Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-06-08, 22:15
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Όσο υπάρχει ο Ελληνάρας που θα λέει "μπουκοτάζ στο Χ προϊόν? Καλά ας κάνουν οι άλλοι, εγώ θα πάρω..."
δεν θα πετύχει ποτέ μια τέτοια κίνηση.
Εδώ έχεις τον μπουτζόβλαχο που πήρε το cayenne ή το Hummer για να πηγαίνει στο γραφείο στην Κυψέλη....θα καταλάβει οτι ΠΡΕΠΕΙ να το αφήσει στο πάρκιν και να πάει με το λεοφωρείο για 1-2-3 μήνες μέχρι να συνετιστούν οι εταιρίες και να μειώσουν τις τιμές?
Eγώ ήδη προσπαθώ να περιορίζω τις μετακινήσεις μου με αυτοκίνητο και όπου εξυπηρετεί να πηγαίνω με μετρό κλπ...μακάρι να κάνανε όλοι το ίδιο.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-06-08, 00:34
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Χρόνια βάζω από ΕΚΟ,γιατί ξέρω τι απατεώνες είναι αυτές οι 2 εταρίες εδώ και πολύ καιρό,και λόγω τις ειδικότητάς μου,κάτι ξέρω παραπάνω,λοιπόν να η ευκαιρία να τους δώσουμε να καταλάβουν ότι δεν τρώμε κουτόχορτο,αν και χλώμο το βλέπω να καταλαβαίνουν από τέτοια οι εν λόγω εταιρίες......
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-06-08, 02:33
Το avatar του χρήστη Λakedaimonas
Λakedaimonas Ο χρήστης Λakedaimonas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Μηνύματα: 176
Λakedaimonas is on a distinguished road
Εντάξει παιδιά αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Καταρχάς υπάρχει πολύς κόσμος ο οποίος πνίγεται στην δουλειά και περνάει τέτοιο πήξιμο που το τελευταίο που σκέφτεται να κάνει είναι να κατέβει σε πορεία για την βενζίνη.

Οι συγκοινωνίες σε ένα διαβολεμένα μεγάλο ποσοστό είναι ΓΤΠ!!! Και εξηγώ. Όταν έμενα κυψέλη για να πάω πολυτεχνειούπολη στο ζωγράφου εάν έπαιρνα αμάξι χρειαζόμουν περίπου 20 λεπτά άντε 30 λεπτά με κίνηση. Ενώ με συγκοινωνία είχα δύο επιλογές

1)Να κατέβω από πλατεία κυψέλης με τρόλεϊ σύνταγμα, από εκεί να πάρω μετρό για κατεχάκη, και από κατεχάκη να πάρω 242 ή 140 για πολυτεχνειούπολη ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ 45+ λεπτά ενώ αν είχε κίνηση ή καμιά πορεία...αφήστε το καλύτερα.

2)Να πάρω από πλατεία κυψέλης το 36 που θα με άφηνε κατεχάκη, και από κατεχάκη 242 ή 140 για πολυτεχνειούπολη. ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΚΑΝΕ 45 ΛΕΠΤΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΣΠΑΝΙΟ.

Οπότε όπως καταλαβαίνετε για μια μικρή απόσταση κυψέλη - πολυτεχνειούπολη(ε δεν ειναι και στην άλλη άκρη του κόσμου) εαν έπαιρνα ΜΜΜ ήθελα στο νερό περίπου ένα 50λεπτο. ΕΝΑ 50ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΣΤΡΙΜΩΞΙΔΙ ΠΟΛΥ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΟΣΜΙΑ(πείτε με παράξενο...).

τωρα πείτε μου εσείς τι θα διαλέγατε...αυτοκίνητο ή μέσα μαζικής μεταφοράς

για την ιστορία απλά αναφέρω ότι όταν δεν βιαζόμουν ή δεν είχα κάποιο μάθημα να δώσω ή εργαστήριο ο χρόνος στα ΜΜΜ δεν με ένοιαζε αλλά σε αντίθετη περίπτωση το να χρησιμοποιούσα ΜΜΜ ισοδυναμούσε με μαζοχισμό! και εγώ είμαι απλά φοιτητής φανταστείτε κάποιον που δουλεύει και για αυτόν ο χρόνος είναι χρήμα στην κυριολεξία!

