Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-09-15, 18:37
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
BMW E46 316 TURBO

Καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα να ακουσω αποψεις και συμβουλες για το project που θελω να κανω εχω δει πολλα αξιολογα project εδω μεσα και νομιζω οτι μπορω να μαθω ολα οσο χρειαζομαι.θελω να τουρμισω το 1600αρι μου bmw Μ43Β16 κινητηρα αλλα στην επαρχια δεν μπορω να βρω λυσεις εκτος απτο απλο κιτακι το γνωστο σε ολους με τα 160-170 αλογα μπορει καποιος να μου πει που πρεπει να απευθυνθω
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-09-15, 21:55
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Στο car υπάρχει ενα κιτακι κομπρεσσορα της downing atlanta για μ44, οπου με την κατάλληλη μετατροπή στην εισαγωγή μπορεί να ταιριάξει.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-09-15, 01:35
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Την βελτιωση αυτη την εκανε με μεγαλη αξιοπιστια και ομοιογενεια
στη συμπεριφορα του μοτερ ο Αλεκος ο Καρρας στο Αργος (bmw-intersport)
καθ'οτι ηταν εγγυημενη η εργασια του.

Γνωστος ειχε τουρμπισει το δικο του 318i e46 1,9 και ηταν πολυ ικανοποιημενος..
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-09-15, 09:26
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
ευχαριστω για το ενδιαφερον σας georgepap και paganis αλλα αυτο το κιτακι το γνωριζω.Αυτο που θελω να κανω εγω ειναι κατι αναλογο με το project του panos 316t και εδω στην επαρχια που ειμαι δεν μπορω να βρω εναν ανθρωπο που θα μου πει τι πραγματα να βαλω πανω στο αυτοκινητο για να μπορεσει να το προγραμματισει ολο αυτο μιλαω για κοντα στα 300+ αλογα δηλαδη στην ουσια ψαχνω για προγραμματιστη και επισης δουλευω σε μαγαζι με καινουργια και μεταχειρισμενα ανταλλακτικα και επεσε εδω και λιγες μερες ενα τρακαρισμενο ε46 330 και θελω να παρω ολη την μεταδοση θα κουμπωσει το σαζμαν στο μοτερ μου και αν οχι τι μεταδοση θα χρειαστει για τα αλογα που θελω να φτασω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zym_e46 : 26-09-15 στις 09:30
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-09-15, 11:46
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zym_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω για το ενδιαφερον σας georgepap και paganis αλλα αυτο το κιτακι το γνωριζω.Αυτο που θελω να κανω εγω ειναι κατι αναλογο με το project του panos 316t και εδω στην επαρχια που ειμαι δεν μπορω να βρω εναν ανθρωπο που θα μου πει τι πραγματα να βαλω πανω στο αυτοκινητο για να μπορεσει να το προγραμματισει ολο αυτο μιλαω για κοντα στα 300+ αλογα δηλαδη στην ουσια ψαχνω για προγραμματιστη και επισης δουλευω σε μαγαζι με καινουργια και μεταχειρισμενα ανταλλακτικα και επεσε εδω και λιγες μερες ενα τρακαρισμενο ε46 330 και θελω να παρω ολη την μεταδοση θα κουμπωσει το σαζμαν στο μοτερ μου και αν οχι τι μεταδοση θα χρειαστει για τα αλογα που θελω να φτασω.
Ποιος ο λόγος να κάτσεις να τουρμπίσεις και να μην το κάνεις 330 αφού υπάρχει αυτοκίνητο?Περισσότερα λεφτά θα πάει το τούρμπισμα και πάντα θα έχεις έστω και μικρά προβληματάκια αξιοπιστίας.
To σασμάν του 330 δεν νομίζω πως μπαίνει στο 4κύλινδρο.Οι κεντρικοί έχουν διαφορές στα μήκη.Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί σε περίπτωση τουρμπίσματος είναι να βρεις ένα ενισχυμένο σετ δίσκου συμπλέκτη και ένα διαφορικό με μεγάλο καβούκι...
