Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-08-07, 21:43
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Δηλαδη ρε φιλε εσυ εφτιαξες τα Ε 30 ε ; ; ;

Η γι'αυτο εβαλες 17 αρα στο δικο σου ; ; ;

Τοτε πως δεν ξερεις τι απαγωρευεται να βαλεις 17 σε Ε 30 ???

Γιατι χανεται ολο το πατημα ; ; ;

Για πες μου βαλε μια ζαντα με 40 προφιλ και μια αλλη με 45 με ποιο προφιλ θα πηγαινει καλυτερα ; ; ;

Και οπως τα ειπες διαβασες και μπραβο σου στην πραξη εκανες κατι ρε παιδι μου ; ; ;

Ναι πατησε 240 με καμια κατηφορα απο εδω μεχρι την Αυστραλια το πιστευω . . .

Αλλα μην φευγεις απο το θεμα μας εδω λεμε για το τι ειναι καλυτερο σε ενα Ε 30 και οχι τι τελικη εβγαλε το 18αρι σου καλα God???

Μαλιστα η 4η δεν θα φωρτονει με 16αρα ζαντα το ακουσαμε και αυτο . . .

Δες τα βιβλια σου καπου εχεις λαθακι αγορινα . . .

Μην το πεις πουθενα αλλου αυτο και σε κοροιδευουν ας μεινει μεταξυ μας οκ???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Christos 330i ///M : 11-08-07 στις 21:46
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-08-07, 21:43
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DaywalkeR Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ειδες καλα δεν ειναι 9μισαρα η ζαντα αλλα 9αρα οπως διορθωσε ο χριστος, κατα δευτερον το ετα εχει 24 κιλα ροπης και στην καλυτερη 127 αλογα για την ακριβεια με τις μετατροπες που ανεφερε ο χριστος δεν ξεπερναει τα 180 αλογα και τα 25 κιλα ροπης.
Τωρα για τον χαρακτηρισμο κανιβαλος θα στο ξαναπω, επειδη το εχω δει το αυτοκινητο και δουλευει μια χαρα και το λαστιχο καθεται μια χαρα στην ζαντατο μονο μειονεκτημα που θα μπορουσες να καταλογισεις ειναι το γεγονος οτι δεν προστατευεται η ζαντα απο τυχον πεζοδρομια, ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες του υπολογιστη
Ναι και εγω αναφερομουν σε 9.5 οταν το ειπε γιατι 9.5 μου ειπε. Να μαντεψω οτι ειναι 9 πριν μου το πει? Ναι, σε 19Χ9 μπαινει, μπραβο.

Τα λοιπα...τα εχω δει στο δυναμομετρο. Ξερω πολυ καλα τι βγαζει αυτο το μοτερ και πως το βγαζει...210 αλογα μονο το ΕΤΑ με μπλοκ 325 και προγραμμα, απειραχτο, απο rebuilt.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 11-08-07 στις 21:47
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-08-07, 21:50
Το avatar του χρήστη DaywalkeR
DaywalkeR Ο χρήστης DaywalkeR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 605
DaywalkeR will become famous soon enoughDaywalkeR will become famous soon enough
Αυτα μην τα λες πουθενα παραεξω, εγω ειμαι καλός ανθρωπος και δεν παρεξηγω, αλλα ενα μοτερ με 127αλογα δεν μπορει να βγαλει με καμια παναγια και χριστο και βουδα και δεν ξερω κι εγω τι αλλο θεο 100 σχεδον αλογα παραπανω,
Οπως παντα εχθρικα και καληνυχτα σαααααααααααααααααααααααααααας
__________________
Opinions are like assholes, everybody has one...
Arrogance and Ignorance are cousins of stupidity...
318 I (AΪ) S (ΣΙΧΤΙΡ)
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-08-07, 21:52
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εγώ λέω βγείτε καμιά βόλτα Σαβατόβραδο που είναι και μην φαγώνεστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-08-07, 21:52
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη ρε φιλε εσυ εφτιαξες τα Ε 30 ε ; ; ;

Η γι'αυτο εβαλες 17 αρα στο δικο σου ; ; ;

Τοτε πως δεν ξερεις τι απαγωρευεται να βαλεις 17 σε Ε 30 ???

