Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-08-07, 13:54
sector Ο χρήστης sector δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-06-2007
Μηνύματα: 96
sector is on a distinguished road
zadolastixa

θα ηθελα να ροτισω κατι που οσο χαζο και να φενεται πιστεψτε με δεν ειναι!!!

ποροσπαθω εδω και πολη καιρο να βγαλο τα τασια απο τους τροχους κα να φορεσω 4 ολοκενουρια παπουτσακια!!! το θεμα ειναι οτι σε οπιον ζαντα κιαν εχω πει ολοι μου δινουν τις 16αρες BORBET με μεγαλη πατουρα!!! το θεμα ειναι οτι ενω αυτες οι ζαντες ειναι πολι ωρεαις ειναι παρα πολι ακριβες! υπαρχει κατι αλλο που θα πμωρουσα να βαλω σε τετραμπουλονο καρε? η τελικα να χρεοθω για να βαλω τιν πιο πολιφορτεμενη ζαντα για E30?????????
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-08-07, 14:10
tsouk Ο χρήστης tsouk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2005
Μηνύματα: 577
tsouk is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sector Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να ροτισω κατι που οσο χαζο και να φενεται πιστεψτε με δεν ειναι!!!

ποροσπαθω εδω και πολη καιρο να βγαλο τα τασια απο τους τροχους κα να φορεσω 4 ολοκενουρια παπουτσακια!!! το θεμα ειναι οτι σε οπιον ζαντα κιαν εχω πει ολοι μου δινουν τις 16αρες BORBET με μεγαλη πατουρα!!! το θεμα ειναι οτι ενω αυτες οι ζαντες ειναι πολι ωρεαις ειναι παρα πολι ακριβες! υπαρχει κατι αλλο που θα πμωρουσα να βαλω σε τετραμπουλονο καρε? η τελικα να χρεοθω για να βαλω τιν πιο πολιφορτεμενη ζαντα για E30?????????
700 ευρω για 16αρες δεν ειναι και τοσα πολλα νομιζω.
__________________
Bαλτε τελος στα Βαρβαρα Greenglish!
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-08-07, 14:12
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sector Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να ροτισω κατι που οσο χαζο και να φενεται πιστεψτε με δεν ειναι!!!

ποροσπαθω εδω και πολη καιρο να βγαλο τα τασια απο τους τροχους κα να φορεσω 4 ολοκενουρια παπουτσακια!!! το θεμα ειναι οτι σε οπιον ζαντα κιαν εχω πει ολοι μου δινουν τις 16αρες BORBET με μεγαλη πατουρα!!! το θεμα ειναι οτι ενω αυτες οι ζαντες ειναι πολι ωρεαις ειναι παρα πολι ακριβες! υπαρχει κατι αλλο που θα πμωρουσα να βαλω σε τετραμπουλονο καρε? η τελικα να χρεοθω για να βαλω τιν πιο πολιφορτεμενη ζαντα για E30?????????
Φιλε μου επειδη ειχα το ιδιο προβλημα με σενα...4Χ100 καρε με offset 20-25 που εχουν τα Ε30 και μαλιστα σε μικρο μεγεθος δεν υπαρχει πλεον στην αγορα. Θα πρεπει η να βαλεις αποστατες (μην το κανεις) η να πας σε 16-17 ιντσες ζαντα με μικρο προφιλ λαστιχο που και παλι θα βρεις δυσκολα και συνηθως ακριβα κομματια (πχ Keskin KT4).

