Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-04-15, 20:12
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
915-925 είναι το ρελαντί στο Μ10
Και πως δούλευα εγώ τόσα χρόνια στις 750 ; και μάλιστα χωρίς να κάνει κιχ!
Ούτε ρεταρισματα ,ούτε βύθισμα στροφών κάτω απο τις 750 ...ούτε για πλάκα!
Γιατί το ετεκ δίνει και τα δύο...πότε μπαίνει το ενα και πότε το άλλο;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KAZA : 06-04-15 στις 20:14
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 25-04-15, 14:48
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Συνεχίζω να ψάχνω γιατί το πρόβλημα παραμένει ….

Απλά είναι λίγο καλύτερα τώρα είναι κολλημένο στις 1000 άντε βαριά 970 αυτό όμως που με προβληματίζει είναι τι θα γίνει εάν θέσω σε λειτουργία το a/c ….ο ένας λέει δεν θα έχω πρόβλημα , ο άλλος λέει θα σου σβήνει ….και εσείς θα μου πείτε γιατί δεν το ανάβεις να δεις τι θα γίνει. Δεν έχω φρέον θα βάλω από Δευτέρα και θα δώ τι γίνεται.

Ψάχνοντας λοιπόν διάφορα μπας και συνδέσω κανένα πάζλ έπεσα πάνω σε αυτό http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=29084&page=7 από post 62 μέχρι 66. Τι παίζει με αυτό το χρυσό που είναι στο ντρεσιμπιτερ; Τι είναι κουνιέται γυρίζει το σωληνάκι που φεύγει από αυτό πάει στην εισαγωγή ή σε ένα μικρό ρυθμιστή στον καθρέφτη του μηχανοστασίου ; Υπάρχει περίπτωση να έχει κουνηθεί και να μου δημιουργεί όλο αυτό;

DiMiTrIs θα με βοηθούσες με καμιά φωτογραφία παραπάνω από το μοτέρ σου μιας και έχουμε το ίδιο να δω και τι φοράς εσύ απορροφητή ή βαλβίδα ρελαντί, a/c έχεις;

Υ.Γ. Απορροφητής 11 http://www.realoem.com/bmw/showparts...53&hg=13&fg=15
Βαλβίδα ρελαντί 10 http://www.realoem.com/bmw/showparts...72&hg=13&fg=15
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 25-04-15, 15:06
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Καμία βαλβίδα εκκίνησης – πρωινού να έχει παραδώσει πνεύμα και νομίζει ότι το αμάξι είναι κρύο …γιαυτο και ενώ το μοτέρ έχει ζεσταθεί αυτό συνεχίζει να έχει αυξημένες στροφές … ;
Καμιά φλάντζα της εισαγωγής υπάρχει περίπτωση γιατί έχει μια ψιλό μαυρίλα στο ένα.
Συγκεκριμένα εκεί που μπαίνει η ροδέλα με το νούμερο 14 http://www.realoem.com/bmw/showparts...51&hg=11&fg=40 …αυτή η ‘’σωλήνα’’ του κυλίνδρου της εισαγωγής έχει μαυρίλα …μπορεί να είναι από αλλού απλά να έχει λερωθεί από κάτι , εξάλλου το έχω πολύ καιρό …
Κανένα μπεκ να κατουράει …; Δεν ξέρω με έχει τρελάνει
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 03-05-15, 21:16
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Το έβαλα πάλι συνεργείο για ενα σωληνακι βενζίνης που θέλω να αλλάξω και για
ακομη εναν έλεγχο για το ρελαντί και φρεον (η κλασική διαρροή στο συμπιεστη)
να δούμε εαν θα σβήνει με το a/c σε λειτουργία.
Οταν του είπα για ελεγχο ξανα σε σωληνακι μπας και τραβάει απο πουθενά αέρα
μου είπε δεν παίζει γιατί αλλιώς θα το βλεπε στα καυσαέρια...ισχύει κάτι τέτοιο;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 11-05-15, 15:53
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
το αμαξι βρισκεται σε αλλη πολη...το σκ θα μπορω να εχω οτι φωτογραφια θες...
εγω πλεον εβγαλα το καρμπυρατερ και εβαλα ενα weber καινουριο και βρηκα την υγεια μου....
δεν μπορουσε κανεις το το φτιαξει το συγκεκριμενο..ολο προβληματα...ουτε στο εξωτερικο εβρισκαν λυση...ολοι το αλλαζαν
εγω εχω το καρμπυρατερατο μ10
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 11-05-15, 19:20
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
το αμαξι βρισκεται σε αλλη πολη...το σκ θα μπορω να εχω οτι φωτογραφια θες...
εγω πλεον εβγαλα το καρμπυρατερ και εβαλα ενα weber καινουριο και βρηκα την υγεια μου....
δεν μπορουσε κανεις το το φτιαξει το συγκεκριμενο..ολο προβληματα...ουτε στο εξωτερικο εβρισκαν λυση...ολοι το αλλαζαν
εγω εχω το καρμπυρατερατο μ10
Ευχαριστώ φιλε αλλά είσαι καμπ!
Εκτός εαν έχεις a/c και ισως έτσι κανουμε κάτι.
Στις πόσες στροφές δουλεύεις ρελαντί ; Ζεστό και κρύο
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 11-05-15, 19:51
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
δεν εχω κλιματσιμο
οταν ζεσταθει ειναι στις 1000
αλλα μπορει να δουλεψει ανετα και πολυ χαμηλοτερα,γτ το λεω αυτο
εγω μολις το βαζω μπρος το κλεινω αμεσως το τσοκ(εχει χειροκινητο τσοκ πλεον)
και μεχρι να ζεσταθει δουλευει στις700 καπου......
δεν εχω παει να το ρυθμισω ομως
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 24-09-15, 12:49
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Ρετάρισμα

Σε πρωινή εκκίνηση δουλεύει το αμάξι ρελαντί στις 700 ….εάν μαρσάρω , βυθίσω το γκάζι απότομα μέχρι τις 4000 στροφές έχω ένα ρετάρισμα – μπούκωμα από τις 700 μέχρι τις 1200 περίπου, σε ένα μικρό φάσμα από το ρελαντί και μετά , τόσο όσο να ’’ξεκολλήσει’’ από τις χαμηλές στροφές … Στρώνει μόνο του μετά από 1 με 2 λεπτά στο ρελαντί και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όταν το αμάξι κινείται ακόμη και αν ξεκινήσω αμέσως δεν επηρεάζει πουθενά!

Τι είναι ; Όποιος το βρει κερδίζει …

Α…και κάτι ακόμη δουλεύει στις 700 κρύο το μοτέρ άμα ξεκινήσω κάνω κάποια μέτρα και σταματήσω θα είναι ακόμη κρύο το μοτέρ αλλά το ρελαντί θα έχει πάει στις 800 – 850 και μετά όσο ζεσταίνεται πάει 950 max!

Δεν κερδίζουν οι απαντήσεις τύπου ….
1)Να μην ξεκινάς πρωί ….
2)Να μην ξεκινάς καθόλου ώστε να μην ανεβαίνουν οι στροφές του ρελαντί από 700 σε 950.
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.