Γιατι χανεται ολο το πατημα ; ; ;

Για πες μου βαλε μια ζαντα με 40 προφιλ και μια αλλη με 45 με ποιο προφιλ θα πηγαινει καλυτερα ; ; ;

Και οπως τα ειπες διαβασες και μπραβο σου στην πραξη εκανες κατι ρε παιδι μου ; ; ;

Ναι πατησε 240 με καμια κατηφορα απο εδω μεχρι την Αυστραλια το πιστευω . . .

Αλλα μην φευγεις απο το θεμα μας εδω λεμε για το τι ειναι καλυτερο σε ενα Ε 30 και οχι τι τελικη εβγαλε το 18αρι σου καλα God???

Μαλιστα η 4η δεν θα φωρτονει με 16αρα ζαντα το ακουσαμε και αυτο . . .

Δες τα βιβλια σου καπου εχεις λαθακι αγορινα . . .

Μην το πεις πουθενα αλλου αυτο και σε κοροιδευουν ας μεινει μεταξυ μας οκ???

Χρηστο, ελπιζω να σου αρεσει ο τροπος που μιλας...

Δεν απαγορευεται τιποτα. Τα περι κρατηματος τα εχουν δει παιδια που μπαινουν εδω σε συναντησεις. Παταγα πολυ καλυτερα απο πολλους αλλους. Και το 45 προφιλ παταει καλυτερα, μαλιστα τα ιδανικα προφιλ ειναι τα 45-55. Τα μικροτερα ειναι απολυτα, τα μεγαλυτερα συνηθως βουλιαζουν πολυ γιατι ειναι σχεδιασμενα για ανεση.

Επισης μιλας για κρατημα σε ανθρωπο που αλλαξε 10 αναρτησεις σε 1 χρονο απλα επειδη δοκιμαζε σετακια...

Δεν θα φορτωνει με μια ζαντα 14.5 κιλων με 225 λαστιχο, ναι. Οι 17" που αναφερα ειναι 8.5 κιλα και 205 λαστιχο. Καμια επαφη. 1 κιλο στην καθε ζαντα ειναι σαν 60-65 κιλα αναρτωμενο βαρος. Κανε τα μαθηματικα. Αμα μιλησουμε για μια εφαμιλη ζαντα 16x7 με λαστιχο 205/50 και βαρος 7.5-8 κιλα, σιγουρα θα πηγαινει καλυτερα. Αλλα συγκρινεις τελειως μα τελειως ανομοια πραγματα.


Τα αλλα δεν σου απαντω, ειναι απλα προσωπικη επιθεση επειδη θυμωσες. Δεν παιζω. Παω στην γωνια μου να κλαψω. Ασε εμενα να με κοροιδευουν, εξαλου οι μαγκιες πληρωνονται οπως ειπες και ο ιδιος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 11-08-07 στις 22:05
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-08-07, 21:55
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DaywalkeR Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα μην τα λες πουθενα παραεξω, εγω ειμαι καλός ανθρωπος και δεν παρεξηγω, αλλα ενα μοτερ με 127αλογα δεν μπορει να βγαλει με καμια παναγια και χριστο και βουδα και δεν ξερω κι εγω τι αλλο θεο 100 σχεδον αλογα παραπανω,
Οπως παντα εχθρικα και καληνυχτα σαααααααααααααααααααααααααααας
Παρα πολυ ευκολα. To εχει βγαλει κιολας σε Ε30 απο μαμα, με αυτο το μοτερ πανω.

ΥΓ. Να ενα σαν του Μανου.




ΥΓ2. Το ΕΤΑ βγαζει λιγη ιπποδυναμη γιατι εχει κοφτη στις 4Χ00 στροφες. Πηγαινοντας τον κοφτη 2000 στροφες και βαλε παρακατω η ιπποδυναμη ανεβαινει τρελα γιατι ειναι πολλαπλασιο των στροφων επι της ροπης. Αλλα φυσικα το ηξερες.

ΥΓ3. Πιστευω οτι ειχα να πω το ειπα, χαραμιζω την ωρα μου αφου δεν θελετε κιολας να ακουσετε λιγο και αναλωνεστε σε μπινελικια. Παω κλαμπακι, θα ειμαι στο black & white στον Πειραια αμα με θελει κανεις!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-08-07, 13:54
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Ξεκινησαμε για ζαντα πηγαμε στα αλογα μετα στο τι τελικη εχει το αμαξι σου . . .

Μετα τι κανει το ΕΤΑ και καθε ΕΤΑ . . .

