Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-02-07, 16:33
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Γιωργο εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που σκεφτηκες.Δεν θα χαλασω το σκεπτικο σου με διαφορες θεωριες ,απλα οντως ενα Μ3 δεν ειναι supercar,δεν εχει καν την αισθηση ενος supercar.Ειναι απλα ενα απο τα καλυτερα στην κατηγορια του και γι'αυτο πολλες φορες μπαινει στην ζυγαρια με τα αλλα τερατα.Δεν περιμενει κανεις να τα περασει, αλλα το ποσο κοντα φτανει ειναι αυτο που μας τρελαινει!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-02-07, 17:23
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
To M3 ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ είναι supercar ... όπως και το 997 (n/a) ΔEN είναι supercar , και το Μ6 είναι όσο supercar είναι το R8 ή τα AMG ....

H διαφωνία μου με το Γιώργο είναι στην παρατήρηση ότι τα Μ είναι πίσω σε πίστα ...

Kόντρα στον ανταγωνισμό τους (το καθένα) ... πάνε μιά χαρά...

Τώρα αν στενοχωριώμαστε που το Μ3 δεν πατάει το GT3 RS ... ε λογικό είναι ρε guys ....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-02-07, 17:36
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
To M3 ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ είναι supercar ... όπως και το 997 (n/a) ΔEN είναι supercar , και το Μ6 είναι όσο supercar είναι το R8 ή τα AMG ....

H διαφωνία μου με το Γιώργο είναι στην παρατήρηση ότι τα Μ είναι πίσω σε πίστα ...

Kόντρα στον ανταγωνισμό τους (το καθένα) ... πάνε μιά χαρά...
Ακριβως αυτο λεω.Γιατι δεν μενουν στον ανταγωνισμο (βλ. audi,merc) και αντι αυτου τα βαζουνε διπλα σε Lambo,Porsche,Ferrari????Να ενα χαμογελο εμεις,οτι συγκρινονται μονο με αυτα τα θηρια και σιγα μην ασχολειθουμε τωρα με Αudakia και σκουπιδιαρικα του δημου Αθηνων,και να μετα τα sec στο κεφαλι,ετσι για να εχουμε να θυμομαστε την συμμετοχη

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα αν στενοχωριώμαστε που το Μ3 δεν πατάει το GT3 RS ... ε λογικό είναι ρε guys ....
I never said that
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-02-07, 22:37
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
To M3 ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ είναι supercar ... όπως και το 997 (n/a) ΔEN είναι supercar , και το Μ6 είναι όσο supercar είναι το R8 ή τα AMG ....

H διαφωνία μου με το Γιώργο είναι στην παρατήρηση ότι τα Μ είναι πίσω σε πίστα ...

Kόντρα στον ανταγωνισμό τους (το καθένα) ... πάνε μιά χαρά...

Τώρα αν στενοχωριώμαστε που το Μ3 δεν πατάει το GT3 RS ... ε λογικό είναι ρε guys ....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβως αυτο λεω.Γιατι δεν μενουν στον ανταγωνισμο (βλ. audi,merc) και αντι αυτου τα βαζουνε διπλα σε Lambo,Porsche,Ferrari????Να ενα χαμογελο εμεις,οτι συγκρινονται μονο με αυτα τα θηρια και σιγα μην ασχολειθουμε τωρα με Αudakia και σκουπιδιαρικα του δημου Αθηνων,και να μετα τα sec στο κεφαλι,ετσι για να εχουμε να θυμομαστε την συμμετοχη


I never said that
Ιδού το καλύτερο ίσως παράδειγμα
Τι δεν κολλάει στην εικόνα????Τι είναι αυτό που κάνει πλάκα στα υπόλοιπα???
Μήπως λέω τελικά δεν κολλάει και η εικόνα ενός Μ3 (όχι csl) δίπλα σε Ferrari,Lambo,Porsche???
Απλα πραγματα.Ουτε αν ειναι τροπετο το Μ3,ουτε αν τα κανει ολα καλα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 28-02-07, 01:44
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Πολυ ωραιο τοπικ...Μπραβο Γιωργο για τον προβληματισμο που εθεσες και εδωσες την ευκαιρια να ακουστουν τοσα πραγματα.

Καθως διαβαζα τα σχολια σας μου ηρθαν εκατονταδες σχολια στο μυαλο αλλα θα ηθελα να περιοριστω σε 2-3 πραγματα μονο.

