Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-12-09, 07:33
Το avatar του χρήστη konstadas
konstadas Ο χρήστης konstadas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-08-2008
Μηνύματα: 60
konstadas is an unknown quantity at this point
Τα cinti εχουν πανω από 1600 € περιπου όπως μου ειπε ενας λαστιχας.

Το έχω ακούσει και εγώ για τα YOKOHAMA αλλά με εχουν προβληματίσει αλλά μοντέλα που είχα βάλει σε άλλο αυτοκίνητο και ήταν καλά για περιπου 10000 χιλιόμετρα και μετά βάρκα…….

Δεν θέλω να βάλω κάτι απλό και φτηνό γιατί δίνω μεγάλη σημασία στο λάστιχο μιας και κάνω μερικά ταξίδια και συνήθως με πάρα πολύ μεγάλες ταχύτητες και θέλω να είμαι σίγουρος όσο μπορώ.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-05-10, 22:25
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
Καλησπέρα στο forum.Ήρθε η ώρα για αλλαγή στα λάστιχα του Χ3 μου και απο τα "μαμά" Pirelli Scorpion STR σε διάσταση 235/55/17 λέω να πάω σε λίγο πιο ασφάλτινα.Σκέφτομαι τα καινούρια Pirelli Scorpion Verde, τα Michelin (latitude diamaris ή τα Tour hp),τα Dunlop SP Sport S1 και τα Continental conti 4x4contact.Έχω μπερδευτεί κι όποιος έχει δοκιμάσει ή γνώρίζει κάποια από αυτά ή έχει να προτείνει κάποιο άλλο καλοδεχούμενη η γνώμη του.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-10-10, 13:21
Το avatar του χρήστη dimitris3333
dimitris3333 Ο χρήστης dimitris3333 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 14
dimitris3333 is on a distinguished road
και εγω μπερδεμενος ειμαι περα απ αυτα που προανεφερες εγω ψαχνω και για BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT
YOKOHAMA ADVAN S.T V802
MICHELIN LATITUDE TOUR
και απο χειμερινα
VREDESTEIN WINTRAC 4 XTREME
DUNLOP SP WINTER SPORT 3D
Τα οποια εχουν σχεδον ολα τα χαρακτηριστικα ενος θερινου συν την πολυ καλη επιδοση στο χιονι στην βροχη και στον παγο.
ειναι δυσκολη επιλογη και προσπαθω να δω την χρηση του αυτοκινητου για παραδειγμα 60% ασφαλτος 20% χωμα 20% χιονι κ παγο.. καπως ετσι αξιολογο για να κανω επιλογη ελαστικου..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-10-10, 20:53
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
καλησπέρα, κι εγώ που το έψαχνα δεν κατέληξα και λόγω οικονομικής κατάστασης δεν τα έχω αλλάξει ακόμα (με βγάζουν τα παλιά 3-4 μήνες). Πάντως από αυτά που είχα γράψει είναι 80-20 , εσύ θελεις λιγότερο ασφάλτινα. Στη περίπτωση αυτή έχω ακούσει καλά λόγια για τα Βridgestone και τα Μichelin είναι σταθερή αξία.Τα Vredestein γενικά θεωρούνται καλά ,α λλά και πιο ακριβά, και όσο για τα καινούρια Pirelli Scorpion Verde πρέπει να είναι πολύ καλά,θεωρούνται οικολογικά, και θα λανσάρονται στο Q5 (από όσο έχω διαβάσει).Αλλά είναι πιο ασφάλτινα από αυτά που ζητάς.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-03-11, 14:00
Το avatar του χρήστη fvlahos
fvlahos Ο χρήστης fvlahos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Μηνύματα: 23
fvlahos is on a distinguished road
για δειτε εδω, αγορασα πριν λιγο καιρο τα μεταφορικα ειναι 100Ε και κανουν 5 μερες να ερθουν www.camskill.com