πλέον που είμαι άγιο στέφανο χωρίς αμάξι...αφήστε το καλύτερα...και μη μου πει κανεις για συγκοινωνίες διότι προχτες επειδή έχω το αμάξι συνεργείο για να γυρίσω πέρασα την προσωπική μου οδύσσεια! 3 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥΠΟΛΗ ΠΡΟΣ ΑΓΙΟ ΣΤΕΦΑΝΟ!!!

Άρα θέλω να καταλήξω πως στην ελλάδα δυστυχώς (λες και το υπουργείο μεταφορών μεριμνεί υπέρ των βενζινάδων) δεν υπάρχουν πολλές εναλλακτικές πέραν του αυτοκινήτου ειδικά για κάποιον που δεν μένει στο κέντρο. Σχετικά με τα ποδήλατα... ε οκ τι να λέμε πάρτε εσείς το ποδήλατο τραβάτε στο κέντρο με όλες τις ανηφόρες και κατηφόρες και μετά αν έχετε όρεξη για δουλειά....

εγώ σκεφτόμουν πιο δραστικά μέτρα...όπως μολότωφ στα βενζινάδικα
__________________
Wheels of fire burn the night, Ride across the sky!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/signaturepics/sigpic5026_4.gif

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λakedaimonas : 19-06-08 στις 02:36
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-06-08, 07:08
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inferno_lb Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΟΥΤΕΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ

(SHELL KAI ΒΡ).

Εάν δεν πουλήσουν βενζίνη θα υποχρεωθούν να μειώσουν την τιμή
της.


Το διαδίκτυο μας δίνει τη δυνατότητα να το πετύχουμε.
Το μήνυμα αυτό εστάλη σε 40 περίπου άτομα. Εάν καθένας απ' αυτούς
το διαδώσει σε γνωστούς θα γίνει 40 x 10 = 400 και 400 x 10 = 4000
άτομα κ.ου. Το μήνυμα αυτό, λοιπόν, θα έχει βρεί εκατομμύρια αποδέκτες
στους καταναλωτές. Τώρα αυτό που έχετε να κάνετε, είναι να στείλετε αυτό
το μήνυμα σε μερικούς δεκάδες γνωστούς που θα κάνουν
κι αυτοί το ίδιο. Εάν πιστεύετε ότι μπορούμε να αντιδράσουμε
έτσι, διαδώστε το μήνυμα αυτό σε γνωστούς και φίλους.


Κατ'αρχην αυτο ειναι απλως αλλο ενα 'spam' αλυσιδωτων e-mail. Ναι, ξεκινηστε να το στελνετε σε ολους τους φιλους και γνωστους σας ενω ο αρχικος αποστολεας βλεπει συνεχως ολες τις διευθυνσεις που γινεται forward. Να δω τι αλλο θα σκεφτουν για να μαζευουν διευθυνσεις οι spammers...

Τωρα παμε στο 'οικονομικο' θεμα. Νομος ζητησης και προσφορας, οταν κατι δεν πουλαει η δεν εχει ζητηση η τιμη του ανεβαινει. Η εταιρια δεν θα μπει μεσα, το ιδιο ποσο που πρεπει να βγαλει θα το βγαλει ειτε πουλωντας 1 τονο ειτε 20 τονους. Επισης καλα και δεν αγοραζουμε απο τις 2 μεγαλες εταιριες. Οι μικρες εταιριες απο που αγοραζουν βενζινη και πετρελαιο, απο τους Ιρακινους? Ολες οι εταιριες απο τα ιδια καζανια παιρνουν.


Ενταξει, μας πιανουν τον ^$%# με την βενζινη να ανεβαινει συνεχως, αλλα οχι να μας ταιζουν και μπουρδες οι καθε λογιω απατεωνες...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-06-08, 09:07
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ'αρχην αυτο ειναι απλως αλλο ενα 'spam' αλυσιδωτων e-mail. Ναι, ξεκινηστε να το στελνετε σε ολους τους φιλους και γνωστους σας ενω ο αρχικος αποστολεας βλεπει συνεχως ολες τις διευθυνσεις που γινεται forward. Να δω τι αλλο θα σκεφτουν για να μαζευουν διευθυνσεις οι spammers...