Εβαλες βιντεακια τι αλλο θα κανεις δεν ξερω ; ; ;

Μεχρι και που θα πας μας ειπες ρε God τουλαχιστον περασες καλα ; ; ;

Σημερα δεν μας ειπες που θα πας για μπανακι ; ; ;

Ειμαστε ιδια ηλικια τι ηθελες να σου μιλησω στον πλυθηντικο ; ; ;

Περα απ'αυτο δεν μπορεσα να ερθω εχθες γιατι αν μπεις στον κοπο να κοιταξεις ειμαι απο Θεσσαλονικη . . .

Και κατι αλλο απο το pc αλλιως στα λεω αλλιως τα διαβαζεις και αλλιως τα καταλαβαινεις . .

Να θυμωσω για ποιο πραγμα ; ; ;

Ενταξει τα ξερεις ολα αλλα μην πας και στην γωνια δεν λεει για να κλαψεις . . .

Τελος δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα με την παρτη σου ειπα την γνωμη μου και ξεκινησες τα επιστημονικα σου και το τι λεει το καθε βιβλιο που διαβαζεις . . .


Δεν ξανασχωλουμαι σε καμια απαντηση σου γιατι παλι θα το παρεις στραβα και δεν μου αρεσει και μονο που μπηκες στην διαδικασια να σκεφτεις οτι δηθεν θυμωσα ειπαμε . . .
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-08-07, 16:19
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκινησαμε για ζαντα πηγαμε στα αλογα μετα στο τι τελικη εχει το αμαξι σου . . .

Μετα τι κανει το ΕΤΑ και καθε ΕΤΑ . . .

Εβαλες βιντεακια τι αλλο θα κανεις δεν ξερω ; ; ;

Μεχρι και που θα πας μας ειπες ρε God τουλαχιστον περασες καλα ; ; ;

Σημερα δεν μας ειπες που θα πας για μπανακι ; ; ;

Ειμαστε ιδια ηλικια τι ηθελες να σου μιλησω στον πλυθηντικο ; ; ;

Περα απ'αυτο δεν μπορεσα να ερθω εχθες γιατι αν μπεις στον κοπο να κοιταξεις ειμαι απο Θεσσαλονικη . . .

Και κατι αλλο απο το pc αλλιως στα λεω αλλιως τα διαβαζεις και αλλιως τα καταλαβαινεις . .

Να θυμωσω για ποιο πραγμα ; ; ;

Ενταξει τα ξερεις ολα αλλα μην πας και στην γωνια δεν λεει για να κλαψεις . . .

Τελος δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα με την παρτη σου ειπα την γνωμη μου και ξεκινησες τα επιστημονικα σου και το τι λεει το καθε βιβλιο που διαβαζεις . . .


Δεν ξανασχωλουμαι σε καμια απαντηση σου γιατι παλι θα το παρεις στραβα και δεν μου αρεσει και μονο που μπηκες στην διαδικασια να σκεφτεις οτι δηθεν θυμωσα ειπαμε . . .
Εγω το πηγα? Εσεις το πηγατε. (και λεω εσεις γιατι δεν αμφισβητησες εσυ τιποτα για το ΕΤΑ, ο Daywalker αναφεροταν σε αυτο)



Δεν χρειαζεται να κανω οτιδηποτε. Λες οτι ενα αμαξι δεν κοβει η και παει καλυτερα με μια 16αρα ζαντα που ειναι 6 κιλα βαρυτερη το κομματι, με φαρδυτερο λαστιχο κιολας απλα επειδη ειναι 16" και η αλλη ειναι 17". Καθε ανθρωπος που εχει λιγο λογικη μεσα του καταλαβαινει οτι απλα δεν στεκει.

Μετα, μια λες οτι μιλησα για αποστατες, μια για υπερστροφες και στην τελικη πας να με κατηγορησεις επειδη εγω τις εβγαλα. Αυτο το λενε πανικο στο χωριο μου, απλα δεν ξερεις τι να πεις και το γυρνας γυρω γυρω χωρις καν να διαβαζεις ποιος λεει τι.



