει όλο και συχνότερα το φαινόμενο της νοθείας, θα πρέπει να κρατάμε τις αποδείξεις (είτε είναι μετρητά, είτε κάρτα) από το βενζινάδικο, όταν γεμίζουμε (ειδικά άν δεν το ξέρουμε) και αν τυχόν πάθει τίποτα το αμάξι, τότε στο συνεργείο μπορούμε να ζητήσουμε μια αναφορά, η οποία θα αναγράφει τι αλλάξαμε και ποιός ήταν ο λόγος (π.χ. νοθευμένη βενζίνη). Μόνο τότε μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας.

Υ.Γ. το έκανε ένας φίλος μου και πήρε τα λεφτά της ζημιάς του απο το βενζινάδικο!
Έχω την απόδειξη της κάρτας. Δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω. Περιμένω μέχρι να ξαναβάλω βενζίνη και είμαι 110% ότι έφταιγε αυτό!

Αλήθεια μήπως ξέρει κανείς που μπορεί να στείλει δείγμα για εξέταση?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-09-06, 15:53
silverZ3 Ο χρήστης silverZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 20-01-2006
Μηνύματα: 20
silverZ3 is on a distinguished road
φιλε μου και εγω εχω το ιδιο προβλημα δεν μου ανεβαζει και δεν κραταει ρελαντι καθολου.. δεν ξερω τι να κανω..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-09-06, 15:59
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Καλά οι έλεγχοι που υποτίθετε 'οτι κάνουν οι ίδιες οι εταιρίες στα πρατήρια, με μίνι βαν κινητά εργαστήρια κλπ κλπ μούφα είναι? Εγώ πάντως μετά από παρόμοιο περιστατικό φίλου μου που πήρε την αντλία στο χέρι, βάζω μόνο από ένα βενζινάδικο ώστε να ξέρω ποιού το κεφάλι να σπασω σε παρόμοια περίπτωση!
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-09-06, 19:06
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Αλήθεια μήπως ξέρει κανείς που μπορεί να στείλει δείγμα για εξέταση?

Στο γενικο χημειο του κρατους στην Αγια Παρασκευη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-09-06, 19:15
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Υποτίθεται πως υπάρχει κάποιο κλιμάκιο του Υπ. Αναπτυξης το οποίο κάνει δειγματοληψία απ όλες τις δεξαμενές σε τακτα χρονικά διαστήματα. Έχω πάθει το ίδιο με μεγαλό πρατηριο στην κηφισίας, υποψιάζομαι πως είναι το ίδιο. Την ξαναέπαθα με το 1602 και σε αλλη περιοχή, με super lpr την οποία νοθεύουν με αμόλυβδη (!!). Είχα πιράκια σαν να δούλευα με τρείς κυλίνδρους. Έχει καταντήσει αηδία πια.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-09-06, 17:25
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Παλικαρια συναντησα και εγω το ιδιο προβλημα..Φουλαρα σε ενα ετζιαν στην ξανθη και μετα απο 70 χιλ.αναψε το λαμπακι..πηγα για διαγνωστικο και εβγαλε φτωχο μειγμα..μου ειπαν αν ξανααναψει παμε για λ! Τελικα ξαναναναψε μετα απο φουλαρισμα σε εκο...εφταιγε οντως η βενζινη?
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-09-06, 19:12
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
καθαρματα και συγγνωμη κιολας αλλα δ μπορω να βλεπω τετοια καταντια.ειδικα στην επαρχια που αναγκαστηκά ειμαι λογω σπουδων το πραγμα εχει ξεφυγει.Η νερωμενη βενζινη και γενικα οι νοθευσεις πανε συννεφο.Πλεον εδω πας σε αυτον που τη νοθευει λιγοτερο και θα σου προκαλεσει τις λιγοτερες ζημιες.εγω ηδη μια φορα γλυτωσα την τρομπα μου παρα τριχα αλλα εχω δει κ ακουσει τρελες ιστοριες με κορυφαια ενα φιλο που εβαλε 3 φορες τη βενζινη της...φερραρι απο απατεωνα και μετα το ντεποζιτο γεμισε λασπη(κ σκεφτητε και τι αλλο)

Βαρεθηκα να βαζω βενζινη και να με κλεβουν στο μετρητη(Λεει οτι εβαλες πχ 50 λιτρα ενω στην πραγματικοτητα εισαι στα 40) και αυτο που βαζουν μεσα μονο βενζινη να μην ειναι...ενα συνοθυλευμα νερου,αμολυβδης και ποιος ξερει τι αλλο,το οποιο με μια γερη γκαζια καιγετε για πλακα με συνεπεια και το αμαξι να μην πηγαινει,και να το χαλας,και να εισαι συνεχεια στο βενζιναδικο με την απορια της ξαφνικα μικρης αυτονομιας κ αυξημενης καταναλωσης του αυτοκινητου σου

Δηλαδη ΗΜΑΡΤΟΝ με την αισχροκερδια.πληρωνουμε πολλα για βενζινη ας ειναι τουλαχιστον καθαρη και ας μη μας καταστρεφει τον κινητηρα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-09-06, 10:39
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Bασίλη συμφωνώ απόλυτα....Το τελευταίο καιρό βάζω μόνο απο ένα βενζινάδικο το οποίο λέγεται ότι δεν κλέβει και δεν νοθεύει..(τουλάχιστον πολύ)και βλέπω διαφορές και στη κατανάλωση και στο δείκτη μου και στην απόδοση....όμως είναι γελείο όταν στα 6 βενζινάδικα(εδώ που μένω) τα 5 να είναι γ.τ.π καβάλα...κάτι θα πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα....Τα λεφτά δεν είναι λίγα και όσο για την ποσότητα και την ποιότητα που πέρνουμε ας μην αναφερθώ καλύτερα
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.