Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-05-09, 11:53
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια και μενα μου εχουν βαλει τον med 7450.

Integrated στο κλειδι της μπεμπας. Δεν μου δωσαν τα δικα του μπρελοκ.

Αλλα δεν ξερω αν δουλευει. Πως μπορω να τον τεσταρω ?

Οταν κλειδωνω και ξεκλειδωνω δεν ακουγεται ηχος. Αναβει ενα κοκκινο φωτακι μονιμα μετα το κλειδωμα νομιζω.

Οσο και να προσπαθησα να το κανω να κραξει γιοκ. (πχ κλειδωθηκα μεσα, οπλισα με ανοιχτα παραθυρα και μετα εβαζα χερι μεσα.., γιοκ)

το φωτακι μετα απο 30 sec πρεπει να αναβοσβηνει ενω οταν οπλιζει και οταν αφοπλιζεται κανει ενα διαφορετικο ηχο (κελαηδημα μια και δυο φορες αντιστοιχα).
Τωρα για να σου μενει εσενα ανοιχτο το φωτακι συμβαινουν τα εξης

α) δεν εχει κλεισει καλα καποια πορτα ή το πορτ μπαγκαζ (ειδικα αυτο που κανει τετοια κολπακια)και ετσι δεν οπλιζει ο συναγερμος αλλα μονο κλειδωνει το αμαξι.

β)Με καποιο "τροπο" εχει απενεργοποιηθει ο συναγερμος ( στη καρτελα του εχει τον τροπο ενεργοποιησης ξανα)

γ) Αν βγαλεις τον πολο της μπαταριας για κανενα τεταρτο και μετα το ξανασυνδεσεις θα επαναλειτουργησει ο συναγερμος αν για καποιο λογο εχει μπλοκαρει.

Το γ) ειναι η επισημη απαντηση της εταιριας οταν μου ειχε συμβει κατι παρομοιο αλλα τελικα ανακαλυψα οτι συνεβαινε το α)
Αν το αμαξι ειναι στην εγγυηση και εχει περαστει ο συναγερμος στην bmw πηγαινε το εκει, αλλιως στη med.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nino x3 : 15-05-09 στις 11:55
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-05-09, 09:54
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλημέρα,

Προτάσεις για τοποθέτηση συναγερμού CANBUS στην Θεσσαλονίκη έχει να κάνει κανείς???
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-06-09, 09:46
christostz Ο χρήστης christostz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 8
christostz is on a distinguished road
Question

Kαλημέρα παιδιά.

πρίν λίγο καιρό πήρα την Ε81 με εργοστασιακό συναγερμό, που ενεργοποιείτε-απενεργοποιείτε με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα.

δεν θα έπρεπε να υπάρχει το χαρακτηριστικό ledακι ένδειξη που έχουν όλα τα αυτοκινήτα ???

μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι ειναι ακριβός κάτω από τον καθρέφτη, αλλά δεν βλέπω κάτι να αναβοσβήνει όταν ενεργοποιώ τον συναγερμό.

καμία ιδέα???
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-06-09, 13:26
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα,

Διαβάζοντας τις απαντήσεις εδώ μέσα κατέληξα πως ο MED 7450 είναι ο ιδανικός χωρίς επιπλοκές συναγερμός για το δικό μου Ε90.

Πριν λίγο πήρα προσφορά για την τοποθέτησή του λοιπόν από την εταιρία Η****** στη Θεσσαλονίκη (Περιοχή: Σταυρούπολη).

Τελικό κόστος (με τοποθέτηση & ΦΠΑ) = 270 ευρώ

Πολύ καλή τιμή νομίζω
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-06-09, 14:20
Το avatar του χρήστη asteris777
asteris777 Ο χρήστης asteris777 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Μηνύματα: 126
asteris777 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα,

Προτάσεις για τοποθέτηση συναγερμού CANBUS στην Θεσσαλονίκη έχει να κάνει κανείς???
Πριν καποιους μηνες εβαλα εγω στο ε46 μου gemini με τηλεκοντρολ με οθονη για ειδοποιηση απο μακρυα 280 euro.πισω απο το στρατοπεδο νταλιπη.

ps. ειναι can bus
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-06-09, 19:13
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από asteris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν καποιους μηνες εβαλα εγω στο ε46 μου gemini με τηλεκοντρολ με οθονη για ειδοποιηση απο μακρυα 280 euro.πισω απο το στρατοπεδο νταλιπη.

ps. ειναι can bus
Είναι Ε46 όμως.......Thanks anyway
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-06-09, 01:19
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

Διαβάζοντας τις απαντήσεις εδώ μέσα κατέληξα πως ο MED 7450 είναι ο ιδανικός χωρίς επιπλοκές συναγερμός για το δικό μου Ε90.

Πριν λίγο πήρα προσφορά για την τοποθέτησή του λοιπόν από την εταιρία Η****** στη Θεσσαλονίκη (Περιοχή: Σταυρούπολη).

Τελικό κόστος (με τοποθέτηση & ΦΠΑ) = 270 ευρώ

Πολύ καλή τιμή νομίζω
η bmw που βαζει τον ιδιο συναγερμο τη τιμη ζηταει ρωτησες?
σημειωση θα εχει και την εγγυηση καλης λειτουργιας της bmw.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-06-09, 02:03
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
η bmw που βαζει τον ιδιο συναγερμο τη τιμη ζηταει ρωτησες?
σημειωση θα εχει και την εγγυηση καλης λειτουργιας της bmw.
Αν κρίνω από την τιμή που μου ζήτησαν εδώ στη Γερμανία (550 ευρώ)......δεν ξέρω, θα ρωτήσω έτσι για να έχω μια ιδέα.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-06-09, 06:45
Το avatar του χρήστη asteris777
asteris777 Ο χρήστης asteris777 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Μηνύματα: 126
asteris777 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι Ε46 όμως.......Thanks anyway
κανε μια ερωτηση και εκει που σου λεω τζαμπα ειναι.....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-06-09, 07:08
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christostz Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλημέρα παιδιά.

πρίν λίγο καιρό πήρα την Ε81 με εργοστασιακό συναγερμό, που ενεργοποιείτε-απενεργοποιείτε με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα.

δεν θα έπρεπε να υπάρχει το χαρακτηριστικό ledακι ένδειξη που έχουν όλα τα αυτοκινήτα ???

μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι ειναι ακριβός κάτω από τον καθρέφτη, αλλά δεν βλέπω κάτι να αναβοσβήνει όταν ενεργοποιώ τον συναγερμό.

καμία ιδέα???
Ναι κανονικα οταν το κλειδωνεις θα πρεπει να αναβοσβηνει ενα κοκκινο λαμποκι κατω απο τομ καθρεπτη, πηγενε σεμια αντ/πεια να το δουν μπορει να ειναι καποια ρυθμιση
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.