Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-09-07, 23:41
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Angel_ Εμφάνιση μηνυμάτων
M ενδιαφερον μπορω να πω... Κοιτα στην τελικη αν θες κατι γρηγορο καυλιαρικο και τετοια χωσε τουρμπο. Αν θες κατι πιο διαχρωνικο πιο αξιοπιστο και πιο οικονομικο χωσε μοτερ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-09-07, 00:15
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTMPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
τι διαφορα εχει στα τελη και τους φορους ?
καιει πολυ περισσοτερο το 328

ποσα αλογα βγαζει ?
Θα καιει καπως παραπανω απο ενα μαμα Μ42/Μ44 ενα Μ50/Μ52 σιγουρα. Αλλα γιατι το 318is σε τουρμπο δεν καιει? Νομιζεις μηπως οτι το τουρμπο αντε και το βαλαμε και δεν κανει τιποτα αλλο? Εδω με ελαφρια κομπρεσσορ οταν το πατανε σανιδα τους αδειαζει το ρεζερβουαρ σε 100χλμ...ασε που εχει αλλη συντηρηση. Σαν να συντηρεις 2 αυτοκινητα ειναι.

Θα εχεις τελη 480 νομιζω αντι 170 τον χρονο.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-09-07, 03:04
Το avatar του χρήστη bmw_m3
bmw_m3 Ο χρήστης bmw_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 14-09-2007
Μηνύματα: 10
bmw_m3 is on a distinguished road
φιλε σου προτεινω να βαλεις πανς εναν 330 και θα εισαι κυριος!!! και μην σε νοιαζει για τα τελη αν το φτιαξεις σε καλο μαστορα και ειναι και μαγκας θα σε φτιαξει καλα.....δεν χριαζετε να δηλ τα αλληθηνα του κυβικα!!! μπορει να στο δηλ 2000cc και οι κωδικοι να μην φενονται!! σε καμια περιπτωση μην βαλεις turbo αλλη φαση το μοτερ!!! εγω εβαλα 320ci και το εχω δηλωσει 2000ci καλα να μου πεις στο 320 ειναι μικρη διαφορα τι 2200 τι 2000!!! εκανα βλακια που δεν εωαλα 330!!!και για να δουνε τουσ κωδικους στο μοτερ μου πρεπει να το βγαλουν!!!........................................ .....!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-09-07, 11:45
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε σου προτεινω να βαλεις πανς εναν 330 και θα εισαι κυριος!!! και μην σε νοιαζει για τα τελη αν το φτιαξεις σε καλο μαστορα και ειναι και μαγκας θα σε φτιαξει καλα.....δεν χριαζετε να δηλ τα αλληθηνα του κυβικα!!! μπορει να στο δηλ 2000cc και οι κωδικοι να μην φενονται!! σε καμια περιπτωση μην βαλεις turbo αλλη φαση το μοτερ!!! εγω εβαλα 320ci και το εχω δηλωσει 2000ci καλα να μου πεις στο 320 ειναι μικρη διαφορα τι 2200 τι 2000!!! εκανα βλακια που δεν εωαλα 330!!!και για να δουνε τουσ κωδικους στο μοτερ μου πρεπει να το βγαλουν!!!........................................ .....!!!!!
Έχει Ε36 (318is) ....Πως θα βάλει τον Μ54? 330?

