Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-02-07, 00:22
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
1η στο χωριο ή 2η(ή 3η και 4η)στην πολη????

Αιτία αυτού του thread είναι 2-3 τελευταία βιντεακια που είδα από Best Motoring (ούτε Stig,oυτε Clarksson,αλλά οδηγοί αγώνων) σε συγκριτικά μοντέλων BMW (Μ6,Μ3 κ.α) σε σχέση με τα λεγόμενα Supercars (βλ. Porsche,Lambo Ferrari κλπ) σε πίστα και μαζί με άλλα βιντεακια που έχω δει κατά καιρούς,συμπεραίνουμε εκ των αποτελεσμάτων ότι μας τιμάει η σύγκριση με αυτά τα θηρία,αλλά τα δευτερόλεπτα που τρώνε τα BMW είναι πολλά.

ΟΚ υπάρχει ένα CSL που σώζει κάπως τα προσχήματα,αλλά όταν βγαίνει π.χ η GT3 RS όλα τα άλλα απλά δεν υπάρχουν.Γιαυτό λοιπόν ας μείνουμε στα αμάξια με συμβατικά λάστιχα και όχι ημισλικ μιας και πιστεύω ότι αυτά είναι ο Νο.1 και κυριότερος λόγος ενός καλού χρόνου εκτός από βάρος,φρένα,στήσιμο κλπ.

Μήπως τελικά θα ήταν καλύτερο να κοιτάμε τον ανταγωνισμό προς Audi,Mercedes άντε και VW στη χειρότερη μιας και εκεί είναι που η BMW υπερτερει και θέτει τις περισσότερες φορές τα standard της κατηγορίας???Μήπως τελικά η BMW είναι "μικρή" ακόμα για να κοιτάξει στα μάτια τα Supercars ακόμα και στις πιο μικρές εκδόσεις τους????

Θα ήθελα την άποψη σας
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-02-07, 00:32
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
εχεις απολυτο δικιο σ'αυτο γιωργο.... δεν πρεπει να περνουν τα μυαλα μας αερα.....
απλα πιστευω οτι πρεπει και η bmw καποτε να βγαλει ενα πιο καθαροαιμο supercar... (βλ. Mercedes-Mclaren SLR, Audi R8 κτλ κτλ κτλ....)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-02-07, 00:41
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Συγγνώμη αλλά πια άλλη εταιρία έχει τόσα μοντέλα στην γκάμα της για όλα τα γούστα??? Που μπορείς να τα κάνεις ότι θέλεις από θέμα βελτίωσης??? Που από την μάνα τους χαίρεσαι να τα οδηγείς(όχι 0-100)??? Που δεν βγάζει κάπου στα 10000 κομμάτια μόνο?? Που το κρατάς και πάνω από 2 χρόνια??? Που δεν αλλάζει κάθε λίγο και λιγάκι?? Που ξέρεις ότι κάθε γενιά έχει τον δικό της χαρακτήρα?? Και γιατί στην τελική να πιστέψω τους Γιαπωνέζους??? Και να βγάλει ένα σουπερσπορ αμάξι για μένα πχ είναι άχρηστο, μπορεί το 316 να το βγάζει όπως τώρα να μπορώ να το βάζω πιο μεγάλο μοτέρ χωρίς πολλές πατέντες, εμένα αυτό μ αρέσει στην BMW?? Φιλικά και χωρίς παρεξηγήσεις!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-02-07, 00:47
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Μήπως τελικά θα ήταν καλύτερο να κοιτάμε τον ανταγωνισμό προς Audi,Mercedes άντε και VW στη χειρότερη μιας και εκεί είναι που η BMW υπερτερει και θέτει τις περισσότερες φορές τα standard της κατηγορίας???Μήπως τελικά η BMW είναι "μικρή" ακόμα για να κοιτάξει στα μάτια τα Supercars ακόμα και στις πιο μικρές εκδόσεις τους????

Θα ήθελα την άποψη σας
Geo (ξεχνώντας τα παλία ΗΛΙΘΙΑ μου ποστ περί dreamcar) νομίζω ότι μιά χαρά στέκεται η BMW ...