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-03-11, 14:29
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Ανάλογα φιλε μου τι ψάχνεις για λάστιχα..
Για δρόμου τα δυο κορυφαία είναι τα Michelin Diamaris 4x4 (οχι latitude αλλά 4x4x) και τα ContiCrossContact UHP (αυτά φοράω τώρα... Πολύ καλά ίσως καλύτερα απο τα Diamaris σε θόρυβο, άνεση και κράτημα σε βρεγμένο)
Τα Scorpion είναι πολύ καλά αλλά κατώτερης κλάσης με καλύτερες ίσως επιδόσεις στο χιόνι...
Εξαρτάται τι ζητάς...
Πάντως απο τα site στυλ camskill έχω να παρατηρήσω οτι θα σου κοστίσει η τοποθέτηση και η ζυγοστάθμιση extra σε βαθμό που ίσως και να φτάσει παραπάνω απο την εδώ αγορά τους
πχ εγώ τα δικά μου τα έβαλα 1050 και με δυο φορές ζυγοστάθμιση (μια στην αρχή και μια μετά 1500-2000 χλμ) και με εργοστασιακή εγγύηση...
Στο camskill κοστίζουν 1000 ευρώ σκέτα.Βάλε έξοδα τοποθέτησης και ζυγοστάθμισης και υπολόγισε που βρίσκεσαι..
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Makis_ : 07-03-11 στις 14:37
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-03-11, 20:46
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
[QUOTE=Makis_;417456]Ανάλογα φιλε μου τι ψάχνεις για λάστιχα..
Για δρόμου τα δυο κορυφαία είναι τα Michelin Diamaris 4x4 (οχι latitude αλλά 4x4x) και τα ContiCrossContact UHP (αυτά φοράω τώρα... Πολύ καλά ίσως καλύτερα απο τα Diamaris σε θόρυβο, άνεση και κράτημα σε βρεγμένο)
Τα Scorpion είναι πολύ καλά αλλά κατώτερης κλάσης με καλύτερες ίσως επιδόσεις στο χιόνι...
Εξαρτάται τι ζητάς...
Πάντως απο τα site στυλ camskill έχω να παρατηρήσω οτι θα σου κοστίσει η τοποθέτηση και η ζυγοστάθμιση extra σε βαθμό που ίσως και να φτάσει παραπάνω απο την εδώ αγορά τους
πχ εγώ τα δικά μου τα έβαλα 1050 και με δυο φορές ζυγοστάθμιση (μια στην αρχή και μια μετά 1500-2000 χλμ) και με εργοστασιακή εγγύηση...
Στο camskill κοστίζουν 1000 ευρώ σκέτα.Βάλε έξοδα τοποθέτησης και ζυγοστάθμισης και υπολόγισε που βρίσκεσαι..[
/QUOTE]

+1
Για καποια ελαστικα, οχι ολα ομως, σου ρχεται μια η αλλη να τα παρεις απο ιντερνετ.
Ασε οτι θα πρεπει να τα κουβαλας εσυ στο λαστιχα για τοποθετηση.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-03-11, 21:27
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Για διάσταση 235/50/18 ποιο ελαστικό προτείνετε?
Το Continental και πάλι?
Αλλά ποιο μοντέλο? Θέλω να είναι και λίγο για χιόνι...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-03-11, 22:59
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Για διάσταση 235/50/18 ποιο ελαστικό προτείνετε?
Το Continental και πάλι?
Αλλά ποιο μοντέλο? Θέλω να είναι και λίγο για χιόνι...
Αν λες για το Ζ δεν ξέρω...
Αν μιλάς για Χ3 θα σου πρότεινα Michelin Pilot HX MXM4(Grand Touring All-Season) γνώμη μου πάντα...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-03-11, 12:44
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Για Χ3 μιλάω μιας και για Χ3 είναι το topic
Tα Μichelin που αναφέρεις είναι και για χιόνι?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.