Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-06-11, 12:25
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Tο λίνκ είναι αυτό http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...TQ:MOTORS:1123

Όπως βλέπεις έχει την επιλογή στρογγυλής και τετράγωνης φύσσας.
Έπειτα από ανελέητη αναζήτηση στο νετ το μόνο που βρήκα είναι ότι χρειάζεται να δώσεις manual ρυθμίσεις στην σειριακή θύρα και συγκεκριμένα να δώσεις rate 10417, 8 bits, no parity control όπως και έκανα από το DOS χωρίς όμως να παρατηρήσω κάτι διαφορετικό..

Μετά από επικοινωνία με τον πωλητή μου απάντησε ότι "it can work with below cars
E38/E39/E46/E53 up to 2004".

Σήμερα θα δοκιμάσω να το αφήσω 5-10 λεπτά μήπως και θέλει χρόνο να συνδεθεί και θα πατάω το "Find units" συνέχεια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-06-11, 15:04
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
αυτο βλεπω τωρα
οσοι πουλανε το 1.3.6 ουτε ενας δεν διχνει οτι ειναι συμβατο με ε36

επρεπε να το δεις πριν το παρεις εγω ουτε που το σκεφτικα νομιζα οτι ειχε η λιστα και τα 36ρια..

επομενες επιλογες carsoft kai inpa παρε το δευτερο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-06-11, 15:45
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο βλεπω τωρα
οσοι πουλανε το 1.3.6 ουτε ενας δεν διχνει οτι ειναι συμβατο με ε36

επρεπε να το δεις πριν το παρεις εγω ουτε που το σκεφτικα νομιζα οτι ειχε η λιστα και τα 36ρια..

επομενες επιλογες carsoft kai inpa παρε το δευτερο
Με πήρε στο λαιμό του αυτός εδώ...http://cgi.ebay.com/BMW-Diagnostic-S...item4aa9eeb7a3
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-06-11, 16:09
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
δες αν μπορεσουν να το δεχτουνε πισω και να σου στειλουνε καλοδιο για ινπα
αλιως καπου θα το σπροξεις μην σε ανχωνει
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-06-11, 16:16
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Με πήρε στο λαιμό του αυτός εδώ...http://cgi.ebay.com/BMW-Diagnostic-S...item4aa9eeb7a3
άν κάνει για το δικό μου Ε46Μ43 και μπορώ να κάνω διάγνωση με το λάπ τοπ μου, με ενδιαφέρει!!!! μπορείς να μου στείλεις πμ και να δούμε ???????
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-06-11, 17:47
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Παίδες αυτό εδώ: http://cgi.ebay.com/BMW-Ediabas-Inpa...item35b125c21e

Είναι συμβατό με e87 116i του 11/2004? Και τι μπορώ να κάνω με αυτό? Η τιμή του είναι πολύ καλή και από τα λίγα που διάβασα πρέπει να είναι πολύ καλό
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-06-11, 18:02
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
άν κάνει για το δικό μου Ε46Μ43 και μπορώ να κάνω διάγνωση με το λάπ τοπ μου, με ενδιαφέρει!!!! μπορείς να μου στείλεις πμ και να δούμε ???????
Θάνο μετα χαράς..Σύμφωνα με τις προδιαγραφές κάνει στο αυτοκίνητό σου. Θα ήθελα να το δοκιμάσεις βέβαια πριν το πάρεις αλλά είσαι μερικά μίλια μακρια...

Σήμερα θα κάνω μία τελική δοκιμή στο δικό μου κ μιλάμε...

kostastnt : Κάνει για σένα ναι, χτύπα το. Θα το δουλέψεις με το ΙΝPA (θέλει προσοχή στην εγκατάσταση για να δουλέψει σωστά) και θα μπορέσεις να κάνεις τα πάντα εκτός από espresso
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-06-11, 22:03
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες αυτό εδώ: http://cgi.ebay.com/BMW-Ediabas-Inpa...item35b125c21e

Είναι συμβατό με e87 116i του 11/2004? Και τι μπορώ να κάνω με αυτό? Η τιμή του είναι πολύ καλή και από τα λίγα που διάβασα πρέπει να είναι πολύ καλό

κανει απλα αν δεν εχεις στο λαπ τοπ ρσ232 το εννιαπινο δηλαδη καλυτερα παρε το ιδιο αλλα με usb να τελειονει για να μην ψαχνεις ανταπτορες μετα

και γενικος τα καλυτερα καλοδια ειναι αυτα που γραφουν K+DCAN που μπενουν σε περισοτερα αυτοκηνητα
τα Κ-CAN ειναι μεχρι μοντελα 2007 αρχες kai χωριζονται στα φτηνα και στα ακριβα
η διαφορα τους ειναι στα τσιπακια και στο να αναγνωριζει μονο του το αμαξη και τα φτηνα επιλεγης το μοντελο και προχορας στην διαγνωση
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-06-11, 23:03
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Να ρωτησω και εγω ; τα προγραμματα που αναφερετε ειναι free η τα αγοραζεις ; ξερετε αν δουλευουν σε widows 7 με usb φυσικα..
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-06-11, 23:56
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Φίλε μου και στις 3 ερωτήσεις σου η απάντηση είναι ΟΧΙ πλην εξαιρέσεων..
Τα προγράμματα δεν είναι δωρεάν, απλά κυκλοφορούν σπασμένα ή με επέμβαση στον κώδικά τους (DIS)
Δουλεύουν απροβλημάτιστα μόνο σε windows ΧΡ και μόνο με φυσική θύρα RS232 (σειριακή).
Έχει αποδειχθεί όμως ότι με κάποιους αντάπτορες usb>serial συνεργάζονται σωστά σε OBD mode (99+) αλλά μάλλον όχι και σε ADS mode (E36).

Tα μόνα προγράμματα που είναι free είναι κάποια generic OBD2 τα οποία όμως διαβάζουν μόνο απλές ενδείξεις σε όλα τα συστήματα OBD2 και ΟΧΙ εξειδικευμένους κωδικούς bmw.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.