1) Η ΒΜW εχει επιλεξει κατα συνειδηση ,οπως δειχνουν οι επιχειρηματικες της κινησεις, να επικεντρωθει στην κερδοφορα πορεια που εχει χαραξει μεχρι στιγμης ,επενδυοντας τα κονδυλια της κατα τετοιο τροπο ωστε να φερνει στην αγορα αυτοκινητα που αποφερουν "μαζικες" πωλησεις.
Eιναι ξεκαθαρα μια "sales-oriented" εταιρια σε αντιθεση με την Μercentes αλλα πολυ περισσοτερο την Audi οι οποιες ειναι marketing-oriented.

Γιαυτον τον λογο δεν εχει δημιουργησει ακομη ενα αυτοκινητο "αναφορας" (οπως SLR ,EZO,Mortgielago) καθως αυτο ,προφανως, θα ειχε τεραστιο κοστος για ερευνα και αναπτυξη και δεν θα ειχε το αναμενoμενο return on invenstment. Eμαθε καλα το μαθημα της απο την 850 το οποιο ηταν ενα project με σκοπο να καταληξει μελλοντικα σε supercar μετα απο καποιες γενιες μοντελων.

2) Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι "fans" της αγαπημενης μας εταιριας θα πρεπει να ειμαστε δυσαρρεστημενοι ή να νιωθουμε μειωνεκτικα επειδη δεν εχει η BMW καποιο αμαξι αναφορας (supercar).
Στον τομεα των "νορμαλ" αυτοκινητων, θα τολμησω να πω οτι το καθε BMW, ξεχωριστα στην κατηγορια του και τα κυβικα του, ειναι ουσιαστικα ανωτερο απο οποιοδηποτε ανταγωνιστικο. "Ποιοτητα" (υπερανω κριτικης) , "Κρατηματα" (σβησε τα αντιολισθητικα σε ενα Merc και τολμησε να το οδηγησεις το οπως την Μ3 /στα αντιστοιχα μικροτερα μοντελα πεφτει εντελως γελιο) ,Επιδοσεις (συγκρινε τα ατμοσφαιρικα Audi με οποιοδηποτε BMW ιδια κατηγοριας και κυβικων και θα δεις τι σημαινει Audi μηχανη χωρις τουρμπο).
Η Ferrari δεν εχει μικρη κατηγορια οποτε δεν μπορουμε να συγκρινουμε αλλα και η Porsche με τα Cayman s & Carrera 4/s δεν νομιζω οτι παιζουν ανετα με μπροστα σε 335ι/Μ3/Ζ4 Coupe??

3) Τελος εχω να πω οτι αν ειχα διαθεσιμα τοσα χρηματα ωστε να μπορουσα να διαλεξω μεταξυ Μ6 & Ferrari & Porsche κτλ σας το λεω με καθε ειλικρινεια
οτι θα αγοραζα το Μ6(ο EVANGELOS θα γελαει τωρα). Ειναι αυτοκινητο ουσιας ...και μονο αυτο μετραει οταν βγεις στον δρομο οπου δεν υπαρχουν οι ιδανικες συνθηκες και η ασφαλεια της πιστας.

Αυτα...
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 28-02-07, 07:52
Το avatar του χρήστη orome_e21
orome_e21 Ο χρήστης orome_e21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-12-2006
Μηνύματα: 267
orome_e21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο τοπικ...Μπραβο Γιωργο για τον προβληματισμο που εθεσες και εδωσες την ευκαιρια να ακουστουν τοσα πραγματα.

Καθως διαβαζα τα σχολια σας μου ηρθαν εκατονταδες σχολια στο μυαλο αλλα θα ηθελα να περιοριστω σε 2-3 πραγματα μονο.

1) Η ΒΜW εχει επιλεξει κατα συνειδηση ,οπως δειχνουν οι επιχειρηματικες της κινησεις, να επικεντρωθει στην κερδοφορα πορεια που εχει χαραξει μεχρι στιγμης ,επενδυοντας τα κονδυλια της κατα τετοιο τροπο ωστε να φερνει στην αγορα αυτοκινητα που αποφερουν "μαζικες" πωλησεις.
Eιναι ξεκαθαρα μια "sales-oriented" εταιρια σε αντιθεση με την Μercentes αλλα πολυ περισσοτερο την Audi οι οποιες ειναι marketing-oriented.
δινω ενα μεγαλο δικιο εδω....δεν γινεται να σιγκρινεις ενα αμαξι που για να σου βαλουν ηλκ παραθυρα πρεπει να τα πληρωσεις extra κ το κοστος του αυτοκινητου ξεπερναει τα 250000eu με ενα αμαξι που σου προσφερει τα παντα σε 'γηινες' κ καμια φορα μεγαλες δοσεις....ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ το target group των ferrari,porsche,lambo κ αλλο της bmw...και ευτυχως που υπαρχει κ η bmw κ μπορουμε να νιωσουμε τη χαρα αυτου του group....
__________________
life is short.....without you it's nothing.....