Τωρα παμε στο 'οικονομικο' θεμα. Νομος ζητησης και προσφορας, οταν κατι δεν πουλαει η δεν εχει ζητηση η τιμη του ανεβαινει. Η εταιρια δεν θα μπει μεσα, το ιδιο ποσο που πρεπει να βγαλει θα το βγαλει ειτε πουλωντας 1 τονο ειτε 20 τονους. Επισης καλα και δεν αγοραζουμε απο τις 2 μεγαλες εταιριες. Οι μικρες εταιριες απο που αγοραζουν βενζινη και πετρελαιο, απο τους Ιρακινους? Ολες οι εταιριες απο τα ιδια καζανια παιρνουν.


Ενταξει, μας πιανουν τον ^$%# με την βενζινη να ανεβαινει συνεχως, αλλα οχι να μας ταιζουν και μπουρδες οι καθε λογιω απατεωνες...


Συμφωνώ απόλυτα γι' αυτό που λες, οτι είναι απλά spam αλλά από την άλλη κάτι πρέπει να κάνουμε και αυτά τα μυνηματάκια μας ξυπνάνε λίγο όποτε ότι μπορεί ο καθένας κάνει!!!!
Όλοι για μποϊκοτάζ στην βενζίνη
Νερό δεν καίνε τα αυτοκινητάκια μας ?????????
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-06-08, 09:56
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
εγω παλι κανω το αλλο...για δουλιτσες μικρες εντος πολης..για κανα καφεδακι στο πειραια χαλαρο περνω το accent της μανας μου αντι για τη bmw... εκει που θα καιγα κανα 20αρι ευρω βενζινη καιω κανα 10αρι και τελειωνει η υποθεση μιας και το u-die δεν παει βημα και απλα το αποφασιζεις οτι θα πηγαινεις τσουλοντας συν οτι πας πιο ανετα..παρατας το accent οπου βρεις χωρις να σκεφτεσαι τπτ .. :P και μποϊκοταζ και μου βγαινει πιο φτηνα και δεν καθομαι να ξεκουκουλωνω τη bmw γιατι βαριεμαι :P :P
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-06-08, 12:14
Το avatar του χρήστη tsoukalasexhaust
tsoukalasexhaust Ο χρήστης tsoukalasexhaust δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2008
Μηνύματα: 28
tsoukalasexhaust is on a distinguished road
εν τω μεταξυ πριν λιγο καιρο ειχα διαβασει καπου οτι αυτες οι 2 εταιρειες bp-shell ειχαν φαει κατι προστιμα υπερογκα για τη νοθεια που υπαρχει στις βενζινες τους.δε λεει καθολου.!!!!!!!!1,48e σε μια shell στην κατεχακη.......και οι μισθοι παραμενουν οι ιδιοι........και να χαλαμε και τα αμαξια μας........
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-06-08, 12:14
sector Ο χρήστης sector δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-06-2007
Μηνύματα: 96
sector is on a distinguished road
SOSTOS

exeis orea logiki!
as to dokimasoume paidia! den exoume na xasoume tipota!
egw pantos vaw thasos oil
opote den ipostirizw kanena
__________________
Μπεμπα μαρη πισοκουνα τον ποπο σου κουνα κουνα ///Μ
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-06-08, 14:02
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sector Εμφάνιση μηνυμάτων
egw pantos vazw thasos oil
Σε λίγες μέρες θα βάζω και εγώ Thasos oil!!!!!
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-06-08, 14:16
gkoukou Ο χρήστης gkoukou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 102
gkoukou is on a distinguished road
Συμφωνώ και εγώ σε γενικές γραμμές με τον φίλο που μιλάει για spam κλπ. Αλλά και όμως η συγκεκριμένη μέθοδος αντίδρασης ΜΠΟΡΕΙ να έχει αποτελέσματα. Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι οι διαμορφωτές τιμών των πολυεθνικών όταν τους ρωτάνε γιατί στην ελλάδα οι τιμές είναι ακριβότερες απαντούν με ένα πολύ συγκεκριμένο μότο.

Πουλάμε όπου αγοράζετε!!!

Γι΄αυτό αν ας πούμε οι 200000 από τους πελάτες της shell της δίξουν ότι ΔΕΝ πρόκειται να ξαναγοράσουν το προιόν της σε τιμές 20 και 30% υψηλότερες από τον ανταγωνισμό θα αναγκαστεί να προσαρμοστεί. Γιατί καλά λέει ο φίλος ότι, ότι δεν πουλιέται ακριβαίνει, αλλά αυτό έχει πολύ συγκεκριμένα όρια. Το ακριβώς αντίστροφο αυτής της λογικής είναι ότι όποιος δεν πουλάει αρκετά ΚΛΕΙΝΕΙ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.