Για 16 και 17 ιντσων ζαντες, οικονομικες της Ace αλλα 5 μπρατσες και αρκετα ανοιχτες ζαντες μπορω να σε στειλω καπου να δεις. Τις 17" τις φορουσα εγω, οι 16" ειναι ακομα πιο ανοιχτες (λεπτοτερα μπρατσα).
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-08-07, 22:54
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
παλι θα βρεις δυσκολα και συνηθως ακριβα κομματια (πχ Keskin KT4).
Ειναι θεοβαριες, μην τις βάλεις! Μου το έχει πει γνωστης με ενα κοκκινο Ε30 (που τώρα θέλει και κατι αυτοκολλητάκια, εεεε ??)
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-08-07, 01:37
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
9.64 kgr βαρος η 8*17 δεν μου φενεται υπερβολικο
www.keskin-tuning.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-08-07, 03:07
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xaros Εμφάνιση μηνυμάτων
9.64 kgr βαρος η 8*17 δεν μου φενεται υπερβολικο
www.keskin-tuning.com
Η 8Χ17 δεν μπαινει στα Ε30, βρισκει αμα δεν γυρισεις φτερα. Μεχρι 7.5Χ17 παιρνει, τις οποιες δεν σταματησε μονο το 20 οφσετ, σταματησε ΟΛΗ την παραγωγη. Μονο αμα βρεις στοκ η βαλεις 8Χ17 σε 30 οφσετ με γυρισμενα φτερα και 5μμ αποστατη και βοηθεια παναγια μου να τραβηξει γιατι θα βαλεις λαστιχα που αρμοζουν σε dodge και SLR. 225/35 στην καλυτερη των περιπτωσεων.

Για το βαρος δεν ξερω που το ειδες αλλα η 7.5Χ17 ηταν κοντα στα 11 κιλα στην ζυγαρια πανω, το οποιο ειναι ΠΟΛΥ για ζαντα για Ε30. Αυτος ηταν ο κυριος λογος που δεν τις εβαλα εγω, να πληρωσω μια ζαντα 1000 ευρω και να μην μπορω να κανω μια προσπεραση παει πολυ. Οι 17" που φοραγα εγω ηταν 8.5 κιλα και παλι βαριες τις εβρισκα!


Δεν ειναι το προβλημα το βαρος αλλα το που βρισκεται. Οσο μεγαλωνει η ζαντα παει και πιο κοντα στο στεφανι. Επισης οσο μεγαλωνει το φαρδος τοσο πιο βαρυ το στεφανι. Και οσο μεγαλωνει το υψος, τοσο πιο εξω το βαρος! Αυτο ειναι προβλημα. Οι Alpina που εβαλα ειναι 16", πιο βαριες κατα μισο κιλο απο τις 17" που φορουσα και παλι ειμαι πολυ καλυτερα γιατι οι Alpina εχουν πολυ απο το βαρος στο κεντρο τους...



ΥΓ. Προς E36 Rules!! : Απορω σε ποιο καθαρμα απευθυνεσαι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 11-08-07 στις 03:11
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-08-07, 10:40
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Του αδερφου μου φοραει keskin kt4 7.5 με 9.5 16 . . .

Πριν φορουσε τις Borbet A παλι ιδια δισταση . . .

Δεν μου φανηκε να εκοψε τοσο πολυ λογου βαρους . . .

Σε ενα αμαξι οπως το Ε 30 επιβαλεται η ζαντα να εχει χειλος . . .

Δηλαδη να βαλει OZ leggera που φοραν τα saxoralla για βαρος ; ; ;

Αδερφε ριξε τα Borbet επανω . . .

Και οχι 17 στο Ε 30 ειναι θανατος μεχρι 16 . . .
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-08-07, 11:02
Το avatar του χρήστη E30_318is
E30_318is Ο χρήστης E30_318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 284
E30_318is is on a distinguished road
Τσέκαρε λίγο το garage μου, φοράω borbet T που δεν έιναι και τόσο πολυφορεμένες όσο οι Α και καλό θα ήταν να αποφύγεις τις πολύ φαρδιές πίσω που μόνο μόυρη προσφέρουνε και σου κάνουν τα αυτοκίνητο πιο υποστροφικό
__________________
www.dirt-e30.com
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-08-07, 13:45
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
god απο κεκτημενη ταχυτητα εψαξα για Ε36
για 4*100 με ΕΤ35 δινει βαρος 11.6 το επισημο site την ΚΤ4
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-08-07, 13:54
Το avatar του χρήστη DaywalkeR
DaywalkeR Ο χρήστης DaywalkeR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 605
DaywalkeR will become famous soon enoughDaywalkeR will become famous soon enough
Επισης μπορεις να ψαξεις και για AZEV...
__________________
Opinions are like assholes, everybody has one...
Arrogance and Ignorance are cousins of stupidity...
318 I (AΪ) S (ΣΙΧΤΙΡ)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.