Ολοι οι κάτοχοι 316 κάποια στιγμή εχουμε μπει στη σκέψη να τουρμπίσουμε.Αν το 330 είναι κομπλέ και σε καλή κατάσταση,στείλε μου πμ γιατί είμαι στο ψάξιμο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-09-15, 14:08
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
καλη η ιδεα για 330 αλλα επειδη το αυτοκινητο το οδηγο καθημερινα και θελω να ειμαι νομιμος δεν θελω να παω σε μετατροπη 330 γιατι ανεβενει πολυ το κοστολογιο τελη/συντηρησης.ξερω οτι για να φτασω στα αλογα που θελω θα χρειαστω τα διπλασια λεφτα αλλα παντα τα αυτοκινητα που ειχα ηταν turbo και πιστευω οτι δεν υπαρχει αυτην η αισθηση και πιστευω θα ειναι κατι το διαφορετικο 316 κοντα στα 300 αλογα.το αυτοκινητο δυστυχως ειναι τρακαρισμενο μπροστα δεν βγανει ολοκληρη μετατροπη αλλα αν θελεις υπαρχει στην θεσσαλονικη γνωστο bmw συνεργειο που εχει κομπλε μετατροπες σε πολυ καλη τιμη 2,500 με 3,000 νομιζω αν θελεις μπορω να σου πω τηλεφωνο
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-09-15, 17:42
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zym_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη η ιδεα για 330 αλλα επειδη το αυτοκινητο το οδηγο καθημερινα και θελω να ειμαι νομιμος δεν θελω να παω σε μετατροπη 330 γιατι ανεβενει πολυ το κοστολογιο τελη/συντηρησης.ξερω οτι για να φτασω στα αλογα που θελω θα χρειαστω τα διπλασια λεφτα αλλα παντα τα αυτοκινητα που ειχα ηταν turbo και πιστευω οτι δεν υπαρχει αυτην η αισθηση και πιστευω θα ειναι κατι το διαφορετικο 316 κοντα στα 300 αλογα.το αυτοκινητο δυστυχως ειναι τρακαρισμενο μπροστα δεν βγανει ολοκληρη μετατροπη αλλα αν θελεις υπαρχει στην θεσσαλονικη γνωστο bmw συνεργειο που εχει κομπλε μετατροπες σε πολυ καλη τιμη 2,500 με 3,000 νομιζω αν θελεις μπορω να σου πω τηλεφωνο
Στείλε το με pm.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-09-15, 22:08
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
o Πανος ειναι φιλαρακι και εχει κανει εξαιρετικη δουλεια στο δικο του.Εχει χαλασει ομως αρκετα λεφτα, που στις μερες μας ειναι δεν βγαινουν ευκολα. Για να φτιαξεις ενα μοτερ σαν του Πανου θες τουλαχιστον 5-6χιλιαρικα, εφοσον εισαι γνωστης.Επισης θελεις 2-3χιλιαρικα για στησιμο και φρενα.
Δινεις λοιπον το δικο σου, βαζεις και το 10ικο που θα δινες...και παιρνεις ενα αλλο καλυτερο-ταχυτερο απο το εργοστασιο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-09-15, 23:04
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zym_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα να ακουσω αποψεις και συμβουλες για το project που θελω να κανω εχω δει πολλα αξιολογα project εδω μεσα και νομιζω οτι μπορω να μαθω ολα οσο χρειαζομαι.θελω να τουρμισω το 1600αρι μου bmw Μ43Β16 κινητηρα αλλα στην επαρχια δεν μπορω να βρω λυσεις εκτος απτο απλο κιτακι το γνωστο σε ολους με τα 160-170 αλογα μπορει καποιος να μου πει που πρεπει να απευθυνθω
Εγω μπορω να σου κανω μια λιστα με ολα αυτα που χρειαζεσαι για να εχεις ενα 1600αρι 300+ ιππων,το οποιο θα χρησιμοποιεις καθημερινα και οσο βαναυσα γουσταρεις......Αρκει να μου πεις για το ποσα εισαι διατεθειμενος να ξοδεψεις για κατι τετοιο.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-09-15, 00:07
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
Καλησπερα παιδια και ευχαριστω για το ενδιαφερον marinos σου εστειλα pm καταρχην θελω να πω οτι δεν θελω να παω σε αγορα αλου αυτοκινητου γιατι για εμενα ειναι αν οχι το πιο ομορφο απο τα ομορφοτερα αυτοκινητα τωρα τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι 6-7 χιλιαρικα απλα αυτο που πιστευω για να γινει σωστη δουλεια το πρωτο πραγμα που πρεπει να μαθω ειναι ποιος αναλαμβανει να μου πει τι ακριβος πρεπει να βαλω για να μπορεσει να προγραμματιστη ολο αυτο stunt mike αν μπορουσες να μου δωσεις την λιστα για να ξερω στο περιπου θα ηταν πολυ καλο και αν γνωριζεις καποιον που θα μου πει τι πρεπει να βαλω και μολις το παω να μπορεσει να το προγραμματισει σωστα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zym_e46 : 27-09-15 στις 00:14
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.