Α εντωμεταξύ ΑΝ θέλουν να βρούν τους κωδικούς του μοτέρ στο ΚΤΕΟ, ή αν ο μη γένοιτο χρειαστεί σε άλλη περίπτωση (ασφάλεια)... θα το κάνουν!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-09-07, 11:59
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Καλυτερα ν'αλλαξεις μοτερ γιατι ευκολα θα βρεις να πουλησεις το δικο σου και θα βγαλεις τα εξοδα του μηχανικου σου.Ειναι ομως μεγαλυτερη ταλαιπωρια(ψαξιμο,ξηλωμα,μονταρισμα).Δες το project μου και θα καταλαβεις.Αλλα εχεις 200 αλογα εργοστασιακα και αξιοπιστα ενω με το τουρμπισμα εχεις ενα αμαξι δυσκολο-οδηγητο,βενζινοβορο(πολυ περισσοτερο απο το 2800) και με αμφιβολη αξιοπιστια.Σημειωση:τα 318iS σπαγαν ευκολα καπακια γι'αυτο και ο Καρρας επαψε να τα τουρμπιζει!!!Σαν 3η επιλογη ξεχνα τουρμπισματα και τροπετ και φτιαξτο εκκεντροφορατο!Με 2000-2500ευρω εχεις περιπου 170+ αλογακια να πορευεσαι...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-09-07, 12:04
Το avatar του χρήστη soc12r
soc12r Ο χρήστης soc12r δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 120
soc12r is on a distinguished road
Εαν εισαι φαν της ατμοσφαιρας μια ειναι η λυση= Μοτερ Ε36 m3 και εαν δεν σε παιρνει απο οικονομικης πλευρας Ε36 325-328
Αλλιως μετα πας για Psssss Pssssss Εγω παντως θα επελεγα το πρωτο..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-09-07, 12:16
Το avatar του χρήστη red_bmw
red_bmw Ο χρήστης red_bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-02-2005
Μηνύματα: 348
red_bmw is on a distinguished road
το is εχει σφυριλατα πιστονια απο την μανα του κ αντεχει το τουρμπισμα.
προσωπικα εχω δει is κοντα στο 330 αλογα να κανει παπαδες.
__________________
ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΤΡΑ
///M POWER FOREVER
http://img395.imageshack.us/img395/6...0900ha0.th.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-09-07, 12:24
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
το is εχει σφυριλατα πιστονια απο την μανα του κ αντεχει το τουρμπισμα.
προσωπικα εχω δει is κοντα στο 330 αλογα να κανει παπαδες.
Σφυρηλατα οχι ακριβως αλλα σιγουρα μεγαλης αντοχης...Ασε που μεχρι 0,7 Bar δεν χρειαζεται ουτε αναπρογραμματισμο....Ο map sensor του διαβαζει την υπερπιεση και δουλευει με παραπανω μειγμα αποδιδοντας κοντα +50 αλογακια!!Οσο για τα 330hp για ρωτα τον ποσα εχει ξοδεψει...Μαλλον τον συνεφερε το τροπετ σε Μ3...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-09-07, 17:29
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeM3EVO2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφυρηλατα οχι ακριβως αλλα σιγουρα μεγαλης αντοχης...Ασε που μεχρι 0,7 Bar δεν χρειαζεται ουτε αναπρογραμματισμο....Ο map sensor του διαβαζει την υπερπιεση και δουλευει με παραπανω μειγμα αποδιδοντας κοντα +50 αλογακια!!Οσο για τα 330hp για ρωτα τον ποσα εχει ξοδεψει...Μαλλον τον συνεφερε το τροπετ σε Μ3...
Μιλας πολυυυυυυ ομορφα!!!!!
Πραγματι ρωτηστε εναν απλο τουρμπατο μεχρι εναν πυρκαυλο ΠΟΣΑ ΕΔΩΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για να βγαλει τα αλογα που εβγαλε και μετα να μιλησουμε για τα υπολοιπα....
ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ....
ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΜΠΑΤΟς ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΥΘΑΡΣΩς ΜΟΝΟ 28ΑΡΙ Ή Μ3 ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ εκτος αν θελεις πανω απο 300 αλογα οποτε τα λεφτα για ενα σωστο τουρμπισμα ξεπερνουν τα 9000 ευρω, !!!
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-09-07, 20:43
Το avatar του χρήστη DTMPOWER
DTMPOWER Ο χρήστης DTMPOWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2007
Μηνύματα: 72
DTMPOWER is on a distinguished road
2800 μετατροπη

ποσο θα μου κοστισει ολη η μετατροπη απο 318is σε 328??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.