http://www.youtube.com/watch?v=RggflSOz8YE
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 28-02-07, 16:14
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Aυτο ακριβως φιλε "orome"..
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-02-07, 16:31
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
....Τι δεν κολλάει στην εικόνα????Τι είναι αυτό που κάνει πλάκα στα υπόλοιπα???
Μήπως λέω τελικά δεν κολλάει και η εικόνα ενός Μ3 (όχι csl) δίπλα σε Ferrari,Lambo,Porsche???
Απλα πραγματα.Ουτε αν ειναι τροπετο το Μ3,ουτε αν τα κανει ολα καλα
Γιώργο υπάρχουν Porsche και Porsche...

Mιά χαρά κολλάει το Μ3 δίπλα (και ίσως λίγο μπροστά) από μια 997 και δίπλα (λίγο πίσω μάλλον ... αν είναι εντελώς μαμά ... χεχεχε) σε μία 997s.
Kαι δε μιλάω σε επιδόσεις , εννοώ σε ΟΛΑ.
Προφανώς και σε κάποια πράγματα τα 997 λόγω σχεδίασης (2θέσια σπορ) πλεονεκτούν από το 5θέσιο σπορ σεντάν Μ3 αλλά σε γενικές γραμμές τα Μ3 στέκονται και παραστέκονται με τα carrera.

Δίπλα σα "μικρά" Porsche boxster , cayman νομίζω τα Μ3 πάλι ΜΙΑ ΧΑΡΑ είναι και μάλιστα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ πλεονεκτούν κατά κράτος σε αίσθηση , σπορ συμπεριφορά κτλ κτλ....

Δίπλα στα big boys του Zuffenhausesn (gt3,turbo,GT!!!) προφανώς και ΔΕΝ τίθεται θέμα καν συγκρισης... το έχουμε συμφωνήσει αυτά είναι ειδικά αμάξια και ΟΥΔΕΠΟΤΕ η Μ ή κάποιος άλλος θέλησε να αντιπαρατάξει το "απλό" Μ3 κόντρα σε αυτά ... το csl ... κάτι κάνει πάντως απέναντι στα θηρία αυτά (εξαιρώ το ΚΑΛΥΤΕΡΟ DREAMCAR CARRERA GT).

Όσον αφορά τα ιταλικά ΠΟΙΟΣ είπε και διαφώνησε ότι τα Μ3 δεν είναι καν στην ίδια κατηγορία....

Τα άλλα Μ (Μ5,Μ6) παίζουν μιά χαρά πάντως ακόμα και κόντρα στα ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ιταλικά ... π.χ Μ6 - 575 ... μη μου βάλεις πάλι το ΕΝΖΟ ....

Για εμένα το Μ3 μου μιά χαρά κολλάει δίπλα σε 997 και cayman και boxster .... το ότι το παρουσιάζουν κόντρα σε ΤΕΡΑΤΑ , μόνο τιμητικό είναι για το 5θέσιο σπορ σεντάν του Μονάχου....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 01-03-07, 01:12
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil_Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
συγγνωμη αλλα αυτο εγω το ονομαζω κολλημα.....
και εγω οδηγαω bmw... μ'αρεσουν οι ///Μ αλλα προσπαθω να ειμαι οσο πιο αντικημενικος γινεται.....


ειπε κανεις οτι οι περισοτεροι εδω μεσα δεν ειμαστε κολημενη και μαλιστα με αρωστημενο κολιμα???
εγω δηλωνο αρωστος με τα BMW και συγκεκρημενα με τα μοντελα Μ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-03-07, 01:25
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Ακριβός! Εγώ είμαι απίστευτα κολλημένος! Το μόνο αμάξι εκτός BMW που θα έπαιρνα θα ήταν μια Πόρσε, ούτε φερράρι ούτε λαμπο ούτε τίποτε άλλο! Απλά είμαι άρρωστος BMWδάκιας! Και ξανάλεω ότι για μένα είναι παντελώς άχρηστο το σουπερκαρ διότι θα το χρησιμοποιώ μόνο σε καμιά συζήτηση για να την πω σε άλλους κολλημένους, οπότε με τα Μ που κάποια στιγμή μπορώ να ΑΠΟΚΤΗΣΩ και εγώ απλά τους βάζω μέσα και ξεκολλάνε όλοι!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.