Οχι Χρηστο, στην πληθυντικο ποτε δεν θα ηθελα να μου μιλας και ας ειχαμε τεραστια διαφορα ηλικιας. Αλλα λιγοι τροποι δεν βλαπτουν. Αμα ειχες κατι σοβαρο να πεις, μπορουσες απλα να εξηγησεις την θεση σου. Να πεις οτι ειναι ετσι για αυτο τον λογο. Εσυ αναλωνεσαι στο να λες οτι τα 240 τα επιασα σε κατηφορα (και με 17" καλα ειναι και με ελευθερη πτωση να τα επιασα), να με κατηγορεις επειδη εβγαλα τις δικες μου, να σε πειραζει οτιδηποτε λεω χωρις να εχει σχεση με αυτο που θες να αποδειξεις και να μου λες οτι κανω λαθος χωρις να λες γιατι εισαι εσυ σωστος. Απλως γιατι ειτε δεν ξερεις καν γιατι, ειτε γιατι απλα χτυπιεσαι απο εγωισμο. Πετας μερικα πραγματα που δεν στεκουν και μολις σου απαντω ψαχνεις να βρεις απο που να πιαστεις για να πεις αλλα. Δυστυχως στο internet εχω δει αρκετους σαν εσενα και ξερω οτι οσο και να προσπαθησεις να τους κανεις να μιλησουν σαν ανθρωποι και να στηριξουν τις θεσεις τους με επιχειρηματα και οχι να κοιτανε πως να την πουν στον αλλο, δεν προκειται να γινει ποτε. Συγνωμη Χρηστο αλλα εγω απλα δεν δουλευω ετσι. Ουτε να στην πω θελω, ουτε με ενδιαφερει να σε προσβαλλω, ουτε πλακωνομαι με τον κοσμο για ασυναρτησιες.

Για ζαντες μιλαμε, ειπες οτι οι 16Χ9 (και οχι 9.5 που ελεγες στην αρχη ευτυχως) με 225/40 λαστιχο δεν κοβουν η πανε και καλυτερα απο μια 17Χ7 με 205/45 λαστιχο, οτι πατανε καλυτερα, οτι χτυπανε λιγοτερο. Ε υποστηριξε την θεση σου και εξηγησε μας γιατι να μαθουμε και οι υπολοιποι αντι να το γυρνας γυρω γυρω. Εγω δεν ξερω και καλα, δεν εισαι αρκετα καλος ανθρωπος ωστε να μοιραστεις τις γνωσεις σου μαζι μας? Βεβαια εγω δεν προκειται να σου απαντησω ξανα εδω, I made my point που λενε και οι φιλοι μας οι Αμερικανοι.




Μια χαρα περασα παντως αλλα εκανα και ενα κεφαλι...τωρα ξυπνησα. Αντε, αμα ανεβω προς τα πανω η ερθεις εσυ απο εδω να παμε και μαζι καμια μερα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-08-07, 16:27
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Για να λέμε και το σωστό, 225 λάστιχο σε 9αρα πάλι λάθος είναι. Έχετε δει ποτέ κανέναν κατασκευαστή να βάζει ελαστικό 225 σε 9αρα ζάντα;;;; Δείχνει και χάλια το χείλος της ζάντας.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-08-07, 20:43
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να λέμε και το σωστό, 225 λάστιχο σε 9αρα πάλι λάθος είναι. Έχετε δει ποτέ κανέναν κατασκευαστή να βάζει ελαστικό 225 σε 9αρα ζάντα;;;; Δείχνει και χάλια το χείλος της ζάντας.

Ναι Νικο εχεις δικιο ειναι λαθος θελει τουλαχιστον 255 . . .

Αλλα σε 16 αρα ζαντα δεν εχω δει παραπανω απο 225-40 διασταση . . .

Οπως αρμωζει σε ενα Ε 30 . . .

Αναγκαστηκα βαζεις αυτην την διασταση με την συγκεκριμενη διασταση ζαντας . . .

Γιατι παλι ετσι το βγαζει 205-45 εμπρος με 7.5χ16 και 225-40-16 πισω με 9χ16 . . .


Οι οποιες διστασεις αν τις ψαξεις ειναι ολοιδιες και ενα αυτοκινητο σαν το Ε 30 δεν χανει το βημα του . . .

Ανλογα το τι θελει ο καθενας μας π.χ ο Daywalker με τα ζορια τον κραταμε να μην αλλαξει φρενα για τις ζαντες που ερωτευτηκε . . .

Ο αδερφος μου δεν θελει να ακουσει για 17 αρα γιατι μεσα σε δυο μερες καταλαβε πολλα . . .

Ξερω φιλο με sport evo που θελει να δωσει τα μαμα BBS αραχνες για να βαλει BBS LM 18 . . .

Και ας ξερει οτι το βημα του αυτοκινητου παει ωπου να ναι . . .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.