M3 vs 911

M6 vs gallardo

M5 vs AMG

κλπ κλπ

Οκ δεν έχει ΕΙΔΙΚΑ τούμπανα (π.χ. 996rs2, brabus 650 άλογα , ENZO , carrera gt...) αλλά στην κατηγορία των ΝΟΡΜΑΛ γρήγορων είναι μιά χαρα.

Supercar από τις εταιρίες που λέμε έχουν μόνο οι Porsche (carrera GT, άντε και το GT3 rs) , Ferrari (ENZO, άντε και το430) και άντε και το Lambo (αν έχει μείνει ΠΟΛΥ πίσω). Το SLR δεν το μετράω γιατί θα πρέπει να βάλω και το F1 ...

H BMW , Merc και VW GROUP δεν έχουν supercar ... Ούτε ΕΝΑ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ...

Όσον αφορά το θέμα GROUP VAG και SUPERCAR ... μόνο αν μετράς και τα ΒUGGATI συμφωνώ ...

Δια τάυτα ΜΙΑ ΧΑΡΑ τα πάμε ... και εν όψει της νέας Μ3 νομίζω ΠΟΛΥ καλά...

edit
Παράθεση:
(βλ. Mercedes-Mclaren SLR, Audi R8 κτλ κτλ κτλ....)
ε όχι και το πρωινό της Μ6 στην ίδια μοίρα με το SLR ... ELEOS...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-02-07, 00:57
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
ΒΜς523ι σορυ φιλος αλλα βγηκες λιγο off-topic....
το θεμα πιστευω πως ειναι (και αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο Geo ) το καταπωσο μπορει μια bmw, στην παρουσα φαση Μ3(CSL), M5, M6..... να σταθει αξιοπρεπως διπλα σε ενα καθαροαιμο supercar (carrera gt, lamborghini... etc...)
υ.γ.1 ... δεν αμφησβητησε κανεις οτι η BMW δεν βγαζει αυτοκινιτα για ολα τα γουστα... και πιστεψε με αν δεν μας αντιπροπευαν τα οντελα της δεν θα τα περναμε (εγω τουλαχιστον)...

Υ.Γ.2 οσο για τους Japan... εγω προσωπικο τους δινω ενα τεραστιο RESPECT για τα κατα καιρους δημιουργηματα τους.... μπορει να εχουν σχετικα φτωχο εσωτερικο αλλα δεν νομιζω να σε χαλαγε ενα Nissan Skyline GTR, Toyota Supra, Honda NSX, Mitsubishi 3000GT (ή ακομα και το eclipse).... πρεπει να παραδεκτουμε οτι οι ανθρωποι ειναι μηχανικα αρκετα μπροστα.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-02-07, 01:04
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Εμένα προσωπικά δεν με συγκινούν καθόλου αυτά τα αυτοκίνητα! Γι αυτό και γράφω εδώ! Για μένα Μ και πάλι Μ! Τα προτιμώ από οτιδήποτε άλλο(μόνο Πόρσε παραδέχομαι)!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-02-07, 01:08
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW523i Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα προσωπικά δεν με συγκινούν καθόλου αυτά τα αυτοκίνητα! Γι αυτό και γράφω εδώ! Για μένα Μ και πάλι Μ! Τα προτιμώ από οτιδήποτε άλλο(μόνο Πόρσε παραδέχομαι)!
συγγνωμη αλλα αυτο εγω το ονομαζω κολλημα.....
και εγω οδηγαω bmw... μ'αρεσουν οι ///Μ αλλα προσπαθω να ειμαι οσο πιο αντικημενικος γινεται.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-02-07, 01:17
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Και 4η και 5η στο χωριό...

Πρώτη στην καρδιά μου.-
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-02-07, 01:27
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Και 4η και 5η στο χωριό...

Πρώτη στην καρδιά μου.-
0123456789
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-02-07, 02:48
Το avatar του χρήστη bmw318cabrio
bmw318cabrio Ο χρήστης bmw318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 943
bmw318cabrio is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Και 4η και 5η στο χωριό...

Πρώτη στην καρδιά μου.-
+1 +1 +1 +1 ///M για παντα...
__________________
Καλα ειχα συνηθισει στο Cabrio...ποιος μπαινει σε κλειστο τωρα??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.