Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-03-11, 23:39
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwnikolase36 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο τον παπαδοπουλο να φανταστω θανο ε?
όχι νίκο. απο έναν στην αθηνών. Τον αποστόλη αμα ξέρεις!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-03-11, 23:43
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Καλησπερίζω τους βαυαρούς φίλους!Να πω και γω με τη σειρά μου την ταπεινή μου γνώμη.... εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ λιπαντικό opel 5w-30 για τη 46-άρα μου (318ci N42B20) και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Η τιμή του 5-λιτρου... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.... 25€!!!! Εδώ και λίγο καιρό επάνω στη συσκευασία αναγράφεται και το γνωστό πλέον σε όλους μας "BMW LL04"!! Φυσικά επάνω στη συσκευασία υπάρχει και η σφραγίδα της GM, γεγονός που δεν σηκώνει αμφισβήτηση για την ποιότητα του λιπαντικού!! Νομίζω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε!! Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω pm για το που μπορεί να το προμηθευτεί από κατάστημα ανταλλακτικών opel!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos.kamv : 04-03-11 στις 23:47
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-03-11, 14:03
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερίζω τους βαυαρούς φίλους!Να πω και γω με τη σειρά μου την ταπεινή μου γνώμη.... εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ λιπαντικό opel 5w-30 για τη 46-άρα μου (318ci N42B20) και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Η τιμή του 5-λιτρου... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.... 25€!!!! Εδώ και λίγο καιρό επάνω στη συσκευασία αναγράφεται και το γνωστό πλέον σε όλους μας "BMW LL04"!! Φυσικά επάνω στη συσκευασία υπάρχει και η σφραγίδα της GM, γεγονός που δεν σηκώνει αμφισβήτηση για την ποιότητα του λιπαντικού!! Νομίζω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε!! Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω pm για το που μπορεί να το προμηθευτεί από κατάστημα ανταλλακτικών opel!
Κάτσε, το λάδι της opel γράφει πάνω bmw LL04 ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-03-11, 14:17
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
http://www.mobil.com/Belgium-English..._XE_5W-30.aspx
Mobil Super 3000 XE 5W-30
Μάλλον θα είναι αυτό.
Καλύπτει το dexos2 της GM/Opel και LL-04 της BMW
Παράθεση:
Mobil Super 3000 XE 5W-30 has the following builder approvals :
General Motors Service Fill dexos2TM (license number GB1A0914015)
BMW Longlife 04
MB-Approval 229.31/229.51
Volkswagen (Gasoline / Diesel) 502 00 / 505 00 / 505 01
Και με μια μικρή έρευνα


Γράφει και BMW Longlife 04 το μπουκάλι (αν το παρατηρήσει κανείς προσεκτικά στη φωτογραφία)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 05-03-11 στις 14:56
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-03-11, 14:36
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Με ολοκληρωσες !!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-03-11, 14:45
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Φίλτατοι βαυαροί το σημαντικό της υπόθεσης είναι η ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ τιμή του, μόλις 25€ (5λίτρα)!!!Εγώ πλέον με το θέμα λιπαντικό κινητήρα στη bimmer μου δεν ξανασχολούμαι...!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-03-11, 15:00
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλτατοι βαυαροί το σημαντικό της υπόθεσης είναι η ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ τιμή του, μόλις 25€ (5λίτρα)!!!Εγώ πλέον με το θέμα λιπαντικό κινητήρα στη bimmer μου δεν ξανασχολούμαι...!!
Λίγο πολύ, τόσο έχει και το λάδι της BMW. 5.25€ το 5W30. To "πρόβλημα" είναι ότι στην Ελλάδα το κοπανάνε λιγάκι. Οπότε εγώ (και άλλοι) τα παραγγέλνουμε από Γερμανία όπου έχει flat rate 20€ μεταφορικά για όσα και να πάρεις, παίρνουμε για 2-3 αλλαγές και μας τα στέλνει με courier στο σπίτι. Σπανίως περνάει τα 6.5-7€ το λίτρο με τα μεταφορικά.

http://cgi.ebay.co.uk/Original-BMW-M...ht_3822wt_1139

Το 5W40 που είναι και πολύ πιο δημοφιλές για τους παλιότερους κάνει μόλις 4.1€ το λίτρο:

http://cgi.ebay.co.uk/BMW-Motorol-5W...ht_3781wt_1139

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 05-03-11 στις 15:02
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-04-11, 16:02
Το avatar του χρήστη zourlas
zourlas Ο χρήστης zourlas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-07-2007
Μηνύματα: 42
zourlas is on a distinguished road
Ξέρει κανείς γιατί BMW αντιπροσωπίες στην ελλάδα δεν χρησιμοποιούν το γνήσιο της BMW αλλά castrol ? Τουλάχιστον συγκεκριμένη μεγάλη στα Νότια προάστια. Τόσο πιο φτηνά το παίρνουν?

Εάν πάντως ενδιαφέρεται κάποιος για μαζική παραγγελία από το ebay ενδιαφέρομαι και εγώ.
__________________
Proud Ex-Owner of - E30 318 '88 model
- E36 318iSE '94 model
- E36 M3 EVO '96 model
- E87 116 Dynamic 2006 model
...and present owner of - E83 Χ3 Ν46Β20 2006 model
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-04-11, 16:05
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zourlas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρει κανείς γιατί BMW αντιπροσωπίες στην ελλάδα δεν χρησιμοποιούν το γνήσιο της BMW αλλά castrol ? Τουλάχιστον συγκεκριμένη μεγάλη στα Νότια προάστια. Τόσο πιο φτηνά το παίρνουν?

Εάν πάντως ενδιαφέρεται κάποιος για μαζική παραγγελία από το ebay ενδιαφέρομαι και εγώ.
Ποιός ξέρει...

Δεν χρειάζεται να είναι μαζική. Έτσι και αλλιώς έχει όριο τα 25 λίτρα ανά παραγγελία. Μπορείς απλώς να παραγγείλεις όσο χρειάζεσαι για 2 αλλαγές σου. Εγώ παραγγέλνω αραιά και που.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
λαδια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.